Jump to content

Moto Zajednica

7. Moto GP Catalunya, Španija 2016

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 546 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Beverly 300 i.e. Suzuki GSX650F/GSXR600

Vozice se zelena putanja kako bi se smanjila brzina i ulazna putanja u T12.

 

c5589d0784baeaa72fd74bd793aacedb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Po meni je ovo bez veze.

 

Po tom sistemu trebalo bi usporiti i sledeću krivinu koja je maltene ista, pa onda neku sledeću, pa neku sledeću i dok tako ne dođemo da će da voze po karting stazi. Evo i ova krivina 10 je potpuno sjebana sa ovim skraćenjem.

Nije dečko poginuo zbog krivine nego jer nije imao sreće. Ovo je takav sport i nesreće se jednostavno dešavaju.

 

Mislim, onda nek ukinu trkanje pa niko neće da strada, što je sigurno sigurno je.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Najbolji

Nije samo da nije imao srece,mada ima i toga. Izletna zona na tom delu staze je cist asfalt, na sledecoj krivini je sljunak, a dobro znas sta bolje zaustavlja. Skracen je pravac na kom se gradi brzina, ima smisla, a i mislim da je malo uradjeno radi psihologije vozaca.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1576 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Imaš krivinu a nemaš zaustavnu zonu od šljunka nego asfalt. I to ne samo asfalt nego i pogolemu farbanu površinu (ono RACC - Katalonski AMS) da ne gubiš mnogo na trenje. Posle sleti RACC-ov helikopter na tu žutu fleku,donoseći pomoć - kao u nekom lošem vicu, kada te zgaze kola hitne pomoći. A transportuju te u bolnicu - kolima, 40 minuta.

Ne kažem da lekari nisu uradili sve što se moglo; to ne znam. Možda mu zaista nije bilo pomoći posle onakvog udarca.

Pasti na tom mestu, pa klizati kao tane i zatim (najverovatnije) udariti grudima direktno u motor koji rikošetira od ograde može da se podvede pod lošu sreću ili sudbinu. To ne menja činjenicu da staza, na tom mestu, nije urađena kako treba zato što nema zone usporenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 546 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Beverly 300 i.e. Suzuki GSX650F/GSXR600

Po meni je ovo bez veze.

 

Po tom sistemu trebalo bi usporiti i sledeću krivinu koja je maltene ista, pa onda neku sledeću, pa neku sledeću i dok tako ne dođemo da će da voze po karting stazi. Evo i ova krivina 10 je potpuno sjebana sa ovim skraćenjem.

Nije dečko poginuo zbog krivine nego jer nije imao sreće. Ovo je takav sport i nesreće se jednostavno dešavaju.

 

Mislim, onda nek ukinu trkanje pa niko neće da strada, što je sigurno sigurno je.

 

I komentatori na BT sportu su ovo komentarisali, upoređujući to sa usporavanjem Asena. Rekoše da kad kreneš sa tim skraćenjima i usporavanjima jednostavno narušiš fluidnost staze i ritam vozača i da to nije dobro...

 

Ali, rekoše takođe da je ovo, imajući u vidu jučerašnje događaje, ipak pravilna odluka.

 

Upravo je postojanje asfalta, a ne šljunka kod T12 problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 546 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Beverly 300 i.e. Suzuki GSX650F/GSXR600

Mada, takođe, rekoše da će morati da se modifikuje staza za motore ubuduće da se ne koristi šikana, jer je T12 esencija staze...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Pa naravno da je to i poenta staze, ne šikane. Ok, za ovaj put je ok ali ne vidim to kao finalno rešenje nego neka srede izletnu zonu i gotovo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova

Sad sam i ja siguran da BRACO ima pravo za clana momento. To crank sigurno zna o cemu pricam.

U pravu si. I odlicno je kada ti je to najveci problem u zivotu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5764 postova

 

Sad sam i ja siguran da BRACO ima pravo za clana momento. To crank sigurno zna o cemu pricam.

 

U pravu si. I odlicno je kada ti je to najveci problem u zivotu.

Daleko od toga da mi je uopste problem ali secam se da se Dzankic lepo predstavio i branio svoje stavove i skidam mu kapu za to

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blok 63
  • Motocikl: Honda Hornet S,Yamaha R1

Erceg je juce snimio veoma emotivan klip (pogledajte na n1) i skidam mu kapu na tome... znam kako ce reagovati vecina, ali emocije su u redu!

 

http://rs.n1info.com/a166032/Sport-Klub/Moto-GP/Srdjan-Erceg-Pocivaj-u-miru-Luise.html

 

Evo da skratimo potragu...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2081 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Razlog za postavljanje te sikane u F1 je zato sto pri izlazku iz zadnje krivine na pravac jos u doba v8 i v10 motora razvijaju ogromnu brzinu a zastitna ograda i zaustavna zona je previse blizu staza pa su odlucili da je uspore.

 

E da li se secate moto 2 trke , mislim da je Canepa i Hernandez lezao tu kad ga je motor koji je leteo samo ocesao po ledjima i oni siu nista menjali na stazi. 

 

Od tada do sada su mogli svasta da urade ali ne asfaltna podloga za PC vozace je postala ucestala na svim stazama da vozac koji izleti moze da se ne ometano vrati na stazu ..... 70tih i 80tih su vozaci morali da razmisljaju da ako ulete u sljunak to je kraj , a danas ko na PC-u izleteo sam pa sta.....

 

Nesto gadno fali u savremenom auto moto sportu...... BSB vozaci voze na najnebezbednijim pistama na planeti , pocevsi od Cadwell-a i Brands Hatch-a i jos po nekoj stazi na kojima je METALNI BRANIK udaljen na nekim delovima staza samo 40 cm od bele linije a izmedju je trava...

 

Da stvarno ukinemo moto sport pa da svi predju na simulatore ?????

 

Zao mi je svih vozaca koji su poginuli ali koliko god se trudili nemoze da se spreci to je takav sport

 

Pocivajte u miru hrabri ljudi uvek ce te biti u nasim secanjima !!!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Upravo to.

Ovo je opasan sport. Treba ga načiniti što bezbednijim, ali ne treba to raditi po cenu njegove atraktivnosti.

(kao F1, prošli vikend počinje trka u Monaku a voze iza safety car-a, šminkeri)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: :/

Vozice se zelena putanja kako bi se smanjila brzina i ulazna putanja u T12.

 

c5589d0784baeaa72fd74bd793aacedb.jpg

Kako sam ja razumeo menja se staza i tamo gde piše circuit de barcelona

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 546 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Beverly 300 i.e. Suzuki GSX650F/GSXR600

Da, umesto okolo (iznad teksta Circuit de) ide se kracom putanjom (ispod teksta Barcelona).

 

Objašnjenje je da je T10 mnogo blizu zelene putanje, tako da su morali da modifikuju i tu krivinu.

 

Ovo je šteta jer su T10 i T12 dugačke i brze krivine zbog kojih je ova staza toliko uzbudljiva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2081 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Eto Rossi mozda nece ponoviti obilaznje u zadnjoj krivini ali ima priliku da to obavi u sikani pre zanje krivine.... e kad se setim 2009 JLO i VR46

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5348 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Strasno! Greota, mlad momak. Znam da su svi oni svjesni opasnosti, ali ipak. I Sic je dao intervju u kome je rekao da zna da se na stazi moze izgubiti zivot, ali da je to mjesto gdje se osjeca zivim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja