Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia sr 50 vs Peugeot sf2

Recommended Posts

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Naisao sam na ova dva motora i veoma se dvoumim. Ovo bi mi bio prvi motor a ja sam iz Novog Sada.

Aprilia je ditech 1999 i presla je 33000km pricao sam sa covekom kaze motor ide dobro po satu 90km/h al siguran je da laze. Plastike su mu okej i cena mu je 650e.

Sto se Pezoa tice on je 2005 presao je 12000km i ima vazdusno hladjenje. Covek mi je rekao da skuter puni do kraja skalu a to 80km/h sa njegovih 95kg, cena mu je takodje 650e.

Iskreno svi kazu da su bolje aprilije ali ipak 6 godina je mnogo razlike a tu su i 20000km, tako da ja se naklanjam prema sf2. Voleo bih da mi kazete koliko su zahvalni za odrzavanje, koliko trose i ostala svoja misljenja. Hvala unapred i voleo bih odgovore u sto kracem roku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: APRILIA SR50 DITECH

DiTech je poceo 2000. da se pravi...vozim diteka 14 godina i kunem se u njega...

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Kod peugeota ume praviti problem ona prednja viljuska a nije povoljna ni za popravak ni za zamenu. Barem sam ja dolazio do takvih informacija kad sam kupovao 50ccm skuter.
U svakom slucaju mladje je bolje ali speed fight sam vozio od drugara i nikako mi se nije svideo za voznju. Bolje dodas malo pa uzmes mladju apriliu ili piaggio nrg.

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 405 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ex GSX-750R

Pogledaj jos neke, povedi nekog ko se razume. I nikad nemoj sve pare da das koje si planirao. Jer uvek, kakav god motor kupio ima nesto da uradis. Ako nista ono osnovno-servis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Za 600-650 mozes kymco kao casu da nadjes. Ja sam uzeo pre 2 godine super 9LC za 500€.
Sad ga vozi moj komsija bez greske.
Ja sam isto imao dilemu kao ti i kad sam skapirao da za iste pare mogu da uzmem kymco u top stanju ili npr runnera ili nrg krsinu pa da se zezam sa njim celu sezonu,uzeo sam super 9 i vozio se kao gospodin.


Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 405 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ex GSX-750R

Slazem se sa Slobom. Ja isto vozim Kymco super 9LC. Necu da budem pristrasan prema Kymcu, ali sto Sloba kaze mislim da je najbolji odnos cena/kvalitet. Ja sam ga zato i kupio, jer je bio u top stanju sa 4200km. Platio ga 650e pre dve godine i jos ga vozim i ne planiram da ga prodajem i ako cu ove sezone da uzmem neki maxi skuter on ostaje jer ga bas volim. I od lepsih mi je u klasi. Kako god odlucis na tebi je. Bolje Kymco u ekstra stanju nego Aprilia, Runner i Aerox izdrdan sa duplo ili cak troduplo vise km. Znaci da ti brzo ne gine otvaranje masine, zezanje sa majstorima, ako ne znas sam itd. A imao sam i ja 16 god.i znam da tad najmanje zelis da budes bez motora. Toliko od mene, a ti dobro razmisli i triput meri jednom seci. Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Imao oba pa da se izjasnim malo... :D

SR50 - manji, brži, manje troši (ako je DI-TECH), više djelova na svakom ćošku, DI-TECH se hoće pokvariti (čuo ali moj nije nikada)
SpeedFight2 - veći, mrvicu sporiji, nikakvih poznatih problema sa mašinom, nekako ljepši za voziti (meni)

Po meni, da oba za iste pare i sa istim pređenim kilometrima ispred mene stoje, SpeedFight2.
Nikakav poseban razlog, jednostavno mi je "kuliji" od kul SR50... :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Nema da i ovce i novce... Biraš... 

Skuplji za održavanje jesu, ali ja nisam nikada nikakvih problema imao... 
Nemoj samo da ih majmunišeš, tjuniraš, podešavaš, mjenjaš opruge, auspuhe, klipove, čudesa... trajaće vječno...

Ja sam svoj SpeedFight prodao sa 33k na satu (kupio sa 14k)... Jednom zamjenio remen i to je bilo sve...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Onad sf2 jer mi treba malo udobniji i veci skuter posto planiram da prelazim 15-20km u jednom pravcu sa dobrom krajnom brzinom. A sf2 i drzi cenu posto planiram da predjem na vecu kubikazu sledece ili ono tamo leto.

@GuMi5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: APRILIA SR50 DITECH

Pogledaj i Malagutti...F15...vredan je pažnje...a i bolji od SF...

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja