Jump to content

Moto Zajednica

Posle teških nesreća na početku sezone sledi akcija Policije...

Recommended Posts

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Opet je moj post kasnio, tako da će neko teško shvatiti kontinuitet. Objavio si novi, na koji se nije odnosio moj pređašnji.

 

E, sada, pošto si me prozvao sa :"Što se gumice tiče, verujem da je ovo odozgo protiv pravila foruma (bez politike, jer verujem da na to misliš) višestruko manje nego izvesna tema u kojoj se seiri i psuje i u kojoj si i ti istaknut akter. No, ako im se briše, što se mene tiče - ovo gore neka brišu."

- Navedi jedan moj post u kome sam "seirio i psovao" i ja se odmah isključujem sa Foruma i klečaću na kukuruzu do kraja života. Moje Ustavno pravo je pravo na slobodu mišljenja i izražavanja i to niko, pa ni ti,nema prava da mi oduzme. Poštujem pravila Foruma i kada mi izbrišu neki post, ne bunim se.

 

Ovo je post na koji sam reagovao:" ima ovde dosta policajaca na forumu i svima im kažem: dok ne povratite lični integritet i počnete da se bavite svojim poslom, ali onako suštinski, dok ste samo zaplašene sluge - vaš efekat je manji nego da ne postojite. Na žalost iskustvo me tera to da kažem, a voleo bih da živim u zemlji gde policija nešto znači (i gde se ne plaši vlažnih strujnih kablova npr  :)).

Ako ovo nije političarenje-onda mi nije jasan taj termin. I da dodam, smatram da imaš sva prava da izneseš svoj stav, sa kojim se, inače slažem, ali onda zadrži (te) uvek isti kriterijum.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Vidim da si neko zlopamtilo... izgleda teško zaboravljaš zezanje iz trkačkih tema :). Dobro, vreme je za neko pivo (bez motora naravno), možda se i složimo...

 

Uostalom, vidim da si iz KG, zemljaci smo :).

 

PS: nisam admin, ne mogu da imam isti kriterijum, mogu samo da imam svoje mišljenje, a i za mene važi isti Ustav :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Nikakve fajdice nema, možeš nekoga kazniti da se nauci da nešto ne sme, ali treba ga onda naučiti šta sme i kako treba. A tu ga manjka malo u startu.

 

 

Verzonden vanaf mijn airbus 380 met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600

Radim kao vozac u jednoj medijskoj kuci na posao povremeno odlazim skuterom od 50 ccm poso  kuca 24 km.A sluzbenim kolima po gradu i po srbiji od100 pa nekad i do 700 km.Svaki put kad sam na skuteru imam najmanje jednu svadju , konflikt  na zrenjanincu i pancevcu jure ko ludi ,mobilni  u rukama i to salju poruke masovno , steta sto nemam kameru ali to je neverovatno a nocu svertle face u kolima samo tako .Kad vozim auto uvek se malo sklonim da motorcikl , skuter prodje nekad mi neko u kolima kaze ..A sklanjas se tvojim motoristima a mislim da bi svako to trebalo da radi.Kad vozis skuter od 50 ccm niko te od  automobilista nejebe 2 posto ulecu i, izlecu a tek sto oce da te udare odpozadi ako si spor to je strasno.Tako da vozaci automobila nazalost velika vecina nejebe nas 2 posto oce da naleti na tebe namerno da ga ne obidjes u koloni i slicno ili ako si spor obidju te na milimetar od tebe tako da ovde nista nece da se promeni uskoro po tom pitanju samo ce policija jos vise da nas zajebava a trebalo bi vozace automobila cesce da kontrolise .Znam o cemu pricam svakodnevno sam kako na 4 tako i na 2 tocka.Ako se cuvas i bog te cuva. 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Vidim da si neko zlopamtilo... izgleda teško zaboravljaš zezanje iz trkačkih tema :). Dobro, vreme je za neko pivo (bez motora naravno), možda se i složimo...

 

Uostalom, vidim da si iz KG, zemljaci smo :).

 

PS: nisam admin, ne mogu da imam isti kriterijum, mogu samo da imam svoje mišljenje, a i za mene važi isti Ustav :takoje:

E, ovakav razgovor volim :) Tačno je da sve pamtim, to je moje prokletstvo  :) , ali nisam zlopamtilo. Uvek sam spreman na konstruktivan razgovor uz pivo. 

ancois Marie Arouet de Voltaire

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1701 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Neću se osvrtati na formu tvog odgovora (nije lepa, ali ni važna), odgovoriću na suštinu onoga što kažeš:

 

Apsolutno je činjenica da u policijskoj profesiji radi puno časnih ljudi.

 

Ali, nisam olako, niti bez neke jetkosti i žala, napisao za policiju ono što sam napisao. Na žalost, policija kao institucija je u poslednjih nekoliko godina duboko kompromitovana. Jedna časna i neophodna profesija svedena je na dnevnopolitički zloupotrebljavanu grupu zaplašenih pojedinaca (što deluje nekako neverovatno, ali je svejedno istina). Oni dokazano više ne služe da štite građane i rade u njihovu korist, već, na našu žalost, to rade samo dok im se "odozgo" ne naredi da ne rade.

 

(Ovo je prvenstveno na časnim i hrabrim ljudima u policiji da reše, kako bi sami sebi, a onda i nama ostalima, mogli svi da pogledaju u oči. Strah od gubitka posla je opravdan, ali je i nedovoljan razlog da se ćuti).

 

Dok to ne reše, ni jedna akcija policije neće rešavati suštinu, već će se gotovo uvek svoditi na ispunjavanje forme. Kada narede "odozgo", prepodne na poslu kažnjavaće, a popodne će neretko i sami praviti iste prekršaje, pri čemu će kolegi pokazati značku ako ih i kada neko zaustavi. Od njih se očekuje duboko razumevanje i analiza problema, a ne olako zaključivanje i linija manjeg otpora u traženju uzroka kada do nesreće dođe. Reši papire, gurni pod tepih. Ne bavi se suštinom, ispuni formu. Sa pravom očekujemo preventivno delovanje, ne arbitrarnu i selektivnu represiju baziranu na netačnim mitovima. Gotovo da sam siguran da dobar deo saobraćajnih policajaca srednjeg i višeg čina zna tačno, ili makar ima dobru ideju, šta bi trebalo konkretno uraditi. Ali, sedi i ćuti, sledi inicijative "odozgo", lakše je slušati i baviti se povremeno, na mah, besmislenim akcijama bez šansi na uspeh.

 

Još uvek se sećam 2010. godine i slovenačkog policajca koji je vozio sa našom velikom grupom, kako bi nas štitio i usput držao demonstraciju sigurne vožnje i objašnjavao neke trikove, strpljivo i ako neko želi da sluša. Vrlo nenametljivo, bez bilo kakve represije. Nije to bila njegova ideja, neko je napravio takav sistem. Ja bih to voleo ovde.

 

A toga neće biti dok policija ne postane policija i dok se časni i stari policajci, oni koji znaju zanat, ne zamisle nad mestom gde su ih "odozgo" doveli. I onda počnu da deluju.

 

Iskustvo me uči da mi je strepnja dublja od nade :).

Kad kod sam napisao da nam je stanje u saobracaju katastrofalno kao posledica NE RADA saobracajne policije,bio sam izgrdjen od vecine forumasa.U nedelju,vracam se sa cerkom iz Koceljeve i na prilasku Valjevu pita me dete zasto kocim????Pa cero jesi videla da auti ispred nas usporavaju,jesi videla stene na beloj liniji,znas li da su u blizini kamere?Mora sa decom mnogo vise da se prica i objasnjava

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 997 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

U nedelji bio na Bukulji preko Kosmaja i nazad.

Par puta sam se osećao vrlo neprijatno. Vozim više od ograničenja (kriv, priznajem), a pored mene zuje momci na R-ovima kao da stojim. Pozadi im devojčice u helankama, par njih i nema kacigu..

Stoke smo.

Enduro je zakon!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

@severian - 3 puta sam pročitao svoj post ne bih li utvrdio šta nije lepo u formi u kojoj je napisan. Nisam uspeo.

Šta god, nije mi bila namera...

A da se ne slažem sa tobom - pa ne slažem se. Nije lepo kolegama policajcima sa foruma nadenuti sve one atribute koje si im provukao i lično zalepio, onako paušalno i generalno.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ja bih zeleo znati,to uvek pitam saobracajce,koliko je neki od njih napisao kazni za oduzimanje prvenstva!?

Niti jedan mi jos nije odgovorio.

Ustvari jeste jedan ali bolje da nije,odgovor-"pa vidi,to je tesko dokazati na sudu"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Ja Sasa Brdar sedam na motocikl marke yamaha jacine 142 konjske snage,i vozim sebe oca i supruga,brata,i saputnike...Ja Sasa Brdar poznajem i postujem ili ne postujem saobracajne propiseJa Sasa Brdar odgovaram za svoje postupke dok vozim.Ja Sasa Brdar predpostavljam da ce drugi namerno ili nenamerno praviti nepredvidjene i potencijalno opasne situacije u saobracaju.Ja Sasa Brdar sam svestan uslova na putu,i svestan sam snage motocikla na kome sedim,i kojim upravljam.Ja Sasa Brdar sam upoznat sa posledicama nenosenja adekvatne opreme,i svim posledicama koje nenosenje iste moze prouzrokovati.Ja Sasa Brdar sam kriv ako se zakucam u vozilo sa 150 km/h,tamo gde je ogranicenje 50,a ne vozac koji je izleteo ispred mene-on je kriv ako ja naletim sa 50km/h.Sta Sasu Brdar boli .ura.,za sve kazne i sankcije policije,ako nisam svestan svega gore navedenog.Dzaba sve.

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1959 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Da preterano ne palamudimo a da opet svakom, pa čak i onome ko ne vozi motocikl, bude jasno o čemu se ovde radi i kakve su posledice kada neko, automobilista ili motociklista, sasvim je svejedno, put ili ulicu doživljava kao trkačku pistu podsetite se kako je nastradao Pero rep, ćovek koji je slovio za nekoga ko se pridržava i poštuje propise. Upravo ovako kako je Saša napisao u prethodnom postu. I???!!!!

Mog druga više nema, a na putu od Čačka do Ovčar Banje svakog božijeg vikenda oni koji su imali nesretno detinjstvo ili su preskočili pubertet divljaju glumatajući Rosija ili Markeza a da niko i ne pokušava da ih spreči u tome. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1701 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Ja Sasa Brdar sedam na motocikl marke yamaha jacine 142 konjske snage,i vozim sebe oca i supruga,brata,i saputnike...Ja Sasa Brdar poznajem i postujem ili ne postujem saobracajne propiseJa Sasa Brdar odgovaram za svoje postupke dok vozim.Ja Sasa Brdar predpostavljam da ce drugi namerno ili nenamerno praviti nepredvidjene i potencijalno opasne situacije u saobracaju.Ja Sasa Brdar sam svestan uslova na putu,i svestan sam snage motocikla na kome sedim,i kojim upravljam.Ja Sasa Brdar sam upoznat sa posledicama nenosenja adekvatne opreme,i svim posledicama koje nenosenje iste moze prouzrokovati.Ja Sasa Brdar sam kriv ako se zakucam u vozilo sa 150 km/h,tamo gde je ogranicenje 50,a ne vozac koji je izleteo ispred mene-on je kriv ako ja naletim sa 50km/h.Sta Sasu Brdar boli .ura.,za sve kazne i sankcije policije,ako nisam svestan svega gore navedenog.Dzaba sve.

Domace vaspitanje+kazne od strane saobracajne policije su naterale Sasu Brdara da postane svestan svega gore navedenog

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Daleko veći efekat na bezbednost učesnika u saobraćaju bi bio kada bi se popravila putna infrastruktura i održavanje puteva. Popravljeni putevi, a ne zakrpe od pola metra, jasno obeležene linije, oprana vertikalna signalizacija i znakovi, uklonjena rizla, očišćena bankina, pokošena trava i žbunje, posečeno drveće u neposrednoj blizini puta. Koliko znam sve to plaćamo pri registraciji vozila. Ovako sada imamo džunglu i ispada da nas kažnjavaju dok "divljamo" kroz nju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

@severian -

...Nije lepo kolegama policajcima sa foruma nadenuti sve one atribute koje si im provukao i lično zalepio, onako paušalno i generalno.

 

 

U pravu si. Prvi post, u svom drugom delu (koji mu nije bio suštinu, više apozicija) jeste zbrzan i prilično paušalan. Dokaz je to koliko su generalizacije klizav teren, kada ih ponekad čovek prilepi iako ne veruje u njih.

 

U sledećem, onom dužem :), postu sam razradio tačno na šta sam mislio i iza toga stojim. Na žalost, policija trenutno nije policija (gledano kao institucija) i to jeste najveća odgovornost upravo onih koji rade u njoj.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1959 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Daleko veći efekat na bezbednost učesnika u saobraćaju bi bio kada bi se popravila putna infrastruktura i održavanje puteva. Popravljeni putevi, a ne zakrpe od pola metra, jasno obeležene linije, oprana vertikalna signalizacija i znakovi, uklonjena rizla, očišćena bankina, pokošena trava i žbunje, posečeno drveće u neposrednoj blizini puta. Koliko znam sve to plaćamo pri registraciji vozila. Ovako sada imamo džunglu i ispada da nas kažnjavaju dok "divljamo" kroz nju.

Sve si u pravu, ali ako je situacija na našim putevima takva onda voziš u skladu sa njom a ne divljaš kao da si na pisti.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Daleko veći efekat na bezbednost učesnika u saobraćaju bi bio kada bi se popravila putna infrastruktura i održavanje puteva. Popravljeni putevi, a ne zakrpe od pola metra, jasno obeležene linije, oprana vertikalna signalizacija i znakovi, uklonjena rizla, očišćena bankina, pokošena trava i žbunje, posečeno drveće u neposrednoj blizini puta. Koliko znam sve to plaćamo pri registraciji vozila. Ovako sada imamo džunglu i ispada da nas kažnjavaju dok "divljamo" kroz nju.

Nešto od ovoga što si naveo zaista bi povećalo bezbednost (pre svega bolja vertikalna i horizontalna signalizacija i uklabjanje rizle), dok poboljšanje samog kvaliteta kolovoza (novi sloj asvalta) uglavnom dovodi do suprotnog efekta. Bolja podloga omogućava bržu vožnju (i ljudi to koriste), a zakoni fizike su neumoljivi.

Kada je pre nekoliko godina put od Žitkovca do Aleksinca popravljen (proširen i presvučen novim asfaltom) drastično je povećan broj udesa (i pogibija). Na toj deonici (dugoj svega oko jedan kilometar gotovo da bema dana da se neko ne slupa, a spomenici "krajputaši" su nanizani jedan do drugog. A dok su bile rupe bilo pokrivljenih felni, ali nije bilo mrtvih.

Isto se desilo i nakon popravke puta od Žitkovca prema Đunisu. Dok bilo rupa i zakrpa nije bilo mrtvih, a nakon popravke put postao poligon za budale i na delu dužine od par kilometara teški udesi i pogibije uobičajeni i svakodnevni.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA, BMW R1200GS, Piaggio Beverly 500

Ma da... Ja sam za to da se asfalt ukine. Neće biti poginulih uopšte jer niko neće voziti preko 50.

 

Ne bih da palamudim i izvlačim paralele sa Zapadom ali dobra infrastruktura definitivno smanjuje broj saobraćajnih nesreća.

 

Isto tako, saobraćajna kultura se ne unapređuje represijom nego edukacijom. U Sloveniji npr. se već od prvog osnovne velika pažnja posvećuje bezbednosti u saobraćaju edukacijom prvaka kako da kao pešaci budu bezbedni na ulici. U petom razredu POLAŽE se za vožnju bicikla na javnim saobraćajnicama a uvođenje u svet motocikala počinje od prvog srednje. Rezultat su SVESNI vozači na 2 i 4 točka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1576 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

MILICIJA - rezervna vojna formacija, naoružani stanovnici.

POLICIJA - koren reči je od grčkog Polis (grad), Polites (građanin)

 

Ime je promenjeno, ćud nije. Ko su i kakve su glavešine riba i ne smrdi koliko bi mogla.

 

Moje, 30+ godina iskustva u saobraćaju je takvo da u saobraćajnoj policiji (među pešadincima) ima kukolja ni manje ni više nego u bilo kojoj drugoj profesiji.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Ok, poštujem.

 

Na žalost, policija trenutno nije policija (gledano kao institucija)...

Sa ovim se slažem 100%.

Nažalost imam malo više godina nego što bih voleo, pa se sećam i moram da dodam da ništa bolja policija nije bila ni pre 25 godina (kao institucija), kada je Sloba štancovao tromesečne kursaše u uniforme. Ni pre 10 godina takođe nije bilo bolje... Svašta sam viđao, kao i danas. Jbg.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Ne vidim nikakav razlog da budeš ciničan i sarkastičan prema drugima (u ovom slučaju prema meni) samo iz razloga što sam izneo ISTINITE podatke (kakvi god da su). Ako smatraš da da je nešto netačno u mom komentaru lepo to navedeš i gotovo.

A ja nisam tvrdio da je dobro da na putu treba da bude rupa do rupe nego sam samo izneo podatak da mnogi dobar put zloupotrebe pa bude više žrtava (a to nisam jacizmislio).

 

p.s.

A možda ti ova ideja oko uklanjanja asfalta i nije loša!?

Možda bi prestali da jurimo i žurimo i počeli da uživamo u životu.

Stalno nas bombarduju parolama tipa "više, brže, bolje, jače, ...", uče nas kako je ceo život borba, kako je vreme novac, ....!

A što ipak malo ne bi prikočili i usporili pa da život proživimo i vidimo ga celog, a ne da kroz njega samo proletimo (jureći za nečim imaginarnim) a da nam ono stvarno promakne i ne vidimo ga.

Ma da... Ja sam za to da se asfalt ukine. Neće biti poginulih uopšte jer niko neće voziti preko 50.

 

Ne bih da palamudim i izvlačim paralele sa Zapadom ali dobra infrastruktura definitivno smanjuje broj saobraćajnih nesreća.

 

Isto tako, saobraćajna kultura se ne unapređuje represijom nego edukacijom. U Sloveniji npr. se već od prvog osnovne velika pažnja posvećuje bezbednosti u saobraćaju edukacijom prvaka kako da kao pešaci budu bezbedni na ulici. U petom razredu POLAŽE se za vožnju bicikla na javnim saobraćajnicama a uvođenje u svet motocikala počinje od prvog srednje. Rezultat su SVESNI vozači na 2 i 4 točka.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Dorćol

Ја се потпуно слажем са Северијаном. Овде је све "кобајаги", и полиција, и судство, и ова "брига" за мотористе (јер се тако само повлађује глупим предрасудама простог пука, да су сви возачи мотора будале). Законодавац би, кад већ није у стању да на критичним местима широм Србије (која су свима позната, већина је наведена у постовима овде) обезбеди присуство саобраћајне полиције, могао да једноставно пропише дужи период важења А2 возачке дозволе (ограничење на 48 КС), рецимо до 28-30 година. Ни то не би решило све проблеме али би бар спречило напаљеног и неиживљеног Клинца да упропасти себе, неку несрећницу, која се ложи на његов имиџ "опасног момка" и још ко зна колико учесника у саобраћају. Неоспорно се може погинути и на моторциклу са 48 КС али би се сигурно смањио број несрећа, где је огромна брзина моторцикла главни узрок незгоде. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

 

Ja Sasa Brdar sedam na motocikl marke yamaha jacine 142 konjske snage,i vozim sebe oca i supruga,brata,i saputnike...Ja Sasa Brdar poznajem i postujem ili ne postujem saobracajne propiseJa Sasa Brdar odgovaram za svoje postupke dok vozim.Ja Sasa Brdar predpostavljam da ce drugi namerno ili nenamerno praviti nepredvidjene i potencijalno opasne situacije u saobracaju.Ja Sasa Brdar sam svestan uslova na putu,i svestan sam snage motocikla na kome sedim,i kojim upravljam.Ja Sasa Brdar sam upoznat sa posledicama nenosenja adekvatne opreme,i svim posledicama koje nenosenje iste moze prouzrokovati.Ja Sasa Brdar sam kriv ako se zakucam u vozilo sa 150 km/h,tamo gde je ogranicenje 50,a ne vozac koji je izleteo ispred mene-on je kriv ako ja naletim sa 50km/h.Sta Sasu Brdar boli .ura.,za sve kazne i sankcije policije,ako nisam svestan svega gore navedenog.Dzaba sve.

Domace vaspitanje+kazne od strane saobracajne policije su naterale Sasu Brdara da postane svestan svega gore navedenog

Fala bogu jos nemam nijednu,ni sa motociklom ni sa kolima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2839 postova

jedan od prvih clanoa zobsa glasi -svaka radnje u saobracaju mora biti izrsena na bezbedan nacin.Tu spada ono obrazlozenje ,,nisi prilagodio brzinu usloima puta,,To je ogroman problem i nepavda prema ljudima  koji zapravo nisu krivi.Recim ja sam isao autoputem manje od  100 ,čoveku ispred mene otpadne zadnji branik,ja udarim polomm svoj i ja sam kriv sto nisam prilagodio brzinu.Šogoru čovek hteo a se ubije skočio pred auto,on skreno peglicu koja je okretna udari u drvo i kriv je jer nije prilagodio brzinu uslovima puta.Čovek prodje kroz crveno kolima naleti na auto ,pogine. Vozac drugoga auta dobje 5 godina robije jer je neki drugi covek hteo da ga ubije pa pritom pogino,a ne kako se obicno kaze on je ubio onog sto je mrtav.Znaci mozes i da se pridrzavas propisa pa da si kriv pod uslovom da ne postoji taj famozni clan po kom si maltene uvek kriv.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

jedan od prvih clanoa zobsa glasi -svaka radnje u saobracaju mora biti izrsena na bezbedan nacin.Tu spada ono obrazlozenje ,,nisi prilagodio brzinu usloima puta,,To je ogroman problem i nepavda prema ljudima  koji zapravo nisu krivi.Recim ja sam isao autoputem manje od  100 ,čoveku ispred mene otpadne zadnji branik,ja udarim polomm svoj i ja sam kriv sto nisam prilagodio brzinu.Šogoru čovek hteo a se ubije skočio pred auto,on skreno peglicu koja je okretna udari u drvo i kriv je jer nije prilagodio brzinu uslovima puta.Čovek prodje kroz crveno kolima naleti na auto ,pogine. Vozac drugoga auta dobje 5 godina robije jer je neki drugi covek hteo da ga ubije pa pritom pogino,a ne kako se obicno kaze on je ubio onog sto je mrtav.Znaci mozes i da se pridrzavas propisa pa da si kriv pod uslovom da ne postoji taj famozni clan po kom si maltene uvek kriv.

Radi se o zloupotrebi (ili lošem tumačenju i primeni) tog člana ZOBSa, a nikako da je sam član loš.

Normalno je da ćeš da ideš sporije od dozvoljene brzine na nekom delu puta ukoliko je recimo pijačni dan pa je puno pešaka i biciklista, ili na putu naiđemo na stado ovaca koje prelaze put (ili se njime kreću), normalno je da ću da usporim ako je kiša napravila jezera na putu ili je vetar naneo sneg i napravio smetove.

Normalno da ću da usporim ako vidim da je put pun rupa ili da je prekriven rizlom koja je ostala nakon zadnjeg topljenja snega.

A što neki policajac ili sudija pod ovaj član podrazumeva i stvari i događaje koji su nepredvidivi to je onda konkretan primer nečije nestručnosti ili gluposti, a ne lošeg zakona.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova

Ma daj, kakva neadekvatna obuka. Ljudi voze motore daleko brže nego što to saobraćaj dozvoljava i to je razlog preko 90% nesreća sa fatalnim ishodom.

 

Ovakvi sposobni vozaci jedva cekaju taj tip izjava od samih bajkera, imace uvek pri ruci savrsen izgovor, kada god uleti sa sporednog puta bez gledanja i pobije ljude.

 

http://www.blic.rs/vesti/beograd/kolima-uleteo-u-podzemni-prolaz-dodz-krenuo-niz-stepenice-kod-vuka-vozac-mislio-da-je/kjjrccv

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja