Jump to content

Moto Zajednica

Potreban vodonoša

Recommended Posts

  • Drug član, 992 postova
  • Lokacija: Beograd

Tačno, sve je to bilo u opisu posla čišćenja i održavanja stambeno poslovnog prostora. Plus peglanje po potrebi. Norme nije bilo, nisu mogle da hvataju krivinu (mogle su da odmore), ali niko ih nije bičem terao. Pošten, ljudski odnos, bez potcenjivanja. Suština mog posta jeste da u naslovu pomenuti posao je mizerno plaćen, ukoliko se očekuje rad. Ako tražiš neradnika i blejača, takvog ćeš naći za te pare. Jednostavno je.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

U selima Zapadne Srbije nisu hteli da beru malinu ispod 2500din dnevnica, bez obroka,ili 2000din sa obrokom i po potrebi smestajem...

 

Doduse i tu ih nekad gazde ispale za pare..

 

Dnevnica prostaka ispod 2000 nije,a niko nece da radi. Svi bi dnevnicu majstora od 30e ,pa na vise, a od kvalifikacije imaju 4 razreda osnovne + veliki odmor.

 

I jos bi oni da odredjuju kako da rade i urade, jer je tako bolje, odnosno lakse za njih..

 

Ne daj boze unapred nesto platiti.

 

Od pouzdanosti ,rokova za radove-  nula.

.

Davno sam ja takve otkacio, nek crknu u svojoj mizernosti..

 

Dok god budu imali da prodaju tu zemlju sto su njihovi preci dobili, ili zasluzno dobili na koriscenje, pa raznim aktima preslo u privatnu svojinu, nikad ljudi od njih nece biti. To ce da krcme i prodaju..

 

Upoznao sam 90% populacije jednog sela u pomenutoj regiji ,niko do obecanja ne drzi, nepouzdani, lazljivi, hoce da te izrade, poneki i podmukli,a jako zavidni.

 

I samo se prijavljuju policiji i tuzakaju..

 

Zato nam ide kako nam ide, jer je pola takvih preslo u gradove..

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 992 postova
  • Lokacija: Beograd

U selima Zapadne Srbije nisu hteli da beru malinu ispod 2500din dnevnica, bez obroka,ili 2000din sa obrokom i po potrebi smestajem...

 

Doduse i tu ih nekad gazde ispale za pare..

 

Dnevnica prostaka ispod 2000 nije,a niko nece da radi. Svi bi dnevnicu majstora od 30e ,pa na vise, a od kvalifikacije imaju 4 razreda osnovne + veliki odmor.

 

I jos bi oni da odredjuju kako da rade i urade, jer je tako bolje, odnosno lakse za njih..

 

Ne daj boze unapred nesto platiti.

 

Od pouzdanosti ,rokova za radove-  nula.

.

Davno sam ja takve otkacio, nek crknu u svojoj mizernosti..

 

Dok god budu imali da prodaju tu zemlju sto su njihovi preci dobili, ili zasluzno dobili na koriscenje, pa raznim aktima preslo u privatnu svojinu, nikad ljudi od njih nece biti. To ce da krcme i prodaju..

 

Upoznao sam 90% populacije jednog sela u pomenutoj regiji ,niko do obecanja ne drzi, nepouzdani, lazljivi, hoce da te izrade, poneki i podmukli,a jako zavidni.

 

I samo se prijavljuju policiji i tuzakaju..

 

Zato nam ide kako nam ide, jer je pola takvih preslo u gradove..

Koje selo je u pitanju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1585 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Jel nekad neko od vas nabrao 40+ kilograma maline za dan. Sve zavisi od uslova i gazde, ali ja znam bar 10 laksih nacina da se zaradi tih 52-60 hiljada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 992 postova
  • Lokacija: Beograd

Jel nekad neko od vas nabrao 40+ kilograma maline za dan. Sve zavisi od uslova i gazde, ali ja znam bar 10 laksih nacina da se zaradi tih 52-60 hiljada.

Ja nisam, ali podržavam misao i stav.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ja sam brao maline, nimalo lak posao. Sem sto je vrućina, ruke budu skroz izgrebane na kraju dana.

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1701 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Nisam mislio bas u tom smislu,kao 1000 dinara je ponizavanje,1600 je kao malko vise ali ni to nije dovoljno,2000 bi bilo ok ali ne za branje maline vec za neki normalniji posao.Ej pa ne trazi se arhitekta nego prosta radna snaga.Ne ponizavam nikoga a trudim se i da ne uvredim nikoga,koja je realna cena rada za proste fizicke poslove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8945 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Posto mi je tazbina u Zaklopaci, tast vodi radnike kad dodje sezona branja kajsija kao i ostalog voca, dnevnica radnika je 2.000din........ponuda sa ovog oglasa je jako mala, vise ponizavajuca.

To je samo dokaz, koliko Poslodavac misli na svog radnika  <_<

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Branje maline je svuda u isto vreme. Mala ponuda radnika, velika potražnja u tom trenutku. Trenutan sezonski posao. To je dva prosta razloga zašto je bolje plaćen posao od vodonoše.

Ponuda - potražnja, čist neograničeni kapitalizam. Nije nam valjao Tile :)

 

Btw. mučenici koji rade u security kompanijama (portirsko-čuvarski posao po raznim državnim i privatnim firmama) zarađuju i manje od vodonoše. 17 do 18.000 mesečno (pišu im manji fond radnih časova od 40 nedeljno i sl.), većinom, + od njih se traži da sami otplate svoju obuku (čini mi se 30.000). E to je muka, pa još treba glavu da stave u torbu ako krene neki provalnik.

Slična priča i sa radnicima na lizing. Outsourcing. Još jedna umotvorina liberalnog kapitalizma...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

I malina dosta skuplji proizvod od vode.

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6819 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Rad u Srbiji je podcenjen, cena istog daleko ispod realnih potreba.

 

Nemojte nikada da podcenjujete bilo koji posao.

 

Podrazumeva se i normalno je da kada dodjem na posao udjem u cist objekat, cist WC, cist restoran... To sto se podrazumeva i olako shvaceno, neko je odradio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 992 postova
  • Lokacija: Beograd

Da ne dužim, svako ko podceni čoveka koji radi za njega time što ga ne plati adekvatno, već onoliko koliko mu okruženje i savest dozvoljava, jeste čovek lošeg karaktera spreman da na tuđoj nesreći gradi svoju sreću. Zvuči možda malo grubo za svilena pravila foruma, ali ovo je činjenica generalno primenljiva na sve koji mizerno plaćaju svoje radnike. Da, krive su korporacije jer su monopolisti, država jer kroz zakonske okvire to dozvoljava, ali je kriv i preduzetnik koji tu situaciju koristi za ličnu dobit ostvarujući je tako što će zaobići osnovna moralna i etička načela dobrog poslovanja.  

 

Mala digresija, Savan kaže da je u Holandiji. Primera radi, da bi videli koliko političare koji su na vlasti zaista ne zanima kako će ljudi ovde živeti, u Holandiji je socijalno primanje ukoliko ostaneš bez posla 922 evra, uz obavezu da obavljaš drugi volonterski posao koji je u razvitku i na taj način ga pomogneš. Ako to ne želiš gubiš pravo na primanje. Model bi ovde izgledao: država daje socijalno primanje radniku bez posla, uz obavezu da volonterski radi kod gazde vodonoše dok ovaj ne postane dovoljno ekonomski jak da ga plati koliko treba da ga plati. A pored svega ovde imamo i sivu ekonomiju ogromnih razmera. Gomila je razloga zašto je ova zemlja ne tako dobra za život, ako si vaspitavan i učen da poštuješ, budeš moralan i etičan. Ako su navodi za Holandiju pogrešni, ispravite me.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1585 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

@Jupiter

 

Upravo to, niko nece da ti odvoji deo svoje zarade, iako verovatno ti to zasluzujes. S druge strane imas ljude koji posluju s gubitkom (ovde u kgu znam par takvih, uglavnom ugostitelji, ljudi jednostavno ne znaju s novcem, razvili biznis 80-ih i 90-ih kada je u toj bransi bilo mnogo love, a drzava je ubirala mnogo manje od preduzetnika) a danas drze posao "na aparatima" i koliko god da plate radnika, mnogo im je. 

 

Sestra radila u stampariji par godina, prvo kao fizicki radnik, pa je presla u komercijalu, za istu platu cca 28 000. Jednog dana je iznervira sef (lik ima 100 000+ platu, a uvaljivao joj konstantno skakljive poslove da radi uz reci "radi kako ti mislis da treba"). Ona, izmorena od popovanja lika koji elegantno izvlaci dupe, a ima 5 puta vecu platu, da momentalni otkaz i sokira gazdu firme. Sutra joj je ponudio platu od 45 000, naravno, odbila je i presla u drugu firmu gde radi za 30 000.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1701 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Nije ni kod svakog preduzetnika isto,mnogi od njih znaju da je to mala i nikakva plata ali ma koliko hteli da daju vecu jednostavno nema dovoljno novca u kasi

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 992 postova
  • Lokacija: Beograd

Nije ni kod svakog preduzetnika isto,mnogi od njih znaju da je to mala i nikakva plata ali ma koliko hteli da daju vecu jednostavno nema dovoljno novca u kasi

To je zato jer im je profit ispred rashoda, odnosno njihovo skijanje ispred plate radnika, koji će tim novcem kupiti hranu svojoj deci, možda. Sve je stvar perspektive.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 992 postova
  • Lokacija: Beograd

@milomir22 Ja zaista trenutno ne znam ugostitelja koji posluje sa gubitkom, a znam zavidan broj njih. Samo za dvojicu znam da su zatvorili svoje kafane jer su loše radili, pre 10-ak godina. Naravno, kao i svaki drugi posao, ono što nije profitabilno zatvoriš. Ti što kažu da posluju sa gubitkom ne govore istinu, a istina je da ne zarađuju koliko bi želeli. Oni hoće da im ostane 5.000 evra mesečno, a ostaje im samo 3.000.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Mala digresija, Savan kaže da je u Holandiji. Primera radi, da bi videli koliko političare koji su na vlasti zaista ne zanima kako će ljudi ovde živeti, u Holandiji je socijalno primanje ukoliko ostaneš bez posla 922 evra, uz obavezu da obavljaš drugi volonterski posao koji je u razvitku i na taj način ga pomogneš. Ako to ne želiš gubiš pravo na primanje. Model bi ovde izgledao: država daje socijalno primanje radniku bez posla, uz obavezu da volonterski radi kod gazde vodonoše dok ovaj ne postane dovoljno ekonomski jak da ga plati koliko treba da ga plati. A pored svega ovde imamo i sivu ekonomiju ogromnih razmera. Gomila je razloga zašto je ova zemlja ne tako dobra za život, ako si vaspitavan i učen da poštuješ, budeš moralan i etičan. Ako su navodi za Holandiju pogrešni, ispravite me.

Navodi su u principu tacni, ne znam tacne cifre ali su svakako jako male i pokrivaju samo ono najnužnije za opstanak. Troškove za najskromniji smeštaj, mesečna korpa na minimalnom nivou itd.. Porodica koja je živela u malo boljoj kuci, koji su vozili malo skupoceniji auto itd, ta socijalna primanja nece biti dovoljna već ce biti primorani da prodaju kucu i auto i da idu da žive u neki jeftiniji stan kako bi smanjili svoje rashode. Donekle i sasvim logično stim da je ipak to dosta veliki impakt i nije bas sasvim bezbolno. Ali svakako nece spavati na ulici niti biti gladni.

 

Sa druge strane država traži nesto i zauzvrat i obavezan si sa se odazoves na posao koji ti oni nadju. Na taj način država pomogne možda nekom privredniku a ujedno i sebi smanji troškove.

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3975 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Meni je ta naknada ok, ali bi trebala biti dostupna ljudima koji su godinama uplaćivali u te fondove.

Likovi koji se odjedanput pojave sa ispruženom rukom a nikad nisu jedan cent u iste fondove uplatili niti njihov babo ni dedo treba odmaknut od istih jasala....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8945 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Da ne dužim, svako ko podceni čoveka koji radi za njega time što ga ne plati adekvatno, već onoliko koliko mu okruženje i savest dozvoljava, jeste čovek lošeg karaktera spreman da na tuđoj nesreći gradi svoju sreću.

Zvuči možda malo grubo za svilena pravila foruma, ali ovo je činjenica generalno primenljiva na sve koji mizerno plaćaju svoje radnike. Da, krive su korporacije jer su monopolisti, država jer kroz zakonske okvire to dozvoljava, ali je kriv i preduzetnik koji tu situaciju koristi za ličnu dobit ostvarujući je tako što će zaobići osnovna moralna i etička načela dobrog poslovanja.  

 

.......

 

Pogodi ga pravo u centar, ziva i tuzna istina....

 

Firma Rasina gde rade par drugara, oko 10+god. Start je 30.000din i za sve ove godine povecanje je bilo za 15.000din. sto mu dodje 45.000din svakog meseca.

Radno vreme od 08 -16h ali nikad kuci nisu dosli pre 19h, svaka subota je radna, zbog obima posla Poslodavac nalaze da i nedelja bude radna, da da i nedeljom su isli na posao, prekovremeni rad nikad nije placen ali sa vremena na vreme odvedu ih negde na rucak (ne treba meni rucak, imam zenu koja odlicno kuva....trebaju mi pare misle se oni).

 

Kada ih pitam, pa dobro zasto trpite sve to?

Dobijem odgovor da su pokusali da ukazu na neke stvari koje im smetaju, bilo je i zustrih rasprava ali na kraju se prica zavrsi "vezi konja gde ti gazda kaze"......... hoces sad da ti dam otkaz, znas li ti koliko ljudi u ovom trenutku je spremno da te zameni cak i za manje para nego sto ti dobijas (kao da dobija 80K+ a ne 45K) evo ako hoces, sad cu ti dati radnu knjizicu i dovescu dvojicu da rade za te pare.

 

Imao sam prilike da vidim te njihove velike gazde, ljigavci pravi. Dzipovi, kvadovi, manje jahte, skupoceni satovi, to su letovanja i zimovanja na egzoticnim mestima i td i td.

 

Znaci, sta htedoh reci.....oni tj velike gazde imaju para za raskos, za galantan i skup zivot, dok ovamo nema para za svog radnika, nema para da mu poveca platu ili svakog meseca da neko dobije bonus za trud, mali stimulans kako bi jos bolji radnik bio......sta, tad se para nema?

Ali ga zato tera da radi svake subote, ponekad i nedeljom, zato mu daje platu na kasicicu koja je mala, zato ga ucenjuje tj preti otkazom.....pa da ga zadavi covek golim rukama  :tras2:  i da ti ne bude uopste zao.

To je samo jedan primer a ima ih koliko hoces i gde hoces.

 

 

 

Nije ni kod svakog preduzetnika isto,mnogi od njih znaju da je to mala i nikakva plata ali ma koliko hteli da daju vecu jednostavno nema dovoljno novca u kasi

 

Jeste u pravu si, ima i takvih slucajeva ali su vrlo retki, generealno gledano Poslodavci su jedan veliki sljam od ljudi, gleda da zatvori svoj krug egzotike a za ostale sta ostane, vrednovanje radnika je ravan 0 po sistemu hoces - hoces, neces...ima ko hoce te im se zato i moze.

Kao sto kolega gore napisa " na tudjoj nesreci gradi svoju srecu"!

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1701 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

 

Nije ni kod svakog preduzetnika isto,mnogi od njih znaju da je to mala i nikakva plata ali ma koliko hteli da daju vecu jednostavno nema dovoljno novca u kasi

To je zato jer im je profit ispred rashoda, odnosno njihovo skijanje ispred plate radnika, koji će tim novcem kupiti hranu svojoj deci, možda. Sve je stvar perspektive.

 

Nisi u pravu,uzmi jednu autoperionicu,kvalitetno pranje auta traje 35-45 minuta,dva coveka za 12 sati ne mogu da operu vise od 15 auta ( na godisnjem nivou),po veni od 400 dinara to je max.6000 pazara,ako da radnicima po 2000 od tog pazara,ko ce da plati doprinose,porez,materijal itd.Sta vlasniku ostaje

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

A zar nije ceo svet zasnovan na tom principu? Zar trebaju pojedincu milijarde dok na drugoj strani deca umiru jer nemaju za šaku pirinča npr?

 

A da malo relativiramo činjenice, nije ni realno da osoba koja uzima rizik i otvara preduZece, ulaze u njega svoj kapital ima približno istu platu kao i zaposleni koji se nalazi na donjoj stepenici u hijerarhijskoj piramidi tog preduzeća. Ako krene loše, zaposleni ce se okrenuti i otići dalje, a poslodavac ce da se guzi sa obavezama.

 

Pitanje koje se ovde postavlja je, da li je ponudjena plata u skladu sa onim sto se zahteva od radnika pod tim odredjenim uslovima tj uzimajući u obzir podneblje, ekonomsku situaciju, odnos naspram drugih plata sličnih funkcija.

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

A zar nije ceo svet zasnovan na tom principu? Zar trebaju pojedincu milijarde dok na drugoj strani deca umiru jer nemaju za šaku pirinča npr?

 

A da malo relativiramo činjenice, nije ni realno da osoba koja uzima rizik i otvara preduZece, ulaze u njega svoj kapital ima približno istu platu kao i zaposleni koji se nalazi na donjoj stepenici u hijerarhijskoj piramidi tog preduzeća. Ako krene loše, zaposleni ce se okrenuti i otići dalje, a poslodavac ce da se guzi sa obavezama.

 

Pitanje koje se ovde postavlja je, da li je ponudjena plata u skladu sa onim sto se zahteva od radnika pod tim odredjenim uslovima tj uzimajući u obzir podneblje, ekonomsku situaciju, odnos naspram drugih plata sličnih funkcija.

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

 

Te osobe uglavnom ne rizikuju nego su na dobitku,tj nelagalno stecen novac usmeravaju u legalne vode i smanjuju rizik hapsenja,automatski lazno podizu ego i ponasaju se bas tako lececi komplekse,ti radi za crkavicu a ja cu na jahticu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ja zaista ne poznajem čoveka koji nudi ovaj posao ali uvek polazim od onog dobrog u nama tj ima benefit of doubt dok se ne pokaže ovako ili onako. Isto tako ne mogu da verujem da je većina kao sto si ih ti opisao jer to vi značilo da smo mi kao načina generalno loši ljudi jer zasto bi bilo drugačije u drugim sferama od preduzetništva.

 

A slazem se da ima i loših kao i svugde.

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja