Jump to content

Moto Zajednica

prvo pa R1

Recommended Posts

• I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3561 postova
  • Motocikl: TDM 4tx

Nekada Kawasaki nije bas bio merilo pouzdanosti, tako da ih bije los glas da hoce da prolupaju. Otuda ta pojava sa cenom..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• nekrunisani kralj moto cigana, 2825 postova
  • Motocikl: Kawasaki ZZR 600 Rat look

e đoka mali... kawa se ne hvali...

ja lično ne poznajem nikog ko je sa kawom imao probleme, mislim na veće probleme nego što i drugi imaju.

A vozim igrom slučaja kawu, a i pre toga isto...

Vozio i ja, nisam imao problema, ali "bije ih glas" verovatno neki nisu imali tu srecu kao Mrle i ja.. A Mrle je svojom Kawom gurao cak autobus da upali sistemom branik na branik :D :D (moramo malo da se salimo) :lol3:

• U prolazu, 67 postova
  • Motocikl: Yamaha YBR 125 '16

Da li uopste ima smisla raspravljati da li da kupi 600 ili 800ccm kad jos nema ni vozacku, ni iskustvo?

Evo ja vec skoro sto godina vozim apn, pre dve nedelje stigao ybr 125 od plattnera i ne mozes uporediti ova dva motora.

Nema mnogo razlike u ccm, ali ima u tezini, ubrzavanju, itd...

Kao drugo, da li ima smisla da se kupi neki jaci motor ako neko nije ljubitelj jurnjave, i hoce da se vozika u gradu.

Nisam ni ja ljubitelj brze voznje i ja ga koristim u gradu, do 80 km/h ide kao raketa, u pocetku su mi se tresle noge :)

Za cenu novog ybr-a sam mogao kupiti nesto stvarno veliko, ali ako necu da vozim na stazu ni vise od 100, onda sta ce mi?!

A da...a klinke me gledaju, jer motor ima atraktivan izgled, a ja imam crni vizir, pa se ne vidi moje lice od 44 leta :)

• Svrati ponekad, 130 postova
  • Motocikl: YBR 250 '08

@Tibiker, čestitam na kupovini novog ybr 125. Ja sam ga kupio 2011te isto novog i to mi je bio prvi motor. Pre toga nisam seo ni na skuter, a učio sam vožnju na Qingqiu od 200cc u autoškoli. Sad ga prodajem sa pređenih 3600 km za 1700 e, nije fixno. Šteta, mogao si kupiti od mene. Ali i kupovina novog ima svoje draži :). Vidim da na sajtu Plattnera stoji cena 2890 evra, kolko si ga ti platio ako nije tajna? Imaju popust za keš, ja sam svoj platio 2615 evra, a tad je u cenovniku bio nekih 2680.

Koji video? (Ima dva) Ako je ovaj poslednji, ne znam šta je tu poučno. Čovek prosto ne zna da vozi motor.

Kao što je neko malopre objasnio situaciju početnika na R motoru, ovaj na poslednjem videu ne zna da vozi u tri aspekta. Ne zna da krene, ne zna da skrene, i ne zna da stane :).

Pa upravo tako. Pocetnik na R-u. To je tema ove silne rasprave. Pocetnik moze olupati se sa bilo kog motora, sa jakim, brzim, samo lakse dolazi do toga. :)

• U prolazu, 67 postova
  • Motocikl: Yamaha YBR 125 '16

@Tibiker, čestitam na kupovini novog ybr 125. Ja sam ga kupio 2011te isto novog i to mi je bio prvi motor. Pre toga nisam seo ni na skuter, a učio sam vožnju na Qingqiu od 200cc u autoškoli. Sad ga prodajem sa pređenih 3600 km za 1700 e, nije fixno. Šteta, mogao si kupiti od mene. Ali i kupovina novog ima svoje draži :). Vidim da na sajtu Plattnera stoji cena 2890 evra, kolko si ga ti platio ako nije tajna? Imaju popust za keš, ja sam svoj platio 2615 evra, a tad je u cenovniku bio nekih 2680.

Hvala :)

Ja sam svakako hteo kupiti novi motor, prvo sam hteo iz Madjarske Keeway RKV, ali kad sam sve izracunao, plus cimanje sa birokratijom oko uvoza, za 600 eur plus sam se odlucio za ybr.

Mada nije iskljuceno da cu kupiti jos jedan polovni, jer sa sinom vodimo bitku ko ce i kad ce voziti :)

Cena je tacna, dobio sam 80 eur popusta, i 10% popusta ako budem kod njih pazario nesto od opreme. Ali mi se to ne isplati, jer istu kacigu sto sam gledao kod njih za 120 eur, ja kupio u Baji (HU) za 85 eur, a jaknu sa protektorima i zimskim uloskom za 80 eur, sto kod nas tesko se moze naci ispod 100.

• Podržavam 1

• ≫ ⚄ ♕ ♣ ≪ ________ ‡‡ мистерија ‡‡, 2274 postova

Pogledaj ceo video najbolje.  

Ukratko - ukočio se, fiksirao mesto gde će pasti pogledom, ne zna osnovu upravljanja motorom - countersteering, prečvrsto drži ručke i steže upravljač, ne zna da vlada gasom....

https://www.youtube.com/watch?v=DIIK0-n_ekw

• Podržavam 1

• U prolazu, 36 postova

Ukratko - ukočio se, fiksirao mesto gde će pasti pogledom, ne zna osnovu upravljanja motorom - countersteering, prečvrsto drži ručke i steže upravljač, ne zna da vlada gasom....

hvala za ovo koji klip sve ima, i kolko sam skapirao znaci kaunter stering je samo da se pritisne rucica volana i motor tako skrece?

Jebote koja nauka voznja motora a deluje prosto ko bicikla

• ≫ ⚄ ♕ ♣ ≪ ________ ‡‡ мистерија ‡‡, 2274 postova

Ne mogu ti odgovoriti porukom i  da sve bude jasno, poenta je gledaj i vežbaj satima i danima.

Još bolje ako ima neko da ti pokaže.

• U prolazu, 36 postova

pa poenta je da grese u skretanju kad se telom naginju i tako misle da ce da skrenu a u stvari samo treba izvrsiti pritisak na rucicu volana i motor odma pada cak moze 1 prstom,

• E=mc², 936 postova
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R

Nije bas sve tako prosto kao sto izgleda. Voznja motora je stvar "osecaja", moras biti jedno sa motorom. Tvoje telo je kao teg i u zavisnosti kako ga postavis na motoru, tako motor reaguje.

Poenta je da steknes iskustvo i taj osecaj za voznju. TotW je film koji te vodi kroz osnove fizike voznje motora. Countersteering je jedna od osnova voznje motocikla i obracaces paznju na nju u pocetku, posle ces sve refleksno raditi i bez razmisljanja.

• Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

hvala za ovo koji klip sve ima, i kolko sam skapirao znaci kaunter stering je samo da se pritisne rucica volana i motor tako skrece?

Jebote koja nauka voznja motora a deluje prosto ko bicikla

Za tu krivinu mu nisu trebale nikakve peripetije, dovoljno je da je ispratio pogledom ali lik je jednostavno teska nabcina.

• E=mc², 936 postova
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R

Koji video? (Ima dva) Ako je ovaj poslednji, ne znam šta je tu poučno. Čovek prosto ne zna da vozi motor.

Pre ce biti da ne zna nista da vozi. Covek kome se 3 puta ugasi masina jednostavno nema pojma sta radi i treba da ide na neku obuku ili da mu neko objasni kako radi masina...

Ja sam mislio da kontraupravljanje ima veze sa ovim :

inače što stoji prefix "kontra". Po mojoj logici da bi motor skretao mora da bude nagnut ka unutrašnjosti krivine, što čini protivtežu centrifugalnoj sili koja deluje ka spolja. Ako hoćemo naglo da skrenemo, problem je kako dovesti motor u taj nagnut položaj. Zato se u ovom klipu od autoškole opisuje tehnika, koju sam ja shvatio na sledeći način. Ako hoćemo da skrenem levo npr. prvo malo okrenemo volan nadesno bez da prebacujemo težinu tela nadesno i time centrifugalna sila obori motor na suprotnu stranu tj. na levu. Time smo postigli šta smo hteli, tj nagnut položaj motora i onda vratimo volan ulevo i počinjemo da skrećemo.

• U prolazu, 36 postova

DA se vratim na temu mozda i nekom kasnije pomogne dakle,ovih dana sam iskreno proveo na jutubu prikupljajuci sto vise informacija iskustava o R1.Sad su mi mnogo jasniji svi ovi vasi saveti,Mislim da sam sam sebi konacno nasao odgovor kad sam pitao zasto je R1 opasan osim jurcanja....znaci 

R1 kao prvi motor NI U LUDILU,suvise jaka prva brzina,OGROMNA snaga,i NENORMALNO UBRZANJE :staa2: ,bukvalno vam isklizne ruka po gasu i odleteli ste u 3 lepe,isreno gajio sam tracak nade da ga uzmem ali definitino nema boga da bi mogao da se izborim sa ovim a da ne prodje bez nekih incidenata,strasno.Jeste za mene on najlepsi motor ali neke stvari ipak moraju da se postuju pre svega. :lud:

ps Admine Promeni naziv teme,sramota me sta sam pitao  :D

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja