Jump to content

Moto Zajednica

Satelis

Bahati mamlazi

Recommended Posts

• Maxi Scooter Club, 5590 postova
  • Motocikl: Peugeot Satelis250.... Honda NC750XD

Da nastavimo u dobrom ritmu, koliko dobro moze biti..... presudite sami.

Od kuda mene do kuda Arakisa (ot'so po regler) ima 13.5km ili ti 27km tamte-vamte.

Sta se sve izdesavalo za tih 27km ne znam koju rubriku se moze smestiti.... presudite sami.

izlazim iz leve krivine, dijagonalno od pesaka posle ladovine treba da skrenem desno

Screenshot-2019-09-02-21-57-40.png

op nece da moze, nailazi mamlaz

Screenshot-2019-09-02-21-58-04.png

mamlaz treba pesaka da pusti da prodje, ubaci prednji kraj automobila izmedju parkiranih automobila jer je vidno da ima mesta, to je inace njegov deo trake

omoguci meni nesmetan prolaz jer u mom delu trake prepreke nema

ne, mamlaz namerno namotava tockove u levo kako bi me naterao skroz na ivicu 

Screenshot-2019-09-02-21-58-48.png

i to je to, pocinje da gura

Screenshot-2019-09-02-21-59-14.png

Da nije imao kud pa da razumem, nije mi problem i da nagnem motor ako treba zarad prolaza.

Imao je kud nego nije hteo, to vec ne mogu da razumem.... idemo dalje.

ukljucujem se na autoban, iskljucujem odmah posle Gazele, ulazim u J. Gagarina

Screenshot-2019-09-02-22-04-19.png

obrati paznju na audi

Screenshot-2019-09-02-22-04-33.png

jer moze da naudi

Screenshot-2019-09-02-22-05-01.png

desna traka, bez migavca u srednju

Screenshot-2019-09-02-22-05-14.png

pratim ga

Screenshot-2019-09-02-22-05-27.png

srednja - leva

Screenshot-2019-09-02-22-05-41.png

Screenshot-2019-09-02-22-05-52.png

leva - srednja

Screenshot-2019-09-02-22-06-06.png

srednja - leva

Screenshot-2019-09-02-22-06-20.png

opet leva - srednja

Screenshot-2019-09-02-22-06-33.png

srednja - desna

Screenshot-2019-09-02-22-06-44.png

desna - srednja

Screenshot-2019-09-02-22-07-02.png

srednja - leva

Screenshot-2019-09-02-22-07-29.png

Screenshot-2019-09-02-22-07-35.png

Ovde da zastanemo.

Ovaj mamlaz, svo setkanje iz trake u traku je uspeo da uradi za manje od 1km ili ti od iskljucenja sa autobana do prvog semafora gde je desno Buvljak.

Bas na tom pravcu, mnogi znaju da ga lepo raspale.... sta bi bilo kad bi bilo pitam se sad.

jos jedno setkanje je imao iz leve u srednju, stao je iza mene i cackao telefon

vidi se u cosku retrovizora, neki pederski beli drzi

Screenshot-2019-09-02-22-11-37.png

snajka ispred mene pojma nema da su svi otisli, burlanje po torbici prekinuo je kratak zvuk sirene jer ne bi voleo da me naguzi mamlaz iza mene

Screenshot-2019-09-02-22-12-05.png

stizem sledec dasu, cacka telefon

Screenshot-2019-09-02-22-13-38.png

pa telefon na uvo

Screenshot-2019-09-02-22-13-46.png

idemo u voznju, sta jedan poziv gore-dole

Screenshot-2019-09-02-22-16-50.png

predjoh 13.5km stigoh do Rajka

Screenshot-2019-09-02-22-19-46.png

a jes veseli decacic neki

Screenshot-2019-09-02-22-20-14.png

krecem od njega po novih 13.5km, levo treba skrenuti

Screenshot-2019-09-02-22-23-55.png

semafor se otvara, tamo je davno crveno bilo, obratiti paznju na kombi

Screenshot-2019-09-02-22-24-26.png

zzzuuummm ode, na semaforu zeleno

Screenshot-2019-09-02-22-25-19.png

odo i ja

Screenshot-2019-09-02-22-26-59.png

pokraj autobusa, kad ono medjutim.... i soferi obavljaju razgovor

Screenshot-2019-09-02-22-27-37.png

srednja traka, dzip dzip dzip dzip hocu da mi kupis dzip

Screenshot-2019-09-02-22-29-18.png

levi migavac, retrovizor, niza, gas

Screenshot-2019-09-02-22-29-38.png

koc koc koc, dalje neces moci

Screenshot-2019-09-02-22-30-02.png

pratim ga

Screenshot-2019-09-02-22-30-56.png

iz srednje u levu migavca bez, iz leve u srednju i ondak pocinje sa nabadanjem kocnice

iz kog razloga pojma nemam kad je ispred njega covek daleko

Screenshot-2019-09-02-22-32-54.png

toliko je nabo kocnicu da se ovaj iza naso u cudu, dugiiii bip sirene se cuo

Screenshot-2019-09-02-22-33-09.png

bez od budala, ovi su valjda normalni

Screenshot-2019-09-02-22-34-46.png

tipkaj tipkaj

Screenshot-2019-09-02-22-35-03.png

sta kazes, kolko si danas "dobar", u koju si kafanu...sad cu, naruci jedno

Screenshot-2019-09-02-22-35-29.png

iskljucio se sa autoban, jos malo i stigao

Screenshot-2019-09-02-22-45-46.png

obratiti paznju na sve ispred mene

obratiti paznju na decu pesake koji stoje na pesackom prelazu (oznacih crvenom strelicom)

Screenshot-2019-09-02-22-46-53.png

semafora nema, lezeci, znak za pesaki ko kuca i jebeno niko da stane deci

Screenshot-2019-09-02-22-48-03.png

klimno glavom da predju, dok u retrovizor gledam dal ce me spucati neko

Screenshot_2019-09-02_22.49.12.png

ovim ostalima sto nisu deci stali.... se*em im se svima redom u u*ta skrbava

Screenshot_2019-09-02_22.49.31.png

To bi bilo to, presao 13.5km i ostadoh u cudu dragi gledaoci.

Ja Vama ne mogu opisati koliko zamara sve ovo.... meti karticu, punu bateriju, vozi, skini, izvuci, prebaci, izvadi slike, ubaci na server, zalepi u temi, reci koje slovo.....

Nije mi tesko kad pomislim da ovo mozda i deca/klinci citaju..... mozda ce neka usijana glava izvuci pouku iz svega ovog.

• Sviđa mi se 10
  • Hvala 5
  • Tužan 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Svrati ponekad, 280 postova
  • Motocikl: Trandza 600

U naziv ove teme da se doda "bahati mamlazi po bgu". Ovde su svi skoro iz bga i skidam vam kapu. Ni nas ne primecuju bas mnogo, cak sto vise se kolege na motorima iznenade kad im se sklonim autom, izgleda da nismo navikli. Mada kod nas po gradu su sve fenseri na skuterima i r-ovima za do kafica i kuci, takvima se ni ja ne sklanjam. A da ne pricam o tipkanju telefona na SKUTERIMA i telefoniranju u toku voznje. Pa sunce li vam zar i u toku voznje da se telefonira? Toliko gori? 

A sto se tice biciklizma pitajte me sta god, 9god se profesionalno bavio time, prevalio celu evropu sa biciklizmom i SVUDA se biciklisti cene sem kod nas!

• Drug član, 2880 postova
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1200

Nije to samo po BG-u problem sa bahatim vozačima. Svugde ih ima i svakodnevno... Ja idem na posao svaki dan motorom oko 20 km i ne prođe dan da neko od bahatih vozača ne napravi neku glupost u saobraćaju. Srećom, odavno sam počeo defanzivno da vozim...

• Podržavam 1

• Drug član, 4643 postova
  • Motocikl: konzerviran

Saobraćaj je samo još jedna životna disciplina na koju se reflektuje opšte stanje nacije...tako da ni ne može bolje. 

....

izbrisao početak teksta, zalupalo mi srce dok sam kucao.

• Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

• Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 177 postova
  • Motocikl: Scarabeo 300S '11. X Max 250 '06, SV 650N '05. Virago 535 '97.

Meni je neki mamlaz trubio pre neki dan kad sam stao nekim klincima na pešačkom. Okrenem se, pogledam ga, podignem ruke... :neznam: ... zaćuta i spusti glavu... valjda je shvatio nešto. 

• Svrati ponekad, 367 postova
  • Motocikl: Super Tenere 750

Slicna situacija na pesackom samo sto je neki klinac pretrcao pjesacki kroz vozila koja su stanala u suprotnoj taci. Malo jace zakocih ali ne prenaglo da bi se uopste nesto polemisalo, a lik iza mene na svirenu, pa blicaj, pa masi... Stanem ja sta hoces hajvanu, veli on sto ne odrzavam rastojanje ispred njega Morao sam se pobit s njim jer nesto gluplje vezano za voznju nikad nisam cuo.

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока

• Haha 1
  • Zbunjen 3
  • Podržavam 1

• Ne silazi, 5551 postova
  • Motocikl: Suzuki GS 400, GSX 1400, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Od svih ovih na slikama, ja razumem jedino vožnju onog pijanca sa audijem , jer je to tipično za alkose da tako šetaju levo - desno kad su pijani, pa se njihova vožnja još donekle može predvideti .  

• Zbunjen 1

• Svrati ponekad, 158 postova
  • Motocikl: Liberty 125 ; Honda VFR 800 fi
On 9/2/2019 at 6:52 AM, drumskalisica said:

Ovo tvoje mišljenje pod hitno da promeniš, jer ako tako misliš, možeš da nastradaš.  Među taksistima je najmanje profesionalnih vozača, a najviše svih ostalih ( mesari, obućari, ima tu i fakultetski obrazovanih, ali ima i bukvalno nepismenih ). Država je da bi rešila socijalne probleme nastale zatvaranjem firmi i fabrika , dozvolila da taksi može da vozi bilo ko ko ima vozačku dozvolu. Ja između ostalog imam završenu saobraćajnu školu ( sa trećim razredom sam dobio diplomu KV vozača, a sa četvrtim saobraćajnog tehničara ). Kad su mi firmu oterali u stečaj, krenem da taksiram i odustanem od toga posle tri četiri meseca kad sam video ko sve i kako radi taj posao. 

Ne znam kako je sad. ali 90ih je moj cale morao da polaze diferencijalne ispite za kv vozaca iako je uveliko bio iniznjer drumskog saobracaja.  Pa poznavanje grada, bubali su on i teca ulice nocima, koja je jednosmerna odakle, rezervne rute kad je guzva, pa trista cuda. Sad vidim dovoljan im je gps, pogotovo car go ekipa. 

• Ne silazi, 5551 postova
  • Motocikl: Suzuki GS 400, GSX 1400, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
Pre 3 sati, onyxia je napisao:

Ne znam kako je sad. ali 90ih je moj cale morao da polaze diferencijalne ispite za kv vozaca iako je uveliko bio iniznjer drumskog saobracaja.  Pa poznavanje grada, bubali su on i teca ulice nocima, koja je jednosmerna odakle, rezervne rute kad je guzva, pa trista cuda. Sad vidim dovoljan im je gps, pogotovo car go ekipa. 

Saobraćajni fakultet možeš da upišeš i posle završene gimnazije il neke druge srednje škole, al za KV vozača se ide u saobraćajnu školu - tri razreda ( u mom slučaju pošto sam bio "usmereno obrazovanje " - dva opšta razreda srednje škole i jedan stručan ).  Inače to usmereno obrazovanjeje imalo samo jednu dobru stvar i to uglavnom u tehničkim školama jer se sa završenim trećim razredom dobijala diploma ( KV vozač, KV električar, KV zidar . . .  , a sa završenim četvrtim dobiješ još jednu diplomu ( Saobraćajni tehničar, Elektro tehničar, Građevinski tehničar . . .  ). 

Isto, kao tvoj otac, ni Lekar ne može da radi kao medicinski tehničar . 

Ovo što je tvoj otac polagao je ispit iz poznavanja grada za taksiste. U saobraćajnoj školi ima sličan predmet, ali se zove " Saobraćajna Geografija " i tu nema učenja ulica, već bukvalno privreda celog sveta ( ako odeš ko zna gde pa zaglaviš, da znaš šta u tom kraju ima od industrije pa da ih obiđeš i potražiš turu za dalje ili nazad ) .  ( Jbg-a, u to vreme kad sam ja to učio nije bilo ni mobilnih ni interneta - sad je sve to lakše . )

• Zainteresovan, 623 postova
  • Motocikl: KTM SMT
On 1.9.2019. at 22:23, Satelis je napisao:

.../...

Davno se rodila zelja za dvotockasem, ... ispunila pocetkom Juna meseca 2010-te godine...

.../...

E sad, nesto se tu pormenilo koliko mogu da primetim.

.../...

Ne znam za Vas, rekao bi da se bahatost dosta povecala na nasim drumovima. Cinimi se da polako uzima maha u bezobrazluku pojedinaca i njih je sve vise. Dal je toliko poludeo narod il sta je po sredi ne znam al znam da ne valja nikako.

Odlična tema!

Kad bi samo znao koliko 'se nešto tu promenilo' od početka '90ih do danas. Mi koji smo tada počinjali da vozimo dvotočkaše smo imali privilegiju slabijeg saobraća, veće kulture, više poštovanja, manje žurbe, a u stvari je sve to samo bilo normalno i ništa više!

Ova poslednja tvoja upitna rečenica u stvari ujedno i daje odgovor... Narod je def. 'poludeo' tj. postao nekulturan, bahat, niko više ne vodi računa o drugima, nema poštovanja pa se sve to reflektuje na društvo  a samim tim i na saobraćaj (kao što je već neko i napisao).

• Sviđa mi se 1

• Zainteresovan, 930 postova
  • Motocikl: suzuki burgman 400 an,honda deauville
pre 21 minuta, PremieRacing je napisao:

Narod je def. 'poludeo' tj. postao nekulturan, bahat,

Sta je razlog tome?Zasto smo postali takvi kakvi jesmo?Kad otkrijemo uzrok bolesti, mozemo pristupiti lecenju

• Zainteresovan, 623 postova
  • Motocikl: KTM SMT

Ratovi, Sloba, sankcije, pa onda malo i ceo svetski napredak, zapadna (čitaj USA) kultura ne jebavanja drugih, jurcanje za materijalnim, tempo života, mnogi pametni decenijama odlaze gde im je bolje a retardirani i nevaspitani mamlazi ovde prosperiraju i tako... Od svega po malo. 

Nema tu leka, to je svet danas... i sutra, i prekosutra.

• Sviđa mi se 1

• Svrati ponekad, 367 postova
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ma to su izgovori, izgovori, izgovori...
Dovoljno je da covjek pozeli podici sebe na nekakav veci nivo kulture i eto odma rezultata. Vec lakse bit pasce nego poraditi na sebi. Gledam neke bliske ljude meni kako se ponasaju i ukazujem im ali oni nece da se promijene ni malo sto dovodi do toga da uz svakog stanovnika treba jedan pandur da ga lupa po usima i onda posle kazemo policijska drzava, pa mi je pravimo takvom! Al hajde de, kad ne moze drugcije.

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока

• Sviđa mi se 2
  • Haha 1

• Svrati ponekad, 182 postova
  • Motocikl: Tomos

Da je srece da smo policijska drzava mozda bi nesto i bilo od nas. Nego smo svetlosnim godinama daleko od toga. Mi smo najcesce anarhija i bezvlasce a mislimo da smo policijska drzava samo kada nas drzava opali po usima i to onda kada krsimo zakon. Pa nam jos smeta sto smo krivi zato sto krsimo zakon.

• Sviđa mi se 1

• 8-bit, 1193 postova
  • Motocikl: KLX300, R1100GS
Pre 1 sat, ivica744 je napisao:

Sta je razlog tome?Zasto smo postali takvi kakvi jesmo?Kad otkrijemo uzrok bolesti, mozemo pristupiti lecenju

Možda se i nismo promenili, samo su automobili pristupačniji. Više ih je na putu, a samim tim se linearno povećao i broj budala.

• Podržavam 1

• Zainteresovan, 930 postova
  • Motocikl: suzuki burgman 400 an,honda deauville
pre 3 minuta, mradomir je napisao:

Možda se i nismo promenili

Kako sam stariji ovo mi zvuci sve tacnije,samo su nas malo drugacije ucili

• Online, 779 postova
  • Motocikl: TDM 900

Juče u kolima, deonica Beograd - Obrenovac. Prvi put idem tom, meni nepoznatom deonicom, uglavnom, u jednom delu veoma široka jedna kolovozna traka ali razdelna dupla linija. I jedan mamlaz koji pretiče kolonu preko duple pune. Pritom, svi se krećemo 70-80kmh, nije da idemo 30kmh pa da mu se mnogo žuri. I baš kad je mene preticao, proceni da ne može da se mimoiđe sa šleperom…umalo da me budala ubije i izbaci sa puta. Prošla rizična situacija a on gospodin ponovo levi i dalje nastavi da pretiče kolonu preko pune… :stabre:

• moto merkat °°, 3100 postova
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Promenili su nas, pre bih rekao.

Ponasanje u saobracaju je odraz svakodnevnice, a nasa svakodnevnica je psihopata kome su za sve drugi krivi i svadja se sa celim svetom, u slobodno vreme zacinjeno koncentracijom sljama koji se kolje medjusobno i eto sablona ponasanja.

Sve se to prenosi u skole, posao, saobracaj, gradski prevoz ...

• Podržavam 1

• neki veliki dr.mr., 691 postova
  • Motocikl: Cbr F4i
pre 13 minuta, nikvuksa je napisao:

Juče u kolima, deonica Beograd - Obrenovac. Prvi put idem tom, meni nepoznatom deonicom, uglavnom, u jednom delu veoma široka jedna kolovozna traka ali razdelna dupla linija. I jedan mamlaz koji pretiče kolonu preko duple pune. Pritom, svi se krećemo 70-80kmh, nije da idemo 30kmh pa da mu se mnogo žuri. I baš kad je mene preticao, proceni da ne može da se mimoiđe sa šleperom…umalo da me budala ubije i izbaci sa puta. Prošla rizična situacija a on gospodin ponovo levi i dalje nastavi da pretiče kolonu preko pune… :stabre:

Taj deo puta je prilicno zeznut. Svi voze jako brzo i uvek neko pretice preko pune. Ako si na motoru i ne zelis da te preticu tu,moras bas brzo da vozis. 

• Zainteresovan, 850 postova
  • Motocikl: Piaggio X9

И сада је тако, треба ти саобраћајна школа и познавање града. Двојица колега су возили Кар го и распитивали се шта све мора да се уради за такси дозволу.

• Zlo i naopako, 531 postova
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250. Honda ST 1100 Pan-European

Situacija od pre mesec i po dana. Idem izmedju dve selendre. Srednji salas - nova crvenka. Put je sirine jedne i po trake i prolazi izmedju oranica. pravi vojvodjanski put kojim se slabo ide.

Dugacka desna krivina. Vozim 80 po ogranicenju i primecujem da se bela dacia meni nabila u auspuh i pomera se za preticanje. ali posto je krivina dugacka i na desno a kukuruz i suncokret dovoljno porasli da se put ne vidi on me tako prati neko vreme dok ne odluci da me prestigne.

U polovini preticanja preko pune sa druge strane nailazi vozilo.

Sta cu, nabijem se uz samo ivicu puta a debil u daciji umesto da zakoci nastavlja preticanje i odvaljuje mi levi retrovizor pri mojoj brzini od 80.

Ja morao kociti jer mi retrovizor visi na sigurnosnoj sajli a on na gas i pobeze.

Auto koje je islo iz drugog pravca je sa pola vozila sislo sa asfalta. sreca pa je mogao jer na njegovoj strani puta nije bilo kanala za kisnicu.