Jump to content

Moto Zajednica

MZ vesanje / prednje-zadnje, tockovi...

Recommended Posts

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Ne verujem da su sami semerinzi bas toliko losi  ??? Pokusaj sledece:

- uzmi te semeringe koje vec imas lepo ih peri i obrisi, a onda im skinu oprugu koja se nalazi sa unutrasnje strane i steze semering oko stapa.

- tu oprugu skrati za oko 5-10mm i vrati je u svoje leziste (na semeringu)

-namazi semeringe uljem i vrati ih na mesto

 

Ovo bi trebalo znatno da smanji curenje ili ga cak potpuno eliminise.

 

Jos jedna stvar:

- ako imas zastitne gume (harmonike) na stapovima, semerizi bi trebali da traju godinama, bez problema,

- ako ih nemas onda prasina, pesak, raznja prljivstina ostecuju i semeringe i viljusku, pa je pozeljno staviti makar one male koje zastitne gume koje se namaknu preko semeringa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Glogonj(opstina Pancevo)

Hvala van na lepim odgovorima,stvar resava jedino neki bolji semering,kvalitetniji,sa duplom oprugom recimo i malo meksi ovi za 50 dinara su tvrdi ko djon na mestu gde treba da dihtuju,i zato pustaju,ulje koristim hidraulik,uzimam iz firme malo kad ostane u balonima na dnu  pa nakupim za sebe,gde da uzmem neke bolje semeringe ako zna neko neki kontakt slobodno neka napise

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Hvala van na lepim odgovorima,stvar resava jedino neki bolji semering,kvalitetniji,sa duplom oprugom recimo i malo meksi ovi za 50 dinara su tvrdi ko djon na mestu gde treba da dihtuju,i zato pustaju,ulje koristim hidraulik,uzimam iz firme malo kad ostane u balonima na dnu  pa nakupim za sebe,gde da uzmem neke bolje semeringe ako zna neko neki kontakt slobodno neka napise

 

Ja ti juce napisao privatnu poruku gde mozes da kupis semeringe i poslao, ali TRT MILOJKA ! poruka nece da ode - kaze da ti je sanduce puno. Isprazni sanduce ( pobrisi stare poruke koje ti ne trebaju ) pa se javi da ti opet saljem !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Ja sam imao isti problem ali sam imao i "dosta" mekane amortizere napred pa posto je mnogo potanjao on istera ulje sta god da stavis..

 

 

resio sam tako sto : podmetnuo plasticne biksne od 2cm ispod opruge (dobijo sam malo tvrdje viljuske  taman kako treba)

                                sipao malo gusce ulje (ne mora hidrol ili amortizol moze jednostavno sai 90 recimo)

                                semerinzi su bili 36/46/7  a ja stavijo 36/46/10 ( pije vodu bez problema)

                                ulje mora da se sipe u gram ako omanes za 10 grama nece ga zadrzati ni celicni semering...

 

nadam se da sam pomogao ovo je iz licnog iskustva...  ako nemas meru koliko ulja treba po teleskopu javi se da ti objasnim kako da odredis kolicinu

 

al nisam reko ja to uradijo na BMW R65 ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Danas sam sredjivao amortizere na es-u,rastavio,sve oprao,stavio nove semeninge i sipao sae 30 po 60 ml po amortu. E sad,negde sam video neku sliku kako se ispituje tvrdoca amortizera,pomocu tega odredjene tezine,ali sad nigde ne mogu da nadjem,jel moze to tako nekako da se ispita?  Kad stisnem amort,i kad ga izvlacim dosta tesko ide,ne znam kako inace treba?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Stavi oprugu pa probaj, nako ,na osecaj. Komplikovane su naprave za probu. Nisam siguran ali mislim da su test masinu imali u sevisu Monroe amorta. E sada, da li mogu da probaju amort. od motorcikla.....U svakom slucaju, dok ne cure, dobri su!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Floyde, uzmes amortizere bez opruga, i okacis na neku sipku jedan pored drugog, posebno prednje, i posebno zadnje. Za svaki zakacis po jedan teg od dve kile i sabijes ih skroz do kraja. U trenutku kad ih pustis neko treba da upali stopericu i da meri vreme.  Fabrika kaze da prednji treba da se izvuku do kraja za 4 ipo sekunde, a zadnji za pet ipo sekundi.

  Takodje je bitno da se izvlace ravnomerno istom brzinom !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

  Floyde, uzmes amortizere bez opruga, i okacis na neku sipku jedan pored drugog, posebno prednje, i posebno zadnje. Za svaki zakacis po jedan teg od dve kile i sabijes ih skroz do kraja. U trenutku kad ih pustis neko treba da upali stopericu i da meri vreme.  Fabrika kaze da prednji treba da se izvuku do kraja za 4 ipo sekunde, a zadnji za pet ipo sekundi.

  Takodje je bitno da se izvlace ravnomerno istom brzinom !

 

E to se trazi.  Tako cu i da odredim kolicinu ulja koja mi je potrebna.

 

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Na TS-u i ETZ-u  70 gr po amortizeru!

Od ES-a su 6 cm kraci od srafa do srafa nego kod TS-a merio kod Dukija, ali ne znam da li je zapremina ista -to treba proveriti!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Nece sa 2kg ni malo da se izvuce  :D  Pokusacu da smanjim kolicinu ovog sae30 ulja,ako ne ide onda cu probati neko drugo...  Ulja za amortizere su skupa bas,a nema da se kupi ispod litre...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  SAE 30 je isuvise gusto.  Ulja za amortizere su oko SAE 5 do SAE 15 !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

...

Jeste a gumice...??...

 

Nema gumica samo jedan semering na osovini klipa!

Ali verovatno si mislio na to  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

...

Jeste a gumice...??...

 

Nema gumica samo jedan semering na osovini klipa!

Ali verovatno si mislio na to  ;)

 

Ima ima gumice,to bi rado kupio ako ima?

 

Te gumice su na onom delu u koji ide semening

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Pazi stvarno ima gumica...e jesam omatorio  :D :D

 

 

I kod mene si radio amortizere koji traju i rade fenomenalno. Sipao si ulje SAE 30 najveću propisanu količinu, bilo je tvrdo dok nisam razbio kamen u bubregu a onda sam nakačio prokolicu i sve je idealno. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Na prolece , menjam ulje (ako ga ima ) u zadnjim, opet se levi upisao, @#666$*&  :-\ :-\ :-\!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Na prolece , menjam ulje (ako ga ima ) u zadnjim, opet se levi upisao, @#666$*&  :-\ :-\ :-\!!!

meni obadva, izgleda da sam previse sipao kad sam otvarao... moracu ponovo da otvorim...  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Nema od ovog sae 30 nista,nemoguce je dobiti odgovarajucu tvrdocu,kad stavim jako malo ulja,onda se neravnomerno izvlaci sipka... probacu sa nekim redjim motornim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ne treba da staviš jako malo nego optimalno (ono OD - DO pa to DO  ;D).

 

Ulje SAE 30 pomešaj sa motornim 15-40 u odnosu 50:50 i dobićeš dosta bolje rezultate. Nemoj da te mrzi, probaj ovako i biće OK.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja