Jump to content

Moto Zajednica

ZIVOT U SEDLU - ENDURO SLOBODA

Recommended Posts

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: Bec
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Pozdrav svima!!!!

Nisam se mnogo oglasavao ,ali sam konstantno ,skoro svakodnevno prisutan na ovom forumu koji zivot znaci :)

..Elem... Citajuci svakodnevno raznorazne tekstove o motorima...slobodi....novom svetskom poretku...drzavnim sistemima itd, shvatio sam da je zapravo jedina stvar koja fali modernom coveku VREME I SLOBODA.

Svi mi tezimo da napravimo novac....zasto ?!?! sigurno ne jer volimo njegov miris,oblik ,teksturu,vec ono sto dolazi sa njim... a to je vreme i sloboda... NOVAC MOZE DA NAM KUPI SLOBODU !!!!

Meni je MOTOR-simbol slobode,nesto sa cime nema prepreka i granica...motoristi u popodnevnom i jutranjem spicu kod Sajma ili u Kneza Milosa nadju put,da li kroz nepregledne kolone vozila, da li preko trotoara ,ali ipak uvek nesto izburgijaju i budu prvi na startnoj liniji semafora..."HORGOS,zadrzavanje 3 do 5 sati..." javljaju na radiju ..haha...kakvo crno zadrzavanje.. za 3 do 5 sati se vozi relacija BG-BEC .... Nadosla planinska recica pa se izlila po 5 metara sa jedne i druge strane korita...NEMA PROBLEMA.... pazljivo,lagano i hop,eto nas na drugoj strani....

i tako u beskraj..NEMA PREPREKA....NEMA NEMOGUCEG .

Motor-zivot protiv sistema.... protiv taksi,poreza.... slobodno razapnuti sator na obronku planine uz miris cetinara i miran zalazak Sunca....

Kao sto rekoh ,dok sam citao i istrazivao da li i kako je moguce ziveti na motoru naizalio sam na neke blogove ,koje cu vam ostaviti ovde

 

1.http://wherethehellismurph.blogspot.co.at/

2. http://www.motorcycle-touring-the-good-life.com/motorcyclelifestyle.html

... A mene zanima da svako kaze sta misli kako bi mogao da izgleda takav jedan zivot..... znaci stvaranje novca za benzin..hranu, spavanje u kucicama,satorima... odrzavanja motora...motoskupovi..... alkohol....zene...saputnici... sve...

* NE ZNAM DA LI SAM NA DOBRO MESTO POSTAVIO TEMU..?!?!JEDINO GDE VIDIM DA BI MOZDA MOGLA DA BUDE NA DRUGOM MESTU JE "OPSTE TEME" ...ali mi se to bas ne dopada,s obzirom da je tema bas vezana za putovanja i neku ENDURO SLOBODU :) (izvinjavam se R-ovcima i ostalima ) :)

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

"Da li je moguce ziveti na motoru kao beskucnik...."

 

Hehehe...matori nemoj da preteruješ sa tim biljkama van evropskog porekla :lol: :lol:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: Bec
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

@lalajko .... ako izuzmemo taj detalj... :)

@Peki .. HHAHAHAH..... brate verujem da je svima..ili barem vecini prosla tako nekad neka misao kroz glavu.... pa cisto da vidimo sta bi bilo kad bi bilo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Pa mozes da zivis ako imas neki kes. Ne znam kako ces da zivis ako nemas sta da natocis u njega? Jedino da ga parkiras negde i tu kampujes... E sad imaju varijante da radis sezonu pa onda par meseci lutas na motoru pa opet itd. Ima dosta toga na adv rideru.

Dosta ljudi to radi i na biciklima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: Bec
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

@hard_rock... Pa da to je forica..video sam na adv.rider=u ..... fora je KAKO izvesti sve.. ?!?! ....

evo vidis npr ovaj IAN je kralj covek.... al ima neki zanat u rukama pomocu kojeg moze tokom puta da zaradi... to je fora...... ...

 

Covek je stvarno legenda..IAN COATES...nisam za njega znao....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Da neko moze da putuje, usput zaradi i tako zivi ,mislim da je nemoguce ako nema neki dodatni izvor prihoda od kuce tipa izdavanje neke nekretnine, firme, penziju i slicno. U kojim to zemljama mozes da nadjes posao tako brzo na par dana i da ti to bude dovoljno placeno za neko naredno vreme putovanja ?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ian ima lepu penziju (za naše pojmove) i zlatne ruke mehaničara. Kombinacijom ta dva uspeo je da proputuje globus natenane, za 'samo' 12 godina :D

Pričao mi je kako je bio čak i brodski mehaničar, tamo negde, kako bi platio plovidbu za sebe i Hondu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

postoje stotine nacina da se otisnes i zivis zivotom modernog čergara (bez ikakvih zlih konotacija). Najveći problem je kako "napraviti svoj komunizam" tj kako sebi obezbediti dnevnu količinu hrane i potrepština tamo negde. Znam veliki broj ljudi koji su se odvažili i krenuli, ali nikada ih nisam pitao za matematiku njihove "ludosti".

 

Bilo je zanimljivo rano jutros čitati blog modernog kauboja. Sve što on piše je istina i tačno, ali niko od njih ne piše svoju matematiku ...

 

---------

mali dodatak:

 

ШББ КББ - pitanje za "čergare": "Šta u slučaju najobičnije prehlade koja te spiči sa temperaturom 40?"

 

evo upravo se oporavljam iz jednog takvog šoka... Osećaj je da si bespomoćan i prosto ne vidim način da bih mogao da prebolim to u šatoru na tankom podmetaču i vreći za spavanje.

 

Da ne pričamo o tome da ti u tom slučaju treba velika količina vode, čajeva, toplog i suvog. Znam, znam postali smo velike sise...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Ian ima lepu penziju (za naše pojmove) i zlatne ruke mehaničara. Kombinacijom ta dva uspeo je da proputuje globus natenane, za 'samo' 12 godina :D

Pričao mi je kako je bio čak i brodski mehaničar, tamo negde, kako bi platio plovidbu za sebe i Hondu.

 

Znam i neke ljude koji su primili dotičnog gospodina pa nisu mogli 4 dana da ga izbace iz kuće jer im je bilo neprijatno da mu bilo šta kažu a njemu s druge strane nije bilo neprijatno da jede i spava kod njega <_<

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova

Vrlo zanimljiva tema, ali samo ako se zanemari pojam Slobode kao filozofski pojam, a razgovor svedemo na ono što u stvari jeste pojam putovanja, odmora, rekreacije, relaksacije, zabave i t.sl.

 

Naime, pojam slobode je bio tema hiljadama filozova od antike do danas i još nije dovoljno jasan. U jednome se danas svi slažu: da u savremenom društvo nema Slobode već samo lakše i teže podnošljive neslobode.

Danas samo zatvorenik, kad izađe iz zatvora kaže da je "na slobodi".

 

Kako bi to bilo lepo, samo kupiti motocikl i ostvariti Slobodu. (to je reklamni slogan neke fabrike motocikla).

Novac je sam po sebi najveća prepreka za ostvarenje Slobode i to je tragedija čoveka uopšte.

Kako biti slobodan, a treba da zaradiš za motor, pa za opremu, pa za benzin, za hranu, za mobilni telefon, za plinsku bocu, za registraciju, za servise, za šator, za lekove, za piće, i t.d.

 

Sloboddan je donekle bio samo srpski seljak pre 200 godina: (morao je kupiti samo so, a sve drugo je proizvodio u domaćinstvu, a lečio se tako što je rađao desetoro dece pa bi uvek preživelo četvoro-petoro.

Po meni, danas su blizu slobode samo isposnici u kelijama na Atosu ili drugde i niko više.

 

Najveća podvala globalne ekonomije je ta da čovek može biti slobodan samo ako ima dovoljno novca.

Jurnjava za novcem nema kraja ona je večito robovanje.

  • Podržavam 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Pozdrav svima!!!!

Nisam se mnogo oglasavao ,ali sam konstantno ,skoro svakodnevno prisutan na ovom forumu koji zivot znaci :)

..Elem... Citajuci svakodnevno raznorazne tekstove o motorima...slobodi....novom svetskom poretku...drzavnim sistemima itd, shvatio sam da je zapravo jedina stvar koja fali modernom coveku VREME I SLOBODA.

Svi mi tezimo da napravimo novac....zasto ?!?! sigurno ne jer volimo njegov miris,oblik ,teksturu,vec ono sto dolazi sa njim... a to je vreme i sloboda... NOVAC MOZE DA NAM KUPI SLOBODU !!!!

Meni je MOTOR-simbol slobode,nesto sa cime nema prepreka i granica...motoristi u popodnevnom i jutranjem spicu kod Sajma ili u Kneza Milosa nadju put,da li kroz nepregledne kolone vozila, da li preko trotoara ,ali ipak uvek nesto izburgijaju i budu prvi na startnoj liniji semafora..."HORGOS,zadrzavanje 3 do 5 sati..." javljaju na radiju ..haha...kakvo crno zadrzavanje.. za 3 do 5 sati se vozi relacija BG-BEC .... Nadosla planinska recica pa se izlila po 5 metara sa jedne i druge strane korita...NEMA PROBLEMA.... pazljivo,lagano i hop,eto nas na drugoj strani....

i tako u beskraj..NEMA PREPREKA....NEMA NEMOGUCEG .

Motor-zivot protiv sistema.... protiv taksi,poreza.... slobodno razapnuti sator na obronku planine uz miris cetinara i miran zalazak Sunca....

Kao sto rekoh ,dok sam citao i istrazivao da li i kako je moguce ziveti na motoru naizalio sam na neke blogove ,koje cu vam ostaviti ovde

 

1.http://wherethehellismurph.blogspot.co.at/

2. http://www.motorcycle-touring-the-good-life.com/motorcyclelifestyle.html

... A mene zanima da svako kaze sta misli kako bi mogao da izgleda takav jedan zivot..... znaci stvaranje novca za benzin..hranu, spavanje u kucicama,satorima... odrzavanja motora...motoskupovi..... alkohol....zene...saputnici... sve...

* NE ZNAM DA LI SAM NA DOBRO MESTO POSTAVIO TEMU..?!?!JEDINO GDE VIDIM DA BI MOZDA MOGLA DA BUDE NA DRUGOM MESTU JE "OPSTE TEME" ...ali mi se to bas ne dopada,s obzirom da je tema bas vezana za putovanja i neku ENDURO SLOBODU :) (izvinjavam se R-ovcima i ostalima ) :)

 

 

Sa motorom ne mozes to sto hoces - veliki su troskovi motora.

Sa biciklom je nesto lakse, ali opet nemoguce bez nekog stalnog, sigurnog prihoda. Evo ti tudje iskustvo iz prve ruke

Zena sama biciklom oko svijeta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 493 postova
  • Lokacija: Beli grad
  • Motocikl: strom 650 vs aprilia 650

au koja tema, pa ovo mislim nikome nije jasno (*deo sa finansiranjem putovanja) svi prodaju priču kako rade dok putuju !?, pa i ja radim ovde u Srbiji pa možda nakupim da predjem 10-15k godišnje ! A ljudi koji putuju prolaze po takvim zabitima gde je plata radnicima mizerija i uspeju da navuku, to je po meni šuplja priča ili imam totalno pogrešna ubedjenja pa zato i ne putujem oko sveta a voleo bi.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Konačno zdrava tema :takoje:

 

U nekim maštarijama moglo bi to biti testiranje opreme i motora u teškim uslovima i velikoj kilometraži .. davanje ocena za smeštaj i restorane usput.. može i neko sponzorisanje od ...... firme..

 

U mojim nekim proračunima u glavi mislim da bi bilo dosta 100e dnevno :jee:

 

Pisanje bloga onlajn i svakodneni izveštaji.. dobrovoljne donacije onih koji prate.. to već uspešno rade ljudi..

 

Ma svaka moja vožnja je zanimljiva..samo kada bih sve snimao :moto3:

 

A tek kad mi ju tu duhovita i luda saputnica.. to bi bilo već za dobru seriju..ili film :hej:

 

E sad ide ono ALI.. živimo tu gde živimo.. možda bi to sve bilo lakše u nekoj drugoj državi, ovde ko je uspeo makar gorivo da pokrije mnogo je uspeo..

 

Ako neko nije slučajno već gledao naše drugare "na krilima vetra" :care: u pokušaju da naprave nešto dobro..i napravili su.. samo nisu prodali.. Srbija brale, šta da joj radimo nego da je volimo..

 

 

Bez obzira na sve trenutne poteškoće mislim da se sve može kad se hoće..samo treba naći način..

 

nemoj samo da vas zadesi siuacija kao kod ovih starkelja.. da se probude u osamdesetim :moto3: :moto3:

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5495 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Putovanje oko sveta ili po svetu, sve jedno, u ovom slucaju motorom, izgleda na prvi pogled luksuzno i da je neophodan veliki novac...

Medjutim, po pravilu, to ne rade ljudi koji nisu natprosecno situirani (osim retkih), vec samo dovoljno snalazljivi. Mozda nema mesta misljenju da bi svako mogao oko sveta, i ne treba...ali bi svi, sasvim sigurno, mogli vise nego sto misle da mogu. Postoje mnoga resenja koja mogu da pomognu da neka naizgled neostvariva putovanja ipak postanu ostvariva.

 

-ako se putuje po zemljama gde je gorivo jeftino, moze mnogo dana da se putuje sa onim sto bi se na npr. autoputu potrosilo za jedan dan

-postoji bezbroj nacina za besplatan smestaj (na raznim sajtovima, clanovi nude besplatan smestaj za putnike namernike, a u tome se vrlo cesto nadje i po nesto od hrane): couchsurfers, hospitality club, Horizons Unlimited community, na Advrider ima tema tent place koja je prosirena i na vise od prostora za sator, naravno i wild camping...

 

Meni je zanimljivije na koji nacin ljudi dolaze do tolikog slobodnog vremena. Sta se sve zrtvuje da bi se naprvile nedelje ili meseci koji se provedu na putu.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5238 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

au koja tema, pa ovo mislim nikome nije jasno (*deo sa finansiranjem putovanja) svi prodaju priču kako rade dok putuju !?, pa i ja radim ovde u Srbiji pa možda nakupim da predjem 10-15k godišnje ! A ljudi koji putuju prolaze po takvim zabitima gde je plata radnicima mizerija i uspeju da navuku, to je po meni šuplja priča ili imam totalno pogrešna ubedjenja pa zato i ne putujem oko sveta a voleo bi.

 

Totalno pogresna ubjdjenja sto se tice svih zapadnih zemlja, istok sigurno da je teze.

A najsmjesniji su ovi sto prave neke avanture pa bi da prodaju hehe.

Zamisli ljubitelja brzine koji vozi Hungaroring i posle se nada prodace nekome video sa voznjom.ccc

 

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Vlajkone, veruj drugu na reč - sa 100e dnevno možeš hiper mega ljuks ;) da putuješ... U većem delu sveta.

 

I sa pola od toga može veoma, veoma, veoma lepo. Samo da nije zapad i Amerika. Ide sve i dosta niže, uz malo pažnje.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 493 postova
  • Lokacija: Beli grad
  • Motocikl: strom 650 vs aprilia 650

Vlajkone, veruj drugu na reč - sa 100e dnevno možeš hiper mega ljuks ;) da putuješ... U većem delu sveta.

 

I sa pola od toga može veoma, veoma, veoma lepo. Samo da nije zapad i Amerika. Ide sve i dosta niže, uz malo pažnje.

 

 

 

severian, ajde sad pošto ti je sve sveže napravi neku okvirnu matematiku samo za jedan dan puta negde na istoku, sa prosečnom kilometražom. To mi je tolika nepoznanica a verujem i ostalima, za evropu znam da je merka od 45-70€ dnevno, gde spada bezin (300-450 km), klopa i ultra jeftino prenociste .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Vlajkone, veruj drugu na reč - sa 100e dnevno možeš hiper mega ljuks ;) da putuješ... U većem delu sveta.

 

I sa pola od toga može veoma, veoma, veoma lepo. Samo da nije zapad i Amerika. Ide sve i dosta niže, uz malo pažnje.

 

Možda u tih 100e ulazi i saputnica :jee:

 

A može i da se ne potroši sve..

To je neka moja projekcija kako bi to moglo i kako bi to bilo.. šbbkbb

 

Još samo naći ko bi to platio.. 3 soma mesečno. 36 godišnje.. :D

5 dana voziš, dva odmaraš..milina.. bio bi to dobar serijal sigurno, samo da mogu da snimam ono što vidim :lol2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja