Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Ćao drugari,

 

Pošto mi se dosta zamara ruka na dužim vožnjama razmišljao sam o tome da nabavim tempomat. Nisam siguran da li ima u Srbiji (video sam da je bio u ponudi u Markone Pegaz - sutra ću da se odvozam do tamo).

 

Hteo sam da pitam za iskustva sa ovim stvarčicama - vredi li ili je bacanje para?

 

Gledao sam ove u Louis-u:

 

Scottoiler Throttle Grip Add-on

 

Throttle Grip Add-on

 

ali generalno mi nije bitno ni odakle je ni kako izgleda sve dok radi posao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 K5, Yamaha TDR

I na jednom i na drugom sa linka moras da drzis ruku na gasu.. Ja sam cuo, ali opet napominjem da sam samo cuo, da postoje tegici koje se stave na rucke, i kad dostignes zeljenu brzinu samo ga lupis sa strane i on blokira rucicu gasa.. E sada, voleo bih i ja da mi neko potvrdi ovo, da ne bude da me palili dzabe...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Ja koristim ove sa linka i super je stvar. samo sam ja uzeo sa Alija par komada pa razdelio drugarima. Meni ne smeta i ne skidam ga nikada sa rucice. Dobra je stvar sto ruku ne moras drzati jako stisnutu vec korenom dlana doziras gas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

I na jednom i na drugom sa linka moras da drzis ruku na gasu.. Ja sam cuo, ali opet napominjem da sam samo cuo, da postoje tegici koje se stave na rucke, i kad dostignes zeljenu brzinu samo ga lupis sa strane i on blokira rucicu gasa.. E sada, voleo bih i ja da mi neko potvrdi ovo, da ne bude da me palili dzabe...

Ako ta stvar nije povezana sa kocnicama, a nije sigurno, def ne bi hteo da mi nesto blokira rucicu gasa...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

Da bi kocio prednjom kocnicom moras da stavis ruku preko rucice gasa, tako da ne vidimm zasto bi moralo da bude povezano sa kocnicama?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Da bi kocio prednjom kocnicom moras da stavis ruku preko rucice gasa, tako da ne vidimm zasto bi moralo da bude povezano sa kocnicama?

"samo ga lupis sa strane i on BLOKIRA rucicu gasa" zbog toga je problem, ometas okretanje rucice na neki nacin, da ne pominjem moguce kvarove samog mehanizma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

Kapiram da je na ovo mislio samo je cudan termin upotrebio ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

Ala si paranoican. Mada razumem te da hoces sistem iza koje stoji sama fabrika koja je napravila taj motor, a ne neku budzevinu od 50e koja moze samo da te uvede u problem.

 

Ja mislim da bih ja pre verovao mehanici, nego necemu sto ide preko elektronike, jer ne vidim kako bi drugacije povezali kocnicu i tempomat a da izgleda lepo (neprimetno).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 K5, Yamaha TDR

Mind reseting, sto ne? Npr, meni se ovo svidja.. Koja bi mu mana bila, da bi se izbegavalo ovako nesto? Mozda gledas na ovo iz nekog drugog ugla u odnosu na mene.. Na moju Yamahu rucica gasa se ne vraca bas lepo i meni bas tako odgovara, ali ne razmisljamo svi isto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Ala si paranoican. Mada razumem te da hoces sistem iza koje stoji sama fabrika koja je napravila taj motor, a ne neku budzevinu od 50e koja moze samo da te uvede u problem.

 

Ja mislim da bih ja pre verovao mehanici, nego necemu sto ide preko elektronike, jer ne vidim kako bi drugacije povezali kocnicu i tempomat a da izgleda lepo (neprimetno).

Nisam paranoican, znas zasto nijedna fabrika nije napravila doticni sistem, zato sto je sklon greskama i problemima, sto samog mehanizma (frikcioni mehanizmi inace nisu bezgresni), sto greskama korisnika, sto je jos gore. Razmisli kako je resen tempomat na kolima, prekid rada istog ne zahteva nikakvu akciju korisnika nad samim tempomatom!!! Elektronika prekida rad istog na bilo koju od osnovnih komandi ili usled drugih parametara (prelazak preko rupa i ostecenja na putevima). Kod cisto frikcionog mehanizma toga nema, on je tu dok ga ti ne vratis rukom i omogucis gasu da se vrati na idle. 

 

Mind reseting, sto ne? Npr, meni se ovo svidja.. Koja bi mu mana bila, da bi se izbegavalo ovako nesto? Mozda gledas na ovo iz nekog drugog ugla u odnosu na mene.. Na moju Yamahu rucica gasa se ne vraca bas lepo i meni bas tako odgovara, ali ne razmisljamo svi isto

Frikcioni mehanizam sluzi za kocenje, zakocenje, zaustavljanje, stopiranje, usled frikcije. To mesto koje mehanizam odredi (frikcioni mehanizmi inace uzasno podlozni promenama efikasnosti usled recimo... prasine, prljavstine itd) gde ce tvoja rucica gasa da ostane kad ti recimo pritisnes zadnu kocnicu ili recimo panicno prednju kocnicu ili gde ce da ti ostane rucica gasa kad padnes na parkingu usled trenutka nepaznje i tako dalje sve situacije koje mozes da zamislis gde bi se rucica ako je ispravna vratila u idle, tvoje motorce ce srecno da nastavi dalje...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 K5, Yamaha TDR

Fino objasnjeno.. Ja sam vise gledao prednosti iz mog ugla koriscenja motora, a o prasini i prljavstini nisam razmisljao.. Ali opet, mislim, da bi to moglo fino da posluzi na duza putovanja gde se ide istom brzinom duze vreme.. Ali ne ovaj sa video klipa, jer je, po meni, lose postavljen i mozes da ga zakacis rukom i budu posledice koje si naveo..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Motocikl: Suzuki Burgman K7

Ćao drugari,

 

Pošto mi se dosta zamara ruka na dužim vožnjama razmišljao sam o tome da nabavim tempomat. Nisam siguran da li ima u Srbiji (video sam da je bio u ponudi u Markone Pegaz - sutra ću da se odvozam do tamo).

 

Hteo sam da pitam za iskustva sa ovim stvarčicama - vredi li ili je bacanje para?

 

Gledao sam ove u Louis-u:

 

Scottoiler Throttle Grip Add-on

 

Throttle Grip Add-on

 

ali generalno mi nije bitno ni odakle je ni kako izgleda sve dok radi posao.

 

Ja koristim ovakav10009280_860_FR01_16.jpg   

kupio ga na sajmu,bio je oko 600rsd...a svakako nije bacanje para jer je osecaj u voznji na duzim putovanjima stvarno puno lagodniji :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

šta se bre ložite, uskoro će da naprave kacigu koja čita moždane talase i biće povezana sa kompjuterom na motoru...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Sem autoputa, ne znam gde bi to moglo jos da se koristi. Razumem laganu voznju i sve to, ali ovo je meni samo recept za problem. Jedna od osnovnih tehnickih stvari na motoru je da rucica gasa funkcionise bez ikakvih smetnji. Zavrnes-pustis...MORA da se vrati ne ler gas.

Tempomati su za kamione i autobuse...mada naravno, svako moze na svoj motor da stavi sta hoce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

i ja mislim da je tempomat na motoru glupost vise je opasno nego korisno. ipak je to za kamione i autobuse mozda i na kolima koja su za duge autoputske ture

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Za grad i tamo gde je potrebno često (i brzo) promeniti režim vožnje, ovo nije dobro rešenje (čak može da bude i opasno), a na dužim relacijama na auto putu je verovatno od pomoći.

Ja nisam stigao da isprobam ovo na auto putu iz razlogavšto ssm ga bacio nakon pokušaja vožnje u gradu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Doživotno lud i zbunjen !, 241 postova
  • Lokacija: NBgd Vamos - U Romingu Tamos
  • Motocikl: 1250 Triple Black...Vel.ki baš !!!

Potpisujem ovo što je Her Žika napisao,jer apsolutno nije za upotrebu u gradskim uslovima vožnje

a ja ga koristim,evo već 3 sezone SAMO kad krenem na duže relacije gde mi poprilično pomaže

da mi se ruka ne zamara zbog stiskanja ručice gasa(kontrola je dlanom)tako da ga preporučujem

SAMO za duža putovanja.

Samo da dodam da ga NIKAKO ne preporučujem za OF ROAD

ps:ovaj koristim :BMW2:

post-21377-0-76679500-1476911661.jpg

post-21377-0-34783900-1476911669.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja