Jump to content

Moto Zajednica

Opet od babe devojku

Recommended Posts

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Može li neka slika tog dela? Da li on može da se skine (taj poklopac) a da ne iscuri ulje? Malo da nagneš motor? To bi mnogo olakšalo stvar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Čini mi se da sam i za onaj tvoj prošli komad gvožđa imao teško svarljive komentare...pa neću da se rasplinjavam.

Mnogima je ova tvoja muka zabavna, a ja baš i ne umem da joj nađem smisao.

Reći će neko da možda i ne bi trebalo da ga bude...kad je "strast" u pitanju, mislim smisla, ali onda imaj bar malo poštovanja prema sebi i krvavo zarađenom dinaru sa svih onih tura po vukojebinama.

Lepo je i za tebe dobro, drugima čak i zabavno, što taj svoj krst nosiš uz osmeh...ali bi trebalo da konačno naučiš da izabereš bar neki manji.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Ja to ne bih urezivao na licu mesta, zbog opiljaka koji će verovatno da utrče unutra :-/


Послато са MI MAX 3 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

On hvata na pocetku kako se zavrne do kraja tu gubi kontakt i samo se vrti.Probacu da ga odignem sa dve tri podloske mozda tad zakaci

20191114_223733.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf
pre 17 minuta, Bokes je napisao:

Ja to ne bih urezivao na licu mesta, zbog opiljaka koji će verovatno da utrče unutra :-/


Послато са MI MAX 3 помоћу Тапатока
 

Pa to da,nikako.Mora da se skine.Nista,procedicu ulje pa opet u masinu.Tako je najbolje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Te "stidne dlake" koje su se javile kada si odvrnuo čep je verovatno "heli-coil"-a koji ju tu ubačen kada je navoj prvi put oblajznuo. Možda možeš da se provučeš sa novim umetkom bez da režeš navoj.

 

EDIT: sad videh da je Stilgar to isto napisao; ne mari, imaš potvrdu sa moje strane da to može da fercera.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Posto sad postoji mogucnost da je gosn helicoil vec delom zavrsio dole kod filtera vadim sve i aj ponovo.A poklopcic kod strugara da vidi dal i sta moze,tako najbolje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf
pre 38 minuta, pronto je napisao:

Čini mi se da sam i za onaj tvoj prošli komad gvožđa imao teško svarljive komentare...pa neću da se rasplinjavam.

Mnogima je ova tvoja muka zabavna, a ja baš i ne umem da joj nađem smisao.

Reći će neko da možda i ne bi trebalo da ga bude...kad je "strast" u pitanju, mislim smisla, ali onda imaj bar malo poštovanja prema sebi i krvavo zarađenom dinaru sa svih onih tura po vukojebinama.

Lepo je i za tebe dobro, drugima čak i zabavno, što taj svoj krst nosiš uz osmeh...ali bi trebalo da konačno naučiš da izabereš bar neki manji.

Da mi je ovo "krst" ne bi se ni smejao ni zabavljao.Nekad se iznerviram to je istina,ali trenutno samo.Al tako se nekad iznerviram i dok kosim ili cepam drva.Zivot.

Blago onom ko zna smisao.

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2830 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Taj šraf i služi da se izbaci vazduh iz uljnog voda, tj iz filtera za vazduh i za proveru pritiska ulja. Lepo nagni motor, skini poklopac filtera za ulje, samo njega odneseš kod strugara ili sam pažljivo urežeš novi navoj za veći šraf. Mnogo ti je lakše da bilo šta radiš samo na poklopcu nego na celom motoru. I budi pažljiv sa ova tri ostala šrafa. I oni umeju lako da oblajznu. U principu, možda možeš i da staviš šraf sa maticom, nisam siguran da li ima mesta iznutra. Naravno, osiguraj nekako maticu da ne upadne unutra.

 

I ne predaj se. Sve ovo su "slatke" muke. Po meni, prave motorističke. Ne ide sve na gotovo. Oko svega mora čovek da se potrudi i tek onda se vidi da li zaista voli taj hobi ili ne.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Lanca,ulja,plocica,skinuo zadnju kocnicu,ne znam ni sam do cega je.Kad resim ovaj sraf provozacu opet malo duze pa ce to biti konacni sud.

A i to sto huci nije strasno.Moze da se vozi al treba pogledati svakako.Neki lezaj verovatno ne znam.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ja ne znam sto ljudi doživljavaju ovu temu kao neku golgotu, možda zbog stila pisanja i dramatizacije problemčića u katastrofu ? Sve ovo je normalno kad se kupi star motor, iskusio ranije više puta. Ovaj oblajznuli srafcic se rešava vrlo prosto na više načina za 10 minuta. Stavi se drugi šraf istog koraka, namaže se zelenim loctitom i nema da popusti nikad. Može i kontra matica da se stavi. Može i da se nareže nov navoj, može svašta nešto. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Pa i nije baš da su svaka pomenuta (trenutna) rešenja i dobra...

Na primer, taj šraf (kao što je malo ranije i objašnjeno) služi da se, prilikom zamena ulja i filtera, ˝ozrači˝ prostor, tj izbaci vazduh i da se filter (a ujedno i sam vod do glave motora) što pre napuni uljem. Drugo, na taj šraf kad potekne ulje (naravno, kad je otpušten, a motor upaljen) to znači da pumpa za ulje radi dobro i da ima dobar pritisak da tera ulje u glavu agregata (što je vrlo bitno). Znači, ne dolazi u obzir trajna eliminacija odvrtanja tog šrafa (loctite i slično). Da bi se urezao navoj većeg promera je vrlo, vrlo nezgodno, jer je to poprilično krt aluminijum, a mesa ima jako malo, pa postoji velika verovatnoća da, prilikom urezivanja novog navoja, pukne deo... Urezivanje novog navoja bi morao prepustiti nekom stručnijem strugaru, nikako ne bih preporučivao u domaćoj radinosti (a pogotovo ne ˝štapom i kanapom˝) to odrađivati. Takođe, za maticu sa unutrašnje strane nema mesta, a opet, zbog potrebe tog šrafa, nije ni funkcionalno montirati istu sa unutrašnje strane. 

Zato kažem, ima rešenja naravno, ali ona nisu baš tako na brzinu jednostavna i laka kako na prvi pogled izgleda... ;)

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Eto,pa ja reko loctite samo sam mislio plavi jer sam njega video.Ne znam za zeleni ni koja je razlika.

Sad cu da proucim to,mora ovo da okrpim danas je lep dan dok ne stigne novi poklopcic.

Ja se najvise plasim tih navoja kad odvrcem zavrcem po motoru,nekako mi svi ti japanski srafovi i navoji deluju nezno i mekano.Neki srafovi traze neke kljuceve koje nemam pa ih nisam dirao,tipa kljuc 20.Kod mene sve neparni kljucevi,gedore po redu al nemam te velike.

Imbusi,njih kad vidim najezim se.Pogotovu sto su svi ojacani lepkom.

A ova procedura sa heli coil u uradi sam izvedbi,opet alat nimalo jeftin,celi setovi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 12 minuta, Dzejev sin je napisao:

Eto,pa ja reko loctite samo sam mislio plavi jer sam njega video.Ne znam za zeleni ni koja je razlika.

Sad cu da proucim to,mora ovo da okrpim danas je lep dan dok ne stigne novi poklopcic.

Ja se najvise plasim tih navoja kad odvrcem zavrcem po motoru,nekako mi svi ti japanski srafovi i navoji deluju nezno i mekano.Neki srafovi traze neke kljuceve koje nemam pa ih nisam dirao,tipa kljuc 20.Kod mene sve neparni kljucevi,gedore po redu al nemam te velike.

Imbusi,njih kad vidim najezim se.Pogotovu sto su svi ojacani lepkom.

A ova procedura sa heli coil u uradi sam izvedbi,opet alat nimalo jeftin,celi setovi...

Vidi, preporučujem ti sledeće:

Nagni motor na levu stranu što više možeš, podupri ga sa te strane, makar nasloni na kapiju ili slično. Odvrni pažljivo ta tri šrafa što drže taj poklopac uljnog filtera. Malo ulja mora da potekne, jer u toj komori gde stoji filter ima ulja, to neka te ne brine. Kada iscuri ulje iz te komore (neće biti više od 1 dcL), ostatak ulja neće dalje curiti iz mašine. Skini taj tvoj poklopac i skroz izvrni taj propao štaf. Ako je fabrički još uvek (a po slici vidim da jeste) on nije duži od par mm. Navoja u poklopcu ima sigurno 2-3 mm više nego što je dužina tog šrafa. Onda nađi šraf koji je duži od tog fabričkog da dohvati zdrav deo navoja u poklopcu i ne zateži ga krvnički. Za početak će ti sigurno rešiti trenutni problem. 

Evo ti i mere potrebnog šrafa:

dužina - 10 mm (nemoj da bude duži), ali i ne kraći od 8mm

M5 šraf je u pitanju, sa standardnim mašinskim navojem.

 

Evo na slici se vidi da pored fabričkog uvrnutog šrafa ima još koji mm navoja. (ako ti novi šraf izviri koji mm, to neće biti problem, jer ne dohvata filter ulja.)

1Hd0zdi.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Loctite (Henkel) je brend. A po broju mozes da vidiš koji je tip i za šta je namenjen. Ima ih gomila i tvrde da imaju rešenje za sve probleme. :)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Moj savet ti je i da nabavis one inbuse za malu gedoru i set tih malih gedora za milimetarske glave i manual za tvoj motor i moment kljuc, bice mnogo lakse odvijanje i zavijanje srafova, bar tih malih. Ja imam ovaj moment kljuc, nije preskup a zavrsava posao32f01e8244a2592f02110f1a71493c52.jpg

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

I svakako proveri sadašnji šraf dobro da nije i na njemu navoj oštećen pa da ne sjebes sa njim i navoj u novom poklopcu.

Najbolje kupis novi šraf i završio si to poglavlje. Košta kao pakovanje žvaka verovatno.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Poklopac poslat... Malo sam morao da se ˝svađam˝ sa šalterušama u Pošti, jer gospoda nisu deset godina ažurirali svoju bazu poštanskih adresa, pa tako Vinča (već deset godina) ima poštanski broj 11351, a ovi iz Pošte i dalje imaju 11307. Na moje insistiranje da se to proveri (da pošiljka ne ode negde drugo, a kolega čeka pošiljku), zamalo da me linčuju tamo. Došle još dve šalteruše na ovu jednu i sve tri me ubeđuju da smo Bojan (Džejev sin) i ja pogrešno dali podatke...:jok: Jedva živu glavu izvukoh... :lol:

Sve u svemu, Pošta će (nadamo se) sutra isporučiti deo kolegi, pa da će sve biti ok...

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

One da su samo ukucale u google Vinca postanski broj videli bi da izlazi oci da izbije 11351.Al eto,salterusa je uvek u pravu,cak i kad nije.Spasavaj glavu i sve priznaj:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ako si se tamo 'posvadjao' to ti je siguran recept da posiljka ne stigne:

 

- na tacnu adresu

- u tacno vreme

- jos ove godine

- u ispravnom stanju

 

:D

 

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
Poklopac poslat... Malo sam morao da se ˝svađam˝ sa šalterušama u Pošti, jer gospoda nisu deset godina ažurirali svoju bazu poštanskih adresa, pa tako Vinča (već deset godina) ima poštanski broj 11351, a ovi iz Pošte i dalje imaju 11307. Na moje insistiranje da se to proveri (da pošiljka ne ode negde drugo, a kolega čeka pošiljku), zamalo da me linčuju tamo. Došle još dve šalteruše na ovu jednu i sve tri me ubeđuju da smo Bojan (Džejev sin) i ja pogrešno dali podatke...:jok: Jedva živu glavu izvukoh... 
Sve u svemu, Pošta će (nadamo se) sutra isporučiti deo kolegi, pa da će sve biti ok...
Lele tri salteruse si nadgivorio, pa ti si sampion

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja