Jump to content

Moto Zajednica

MZ 251

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Parage
  • Motocikl: MZ 251,suzuki rmz 250,cf moto 450l i naravno tomos automatik

Šumi to je karburator od honde nsr 125. Rekao bi da radi dobro mada ga nisam vozio,tu nesto malo po ulici. Pali bez problema,hladan i vruć drži ler gas ujednačeno. Videćemo kad ga registrujem kako ce se ponašati. Ako nesto ne štima lako cu vratiti njegov stari karburator. Sa tim njegovim karburatorom je trosio oko 6 litara i nikako nisam mogao da mu spustim potrošnju,nadam se da ce sad biti malo manja potrošnja.

Od kojih kola da nabavim regler?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Bilo kojih kola samo da je elektronski regler zalemis 3 zice i teras! :D Malo se drugacije vezuje, al evo kod mene radi vec 4 god.. :)

Koliki je precnik karba na ulazu, i koliko je para bio? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

 

Bilo kojih kola samo da je elektronski regler zalemis 3 zice i teras! :D Malo se drugacije vezuje, al evo kod mene radi vec 4 god.. :)

Koliki je precnik karba na ulazu, i koliko je para bio? :D

Није исто Шуми,не говори тако...неки реглери прекидају ''+'' као у овом случају(МЗ,јава) а неки прекидају ''-''....

 

негде сам писао о томе негде,сад видим да то и није баш скоро било...

 

https://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/9303-jawamania/page-127

 

пошто сам производио некад ове реглере знам о њима доста.И овај код Небојше је правио неки ми колега.вероватно и ради како треба.

 

Небојша,треба да мериш напон на акумулатору кад је упаљен мотор али са добрим волтметром.Треба да ти показује напон у интервалу од 12,8 - 14,5 волти( зависно од броја обртаја)...

 

Иначе би ти за МЗ-а одговарао реглер од Шкоде,Вартбурга,Ладе,...сва возила из источног блока су радила тако(реглер прекидао ''+'')...

 

Mislio sam ono malo sto ide u alternator... :) 

s-l300.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Parage
  • Motocikl: MZ 251,suzuki rmz 250,cf moto 450l i naravno tomos automatik

Karb je placen cini mi se oko 40e,kupio ga je predhodni vlasnik al posto masina nije sklopljena kako treba posle generalne nije ni vozio sa njim. Sto se tice punjenja nesto sigurno nije uredu,sumnjam i na akumulator. Akumulator napunjen,upalim motor na ler gasu treperi lampica signalizira da ne puni. Kad mu dodam gas preko 2000 obrtaja lampicu gasi i radi sasvim normalno i to je sve ok dok je svetlo ugaseno. Kada mu upalim svetlo na leru motor se ugasi,ako mu dam gas i upalim svetlo radi sve dok ga drzim u obrtajima. Logicno svako bi pomislio da je mrtav akumulator al on drzi struju,upalim svetlo i ostavim ga da svetlii da vidim kad ce izgubiti snagu,i drzi se dobro svetli punom snagom nekih pet min. Sutra ako stignem stavicu mu akumulator sa skutera da vidim sta ce se desavati. 

Stampara moram da pohvalim,spasio mi je rezervoar od korozije. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Parage
  • Motocikl: MZ 251,suzuki rmz 250,cf moto 450l i naravno tomos automatik

Sto se tiče karburatora imam ih komada dva al mi ne ulivaju poverenje. Dovoljno je reći da su taj motor dok sam ga aktivno vozao svi u društvu zvali "GORIVOŽDER" . Posle njega ZXR je trošio neverovatno malo.

Sad mi je cilj da rešim te problemčiće sa strujom,karburator ostavljam za kraj. Nisam pri parama pa će se sredjivanje odužiti.

Koja je realna cena za farbanje rezervoara,zadnjeg blatobrana i bočnih limova?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Parage
  • Motocikl: MZ 251,suzuki rmz 250,cf moto 450l i naravno tomos automatik

Odneo sam delove na farbanje,profesionalac ce raditi tako da očekujem dobre rezultate. Cena će biti oko 45€ ruke i material.

Sad razmišljam da sve rasklopim i ram da mi čovek ofarba al ne znam kako ću posle struju povezati ima tu gomila žica.

Merio sam danas punjenje sa tri merna uredjaja i svi su isto pokazali. Bez svetla 2000 obrtaja 12.0 2500 obrt 12.6, 3000 i vise 13,1 je maksimalno punjenje

Sa upaljenim svetlom na malom gasu stuca guši se na većem gasu isto puni. Srediću malo kontakte,a uzecu mu i nov akumulator.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Samo dobro slikaj i obeleži koji snop ide na koju stranu. Bolje napravi koju sliku viska nego jednu manjka.

 

Nemoj da se plašiš i samo napred.

 

 

Verzonden vanaf mijn airbus 380 met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Parage
  • Motocikl: MZ 251,suzuki rmz 250,cf moto 450l i naravno tomos automatik

Što se poliranja tiče to je bio neki pokušaj,nije loše ispalo mada može to puno bolje.

Nisam premerio karb al ubaciću sliku.post-27674-0-40529900-1488056737.jpgpost-27674-0-30167200-1488056809.jpgpost-27674-0-71995300-1488056899.jpgpost-27674-0-45159300-1488057022.jpgpost-27674-0-46678500-1488057091.jpgpost-27674-0-10724600-1488057180.jpg

Ovaj džumbus u faru me zabrinjava,ima tu puno upetljanih žica. Ono ispod sica i nije neki problem. Ram je zreo za farbanje mada još sam u dilemi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Ne budi u dilemi, farbaj ram.Kada budeš sve picnuo i namontirao tada će ti ram izgledati kao blatnjavi točkovi na tek opranom automobilu,Sada ga sredjuješ i pitanje da li ćeš ga ikada ponovo raditi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Parage
  • Motocikl: MZ 251,suzuki rmz 250,cf moto 450l i naravno tomos automatik

Delovi stigli sa farbanja.

Prednje vile remontovane,ulja u njima nije bilo samo blato i brljavstina. Sve oprano i štedjeno. Stavio sam nove semeringe i cistace. Sipao sam atf ulje ta cu videti kako ce se ponasati.post-27674-0-19744600-1488746747.jpgpost-27674-0-77014000-1488746810.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Parage
  • Motocikl: MZ 251,suzuki rmz 250,cf moto 450l i naravno tomos automatik

Ja sam zadovoljan,dobro je uradjeno. Nalepnice su prelakirane nije ih moguće odlepiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Parage
  • Motocikl: MZ 251,suzuki rmz 250,cf moto 450l i naravno tomos automatik

Delove uzimam od Mikija Jawe iz Ratkova,on mi je najbliži. Te nalepnice nisam platio,a i ne kostaju puno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Parage
  • Motocikl: MZ 251,suzuki rmz 250,cf moto 450l i naravno tomos automatik

Malo mi se rasteglo ovo sredjivanje mz-a. Došlo lepo vreme a sa njim puno posla i obaveza. Kad uhvatim vremena po nesto namontiram,al kilavo ide zašta god se uhvatim ne valja (zardjalo,iskrivljeno izbledelo). Izgleda cu ga za sad sklopiti tako kako jeste pa cu posle detalje usput sredjivati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Parage
  • Motocikl: MZ 251,suzuki rmz 250,cf moto 450l i naravno tomos automatik

Juce sam resio da ga sklopim nisam mogao vise onako raskupusanog da ga gledam. Sad cu polako deo po deo menjati. Mada i ovako ne izgleda lose.

Karburator mu nikako ne prija. Cini mi se da mu fali goriva,na ler gasu radi perfektno u mestu sve normalno al u vožnji katastrofa. Na malom gasu se guši a kad mu zavrnem gas podivlja,vuče nenormalno snazno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Parage
  • Motocikl: MZ 251,suzuki rmz 250,cf moto 450l i naravno tomos automatik

Do malopre sam se igrao sa motorcetom. Vratio sam mu stari karburator. Kupio sam nove dizne,iglicu i oprao sam ga u ultrazvučnoj kadici.Upalio je na prvo kurblanje,malo sam ga štelovao. Cini mi se da lepo radi,kad stane kiša provozaću ga da vidim kako se ponasa. Uzeo sam mu i nov akumulator.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja