Jump to content

Moto Zajednica

Dzejev sin

Opet od babe devojku

Recommended Posts

• Svrati ponekad, 477 postova
  • Motocikl: Piaggio X7ie 300 EVO
Ne da curi nego gejzir. Ima podlosku,bakarna je.

Pisao sam gore,navoj se sjebao izaso sa srafom kao spirala.Ko feder od hemijske.Ko stidna dlaka

To je oblajznulo nekom ranije pa je neko stavio helicoil. Kucaj u googlu da vidis sta je. Zgodno je za kad oblajzne navoj na bloku motora i slicno.

WWW.GOOGLE.COM  

P.S. to imaju majstori koji rade automobilske glave i blokove motora. Kad stavis dobar helicoil i nov sraf nema da curi.

• Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Ja sam FAP mašina, 623 postova
  • Motocikl: apn 6 i Transalp
Kolega , gde crpis toliku energiju, vreme i novac .... prosto zavidim. 
U Sibir, tamo se normalni ne vracaju.

Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока

• Haha 1

• Drug član, 2752 postova
  • Motocikl: Yamaha FZ1

Nadji šraf M10 na njemu je korak 1,5. Na M8 je 1,25 . ma M6 je 1 korak. Stavi šraf navoj preko navoja i gledaj da li se uklapa. !

Svi čepovi za ulje od auta su 1,5 osim Fiata .

• Zainteresovan, 926 postova

Procitah celu temu i zahvaljujem.Imam blizu strugara al ne baca mi se ovo ulje, da nosim da pravi nov navoj.

Naucih nesto novo oko omeksavanja bakarne podloske:takoje:

Nesto cu da smislim sutra ne bio ja ja,pa makar zvaku nabio unutra:)

• Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Pre 2 sati, sixi je napisao:

Kolega , gde crpis toliku energiju, vreme i novac .... prosto zavidim. 

Najveca greska koju iko moze da uradi je da ako je u situaciji da nema dozvolu ni motor ode prvo i kupi motor pa kao polozicu kasnije.

Tako sam ja kupio krsa od 450€,koji se raspao totalno nakon 7km.Pare za polaganje su otisle u beskrajne popravke,recimo da sam mogao da polazem jos skoro tri puta za te pare.

Dok sam se ja zamajavao dihtunzima ,srafovima i klipnjacama promeni se zakon i ja zavrsim sa super ispravnim motorom koji sad vredi kgx15rsd kad naidju cigani i ako se dobro cenjkas.

Onda kao svaki pametnjakovic uradim to isto opet.Sad spucam lovu namenjenu polaganju,a kako vidim ima da spucam tu jos soma evra da sve bude kako treba.Sad,dal ce dok ja ovo sredim da uvedu neki zakon da ne mozes da registrujes vozila ciji naziv pocinje na Y nisam 100% siguran.Bolje da pozurim.

Odakle vucemo svi mi energiju za ovo?Pa bolest druze moj,bolest.

• Hvala 1
  • Haha 1

pre 11 minuta, Dexterr je napisao:

Ne moraš bacati, procedi, novo je...

p.s. koje si tačno ulje sipao...?

Ipone 10-40 Kanta-na.

Eto resenja,logika moj DzejevSine logika.Ukljuci mozak nekad ako i to nije zapeklo i oblajznulo.

Hvala Dexter.

• Drug član, 3725 postova
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Procitah celu temu i zahvaljujem.Imam blizu strugara al ne baca mi se ovo ulje, da nosim da pravi nov navoj.
Naucih nesto novo oko omeksavanja bakarne podloske:takoje:
Nesto cu da smislim sutra ne bio ja ja,pa makar zvaku nabio unutra

Tebi nije problem podloška. Nju ćeš omeksati ili pak naći novu za sitne pare.
Navoj u karteru, tj nedostatak istog u ispravnom stanju, je tvoj stvarni problem.

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

• Drug član, 4675 postova
  • Motocikl: konzerviran

Čini mi se da sam i za onaj tvoj prošli komad gvožđa imao teško svarljive komentare...pa neću da se rasplinjavam.

Mnogima je ova tvoja muka zabavna, a ja baš i ne umem da joj nađem smisao.

Reći će neko da možda i ne bi trebalo da ga bude...kad je "strast" u pitanju, mislim smisla, ali onda imaj bar malo poštovanja prema sebi i krvavo zarađenom dinaru sa svih onih tura po vukojebinama.

Lepo je i za tebe dobro, drugima čak i zabavno, što taj svoj krst nosiš uz osmeh...ali bi trebalo da konačno naučiš da izabereš bar neki manji.

• Sviđa mi se 3

• Svrati ponekad, 373 postova
  • Motocikl: Honda Foresight 250

Ja to ne bih urezivao na licu mesta, zbog opiljaka koji će verovatno da utrče unutra :-/

Послато са MI MAX 3 помоћу Тапатока

pre 17 minuta, Bokes je napisao:

Ja to ne bih urezivao na licu mesta, zbog opiljaka koji će verovatno da utrče unutra :-/

Послато са MI MAX 3 помоћу Тапатока

Pa to da,nikako.Mora da se skine.Nista,procedicu ulje pa opet u masinu.Tako je najbolje.

• Misbehave Responsibly, 1319 postova
  • Motocikl: FZ6S

Te "stidne dlake" koje su se javile kada si odvrnuo čep je verovatno "heli-coil"-a koji ju tu ubačen kada je navoj prvi put oblajznuo. Možda možeš da se provučeš sa novim umetkom bez da režeš navoj.

EDIT: sad videh da je Stilgar to isto napisao; ne mari, imaš potvrdu sa moje strane da to može da fercera.

• Podržavam 1

pre 38 minuta, pronto je napisao:

Čini mi se da sam i za onaj tvoj prošli komad gvožđa imao teško svarljive komentare...pa neću da se rasplinjavam.

Mnogima je ova tvoja muka zabavna, a ja baš i ne umem da joj nađem smisao.

Reći će neko da možda i ne bi trebalo da ga bude...kad je "strast" u pitanju, mislim smisla, ali onda imaj bar malo poštovanja prema sebi i krvavo zarađenom dinaru sa svih onih tura po vukojebinama.

Lepo je i za tebe dobro, drugima čak i zabavno, što taj svoj krst nosiš uz osmeh...ali bi trebalo da konačno naučiš da izabereš bar neki manji.

Da mi je ovo "krst" ne bi se ni smejao ni zabavljao.Nekad se iznerviram to je istina,ali trenutno samo.Al tako se nekad iznerviram i dok kosim ili cepam drva.Zivot.

Blago onom ko zna smisao.

• Sviđa mi se 3

• Drug član, 2476 postova
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Taj šraf i služi da se izbaci vazduh iz uljnog voda, tj iz filtera za vazduh i za proveru pritiska ulja. Lepo nagni motor, skini poklopac filtera za ulje, samo njega odneseš kod strugara ili sam pažljivo urežeš novi navoj za veći šraf. Mnogo ti je lakše da bilo šta radiš samo na poklopcu nego na celom motoru. I budi pažljiv sa ova tri ostala šrafa. I oni umeju lako da oblajznu. U principu, možda možeš i da staviš šraf sa maticom, nisam siguran da li ima mesta iznutra. Naravno, osiguraj nekako maticu da ne upadne unutra.

I ne predaj se. Sve ovo su "slatke" muke. Po meni, prave motorističke. Ne ide sve na gotovo. Oko svega mora čovek da se potrudi i tek onda se vidi da li zaista voli taj hobi ili ne.

• Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Lanca,ulja,plocica,skinuo zadnju kocnicu,ne znam ni sam do cega je.Kad resim ovaj sraf provozacu opet malo duze pa ce to biti konacni sud.

A i to sto huci nije strasno.Moze da se vozi al treba pogledati svakako.Neki lezaj verovatno ne znam.