Jump to content

Moto Zajednica

Honda CBR 1100 XX mali problem

Recommended Posts

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Veliko Gradiste
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX

Pozdrav svima,ja sam Danilo i nov sam na forumu!Trenutno vozim Hondu CBR 1100 XX i imam je vec pocela peta godina!Jedino sto mogu reci o tom motoru je da coveka cini toliko srecnim kad se vozi da se oseca kao malo dete kad dobije igracku!Nemam mnogo iskustva sa drugim motorima pa ne mogu da uporedjujem!Znam samo da mi je ulje u masini jos uvek crveno kao kad sam ga sipao pre 10000 km,i da ih ima u oglasima u inostranstvu sa 150000 km u dobrom stanju i to ne za neke male  pare!Predstavio sam se pa da predjem na mali problem!U zadnjih nedelju dana ne mogu da upalim motor!Pre se uvek culo kratko zujanje(verovatno pumpe za gorivo) kad dam kontakt i palio je bez ikakvog problema!Vise se ne cuje a i ne pali!Mislio sam da su osiguraci ali se ispostavilo da nisu!Sad kad dam kontakt pored osiguraca,ispod sedista,postoje neki mali automati oblozeni gumom,i samo oni cakcu kad dam kontakt!Motor vergla punom snagom ali ne mogu da ga upalim!Ako iko razume sta pricam i pretpostavlja ili zna sta je u pitanju bio bih zahvalan na pomoci!Veliki pozdrav svima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Crkla pumpa za gorivo najverovatnije .

ako hoćeš da proveriš uzmi pa raskaci dovod goriva od pumpe ka agregatu i daj kontakt ako ne ide gorivo iz pumpe crkla je . 

Msm ona može i da crkava postepeno ali može i da crkne bez najave kao sto je bilo kod mene na kolima .

Kreni od dovoda goriva tj pumpe pa posle možeš proveriti dalje tipa da li ima struje itd , mada vrv je do same pumpe 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Moze izmeriti voltmetrom napon na prikljucima pumpe kad da kontakt.. Ako je pristupacno lupni po prirubnici pumpe necim tvrdim i istovremeno daj kontakt..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Veliko Gradiste
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX

Hvala svima!probacu!za rbiban:Jeste,pao sam sa motorom ali pre tri godine!Nije bilo do sada nikakvih problema!Navozao sam se od tada!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX Blackbird SUZUKI DR 800 BIG, Yamaha DT125MX, Yamaha TZR 125

Gledam temu...

Isti motor, cbr1100xx, isti problem.

Ima kontakt, vergla ko lud.

Međutim, kad se da kontakt, ne čuje se pumpa. Pumpa skinuta, probana, radi dobro. Takođe, svećice ne bacaju varnicu, brizgaljke ne reaguju, ne pokazuje ni količinu goriva u rezervoaru. Jel ima neko neku ideju šta bi moglo da bude ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8418 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Imas dva problema, nesto ne daje OK signal za startovanje... Kill prekidac, prekidac stendera, prekidac kod poluge kvacila, ili spala "neutral" buksna (svetli li zeleno na tabli?)...

Drugi problem je plovak u rezervoaru ili njegovi kontakti..

 

(Pretpostavljam da si osigurace/kontakte proverio)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX Blackbird SUZUKI DR 800 BIG, Yamaha DT125MX, Yamaha TZR 125

Idemo redom, svi osigurači izvađeni, očišćeni , provereni i vraćeni. Motor je bio prvo na ćopi a posle sam ga digona štender a ćopa vraćena. Pali zeleno svetlo za neutral. Dok se vergla ugasi lampicu za ulje ali lampica F1 konstantno gori.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX Blackbird SUZUKI DR 800 BIG, Yamaha DT125MX, Yamaha TZR 125

Da li postoji neki centralni kompjuter koji je možda iz nekog razloga zablokirao ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX Blackbird SUZUKI DR 800 BIG, Yamaha DT125MX, Yamaha TZR 125

Kontakt na kvačilu, čemu on služi. Za DR800 znam da otvara dekompresor ali ovde nemam predstavu ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX Blackbird SUZUKI DR 800 BIG, Yamaha DT125MX, Yamaha TZR 125

F1 se ne gasi, tj konstantno je upaljena lampica. Jel to predstavlja neku konkretnu grešku ili generalno neki problem ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX Blackbird SUZUKI DR 800 BIG, Yamaha DT125MX, Yamaha TZR 125

Kill switch sam više puta proveravao. Kad je isključen, ugasi se zelena lampica sa ključem i neće da vergla. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Da bi suzio potragu moraš da vidiš zašto ta FI lampica svetli.

Nije komplikovano, uz elementarnu pretragu možeš da dođeš do informacije kako "ući" u mod za dijagnozu i da vidiš šta je po sredi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ovo mi deluje ok....probaj.

 

WWW.CBRXX.COM

*Relocated from different thread* Fuel Injection ( EFI ) Fault Diagnosis and Checking If the fuel injection system ( FI )...

 

ako je možda ovo kačenje protiv pravila....poslužite se i brišite :)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX Blackbird SUZUKI DR 800 BIG, Yamaha DT125MX, Yamaha TZR 125

Tražio sam na netu kako da uđem u mod za pretragu kvarova ali nisam našao ništa upotrebljivo. Ili su service manueli na prodaju ili savetuju da se ide u hondin servis. Jel zna neko kako da se uđe u mod za pretragu kvarova?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran
pre 6 minuta, turbopedja je napisao:

Tražio sam na netu kako da uđem u mod za pretragu kvarova ali nisam našao ništa upotrebljivo. Ili su service manueli na prodaju ili savetuju da se ide u hondin servis. Jel zna neko kako da se uđe u mod za pretragu kvarova?

?

Ne uspevaš uz objašnjenje na linku koji sam postavio?

Ako je problem engleski..? mogu ukratko da prevedem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX Blackbird SUZUKI DR 800 BIG, Yamaha DT125MX, Yamaha TZR 125

Pronto, Hvala puno, već sam tražio na tom sajtu ali ovo nisam uspeo da nađem( mada BTW odlično znam engleski ) ovo ću da probam u sredu pošto su danas i sutra crvena slova ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX Blackbird SUZUKI DR 800 BIG, Yamaha DT125MX, Yamaha TZR 125

Rajko, moguće da je problem u ključu ali sam taj isti ključ koristio i u decembru kad sam se  malo provozao po kraju, da li postoji mogućnost da se nešto u ključu " razmagnetisalo " ili sjebalo u međuvremenu ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja