Jump to content

Moto Zajednica

Drumske kafane

Recommended Posts

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

29. juna je zadnji radni dan restorana SLON u centru Sombora ,restoran se seli na novu adresu a glavnom putu prema Apatinu ,skrece se pre mosta levo i pored vode je restoran ,necu trositi reci na kvalitet i uslugu ovog restorana ko je bio zna o cemu je rec ...

bio dva puta tamo. Odlično je bilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 233 postova
  • Lokacija: Bled, Slovenija
  • Motocikl: Honda SH300i

 

Nekako odlučili da idemo za Kapiju Šumadije. Možda neki savjet šta tamo da se proba? Šta se preporučuje?

 

Pozdrav

 

Mozda je kasno...ali za drugi put....pa specijalitet "Kapija sumadije" za dve ili 4 osoba ( tj 3/4 ili 5/6 osoba u kvantitetu)  :takoje:

 

Nije kasno. Idem sutra ujutro za Srbiju. Biču na ručku u Kapiji Šumadije. Šta je taj specialitet Kapija Šumadije? Roštilj?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Beverly 250

Skrene li neko sa auto puta i ide ka Zajecaru  (Paracin - Zajecar) magistralni put,  odlicna kafana je  "kod Betica" u Donjoj Mutnici,  na  desetak  km  od skretanja sa auto puta  ka Zajecaru..  Ili  nedaleko odatle cuveno izletiste Grza fenomenalan hotel i restoran, usput se posle rucka  ima gde i prosetati i videti vrelo Grze i jezera.... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 233 postova
  • Lokacija: Bled, Slovenija
  • Motocikl: Honda SH300i

Evo, bio u Kapiji Šumadije 2x. Hrana i porcije super a cene :) . Najviše mi se svideo čorbasti pasulj i suva rebarca, sa kupus salatom i to sve za malo više od 300 dinara.

Vešalica ko vešalica, odlična. Konobar nam preporučio da uzmemo po pola porcije jer su porcije ogromne. I več pola porcije je kao kod nas normalne.

 

Posetili smo i gostionu Kapica u selu Lukavica, pored Dimitrovgrada. Boljih kobasica i čevapa nisam jeo nigde, a jeo sam na mnogo različitih krajeva.

 

Spavali i u Nišu, u Penzijonu Laguna Lux i bili vrlo zadovoljni. Otmeno, jeftino i blizu centra.

 

Za sve tri lokacije topla preporuka. Odlično  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Novi Sad/Berlin
  • Motocikl: KTM 690SM

Gde na Zlatiboru ima dobra komplet lepinja? :stabre:

 

Ako nije kasno, Restoran 5 (petica) dobra klopa i izmedju ostalog i odlicna komplet lepinja sa kajmakom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Novi Sad/Berlin
  • Motocikl: KTM 690SM

Evo, bio u Kapiji Šumadije 2x. Hrana i porcije super a cene :) . Najviše mi se svideo čorbasti pasulj i suva rebarca, sa kupus salatom i to sve za malo više od 300 dinara.

Vešalica ko vešalica, odlična. Konobar nam preporučio da uzmemo po pola porcije jer su porcije ogromne. I več pola porcije je kao kod nas normalne.

 

Posetili smo i gostionu Kapica u selu Lukavica, pored Dimitrovgrada. Boljih kobasica i čevapa nisam jeo nigde, a jeo sam na mnogo različitih krajeva.

 

Spavali i u Nišu, u Penzijonu Laguna Lux i bili vrlo zadovoljni. Otmeno, jeftino i blizu centra.

 

Za sve tri lokacije topla preporuka. Odlično  :)

 

Evo, bio u Kapiji Šumadije 2x. Hrana i porcije super a cene :) . Najviše mi se svideo čorbasti pasulj i suva rebarca, sa kupus salatom i to sve za malo više od 300 dinara.

Vešalica ko vešalica, odlična. Konobar nam preporučio da uzmemo po pola porcije jer su porcije ogromne. I več pola porcije je kao kod nas normalne.

 

Posetili smo i gostionu Kapica u selu Lukavica, pored Dimitrovgrada. Boljih kobasica i čevapa nisam jeo nigde, a jeo sam na mnogo različitih krajeva.

 

Spavali i u Nišu, u Penzijonu Laguna Lux i bili vrlo zadovoljni. Otmeno, jeftino i blizu centra.

 

Za sve tri lokacije topla preporuka. Odlično  :)

 

Kako si mogao da jedes a da nisi slikao ? :)

 

Evo, bio u Kapiji Šumadije 2x. Hrana i porcije super a cene :) . Najviše mi se svideo čorbasti pasulj i suva rebarca, sa kupus salatom i to sve za malo više od 300 dinara.

Vešalica ko vešalica, odlična. Konobar nam preporučio da uzmemo po pola porcije jer su porcije ogromne. I več pola porcije je kao kod nas normalne.

 

Posetili smo i gostionu Kapica u selu Lukavica, pored Dimitrovgrada. Boljih kobasica i čevapa nisam jeo nigde, a jeo sam na mnogo različitih krajeva.

 

Spavali i u Nišu, u Penzijonu Laguna Lux i bili vrlo zadovoljni. Otmeno, jeftino i blizu centra.

 

Za sve tri lokacije topla preporuka. Odlično  :)

 

 

Kako si mogao da jedes a da nisi slikao ? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Yamaha fz 6

Ko zeli da proba najbolje domace kobaje u Srbiji nek ide kod Mića na Savinac, to je dvadesetak km od Gornjeg Milanovca. Malo je smetnuto sa puta ali vredi otici, ide se preko Takova, prolazi se pored spomen kompleksa na kome je podignut drugi srpski ustanak, vredi videti a i probati kobaje. A i gazda je likcina haha, nasmejacete se slatko.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ko zeli da proba najbolje domace kobaje u Srbiji nek ide kod Mića na Savinac, to je dvadesetak km od Gornjeg Milanovca. Malo je smetnuto sa puta ali vredi otici, ide se preko Takova, prolazi se pored spomen kompleksa na kome je podignut drugi srpski ustanak, vredi videti a i probati kobaje. A i gazda je likcina haha, nasmejacete se slatko.

U Junu se vozam sa drugarima tim krajem i negde oko podne se setimo da bi valjalo da svratimo u neku kafanu na klopu. Ja predlozim da potrazimo tu kafanu u Savincu, bio sam pre 10 godina. Prasine koliko volis, gradi se autoput, ali ispred kafane gomila automobila. Ulazimo unutra, ambijent identican kao pre 10 godina, a verujem da se nije menjao barem 30. Kazem ja konobaru, bio sam pre 10 godina bile su neke cuvene kobasice, sta imate da nam preporucite. Preporuci nam on da pomesa od svega po malo ukljucujuci i cuvene kobasice. Dolazi klopa koja je toliko slasna, da smo svi u kompletu potpuno odlepili. Ja nisam bolju klopu davno jeo, ne secam se. Bukvalno je klopa toliko socna da to nije normalno. Ovo je jedna od onih kafana koje traju i kojima se vredi vratiti.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Yamaha fz 6

 

Ko zeli da proba najbolje domace kobaje u Srbiji nek ide kod Mića na Savinac, to je dvadesetak km od Gornjeg Milanovca. Malo je smetnuto sa puta ali vredi otici, ide se preko Takova, prolazi se pored spomen kompleksa na kome je podignut drugi srpski ustanak, vredi videti a i probati kobaje. A i gazda je likcina haha, nasmejacete se slatko.

U Junu se vozam sa drugarima tim krajem i negde oko podne se setimo da bi valjalo da svratimo u neku kafanu na klopu. Ja predlozim da potrazimo tu kafanu u Savincu, bio sam pre 10 godina. Prasine koliko volis, gradi se autoput, ali ispred kafane gomila automobila. Ulazimo unutra, ambijent identican kao pre 10 godina, a verujem da se nije menjao barem 30. Kazem ja konobaru, bio sam pre 10 godina bile su neke cuvene kobasice, sta imate da nam preporucite. Preporuci nam on da pomesa od svega po malo ukljucujuci i cuvene kobasice. Dolazi klopa koja je toliko slasna, da smo svi u kompletu potpuno odlepili. Ja nisam bolju klopu davno jeo, ne secam se. Bukvalno je klopa toliko socna da to nije normalno. Ovo je jedna od onih kafana koje traju i kojima se vredi vratiti.

 

Sad je malo zeznuto zbog gradnje autoputa, ali vredi namuciti se malo i otici na Savinac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Vracajuce se sa porodicom s odmora svratili smo u Mrzence kod Djoke na jagnjetinu. Neljubazan lik koji nas je usluzio u farmerkama i kariranoj kosulji ( sa sve psorijazom po rukama ). Nesto brzo prica, cena - dranje na brzinu. Sto kaze Kriger - ende. Nikad vise

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Yamaha fz 6

Imate mnogo dobru jagnjetinu na ibarskoj magistrali 100 km od Beograda pred usponom na Rudnik sa leve strane, kafana se zove Rudnicka kapija. Samo imaju jagnjetinu, a gazda to radi zadnjih 30 godina tako da je majstor za dobru jagnjetinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2494 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ako je to ona stara Rudnička kapija tu sam nekad redovno na putu za CG svraćao na doručak na lepinju sa kajmakom i domaće kiselo mleko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Yamaha fz 6

Ako je to ona stara Rudnička kapija tu sam nekad redovno na putu za CG svraćao na doručak na lepinju sa kajmakom i domaće kiselo mleko.

Jeste, to je ta i zaboravio sam da napisem da imaju lepinju sa kajmakom i domacim kiselim mlekom  i dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: BGD Dorcol
  • Motocikl: piaggio beverly 500

Vracajuce se sa porodicom s odmora svratili smo u Mrzence kod Djoke na jagnjetinu. Neljubazan lik koji nas je usluzio u farmerkama i kariranoj kosulji ( sa sve psorijazom po rukama ). Nesto brzo prica, cena - dranje na brzinu. Sto kaze Kriger - ende. Nikad vise

Plus muve iz okolnih stala,,, Ma, totalni fuseraj, Plus jagnjetina kao opanak.. Eh , sta je MB za njega...

 

Bio pre 2 nedelje u Mrzencima,sve super,konobari u uniformi.Dobili smo i po flasicu vode na izlasku.

Jesi li bio u starom Javoru?

 To je stari Javor , ili kod Dzoka... Na kraju sela, A na polovini sela , preko puta pumpe, to je isto Javor ali ima nesto dopisano, sta li.. Tu je vec posluzenje do vrha , za sve pohvala, plus uredno i cisto, klima... A jagnjetina kao da se topi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja