Jump to content

Moto Zajednica

Skuter koji ne treba nikako kupiti

Recommended Posts

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Shumadija
  • Motocikl: peda gp 50

PEDA GP 50

Dragi ljubitelji skutera

Taj skuter imam vec godinu dana.Pardon pre cu reci da je to nekretnina nego skuter,zbog vremena provedenog u servisu.Naime on ima fabricki nedostatak koji je za sada nemoguce otkloniti.Povlaci vazduh iz rezervoara najverovatnije,stvori vazdusni cep i onda ostaje samo da verglas.Promenjene tri vakum pumpe razlicite,menjanja creva za gorivo,i problem nije resen,tako da je za njega razdaljina od 6km bez gasenja nemoguca misija.Od kvarova je jos imao pucalje lezaja u prednjem tocku,otkinut pinjon od brzinometra,pucanje tri safa na usisu i da ne nabrajam dalje.Nadam se da cu nekoga spasiti bede sa ovom temom.Za jos informacija slobodno pitajte.Pozz

post-37580-0-99919100-1436902246.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Ja sve nesto mislim da bi trebalo promeniti servis,jer ovo sto ti napisa spada u domen naucne fantastike.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

ima tema od ranije o Peda skuteru, ni taj se nije hvalio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8950 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Muke mucim sa kinezima na poslu ( Peugeot VClic, Kissbe ), taman ga namestis da radi i to traje jako kratko, non stop nesto krene da zeza..... te pali te ne pali, te se gasi, zvoni iz auspuha, gusis se ne prima gas, glanc nov karb. stavis i on naravno neispravan, tek nakon 2-3-4-og bude OK..... ma covek da poludi sa kinezima.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Мени је и даље чудно да има толико Гремлина у кинеским скутерима, кад је агрегатна база практично стандардизована (2Т "Минарели-Јамаха", 4Т "Хонда GY-6) и довољно изучена, да не сме да буде непознаница и нерешивих проблема.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Shumadija
  • Motocikl: peda gp 50

Sto se tice naucne fantastike,pa kada objasnis serviseru da ponovo imas isti problem on kaze nemoguce,tako da taj odgovor mi je vec poznat.Inace taj je ovlasceni serviser jer je skuter u garancijiCak i centralni servis trazite bilo sta dobicete odgovor,a ako pomenete ovaj problem,necete vise dobiti mail.Ma katastrofa.Tako da cu ih najverovatnije tuziti.Jbg,a sta drugo uraditi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Shumadija
  • Motocikl: peda gp 50

Ma prethodni skuter mi je bio sprint basic 2t i nikakav problem nisam imao.Isao je 45 i uzbrdo i nizbrdo.Mana mu je potrosnja i mali je gabaritno za moju visinu.Jedini kvar na njemu mi je bila zamena lule svecice.Posto je bila metalna crkla od vode

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Shumadija
  • Motocikl: peda gp 50

Vec sedam dana je u servisu,dobio je odresene ruke da zaboravi garanciju i da promeni sta god treba,naravno platicu,a sutra idem na razgovor kod prodavca.Pa videcemo.Dosta sam trpeo.Ko se sa mnom kacio dobro je na ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Shumadija
  • Motocikl: peda gp 50

Mi Srbi bas volimo da podcenjujemo kineze.Da li znate da Evropa placa Kinezima I Rusima da im izbacuju satelite sa Kineskim raketama u zemljinu orbitu.Najbrzi racunar na svetu imaju kinezi.Da ne nabrajam.Jel zaista mislite da Peugot Elystar 50 realno vredi 2500 evra.Ma u ostalom ne bitno tema je postavljena iz dobrih namera da sacuva neciji dzep i zivce posto cela serija ovih skutera ima fabricki nedostatak o kome oni mudro cute.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Pa ako se ne kvari i sluzi svrsi, onda vredi. Sta tebi vredi da si dobio skuter i dzabe kad ga vise popravljas nego sto ga vozis ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Mi Srbi bas volimo da podcenjujemo kineze.Da li znate da Evropa placa Kinezima I Rusima da im izbacuju satelite sa Kineskim raketama u zemljinu orbitu.Najbrzi racunar na svetu imaju kinezi.Da ne nabrajam.Jel zaista mislite da Peugot Elystar 50 realno vredi 2500 evra.Ma u ostalom ne bitno tema je postavljena iz dobrih namera da sacuva neciji dzep i zivce posto cela serija ovih skutera ima fabricki nedostatak o kome oni mudro cute.

 

  Takođe naši " srpski biznismeni " vole da odu u Kinu pa da se cenjkaju. Pa to onda izgleda ovako :

biznismen : pošto kontejner ovih skutera?

kinez         :  50.000 evra

biz :    jel može jeftinije

kinez : može za 30.000 al druga klasa

biz  :  a imaš nešto još jeftinije ?

kinez : evo za 20.000 al žlj klasa .

 

  E onda ovde kod nas prodaju te kineze, pa jedan košta 1.500  evra, i ima garanciju dve godine, a drugi košta 400 - 500 evra i ima garanciju 6 meseci. A agregati na obadva potpuno isti.  Naravno onaj prvi od 1500 evra se nikad ne pokvari, rade se samo redovni servisi. Ovaj drugi - radi se servis na 500 km pređenih, koji 90 % ljudi promaši, pa kad odu na servis sa 700 - 800 km , saznaju da su izgubili garanciju  !

 

  To ti je ko da kupuješ wc papir na pijaci, kupiš najjeftiniji, pa čik probaj da se obrišeš sa jednim listićem - moraš da staviš bar tri listića ako hoćeš da ti ruka ostane čista. A kad kupiš najskuplji - dosta je i jedan listić !

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

Greškom sam bio kupio Benelli Pepe skuter (mislio sam da je italijanski). Par godina je radio OK, onda je počeo da se ujutru davi i guši i gasi. Pet majstora, pet puta izgubio vreme i ništa. Na kraju sam ga poklonio košiji preko puta. Vozio ga komšija dve nedelje, probao da popravi i na  kraju bacio u đubre.

 

p.s. tražio sam pomoć i ovde ali sam dobio opšta mesta - promeni svećicu, promeni saug (sauh?) i slično, iako sam naglasio da sam tri puta promenio svećicu i saugh  >:(

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ne pomaze tu ni bogotac kakvi majstori. Moj drugar vise i ne zeli da ih popravlja, kaze zavrsio je sa kinezima. Drugi majstor kod koga odrzavam motor pizdi isto. Kaze dovezu mi skuter ovi poljoprivrednici, ja namestim, vozim sve radi, on ode do njive opet ne radi. To sklj marke ne valjaju bre ni kad su nove. Ako kupujete vec kineza uzmite keeway i gotovo a ne neke yamasaki, dzon vejn (znam da nije dzon vejn al su ciljali na to), Beda i sl...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Slazem se da kvalitet nije na zavidnom nivou kineskih skutera,bar ovih ovde kad nas sto se prodaju.Lepo je rekao lisica sta se ovde dogadja i kako to nasi ,,bizmismeni" zavrsavaju posao.Odrzavam dosta tih kineskih skutercica a medju njima ima i komada uvezenih iz EU,razlika je ogromna.Sad da bas nemoze da se dovede u red kinez kupljen ovde sa tim se ne slazem ,sto rece Zorge sve je tu poznato i jednostavno.Najveci problem na tim skuterima je karburator posebno na 2T modelima,medjutim to se vrlo lako resava zamenom karba za relativno male pare moze se kupiti polovan karb od yamahe ili aprilie,odgovara sto posto nema nikakve prepravke a problemi reseni.Drugi problem je uljna pumpa ali i to se lako resi iskljuci se pumpa i pravis mesavinu sam.Naravno da nijedan skuter nije namenjen voznji po njivama i livadama tako da ti koji ga koriste za to i treba da posecuju servise cesce i da ih debelo placaju.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1585 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Drugar uzeo u nekoj zameni onu ruznu pedu od 50 kubika, a izgleda kao maksi skuter od 500. Nesto pocelo da ga zeza, on da je rasturi, pola srafova zapeklo, pola mu popucalo, plastike krte k'o djavo, izgorele, lome se k'o oblanda. Sve sto je bilo metalno na njemu je i korodiralo, sve u svemu, uzas! Sto neko gore rece, ako hoces kineza, uzmes keeway speed i vozis se slatko i jeftino.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Naravno da nijedan skuter nije namenjen voznji po njivama i livadama tako da ti koji ga koriste za to i treba da posecuju servise cesce i da ih debelo placaju.

 

Шта бре причаш!?

 

Како није?

 

scross-50-16440501.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

a šta je konkretno problem na tom karburatoru?

U sustini sve pomalo,a najveci problem je kvalitet izrade.Karburator je jedan od najvaznijih delova na motoru a sigurno i najprecizniji sto se tice izrade i podesavanja, tako da od trece klase se nemoze ni ocekivati previse.Elektricni sauh takodje pravi ogromne probleme radi kako se njemu svidi.Pa kad se sve to sastavi problemi i kidanje zivaca su neizbezni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Za proveru jednostavno se resis celog tog drustva sa slike.Spoljni rezervoar za napajanje prirodnim padom pa ako radi tako onda si na dobrom putu da resis problem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Pa sad ti vidi posla- kupis novi kineski skuter i onda vijas polovan karburator od yamahe ili aprilije i odmah prekidas pumpu ulja i sam pravis mesavinu. To je kvalitet 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja