Jump to content

Moto Zajednica

R1100R: Servisiranje prednje kocnice

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova

Pozdrav svim ljudima Koji vole dva tocka.

Nadam SE da Sam dobro sve popunio

Naime da predjem na stvar.menjao Sam gumice na prednjoj kocnici na BMW R1100R.to Sam sve nasao na ovom sajtu I sve je to ok proslo dok nisam dosao do luftiranja iste.pricip luftiranja znam.ali problem je sada sto nemogu nikako ni trunku pritiska da dobijem na kocnici da bi je izluftirao.gde Sam pogresio???

Sta nisam uradio???

Jel postoji neka caka sa abs-om???

Ili I a nesto sto neznam pa gresim.

Ja Sam obicno radio tako sto pumpam 10 do 15 puta dobijem malo pritiska stisnem pa Dole na klestima ispustim zategnem pumpam I tako u Krug dok neojaca I neizluftiram da bude ok.a sada nemogu da dobijem ni malo pritiska sta ciniti daj te neke predloge??.

Hvala u napred.

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre sat vremena, Tomo je napisao:

Sam sve našao na ovom sajtu

 

Pošto sam ja dosta pisao o kočnicama i sa postavljenim slikama, osećam se odgovornim na neki način. To što je predstavljeno je samo ilustrativo informativno i nije ni blizu da je to " SVE" i molim Vas da to ne uzimate kao povod i uputstvo za rad, već kao neko upozorenje i ukazivanje na mogući problem, da nije dobro rešenje itd.  ne samo za kočnice nego za bilo šta. U poslednje vreme je sve češće upuštanje olako i po prvi put, a po postovima se lako da zaključiti da osim želje i dobre namere, jako malo stoji kredibilnosti, "jedna lasta ne čini proleće" i to što je postignuto nešto, ne znači da je dobro i pouzdano, ili da će biti drugi, treći, odnosno trajno. Kočioni sistem je ultra osetljiv, može sve da bude suvo i da deluje kako treba, a performansa može da varira od vrhuske do daleko ispod prosečne. Takođe ume da bude podmukla i da otkaže kad naj više treba, ne radi se o novcu nego o glavi i to bi trebalo imati uvek na umu pre nego se lati bilo čega, ma kako banalno bilo i bez obzira šta je ko napisao i postavio, uključujući i moje. Dobićeš verovatno niz mišljenja, u ovakvoj situaciji ovo je od mene.  

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja