Jump to content

Moto Zajednica

Kymco Downtown 300i

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 565 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Mislim da sam sa tobom vec pricao na temu Multivara, ispravi me ako gresim (ono da ti nesto nije pasovalo 100% kako treba). Cini mi se da kod tebe nije 100% stock varijanta pa otud tvoji problemi sa nekompatibilnoscu nekih delova.

Moguce da je prethodni vlasnik nesto vec menjao na prenosu dal vario, dal kvacilo a mozda i oba, pa stavio od novijeg modela, ili ako je tvoj noviji onda od starijeg.

Znam potpuno sigurno da na DT 300 vario i kvacilo sa starijih serija 2009-10 nije isti kao na ovim novijim.

Sto se tice ovih gumica, verovatno ces morati ponovo da rasturas pa da vracas stare jer ne verujem da ce ove "leci" vremenom.

Ako i legnu, deformisace se u jajasti ili ne daj boze jos gori oblik pa praviti dalje probleme.

 

Promenio član francuz69
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Jesmo pričali, ali stock su mi komponente 100%, po oznakama koje nose, upoređeno sa kataloškim Kymco oznakama za moj model skutera.

U ovom slučaju, biće da ove gumice nisu lepo fabrički obrađene, ili je prodavac poslao pogrešne. Da su uže deo milimetra, sve bi bilo OK :(

 

Al hvala ti što si saslušao moju muku, lakše mi bude napaćenoj duši :) Dakle, ponovo u rasturanje...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 565 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Jbg, tu smo bar da se teshimo :)

Upravo sam proverio, sto se DT-a tice stariji modeli imaju vario sa oznakom LEA7 a noviji LGE5 i postoji fizicka razlika, kao i razlika u performansama. Navodno noviji se lakse razvrti pri nizim obrtaijma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 565 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Sredio sam prenos, nazalost nisam ti premerio gumice, posto nisam imao 36-icu da rasklopim kvacilo. Samo sam ga ocistio i osmirglao ferode i zvono.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ma pretpostavio sam, nema veze, staviću stare. Samo nikako da postignem da uhvatim nekoliko sati slobodnog vremena da sve premontiram.

Nego, ranije kad odšmirglam ferode mnogo pomogne, ali se opet brzo (par stotina km) izglaziraju i postanu crne i sjajne. Ne znam dal će i sad biti slučaj sa novim lamelama. Aj pa javi kako se ponaša kod tebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Najzad sam danas uhvatio vreme za radove. I nisu gumice ublaživači krive, nego sam ja zahebao stvar prošli put pri montiranju.

Nisam izgleda lepo zategao maticu na opruzi kvačila, i krenula da se odvija i uhvatila zvono... A nije baš da mi je prvi put da odvijam, imam i stegu za kvačilo i sve sam radio po PS-u.

 

Naravoučenije, kad radite sami dobro pazite, očas se pogreši i napravi problem bez problema. Sreća pa nisam mnogo ni vozio, pa nije napravljena neka veća šteta. Ne znam koliko se vidi na slici:

 

 

 

clutch2.jpg

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ovo oštećenje...kao da se neko zaigrao na strugu...tako da nikakav problem neće predstavljati. Veća muka bude sa finim navojima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Rekao bih da neće biti loših posledica. Malo odrano zvono i matica. Ošmirglao sam ih finim papirom, ponovo lepo stegao i montirao.

Valjda je to to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Zahebano je to kad ti crvić uđe u glavu, pa sam ipak otišao kod majstora :) za proveru. Majstor normalan čovek, koji se ne nađe uvređeno i ne k*nja ako si sam prčkao oko motora...

Metuli smo ipak lepak za navoj na maticu kvačila za svaki slučaj, ujedno zamenio ulje u motoru, menjaču, kočnicama, zamenio filtere za ulje i vazduh, zamenio rashladnu tečnost, proverio kočioni sistem, naštelovao ventile i ler gas, dotegao vizir...

Makinica sad prede ko mačkica ;) Jedva čekam lepo vreme da je teram!

 

Sve u svemu, za ovu sezonu troškovi nešto oko 230€, a samo je potrošni materijal u pitanju, bez kvarova. I ostaje još da zamenim gume nešto kasnije tokom sezone.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Koje kočione pločice preporučujete?

Original Kymco su mi priično izrisovale diskove, pogotovo prednji. Nije stigao do min debljine, ali je jeste dosta pojeden.

Cenim da bi trebale neke mekše pločice. Preporuka za neki konkretan model bi dobrodošlo.

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Uhhh ovo je zeznuto pitanje i kakv god odgovor bio misljenja su podeljena.

 

Ja nisam bio pristalica sinter plocica bas iz razloga sto brze jede disk. Uvek sam bio za organic jer moj stil voznje se ne zasniva na zavrtanje gasa.

Medjutim, predprosle godine na pocetku sezone desile su mi se 4 situacije kad sam krenu za NS, od toga 2 su bile bas bas ozbiljne (oduzeta mi je prednost).

 

Tad se misljenje menja, sa organik precicu na sinter zarad bljeg kocenja, brzeg zaustavljanja, preca mi je glava na rmenima.

Bolje da menjam diks nego da mi bezbednos bude pod znakom ? 

Bar diskovi nisu vise skupi kao sto su nekad bili, cene se krecu od 50e pa navise.... nije strasno nek se jede.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Hvala! A kako ti se čini varijanta - napred sinter, a pozadi organic?

Pitam iz razloga što mi se par puta desilo panično kočenje, a ruka mi bila na zadnjoj kočnici igrom slučaja, opasno sam se zaneo, umal da se preprečim autu iz suprotnog smera...

 

Pa ko velim, možda da zanja kočnica bude manje efikasna, čisto iz bezbednosti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

@Alekre Ja imam People GTi, samo pišem u Downtown temi :) Pošto su i napred i nazad 16" točkovi na mom modelu, mislim da su isti diskovi i pločice i napred i pozadi, proveriću.

Al kako god, sad sam već rešio da naručim original pločice, zna fabrika šta radi. Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X
Pre 4 sati, Satelis je napisao:

 

Bolje da menjam diks nego da mi bezbednos bude pod znakom ? 

 

A ja da izginem? :lol2:

 

Salim se naravno. 

 

Kod mene je ista situacija bila, na 12500km, jos je bilo mesa na plocicama, fabrickim, ali su se pojavili risevi. 

 

Sugerisano mi je da stavim organic, uradio sam tako i za sada sam zadovoljan. 

 

Mada krmce ima jedva 170kg, a ja vozim kao piz... Jako defanzivno, tako da mozda ne bih ni osetio razliku. 

 

Videcemo posle 5000km kada odem na pregled kako se sta trosi.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 11 sati, boza_kg je napisao:

Pitam iz razloga što mi se par puta desilo panično kočenje, a ruka mi bila na zadnjoj kočnici igrom slučaja, opasno sam se zaneo, umal da se preprečim autu iz suprotnog smera...

Nadji veci parking i vezbaj kocenje al nemoj preterati da ne bi spalio plocice.

Ja i dan danas sa vremena na vreme namerno isforsiram kocnicu, cisto da budem u kondiciji za pu pu nedaj boze situaciju.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ma kočim ja OK u raznoraznim i više i manje regularnim situacijama u saobraćaju. Često sam na točkovima.

Al ovo je bilo - izleti dete na biciklu iz sporedne ulice, ne gledajući. Jednostavno, panika učini svoje, a prsti bili na zadnjoj kočnici, a kočnica jako hvata...

Možda mi se još jednom u životu desila slična situacija, sad se već ne sećam koja. Ne znam kako bi mogla da se uvežba reakcija na tako nešto.

 

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Vidis to je jedan od problema sto se retko vezba kocenje, ne zna se il se ispadne iz forme pa eto problema kad iskoci nepredvidjena situacija odjedared pred tocak.

 

Prosle godine smo isli do vrela Grza, sigurno znas taj put kad se skrene sa glavne dzade.

Ima dosta rizle do samog vrela, gde god je bilo rizle forsirao sam full kocnicu tj vezbao i na tam i na vam. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja