Jump to content

Moto Zajednica

MOTO JAKNA - za motocikliste sa airbag-om

Recommended Posts

• Svrati ponekad, 418 postova
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 , Beverly 250 ie

Ja imam i vrh je. Mesh jakna skidaju se rukavi . Moze da se vozi na + 35 i nije ti vrucina. Imam i kisnu postavu koja se skida. Protektori su na laktovima i ramenima koji se skidaju sa rukavima i onda samo ostaje air bag.

• Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Svrati ponekad, 194 postova
  • Motocikl: BMW F650GS

Postojr dve vrste aktivacije air bag jakni,jedna je sa kanapom a druga je neka elektronska sto gura sada dal alpinestars ili neko drugi. Navodno mana kanapa je da moze da se aktivira slucajno pri silasku sa motora. Probano,imam Hit air jaknu ne moze lako se ispali i kad zaboravis da se raskacis jedino sto mozda smara je stalno kacenje i raskacivanje. Sa druge strane elektronska navodno brze ispaljuje... Nekada ne verujem dovoljno elektronici,moze da zakaze po mom misljenju i kad budem uzimao opet ce biti kanap varijanta. Pogledaj, svojevremeno je Hit air imao i samo prsluke koji se navlace preko kornjace,jakne bilo cega od mesa sa jastukom. Cene ne znam,moja je vec stara 10 godina

• Hvala 1

• Zainteresovan, 568 postova
  • Motocikl: Honda Hornet S,Yamaha R6
pre 4 minuta, doctore je napisao:

ne verujem dovoljno elektronici,moze da zakaze po mom misljenju

Sa jedne strane razumem,sa druge...ne koristimo vise telefone sa ''kanapom'',skoro su izumrli...i X drugih primera,ovo nije neka skroz nova tehnologija i eksperimentalna faza,na boljim kombinezonima je postalo mainstream i vec dovoljno ispitano i pouzdano pa u skladu sa time,mislim da nema razloga drzati se mehanike.

• U prolazu, 49 postova
Pre 6 sati, doctore je napisao:

Postojr dve vrste aktivacije air bag jakni,jedna je sa kanapom a druga je neka elektronska sto gura sada dal alpinestars ili neko drugi. Navodno mana kanapa je da moze da se aktivira slucajno pri silasku sa motora. Probano,imam Hit air jaknu ne moze lako se ispali i kad zaboravis da se raskacis jedino sto mozda smara je stalno kacenje i raskacivanje. Sa druge strane elektronska navodno brze ispaljuje... Nekada ne verujem dovoljno elektronici,moze da zakaze po mom misljenju i kad budem uzimao opet ce biti kanap varijanta. Pogledaj, svojevremeno je Hit air imao i samo prsluke koji se navlace preko kornjace,jakne bilo cega od mesa sa jastukom. Cene ne znam,moja je vec stara 10 godina

Gde da kupim, jel imaš neki predlog, gde si ti kupio svoju? 

• U prolazu, 49 postova
Pre 6 sati, Vaske4s je napisao:

Sa jedne strane razumem,sa druge...ne koristimo vise telefone sa ''kanapom'',skoro su izumrli...i X drugih primera,ovo nije neka skroz nova tehnologija i eksperimentalna faza,na boljim kombinezonima je postalo mainstream i vec dovoljno ispitano i pouzdano pa u skladu sa time,mislim da nema razloga drzati se mehanike.

Kolega, imaš neki predlog kombinezona ili prodavnice, da li lično koristiš?

• Svrati ponekad, 194 postova
  • Motocikl: BMW F650GS

Ajde da malo pojasnim sta sam mislio kad napisah da ne verujem elektronici... Elektronici treba napajanje,baterija koja ima neki vek trajanja,kako se proverava stanje napunjenosti iste a ima i da ta jakna cesto kisne pa ne znam koliko kontakti mogu sve to da istrpe. Jednostavna paralela,na automobilima je svasta elektronsko ali je volan i kocnica i dalje mehanicka. Za kupovinu sada ne znam, EU ili Amerika koja je uvek bolja sa cenama...

• Haha 1

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja