Jump to content

Moto Zajednica

Koliko prosecno predjete kilometara godisnje na svojim motorima?

Prosecna kilometraza na motoru?  

210 članova je glasalo

  1. 1. Koliko prosecno godisnje predjete kilometara na svom motoru?

  2. 2. Koji je osnovni razlog zasto ne prelazite vise kilometara? (mozete oznaciti vise odgovora)

    • Nedostatak vremena
    • Nedostatak novca
    • Nedostatak drustva za voznju
    • Neadekvatan motor (u smislu vozim cross ne putujem)
    • Na duza putovanja idem kolima
    • Vozim samo po gradu i okolini
    • Neki drugi razlog


Recommended Posts

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

Meni ispadne prosijek oko 15000 km ali nije ravnomjerno rasporedjena kilometraza. Prosle za godinu presao 12000 ove vec sada imam preko 10000. A 2010 -2012 sam u svakoj kodini prelazio po 25000 km. Ko zna mozda do kraja godine ne stignem ni do 12 a mozda nakrcam i 20 hiljada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

ako gledam od rođenja do sad, po nekim mojim statistikama, prosječno sam  prelazio 23,088 metara po danu (bar pola od toga je bilo po noći :D )

 

no, u izračun moram ubaciti i onih nekoliko godina koje nisam vozio ... pa to onda izađe da sam dnevno prelazio 26,567 metara ...  :sampion:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Donji Milanovac

Ja recimo zadnjih godina zbog nedostatka vremena bas malo prelazim, ali ako nemam motor u dvoristu nisu mi sve koze na broju, makar 100km presao godisnje moram da posedujem motor, nije bitno koji. Meni je ta tema zanimljiva- "bolest" prema posedovanju motora i odnos godine zivota i motora u posedu/voznji. Ja verujem da ima ljudi koji su mnogo manji "zavisnici" od mene a da mnogo vise kilpmetara prelaze od mene.

isti slucaj , i to ne smo jedan motor :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlaja, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha xj6

 

Fali ti opcija zadovoljan pređenom kilometražom :moto2:

Ne smatram to opcijom :)
Nije opcija za statistiku ali je najvaznije u zivotu da si zadovoljan a ne koliko si km presao.

Ja ustvari i ne znam koliko prelazim i cime, idem gde hocu i koliko stignem

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Ja sam prošle i pretprošle godine prelazio po 2500-3000km, zbog tehničkih problema sa dozvolom i registracijom... :ups:  :jee5:

Međutim ove godine sam već prešao nešto preko 3000, obeležio, sam 5-7k jer msm da ću da izbacim 6000+... :lol2:  :jee1:  :sampion:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Prvi sam glasao u ovoj anketi (10-15.000km).

Uglavnom prelazim 10-12.000 km, prošle godine blizu 18.000, a ove teško da će da bude preko 10.000.

Meni je motor osnovno (i jedino) prevozno sredstvo i vozim tokom cele godine pa je iz tog razloga prosek malo veći.

Ako bih u vožnju računao samo ono što je za cilj imalo isključivo provod i uživanje, teško da bih sakupio 3-4.000 km.

Mada meni je svaka vožnja uživanje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Prvi sam glasao u ovoj anketi (10-15.000km).

Uglavnom prelazim 10-12.000 km, prošle godine blizu 18.000, a ove teško da će da bude preko 10.000.

Meni je motor osnovno (i jedino) prevozno sredstvo i vozim tokom cele godine pa je iz tog razloga prosek malo veći.

Ako bih u vožnju računao samo ono što je za cilj imalo isključivo provod i uživanje, teško da bih sakupio 3-4.000 km.

Mada meni je svaka vožnja uživanje.

 

To je to, to je najbitnije.

Pa još kad se spoji odlazak negde zbog nekog posla, onda zadovoljstvo ispada džabe  :jee1:  :sampion:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Prvi sam glasao u ovoj anketi (10-15.000km).

Uglavnom prelazim 10-12.000 km, prošle godine blizu 18.000, a ove teško da će da bude preko 10.000.

Meni je motor osnovno (i jedino) prevozno sredstvo i vozim tokom cele godine pa je iz tog razloga prosek malo veći.

Ako bih u vožnju računao samo ono što je za cilj imalo isključivo provod i uživanje, teško da bih sakupio 3-4.000 km.

Mada meni je svaka vožnja uživanje.

Ti si još i dobar, da je to kriterijum, poslednjih godina bi bilo 0 (nula) km u mom slučaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

A kad se prodaju motori od 15-20 godina starosti svi presli 25000 km, zanimljivo.

evo na mojoj kanti iz '88.g. piše na satu nešto više od 15K .... zar stvarno moram reći kupcu da je pod mojom guzicom dva puta okrenuo nulu ...  :lol3:  :lol3:  :lol3: 

 

P9122369.jpg

 

a da ne bude da je fotka sa interneta.. evo i selfi ...  :lol3:  :lol3:

 

P9122371.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Nisam ocekivao ovako tesan rezultat..

Nema tesnog rezultata ovo je raspodela prosecne kilometraze, nego Urban nesto svoje premerava stalno:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ja sam izgleda glasao bez prava. Tek sam posle video da se ovo odnosi na vozace iz Srbije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

 

Fali ti opcija zadovoljan pređenom kilometražom :moto2:

Ne smatram to opcijom :)

 

 

Ne smatraš to za opciju? ali  verujem da u Srbiju ima vozača koji su zadovoljni pređenom kilometražom.. a iz drugog dela ankete dalo bi se navesti da takvih nema u Srbiji..toliko negativnih konotacija, a nijedna pozitivna?! pa nije valjda toliko crno.. :jee:

Moguće je i da takvi ne vise po forumima nego po drumovima..

A i da jeste treba da postoji ta opcija..jer nisu svi nezadovoljni te razlog zašto ne prelazim više kilometra je da prelazim sasvim dovoljno..možda i više nego što "treba"..a to svakako nije "neki drugi razlog"..trebao bi biti prvi i osnovni :moto2:

 

Nemoj ego da ti skakuće..glupo je formulisano pitanje i navodi na samoubistvo ili bar migraciju zbog težine statističkih podataka.. :lol3:

Radiš što i ostali mediji u Srbiji..već vidim naslov u nekom bljucu "nezadovoljni bajkeri voze protestne krugove po Ušću, Slaviji i gde god ima kružnih tokova  :lol3:  ometajući normalan saobraćaj zbog manjka kilometara u točkovima".. i prete da će nastavitu u reku ako se ta tradicija nastavi :P

A sve je krenulo od jedne teme na jednom moto forumu..

 

Stvarno poznajem i družim se sa ljudima koji su vrlo zadovoljni sobom i svojim životom..bez obzira što se čini da je to ovde nemoguće i da to mogu samo neki drugi negde drugde daleko odavde..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Nekad prelazio 5-6000 km godisnje iskljucivo voznje za uzivanje, motor ne koristim kao prevozno sredstvo za zavrsavanje dnevnih obaveza. Prelazio bi i vise, ali za toliko se imalo para. 

Sad su pare manji problem, ali fali vremena, a i prioriteti su mi se promenili, pa mi se i ne vozi kao ranije, zato predjem godisnje oko 2000 km skoro sve offroad voznje (poslednje dve godine i ne registrujem motor).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

 

 

Fali ti opcija zadovoljan pređenom kilometražom :moto2:

Ne smatram to opcijom :)

Ne smatraš to za opciju? ali verujem da u Srbiju ima vozača koji su zadovoljni pređenom kilometražom.. a iz drugog dela ankete dalo bi se navesti da takvih nema u Srbiji..toliko negativnih konotacija, a nijedna pozitivna?! pa nije valjda toliko crno.. :jee:

Moguće je i da takvi ne vise po forumima nego po drumovima..

A i da jeste treba da postoji ta opcija..jer nisu svi nezadovoljni te razlog zašto ne prelazim više kilometra je da prelazim sasvim dovoljno..možda i više nego što "treba"..a to svakako nije "neki drugi razlog"..trebao bi biti prvi i osnovni :moto2:

 

Nemoj ego da ti skakuće..glupo je formulisano pitanje i navodi na samoubistvo ili bar migraciju zbog težine statističkih podataka.. :lol3:

Radiš što i ostali mediji u Srbiji..već vidim naslov u nekom bljucu "nezadovoljni bajkeri voze protestne krugove po Ušću, Slaviji i gde god ima kružnih tokova :lol3: ometajući normalan saobraćaj zbog manjka kilometara u točkovima".. i prete da će nastavitu u reku ako se ta tradicija nastavi :P

A sve je krenulo od jedne teme na jednom moto forumu..

 

Stvarno poznajem i družim se sa ljudima koji su vrlo zadovoljni sobom i svojim životom..bez obzira što se čini da je to ovde nemoguće i da to mogu samo neki drugi negde drugde daleko odavde..

Napada Srbija kad se najmanje nadas :)

Nije vlajko tako negativno, niti je to osnova ovog malog ostrazivanja, kao i moj odgovor na tvoj prethodni post, vise je saljiv i nasmejan. Kome moze biti dosta voznje, ma nemoguce :)

 

Slazem se da je propust sto nisam dodao opciju za "Srecan sam i zadovoljan", dodacu mada posle ovoliko odgovora nije validno vise dodavati nove opcije.

 

Sto se tice novina i bacanja u reku sa sve ljubljenim dvotockasem, kazem ovo je zezanje i opusteno, nikad dosta motora je stav pre nego, prosecna plata je 3x manja od prosecne potrosacke korpe, napad realizma na moto drustvo u srbiji, skinuli nam Milicu sa jutarnjeg programa RTV mater im je**m onu ...

 

Anketa je kao i BJB medjunarodnog tipa, svi dobrodosli da se uklikcu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Eto, recimo da vecina predje od 3000-7000, sa par izuzetaka koji predju i dosta vise. Uzimajuci recimo da je prosecna potrosnja nekih 6l/100, dolazimo do cifre da trosimo strasno puno novca na benzin :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Posto svajcarci i nemci nemaju ni para ni vremena za voznju pa prelaze 4-5k godisnje :kafa:

 

 

Nije toliki problem laganje za kilometrazu koliko je problem sto uvek ima ovaca za frizera

 

Управо сам регистровао Suzuki GS 450L са 28500км на сату. Пронашао сам бившег власника ради проблема са преносом (од типа од кога сам га купио), полицајац, и све ми средио а продавац ће најебати... Питао сам га за километражу и он ми тврди да је права. Тип држи до себе и верујем да ме не лаже.

 

Тако да ово цитирано није увек правило. Има и на западу људи који не возе много. Он је купи Харли Електра Глајд са 4000км пре 6 година а сад има 25000км. Ето, то је моје искуство.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Eto, recimo da vecina predje od 3000-7000, sa par izuzetaka koji predju i dosta vise. Uzimajuci recimo da je prosecna potrosnja nekih 6l/100, dolazimo do cifre da trosimo strasno puno novca na benzin :)

kad sam kupovao motor uzeo sam kredit na 4 godine .... u te 4 godine kredita sam svake godine potrošio na gorivo više nego je iznosio ukupan kredit na sve 4 godine...  :lol3:  :lol3: ... a gdje su još servisi, gume, lanci i ostalo ...  :lol3:  :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 172 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Drugari ja sam živeo u Canadi sad živim između Srb i Canade. Imam gomilu prijatelja bajkera koji su kupili nove motore na kredit , za 2-3 godine nabiju po celih 5000-6000 km.

Ovdje ljudi puno rade da bi kupili nesto sto vlole a kad to kupe onda nemaju vremena da to koriste.

Nisu svi u njemačkoj kupili motor da idu sa njim na posao već da uzivaju , a za to se nema bas toliko vremena.

Mada naravno da ima i takvih koji motor koriste za sve ali iskreno ja ne poznajem nijednog .

 

Ovo sam sve napisao na konto toga da nema motora sa malom km iz Evrope.

 

 

Sent from my LG-D852 using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja