Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Malinar u pokusaju, 1558 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Evo ti copy-paste sa jednog drugog foruma u rubrici Sta vas je danas izbacilo iz takta, inace na sajmu u Bgu za kawasaki izlaze  motoring:

 

 

Nije danas, vec juce, na vecini motocikala na sajmu pise da nije dozvoljeno sedenje, medjutim, zeleo sam da vidim kakva je ergonomija na hondi at, tracer 09 i kawi z 900, na ova dva sam vec sedeo, ali me ljudi pustise uz molbu da ne ostetim motore rajsfeslusom i sl., reko' da probam sta je s kawom. Odemo na njihov stand, tamo 2 zivopisna lika u kawa crnim majicama, jedan ima 40 kila s majicom i mokrom kosom, izgleda kao da je juce dosao s rehabilitacije od heroina, drugi dezmekasti prosedi cmaronja, prekaljen bajker s 250 km u tockovima predjenim mahom tu do usca, eventualno ade. Pricaju nesto ozbiljno njih dvojica ne jebu nikog oko sebe. Na motociklima stoji nelepnica da se ne seda bez dozvole osoblja. Ja kulturno pridjem i zamolim da sednem na z 900, ovaj debeli cmaronja, sav nadrkan, bez pogleda ka meni se razdere "NE MOZE!!!" i nastavlja pricu s ovim mrsavim, bez da me je udostojio pogleda.

Isto vece sam poslao mail kawasakijevom ogranku u Srbiji s iskrenom zeljom da prodaju .l. s takvim osobljem.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1558 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Daleko od toga da je versys 650 los motor, ali me zivo zanima koji je kriterijum za zaposljavanje u motoringu? U toj firmi sve skripi, od marketinga, preko prodaje i servisa, pa redom... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tracer 9, Integra 750

Meni se taj stariji na motoringu zalomio sa sve osmehom fin do bola, ali generalni utisak sa sajma je da su svi ljuti, ja sam takvu situaciju imao na maxmomentu,  za jedne patike sam pitao da li su to Jupiter, a odgovor je bio " nisu" i čovek okrene glavu kao od govneta, a ja u cizmama od goratexa koje sam kupio kod njih, šou 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha Diversion
Pre 2 sati, milomir22 je napisao:

Evo ti copy-paste sa jednog drugog foruma u rubrici Sta vas je danas izbacilo iz takta, inace na sajmu u Bgu za kawasaki izlaze  motoring:

 

 

Nije danas, vec juce, na vecini motocikala na sajmu pise da nije dozvoljeno sedenje, medjutim, zeleo sam da vidim kakva je ergonomija na hondi at, tracer 09 i kawi z 900, na ova dva sam vec sedeo, ali me ljudi pustise uz molbu da ne ostetim motore rajsfeslusom i sl., reko' da probam sta je s kawom. Odemo na njihov stand, tamo 2 zivopisna lika u kawa crnim majicama, jedan ima 40 kila s majicom i mokrom kosom, izgleda kao da je juce dosao s rehabilitacije od heroina, drugi dezmekasti prosedi cmaronja, prekaljen bajker s 250 km u tockovima predjenim mahom tu do usca, eventualno ade. Pricaju nesto ozbiljno njih dvojica ne jebu nikog oko sebe. Na motociklima stoji nelepnica da se ne seda bez dozvole osoblja. Ja kulturno pridjem i zamolim da sednem na z 900, ovaj debeli cmaronja, sav nadrkan, bez pogleda ka meni se razdere "NE MOZE!!!" i nastavlja pricu s ovim mrsavim, bez da me je udostojio pogleda.

Isto vece sam poslao mail kawasakijevom ogranku u Srbiji s iskrenom zeljom da prodaju .l. s takvim osobljem.

Eto vidis, a meni je taj mrsavi bas posvetio vremena, dao mi da sedim na motoru, pricali da gazda ima isti itd.

Pozitivna prica skroz sa tog standa za mene, zato sam i zagrizao...

Dok su me ovi iz CF Moto odjebali lagano... jedan kao nisam ja za prodaju, riba neka riba i polira, a taj koji strucni prodavac na telefonu i kao, sta vam treba?... ja malo o motoru, servisu i iskustvima, on covek promrlja dve tri i ode... momentalno bacim brosuru i cao sabani. Znaci CF u drugom životu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 421 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
Pre sat vremena, VukMar je napisao:

Eto vidis, a meni je taj mrsavi bas posvetio vremena, dao mi da sedim na motoru, pricali da gazda ima isti itd.

Pozitivna prica skroz sa tog standa za mene, zato sam i zagrizao... 

Dok su me ovi iz CF Moto odjebali lagano... jedan kao nisam ja za prodaju, riba neka riba i polira, a taj koji strucni prodavac na telefonu i kao, sta vam treba?... ja malo o motoru, servisu i iskustvima, on covek promrlja dve tri i ode... momentalno bacim brosuru i cao sabani. Znaci CF u drugom životu 

Ali nije baš da možeš da biraš prodavca ako želiš npr. baš CF.  Malo smo tržište, nemaš privilegiju da biraš i oni to znaju...

Ja sam doživeo slično pre 2 godine kada sam došao na sajam da pazarim NC-a kog sam (mislio da sam) poručio u januaru. Dolazio sam 2 dana, ostavljao poruke hostesama da mi jave kad se prodavac pojavi, ali pošto nije, nisam se vraćao trećeg dana.  Otišao sam u NS i kupio motor od prodavca koji kupuje od Delte, a za cenu koja je bila niža nego u Delti.  3-4 dana nakon završetka sajma me zove taj iz Delte i nudi mi nekog plavog NC-a iako sam naručio crnog, i sve ga lepo saslušam i na kraju mu se zahvalim i kažem da sam pazario motor na drugom mestu.

 

Treba razumeti i te ljude tamo što rade jer oni moraju ceo dan da bleje i odgovaraju na milion smislenih i besmislenih pitanja, a uz to većina ljudi koji pitanja postavljaju neće ništa kupovati, pa entuzijazam splasne...  Nije to kao da su u prodavnici, pa ko uđe ušao je s nekom namerom, ovde ljudi šetaju i ubijaju vreme idući od štanda do štanda, a pritom je i ona gužva potpuno nesnosna.  Skidam im kapu, mene je uhvatila panika kad nisam mogao da nađem izlaz iz Motolandovog štanda.  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

Uh.. 
Prvo ovaj lik sto je pricao o mrsavom decku i sve sto je naveo za njega i njegovog kolegu, stvarno je nenormalna nekultura  i bezobrazluk.  Sta god i da je stvarno tako bilo, a nismo bili tamo pored njega pa da vidimo da li je stvarno tako, opet nazvati ljude takvim pogrdnim imenima je bezobrazluk. Posto pretpostavljam da su to bili Nemanja i Zoran, za njih dvojicu kao ljude i likove imam samo reci hvale a poznajem ih sada vec godinu dana.

 

Ako cemo uopste na tu temu nasih prodavaca, na ovom nasem usranom trzistu motora i opreme, situacija je strasna.

Za mene posle svega prozivljenog, jedinu firmu i a specificno  coveka koji radi kod njih kao prodavac da postujem je Motoland. Zaboravih coveku ime, nizeg rasta, krupniji, ali taj covek je svakoj individui koja se ikad usetala u njihovu radnju, popricao sa njom/posavetovao i nikad nije bio nekulturan. Momku treba dati platu 1000evra bez trunke razmisljanja.

 

@VukMar

Ovako, krenucu od pozitivnog a to je Versys 650.

To je motor koji je vec toliko godina prisutan i ispeglan da ispeglaniji ne moze biti. Sledece godine kad ga budu promenili to ce vec biti druga prica, ali zelim da ti kazem da sa aspekta motora kao motora nemas nikakve brige jer meni posle 20 000km motor nije stucnuo. Jedino sto se desilo zimus nisam ga vozio 10 dana pa se akum. ispraznio, ali to je standardno sada svuda stavljaju neke krsine, napunio ga i sve je okej. Mislim da  strom i 750nc imaju kvalitetniju zavrsnu obradu, ali Versys ima neki zarazni agregat koji te sigurno nece brzo smoriti, a isto tako opusteno se putuje sa njim 130-140 auto put 5000 obrtaja, ali pravi dozivljaj je kao udaris po krivinama uz neku planinu. 

 

Sve to ti pricam da znas da kupujes proverenu stvar, i da je ekstremno mala verovatnoca da ce ti nesto u te 2 godine zafaliti, posto se svi tripujemo zbog te garancije.

Moj savet kad preuzmes motor proveris da li je sve dobro zasrafljeno(da ne pricam moju pricu...), da nista nije ogrebano,  i da motor odrzavas sam, i nece te boleti glava.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tracer 9, Integra 750
1 minute ago, filipfg said:

Uh.. 
Prvo ovaj lik sto je pricao o mrsavom decku i sve sto je naveo za njega i njegovog kolegu, stvarno je nenormalna nekultura  i bezobrazluk.  Sta god i da je stvarno tako bilo, a nismo bili tamo pored njega pa da vidimo da li je stvarno tako, opet nazvati ljude takvim pogrdnim imenima je bezobrazluk. Posto pretpostavljam da su to bili Nemanja i Zoran, za njih dvojicu kao ljude i likove imam samo reci hvale a poznajem ih sada vec godinu dana.

 

Ako cemo uopste na tu temu nasih prodavaca, na ovom nasem usranom trzistu motora i opreme, situacija je strasna.

Za mene posle svega prozivljenog, jedinu firmu i a specificno  coveka koji radi kod njih kao prodavac da postujem je Motoland. Zaboravih coveku ime, nizeg rasta, krupniji, ali taj covek je svakoj individui koja se ikad usetala u njihovu radnju, popricao sa njom/posavetovao i nikad nije bio nekulturan. Momku treba dati platu 1000evra bez trunke razmisljanja.

 

@VukMar

Ovako, krenucu od pozitivnog a to je Versys 650.

To je motor koji je vec toliko godina prisutan i ispeglan da ispeglaniji ne moze biti. Sledece godine kad ga budu promenili to ce vec biti druga prica, ali zelim da ti kazem da sa aspekta motora kao motora nemas nikakve brige jer meni posle 20 000km motor nije stucnuo. Jedino sto se desilo zimus nisam ga vozio 10 dana pa se akum. ispraznio, ali to je standardno sada svuda stavljaju neke krsine, napunio ga i sve je okej. Mislim da  strom i 750nc imaju kvalitetniju zavrsnu obradu, ali Versys ima neki zarazni agregat koji te sigurno nece brzo smoriti, a isto tako opusteno se putuje sa njim 130-140 auto put 5000 obrtaja, ali pravi dozivljaj je kao udaris po krivinama uz neku planinu. 

 

Sve to ti pricam da znas da kupujes proverenu stvar, i da je ekstremno mala verovatnoca da ce ti nesto u te 2 godine zafaliti, posto se svi tripujemo zbog te garancije.

Moj savet kad preuzmes motor proveris da li je sve dobro zasrafljeno(da ne pricam moju pricu...) i da motor odrzavas sam, i nece te boleti glava.

 

Podržavam priču za decka iz motolenda, tim pristupom mi je prodao jaknu koju nisam planirao da kupim, a dok sam plaćao baš sam im rekao da je pristojnost kod njih najveća!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1558 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Nije lepo kada te neko, umesto kao coveka, gleda kao vrecu novca, kod nas je problem sto se niko i ne trudi to da sakrije. U inostranstvu nije nista bolje, ALI tamo to mnogo finije uviju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8837 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ..... Honda NC750XD

Imao bi da napisem podosta za prodavce kao i za kupce al stvarno ne zelim jer bi tema otisla u nekom skroz drugom pravcu.

 

Jedino sta bi mogao reci ukratko tj samu srz svega...... narod je pre svega nekulturan pa se ta nekultura ogleda u svim pravcima na svim poljima, jednostavno se uzajamno postovanje izgubilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha Diversion

Hvala svima na odgovorima i izdvojenom vremenu, da ne kvarim temu dalje, srecan vam pocetak nove sezone i puno lepih kilometara,pozdrav

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Ukenjašte temu sa nadrndanim prodavačima, sajmom i kaka motorom... :neznam: mislim Kawom... :lol: pfui...

 

 

Danas druga runda upoznavanja sa novim dvotočkašem, 330 kilometara prigradsko/seoskim putevima sa potrošnjom od 3.9 litara, vozeći malo žešće u S modu... 

Imao sam jedno klizanje zadnjeg točka u krivini preko one linije od katrana što se krpe pukotine u asfaltu, osjetio sam trzaj i spustio desnu nogu sa fuzastera u nekoliko milisekundi... :lol:

Trzaj je bio kratka opomena da asfalt i gume na 14 stepeni i dalje nisu baš baš zagrijani... 

 

Obratiću pažnju ubuduće... 

 

 

20190328-164458.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Ako nije kasno za Motoring...2008 godine sam hteo da uzmem motor od njih. Zvao, ima. Odem kuc kuc...nema nikoga. Cekaj, setaj ispred, prodje podosta vremena...odem kuci. 

Sl. dana zovem. Prodavac tu. Dodjem ispred, prodavac nije tu. Pojavi se neki lik lokal pored i kaze otisao je po hranu. Ok kontam 5, 10, 15min... kao u svakoj pvt firmi radnik trci da se sto pre vrati. Cekao dobrih sat vremena i odem. Nesto kasnije cisto iz radoznalosti pozovem da vidim da li se gladna godina najela i koga oni lazu, pritom vec dizem ton i vicem da treci dan DOLAZIM da im dam novac, a oni se ne udostoje da budu na svom radnom mestu. Popodne u 15k pozovem drugog prodavca. Ima li? Ima. Molim da ostanu duze u salonu 15min, zavrsavam sa poslom tad i tad. Sacekali me, dao kaparu i za par dana stigao motor. 

Ovo sam napisao samo sto sam, na njihovu stetu, razocaran ostao i vidim da i posle 10 godina ama bas nista nisu promenili.

 

Takodje pohvale za strpljenje osoblja iz Motoland. Znam da smaram i dolazim vise puta jer niti sam standardnih dimenzija niti je oprema bas po meri pa testiranje i opet i opet :) ali makar na kraju kupim dosta stvari tako da svi budemo srecni. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Prica oko servisiranja se vrti uglavnom oko BG-a. 

Zanima me na koji nacin drugovi clanovi odrzavaju svoje motore? Ipak ne dolazi cela Srbija u Deltu.  

Kavo je stanje u ostalim krajevima drzave? hahah "drzave" :D 

Cene su prihvatljivije ili su slicne Deltinim? 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova
Pre 18 sati, Satelis je napisao:

Kliza to i na 34 a ne 14C'..... provereno vise puta :moto2:

Dakle, katran, drž' se mala drž' se maaaaaalaaa... :lol:

 

 

Pre 17 sati, Alexa90 je napisao:

I kod vas ima zakrpa? 

E moj Aleksa... isto je to sve svuda dok se isključiš sa glavnih puteva... samo ljudi ne vjeruju. Da znaš kuda sam danas projahao kosa bi ti se na glavi digla. Rupe po 20cm, asfalt okrpljen bar 5 puta, 6 boja i komponenata. Ne znaš koji kako reaguje i drži mada ni ne igra ulogu jer voziš jedva 20 na sat... 

Rado bih vas sve poveo na jedan pothole rodeo kroz švicu. Siguran sam da mi ne bi vjerovali da je moguće ali ostali bi iznenađeni.

 

Jedna za prilog od danas...

 

LRM-EXPORT-124674113254722-20190330-1821

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Prosle godine sam skoro 2 nedelje proveo vozaci se po Svici, iskreno da ti kazem najlepsi pass-ove sam bas presao tamo... Klausen, Susten, Grimsel, Furka itd... Prelepa zemlja, odlicni putevi u odnosu na Italijane npr, priroda nenormalno lepa.

Ali brate sto su me nervirale te "zmijice" od katrana po putu, taman se opustim u krivini kad naletim na to sranje i sklizne zadnji tocak, userem se momentalno :staa2:

A fala bogu bilo je 5-6 takvih situacija ali sve sa srecnim ishodom (nisam omastio asfalt) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tracer 9, Integra 750
2 hours ago, GuMi5 said:

Dakle, katran, drž' se mala drž' se maaaaaalaaa... :lol:

 

 

E moj Aleksa... isto je to sve svuda dok se isključiš sa glavnih puteva... samo ljudi ne vjeruju. Da znaš kuda sam danas projahao kosa bi ti se na glavi digla. Rupe po 20cm, asfalt okrpljen bar 5 puta, 6 boja i komponenata. Ne znaš koji kako reaguje i drži mada ni ne igra ulogu jer voziš jedva 20 na sat... 

Rado bih vas sve poveo na jedan pothole rodeo kroz švicu. Siguran sam da mi ne bi vjerovali da je moguće ali ostali bi iznenađeni.

 

Jedna za prilog od danas...

 

LRM-EXPORT-124674113254722-20190330-1821

Kakav si talenat za fotografiju, ja kad ga slikam ispada ko nedonosce, ja danas ukokao oko 300 km, Divcibare (ima još snega) i tu okolo. Pitanje, sutra ću u Temišvar, jel traže  neki zeleni karton ili nešto slicno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tracer 9, Integra 750

Ubi :takoje: pa ja sam ukokao od decembra do sad 4500k a sezona tek počinje :jee1: i onda vidiš gs1200 2013 godište prešao 12000, kupljen u Delti redovno servisiran, pa šta si ga kupovao za 2500k godišnje u pm mogao je i tomosom resiti

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Skuterčina na kvadrat... sa udobnijim sjedalom...
Pokušaću da organizujem sjedalo da mi Stanojević iz Niš sredi preko zime... 
Malo gela unutra, malo zadnje da proširi lijevo i desno po par cm da da mi bude udobnije... 

00007i.jpg


 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Pazi, sjedalo je individualna stvar.
Nekome valja sjedalo na NC-u.
Ja sam na sreću vozio Silver Wing koji ima cijelu klasu bolje i udobnije sjedalo i od BMW-a (minus grijanje dupeta na bmw-u)pa mi sve pada teško.

Moraću da nešto uradim po tome pitanju. Gledah već mnoge opcije ali mislim da ću da se odlučim za opciju Stanojević...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja