Jump to content

Moto Zajednica

CLASSIC BIKES & OLD MOTO

Recommended Posts

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Pozdrav Lijo, koji je ovo motor u pitanju

Ovo gore je TRIUMPH Trident 750, SALETA iz BORA, a ovo drugo je takodje Triumph , predpostavljam tiger pošto ima jedan karb, mada može biti i Thunderbird malo utrimovan, što je kod nas češći slučaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Brate na ovom TRIUMPH-u bi ti i Mark Evans zavideo!!!

 

Mozda mada je ovo BIO najbrzi motoru Super Twins klasi pre nego je radilica pukla i racbucala ave osim menjaca.

Znaci imao sam specijalne Bregaste,kovane klipove i klipnjace,ventili su bili oblozeni crnim diamantom da se sporije habaju,trkace opruge

ventila sa sesiriam od titanijuma,specijalene podizace ventila da mozes imati manji zazor ventila i da motor ne ceketa,belt drive

..........itd...........motor se vrteo na 10,000 obrtaja i tu sma napravio greskui jer nisam imao para da kupim kovanu radilicu

Kad je puka motoru je bio kraj.A da nepricma sto sma radio na ramu.Fabricki je 27 stepeni ugao viljuske moje je bio 24.18 coli

ova tocka .......motor je bio sa 3 L goriva u rezervaru tezak oko 165kg -170kg......

Pre petnaestak godina kada su se vozile prve trke classic na aerodromu, pripremili smo jednu HOREX Reginu 350, ali je došlo do istog rezultata. Inče je stavljen Bonevilov klip 9,5 kompresija, aluminijumska glava od Horexa 250 sporta sa većim ventilima, olakšana radilica, Amal 26 mm karb, S2 bregasta. Sve u svemu 9200 obrtaja na singlu u leru,a oko 8000 u vožnji. Motor se na gas dizao na točak, ali je na pola trke ciknula radilica, otkinula cilindar i klip.........greota, a taman smo mislili da je to to >:( >:(>:( >:(>:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Pozdrav Lijo, koji je ovo motor u pitanju

Prvi jeste Trident, e sad ciji je ' ne znam, coveka koji ga vozi vidjam ovde po Novom Sadu. Drugi je takodje Triumph Mirka iz Sombora .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
Ovo gore je TRIUMPH Trident 750, SALETA iz BORA

 

A ovo je nekadasnji njegov Norton zbog koga sam ih zavoleo do beskraja. Prvi put kad sam ga cuo-kao helikopter iza brda.

Evo i jedan Triumph Tunderbird  sa Grobnika. Kaze covek motor na zeljezu. Ja pitam jel trese, a on kaze trese, moras piti...

post-1943-12879020044021_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Lazarevac/Beograd

Brate na ovom TRIUMPH-u bi ti i Mark Evans zavideo!!!

 

Mozda mada je ovo BIO najbrzi motoru Super Twins klasi pre nego je radilica pukla i racbucala ave osim menjaca.

Znaci imao sam specijalne Bregaste,kovane klipove i klipnjace,ventili su bili oblozeni crnim diamantom da se sporije habaju,trkace opruge

ventila sa sesiriam od titanijuma,specijalene podizace ventila da mozes imati manji zazor ventila i da motor ne ceketa,belt drive

..........itd...........motor se vrteo na 10,000 obrtaja i tu sma napravio greskui jer nisam imao para da kupim kovanu radilicu

Kad je puka motoru je bio kraj.A da nepricma sto sma radio na ramu.Fabricki je 27 stepeni ugao viljuske moje je bio 24.18 coli

ova tocka .......motor je bio sa 3 L goriva u rezervaru tezak oko 165kg -170kg......

Pre petnaestak godina kada su se vozile prve trke classic na aerodromu, pripremili smo jednu HOREX Reginu 350, ali je došlo do istog rezultata. Inče je stavljen Bonevilov klip 9,5 kompresija, aluminijumska glava od Horexa 250 sporta sa većim ventilima, olakšana radilica, Amal 26 mm karb, S2 bregasta. Sve u svemu 9200 obrtaja na singlu u leru,a oko 8000 u vožnji. Motor se na gas dizao na točak, ali je na pola trke ciknula radilica, otkinula cilindar i klip.........greota, a taman smo mislili da je to to >:( >:(>:( >:(>:(

 

to je samo jedan u nizu motora koji si upropastio.. ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Ovo gore je TRIUMPH Trident 750, SALETA iz BORA

 

A ovo je nekadasnji njegov Norton zbog koga sam ih zavoleo do beskraja. Prvi put kad sam ga cuo-kao helikopter iza brda.

Evo i jedan Triumph Tunderbird  sa Grobnika. Kaze covek motor na zeljezu. Ja pitam jel trese, a on kaze trese, moras piti...

Ono iza je Guzzi le man 850 Ljube sina sa Julinog brda ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4264 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

ja sam bio prisutan kad je Sasa sklapao BSA Rocket III tak da znam taj motor veo dobro.

A ona Le Mans je Ljubin i eno ga Ljuba iza njega,a Norton je bio Sasin i koliko znam posle Sase je zavrsio u Loznicu,a posle toga nisam siguran.

 

Evo nesto za onje koji nisi videli ove slike ovadno

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=2026.0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Ma ja sam posle prodao neki ram i blok sa menjačenm od Triumpha T-birda sa papirima, da li znaš šta je ale sa njim uradio. Ja hteo da ga radim ali kad sam ga pregledao i shvatio da je sve mrtvo, pao mi entuzujazam. Mislim da je to bilo 1994 ili pete, valjda pred njegov odlazak preko bare.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Evo mog custom-a... Nije starina al JBG nisam ni ja varioc/mehanichar pa da se tim zaludjujem... Radim ko sivonja jedva nadjem vremena da ga ochistim. Znachi samo rad i voznja a to shto je prashnjav JBG.. isto ide i prljav i uglancan. Videcu negde na prolece kad PEACEMAKER zavrshi Guzzi-ja da mi ga malo ispolira... Evo slichice

 

Pumpa.jpg

 

KodVuje.jpg

 

JBG slikano mobilnim :D

Ja kolko vidim ovo tvoj bajk...  :)

Slikali smo ga ili ja ili moj drug u Velikoj Plani.

post-5448-12879020220116_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4264 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Ma ja sam posle prodao neki ram i blok sa menjačenm od Triumpha T-birda sa papirima, da li znaš šta je ale sa njim uradio. Ja hteo da ga radim ali kad sam ga pregledao i shvatio da je sve mrtvo, pao mi entuzujazam. Mislim da je to bilo 1994 ili pete, valjda pred njegov odlazak preko bare.

 

To ces morat da ga pitas sam,ja nisam ni znao za to ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Ma ja sam posle prodao neki ram i blok sa menjačenm od Triumpha T-birda sa papirima, da li znaš šta je ale sa njim uradio. Ja hteo da ga radim ali kad sam ga pregledao i shvatio da je sve mrtvo, pao mi entuzujazam. Mislim da je to bilo 1994 ili pete, valjda pred njegov odlazak preko bare.

 

To ces morat da ga pitas sam,ja nisam ni znao za to ;D

Čim ga navatam na trkama veterana, pošto je inače neuhvatljiv. Mislim da je tada imao nekog bonnia bez papira pa mu je to trebolo leći ko dupe na nošu ;D ;D ;D ;D ;Dili kao budali šamar ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 242 postova
  • Lokacija: uzice
  • Motocikl: Harley big twin

Omiljena tema .Celog se zivota bavim krsevima i customima pa evo nekih slika.

 

 

 

Ovo su motori koje sad posedujem.

 

BMW R25/2 sa prikolicom Stoye II sad i kada sam ga pronasao 1989 u kokosinjcu u selu Kriva reka kod Uzica

 

vZ1IU_bmwcx0.th.jpg

XsOEv_r25prvipogledkq7.th.jpg

 

 

Monet Goyon PS47 350cm3

fopsT_173ik4.th.jpg

 

TvROu_monetgoyonjp2.th.jpg

 

 

Harley Davidson 1200 iron head ram iz 1952 masina 1971 god. Pre i posle

 

LV985_001ky7.th.jpg

 

Sad ima jos novije auspuhe trumpet style

 

 

 

5Z84I_hd1200ironop6.th.jpg

 

 

I na kraju moj prvi projekat raden za prodaju Honda vt600 shadow sa svim mogucim dodatcima . Zanimljivo je da sam je doterao u Srbiju da prodam i nisam uspeo dve godine a onda sam je stavio u oglase na mobile .de i prodao je coveku u Bosanskom brodu isto mi se to dogodilo i sa kawom vn 1500 koju sam ovde na forumu prodavao za male pare a kad sam ga oterao za nemacku dobio sam skoro 2,5 puta vise cudo jedno.

 

Evo Honda

ZviqB_009ji9.th.jpg

 

 

Danas bas nosim moj novi Harley projekat na lakiranje pa cu ubaciti neke slike veceras

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova

Dobra  ideja da se otvori  jedan  podforum za oldtimere.Imam jedan stari  motor  koji me ceka  kad se vratim  a  nisaSliku  saljem uskoro

m  mu ni marku odgonetno jos  pa mi mozda neko od vas  moze nesto vise reci  o njemu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova

Evo  i slike.Masina je skinuta  u  osrednjem je stanju  marke ILO fm120k nemacki.Naziv samog  motocikla nezna  uz ogromne napore da odgonetnem  trazeci preko neta  svuda nisam uspeo jedino postoji broj  odnosno plocica na ramu.Mozda bi se po njoj i dalo  odgonetnuti  ali sem broja  nikakvi drugi podatci ne postoje.

post-5986-12879020807794_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 242 postova
  • Lokacija: uzice
  • Motocikl: Harley big twin

Moze biti da je Nemacki trijumf 125 negde oko 35-40tih godina i  mada je u to vreme mnogo nemackih motora koristilo ILO motore , je mislim da je Traijumf.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Svilajnac

Puch 250 iz 1954god. Krenuo sa restauracijom i zastao. Nadam se uskoro da nastavim.

Ovakav je sad.

pictur10.jpg

 

A ovako treba da izgleda.

h-puch10.jpg

 

 

I Ardie b252 iz 1953god zavrsenog. U voznom stanju.

Sad izgleda ovako.

pictur14.jpg

 

Uz jos malo sitnih prepravki pokusacu da ga dovedem do ovog stanja.

b252-310.jpg

 

Samo sto ce ostati crne boje a linije ce biti bele. I oba motora su ekstremno prljavi. Potrebno je jedno pranje i poliranje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova

Dali je neko video nesto slicno  ili ima taj njemacki Trijumph kod nas?J a sam  godinama pokusavao  da pregledom slika na netu odgonetnem video sam par slicnih ali  ne i isti motor .Masine 2 rezerne sam preko  EBAY-a kupio  iz Njemacke i poslao dole ali sam motor nisam jos  pronasao  niti video bar sliku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 458 postova
  • Motocikl: gpz 500 s

 

I ja o ovome razmisljam,da kupim oldtajmera i od njega napravim nekog customa ili bobera.

Samo me zezaju papiri,skoro niko ih nema,neznam da li da kupujem nesto bez papira.

Tema je super.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja