Jump to content

Moto Zajednica

Honda CB1 nemiran ler

Recommended Posts

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Hladan motor startujem tako što povučem sauh, krenem da vozim, vuče, ubrzava, prima gas samo tako. Kad se zaustavim, u neutralu gas se pojačava i smanjuje,od 1200 pada na 1000-900 pa diže na 1200 pa opet na 1000-900 i onda se i ugasi ponekad. Podignem ler, brljavi al se ne ugasi.

    Karburatori potpuno sredjeni,vakumirani (stavljen i nov filter vazduha, promenjeni ulje i filter).

    Šta može da bude?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Majstor kaže da ne vidi odakle vuče falš vazduh. Da je to proverio.

Scotoiler nije. Otkačio sam i km-sat da vidim da on nešto ne brlja, sve isto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Sad, nemoj da se ljutiš...ali nešto niste sredili ili ste ga sredili u sasvim obrnutom smislu. Najjednostavnije bi moglo da bude da neko crevo vakuma nije na svom mestu, spalo, puklo...i u tom smislu. Proveri još jedared sve.

Posebno baci oko i na gumene veze izmedju motora i karburatora. Ako su stare i ispucale...i to je trebalo da bude uključeno u servis (zamenu)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N
pre 1 minut, pronto je napisao:

Sad, nemoj da se ljutiš...ali nešto niste sredili ili ste ga sredili u sasvim obrnutom smislu. Najjednostavnije bi moglo da bude da neko crevo vakuma nije na svom mestu, spalo, puklo...i u tom smislu. Proveri još jedared sve.

Posebno baci oko i na gumene veze izmedju motora i karburatora. Ako su stare i ispucale...i to je trebalo da bude uključeno u servis (zamenu)

Ne ljutim se, taman posla. Temu sam i objavio da vidim šta mislite šta može da bude pa da prosledim majstoru. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8426 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ako kablovi ne probijaju prskaj start/sprej po flansama i crevima, prati sta se desava sa obrtajima... Ako nisi siguran u kablove, prskaj dezodoransom na bazi alkohola, on se nece zapaliti...

Ovo naravno radis sa masinom pokrenutom i u neutralu... (prskali su i po ugasenom motoru, nema razlike onda :D)

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Pa dobro nek' je prskao...neka je i "bajao", nešto očigledno nije u redu. To se obično zove "reklamacija"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8426 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Imam bobine i kablove koji pasuju na taj model, nisu na prodaju ali ti mogu poslati da zamenis, vozis se sa njima, cisto da ustanovis da nisu tvoje negde u problemu... Kada zavrsis, posaljes mi nazad.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

To se i dešava. Terao ga na reklamaciju, sredjen i ponovo isto. Sad ću ga terati ponovo. Nego rekoh ajde pre da ga ponovo oteram, da objavim temu, možda neko zna šta bi moglo da bude. 

Prijatelj mi kaže da je i on imao na Hondi R sličan problem koji se povremeno javljao pa osim sredjivanja karburatora, i stavljanja iridijumskih svećica na kraju pomogla promena bobina...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Evo upravo dok sam kucao,vidim tvoj post iznad :)

Hvala ti. Čujem se sa majstorom da vidim šta on kaže pa se dogovorimo lako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Majstor je dobar, obostrano poverenje :)

On će tražiti gde je problem.

Nego ja zbog posla ne stižem da motor odvezem odmah i sad. Valjda ću sutra al kao što rekoh već par puta, i ja nešto da uradim, možda je neko imao sličan problem pa pomogne.

Honda CB 1 ili 400F je inače četiri cilindra, trkačka mašina, pravljena 2 godine...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

@gox Za pocetak liznes prs i od vruce grane obrises isti i vidis dal ti na leru rade sva 4 cilindra.

 

A da naucis nesto. Karburatori se ne vakumiraju nego se sinhronizuju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Greska pri izrazavanju. Sinhronizuju se ali pošto pričamo da negde vuče falš vazduh, ja pisao da su vakumirani. Na kraju, scotoiler kad sam montirao, vucem vakuum iz karburatora, pa otuda moje izražavanje.

U svakom slučaju se skroz nikako ne snalazim sa mašinom od motora, moja je profesija ljudska mašina :)

Hvala Vam na odgovorima. Itekako mi znače.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Inicijalno je motor oteran na nalaženje problema  i resavanja istog upravo zbog nemirnog lera. (Nije se problem javio nakon sredjivanja karburatora).Upravo zato su karburatori otvoreni,zamenjeno sve u njima,sinhronizovani i sredjeni al je nakon toga opet bio problem. Nakon druge reklamacije, ler je bio OK neko vreme a onda ponovo ista priča.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

"Zamenjeno sve u njima"...

Ne ostaje ništa drugo nego da se ponovo skinu i sa mnogo pažnje pregledaju i slože. 

Gume na usisu (flanšne...ili kako ih već sve ne zovu) i vakum creva moraju da budu meka i cela, bez opstrukcija, ispravno montirana i adekvatno stegnuta. Komanda sauha ne sme da glavi. Posebno pregledati stanje sauha na svakom karbu. Desi se da budu oštećeni i do zatvaranja praktično ne dolazi iako je komanda vraćena. U tom stanju (sauh zatvoren) one poluge koje ih vuku sve zajedno moraju da imaju malo slobodnog hoda.

Podrazumeva se naravno čistoća, fabrička preporuka za štelovanje dizni i plov(a)ka i jedna generalna ispravnost svih gumica i drugih sitnica. Osovine leptira da nemaju lufta, membrane cele...

Kad se sve složi sinhronizacija.

Pregledajte i slavinu obavezno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja