Jump to content

Moto Zajednica

Protestom protiv poskupljenja osiguranja!!!!!

Recommended Posts

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Ове из бума треба игнорисати, и заказати неки протест за неки други датум, 26 је превише близу да би се организовало како ваља... Кад се протест закаже и све испланира онда позвати ове из бума да се придуже ако оће, ако неће њихова ствар...

 

Све зависи од тебе ђубре, ако имаш воље организуј нешто како ваља, ако не ко га јебе плаћаћемо и кад подигну за 200%...

 

Једини захтев треба бити да се врати цена осигурања на стару или да буде и јефтиније од старог. Ови из бума су ставили неке смејурије од захтева и зато нисмо добили ништа, какав курац простор испред семафора и остала срања, зна се шта нам тренутно највише смета, а то је поскупљење осигурања.... 1hmm.gif

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK "BLACK DRAGONS" ZMAJEVO, 510 postova
  • Lokacija: Zmajevo
  • Motocikl: Honda CBR 600 RR "Crna Mamba" Bajkerski RR

Ok!Onda nam treba neki dobrovoljac iz Bg-a koji ce da ode u Sup i da prijavi protest,treba da skupimo pare za istu prijavu i nekog da nadjemo ko ce da nam overi zahtev posto mora biti overen(a mozda i nemora,nisam siguran)!

Ja sam udaljen 100+ km od Bg-a pa nam treba neko ko ce da prijavi protest i overi ga!

Ajmo dobrovoljci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Нови Сад Србија
  • Motocikl: Gazela

Опет ради гумица :zbunjen:

Шта сам сад скривио? Осим што сам био мало "саркастичан" :neznam:

:stabre:

 

Поручујем уредништву да може комотно да ме брише из чланства :zdravo:

 

 

 

п.с. Свега овога не би било да је Пера отишао право у полицију :nanana:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1959 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Arso, ne mozes tako da pricas, ja mogu da se odreknem registracije motora jer mi on nike nuzan kao auto ili nekome kamio sa cime hrani porodicu. Ali svakako moze taj kamio recimo da mu se pokvari na sred gazele :)

 

Nemoj da me pogresno shvatis, ali pokazalo se da u Srbistanu vlast reaguje iskljucivo na radikalne poteze. Secam se devedesetih kada su moje kolege iz Politike i ostalih medija pod kontrolom drzave opravdanje nalazile u tome kako, eto oni moraju da rade to sto rade jer imaju decu! Kao da mo mi ostali koji smo imali 00 da dignemo glas radi ocuvanja licnog i dostojanstva profesije umesto dece gajili kalifornijske gliste a ne decu. Kada bi u drzavnu kasu odjednom prestala da se sliva kinta od registracije samo jedan mesec, da vidis kako bi stavili prst na celo i zamislili se.0ljut2.gif

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 488 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Arso, ne mozes tako da pricas, ja mogu da se odreknem registracije motora jer mi on nike nuzan kao auto ili nekome kamio sa cime hrani porodicu. Ali svakako moze taj kamio recimo da mu se pokvari na sred gazele :)

 

Nemoj da me pogresno shvatis, ali pokazalo se da u Srbistanu vlast reaguje iskljucivo na radikalne poteze. Secam se devedesetih kada su moje kolege iz Politike i ostalih medija pod kontrolom drzave opravdanje nalazile u tome kako, eto oni moraju da rade to sto rade jer imaju decu! Kao da mo mi ostali koji smo imali 00 da dignemo glas radi ocuvanja licnog i dostojanstva profesije umesto dece gajili kalifornijske gliste a ne decu. Kada bi u drzavnu kasu odjednom prestala da se sliva kinta od registracije samo jedan mesec, da vidis kako bi stavili prst na celo i zamislili se.0ljut2.gif

 

U PRAVU SI ARSO!!! A eto i ideje. Ajde da svi mi kojima nam na jesen istice registracija motora, recimo od kraja Oktobra, ne produzimo registraciju sve do kraja Februara, a mozda i Marta ( zavisno kakvo ce vreme biti ) . Za sebe znam sigurno da u Novembru vracam tablice, iako me trosak novih i saobracajne ceka na prolece.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Можда један предлог за протест... Вожња по Београду, стајање испред сваке осигуравајуће куће и турирање мотора 10мин, а на крају вожње паркирати испред скупштине сат времена. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ○○○○○○○○○○, 213 postova
  • Motocikl: Honda CBR 600 Ф

UBAČENIH IMA SIGURNO. TO SAM JOŠ DAVNO NAPISAO

 

Apropo - na forumu sam nesto manje od 10 godina a utisak je da su oni ovde vec bili i pre nego sam dosao, pa samo opusteno.:neznam::moto3::nanana:

forum tada nije ni postojao. A član si od 2011, tako ti stoji u profilu.

 

Ali to i nije bitno.

Naravno da nije bitno ali postp napisa ipak proveri od kad postoji forum, a btw i na tarabi pise ona stvar pa niko ne ...! Naravno i nemam nameru ubedivanja, ovde sam da bih procitao neko dobro putovanje, dogadjanje, maltio praznu slamu na moto teme,.. a ne jos i da menjam ubedjenja bootovima ili zastitnicima drzave, lika i dela... Zato samo opusteno.:neznam::moto3::nanana:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Људи, ваљда се до сад видело да од наплатних рампи нема вајде.

Док не направимо огромну гужву у главном, или истовремено у више већих градова, можемо ми овде млатити празну сламу до 100те стране.

 

Али стварно велику, не 20-30-50 мотора као прошли пут.

Ако може свако село које организује мото скуп да направи дефиле од 200-300+ мотора, колико би требало да се скупи на протесту у неким већим градовима?

1000-2000?

Колико се скупи мотора на бајк рок мисији?

Колико на отварању сезоне?

Колико буде деда мразова на моторима?

Људи па има нас.

 

Дај да се скупимо већ једном, да се не брукамо више!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 166 postova
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250

Na te manifestacije se ide da bi se jelo, pilo, djuskalo... A na ovu nasu da se przis na suncu, svadjas sa vozacima po autoputu, raspravljas sa policijom... A i nekome je ispod ''casti" da se pojavljuje na takvim protestima jer Boze moj on ima para da registruje da poskupi jos 5x, ali bi bilo lepo da mi uspemo u nasoj nameri da smanjimo cenu reg. E pa "gospodo" da znate samo da nismo ni mi sto protestujemo puka sirotinja, ali nismo ni ovce za sisanje!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 574 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

Људи, ваљда се до сад видело да од наплатних рампи нема вајде.

Док не направимо огромну гужву у главном, или истовремено у више већих градова, можемо ми овде млатити празну сламу до 100те стране.

 

Али стварно велику, не 20-30-50 мотора као прошли пут.

Ако може свако село које организује мото скуп да направи дефиле од 200-300+ мотора, колико би требало да се скупи на протесту у неким већим градовима?

1000-2000?

Колико се скупи мотора на бајк рок мисији?

Колико на отварању сезоне?

Колико буде деда мразова на моторима?

Људи па има нас.

 

Дај да се скупимо већ једном, да се не брукамо више!

 

Ја се већ неко време премишљам да отворим другу тему (да не буде да "разводњавам" тему и сл.) са сличним предлогом.

С'тим што сам више за варијанту да се у пар већих градова у исто време одржи протест.

С'једне стране мање људи долази у Бг, с'друге стране у "ближе" градове ће доћи многи који не би (могли да) запуцали у Бг.

И не бих ширио захтеве већ само осигурање, и позвао бих и друге власнике возила - овако неко лепо рече - што би се камионџија борио за нашу жељу да возимо жжутом траком?

А циљ је што више људи на протесту...

Лично мислим да кад подвучемо црту много више људи ће бити него када би скуп био само у БГ. Моје мишљење отворено за расправу...

Треба гађати неки битан догађај када функционери и/или посланици могу осетити снагу народа... (При том не мислим да пресећемо председника или слично за шта можемо да попасемо ћорку, већ повратак са неког заседања скупштине када би господа што пре да стигну кући).

Ето па ако и даље неки мисле да разводњавамо - да отварамо нову тему...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Neće nikad ništa da se desi dok se to ne organizuje kako treba. Ja sam to pričao i ranije pre par stranica i ispostavilo se tačnim. Dokle god ovo bude neka polu spontana akcija samo će nas još više koštati. Bilo direktno ili indirektno. A 'protivnici' se smeju kako smo neorganizovani. Još ja ispadoh neki ubačeni da razvodnjavam..

Ovakva akcija da bi bila uspešna zahteva bar 2 meseca pripreme sa više ljudi koji će se potpuno posvetiti tome i sve razraditi i smisliti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Neće nikad ništa da se desi dok se to ne organizuje kako treba. Ja sam to pričao i ranije pre par stranica i ispostavilo se tačnim. Dokle god ovo bude neka polu spontana akcija samo će nas još više koštati. Bilo direktno ili indirektno. A 'protivnici' se smeju kako smo neorganizovani. Još ja ispadoh neki ubačeni da razvodnjavam..

Ovakva akcija da bi bila uspešna zahteva bar 2 meseca pripreme sa više ljudi koji će se potpuno posvetiti tome i sve razraditi i smisliti.

Ma daj Savo,kakva dva meseca pripreme... Pa ne spremamo se u rat...

Pravi protest moze da se organizuje za par dana i to sve preko drustvenih mreza. Za to nam ne treba ni radio ni tv. Dovoljen je fejsbuk i forumi. Ali mi imamo drugi problem. Prva je stvar sto nema ko da organizuje. Nismo ujedinjeni ni oko zahteva ni oko nacina na koji bi mogli da pritisnemo vlast. MAS se povukao u misiju rupu i ajd' sad sto su se povukli,nego se vise ni ne oglasavaju. Potrebna je organizacija na nivou drzave da nas pokrene,a to bi mogao MAS da odradi kada bi hteli. Ovako BUM organizuje nesto,ali je mrsavo jer nije na nivou cele zemlje. Naravno,MAS to nece jer ce onda izgubiti odredjene privilegije koje imaju od onih sto su gore. Ne moze neko ici na protest "protiv drzave" (uslovno),ako se zaduzio drzavi za neke stvari,jel da?

Drugo.- Predati su odredjeni zahtevi. Nema povratnih informacija sta dalje ciniti kad su zahtevi ignorisani od strane onih kojima su upuceni. To bi opet trebalo da se kaze sta dalje i kako. Ovo sad kad se islo za Batocinu je tipican primer kako ne treba. Organizacija u kolapsu totale. Na karticama blokirati rampu,stvarno mi nije jasno... I neko je vec prozvao na forumu nesto tipa-ko ne dodje da je izdajica i sta ja znam. Podele,podele... Pa bolje da je razmilio koliko ce blokirati rampu uzimanjem kartice...

Mislim da bi trebalo videti sa rukovodrstvom MASa sta je njima sad da cine. Ali to mogu clanovi klubova da pritisnu predsednike,a oni opet predsednika Asocijacije. Pa onda da se javno kaze ko je za sta i kako.... Mozda MASu stvarno nije u cilju da se buni protiv vlasti...

Sto se tice nacina protesta,tu ne treba mnogo da se izmislja. Samo treba malo proguglati,vec su stotine bajkera protestvovali u svetu na razne nacine. Jesmo mocni,ali ovako neorganizovani ne vredi nista.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1959 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Neće nikad ništa da se desi dok se to ne organizuje kako treba. Ja sam to pričao i ranije pre par stranica i ispostavilo se tačnim. Dokle god ovo bude neka polu spontana akcija samo će nas još više koštati. Bilo direktno ili indirektno. A 'protivnici' se smeju kako smo neorganizovani. Još ja ispadoh neki ubačeni da razvodnjavam..

Ovakva akcija da bi bila uspešna zahteva bar 2 meseca pripreme sa više ljudi koji će se potpuno posvetiti tome i sve razraditi i smisliti.

Ma daj Savo,kakva dva meseca pripreme... Pa ne spremamo se u rat...

Pravi protest moze da se organizuje za par dana i to sve preko drustvenih mreza. Za to nam ne treba ni radio ni tv. Dovoljen je fejsbuk i forumi. Ali mi imamo drugi problem. Prva je stvar sto nema ko da organizuje. Nismo ujedinjeni ni oko zahteva ni oko nacina na koji bi mogli da pritisnemo vlast. MAS se povukao u misiju rupu i ajd' sad sto su se povukli,nego se vise ni ne oglasavaju. Potrebna je organizacija na nivou drzave da nas pokrene,a to bi mogao MAS da odradi kada bi hteli. Ovako BUM organizuje nesto,ali je mrsavo jer nije na nivou cele zemlje. Naravno,MAS to nece jer ce onda izgubiti odredjene privilegije koje imaju od onih sto su gore. Ne moze neko ici na protest "protiv drzave" (uslovno),ako se zaduzio drzavi za neke stvari,jel da?

Drugo.- Predati su odredjeni zahtevi. Nema povratnih informacija sta dalje ciniti kad su zahtevi ignorisani od strane onih kojima su upuceni. To bi opet trebalo da se kaze sta dalje i kako. Ovo sad kad se islo za Batocinu je tipican primer kako ne treba. Organizacija u kolapsu totale. Na karticama blokirati rampu,stvarno mi nije jasno... I neko je vec prozvao na forumu nesto tipa-ko ne dodje da je izdajica i sta ja znam. Podele,podele... Pa bolje da je razmilio koliko ce blokirati rampu uzimanjem kartice...

Mislim da bi trebalo videti sa rukovodrstvom MASa sta je njima sad da cine. Ali to mogu clanovi klubova da pritisnu predsednike,a oni opet predsednika Asocijacije. Pa onda da se javno kaze ko je za sta i kako.... Mozda MASu stvarno nije u cilju da se buni protiv vlasti...

Sto se tice nacina protesta,tu ne treba mnogo da se izmislja. Samo treba malo proguglati,vec su stotine bajkera protestvovali u svetu na razne nacine. Jesmo mocni,ali ovako neorganizovani ne vredi nista.

Slazem se sa tobom kada je rec o moci i uticaju drustvenih mreza, uostalom potvrdili su to protesti u Sloveniji, Bosni, Grckoj... medjutim mislim da, a sto sam ranije naveo, treba zaboraviti MAS, pa cak i klubove koji u vecini slucajeva, cast malobrojnim izuzetcima, sluze za uzimanje para na brzinu i omogucavanje uskom krugu da se opari. Ko se od klubova, vecina ima sajtove i fejs profile (ne govorim o pojedinacnim clanovima) oglasio povodom svega ovoga. Dopustite mi da gresim, ali cini mi se da se osim Arhangela, ciji je predsednik davao izjavu medijima bar zvanicno nije pojavio vise nijedan klub. Opet kazem ne mislim na pojedine clanove.

Slazem se da je mnogo delotvornija koordinisana akcija u desetak i vise gradova i pokazemo da nismo spremni da tolerisemo bilo koga ko nam zavlaci ruku dzep, a obicnim gradjanima da vozaci motocikala ili ti ga rokeri, od i termina bajker jeze mi se 00, nisu oni cudni ljudi sto voze motore, divljaju ulicama i okupljaju se kako bi se naroljali do useravanja i glumili neke opasne face iz filmova americke SLJ, produkcije, vec ljudi koje krase neke gradjanske vrline i koji ne dozvoljavaju da ih bilo ko pljacka i u pitanje im dovodi inteligenciju i zdrav razum.

A ako organizacija protesta ne uspe, to jest ne bude masovno prihvacena? E onda vise nema palamudjenja! Pomirimo se sa tim da je vecini, bas kao i u slucaju radnika dobro jer cuti, buduci da se cutanje se tumaci odobravanjem. Jedino mozda mozemo da organizujemo prikupljanje potpisa za peticiju kojom ce se traziti da pesma pokojnog Bore Djordjevica "O kako je lepo biti glup" bude proglasena za himnu Srbije. Pardon Srbistana!!!:dupe2::jee3::grr:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

da pesma pokojnog Bore Djordjevica "O kako je lepo biti glup" bude proglasena za himnu Srbije. Pardon Srbistana!!!:dupe2::jee3::grr:

?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

[

Ma daj Savo,kakva dva meseca pripreme... Pa ne spremamo se u rat...

Pravi protest moze da se organizuje za par dana i to sve preko drustvenih mreza. Za to nam ne treba ni radio ni tv. Dovoljen je fejsbuk i forumi. Ali mi imamo drugi problem. Prva je stvar sto nema ko da organizuje. Nismo ujedinjeni ni oko zahteva ni oko nacina na koji bi mogli da pritisnemo vlast. MAS se povukao u misiju rupu i ajd' sad sto su se povukli,nego se vise ni ne oglasavaju.

 

Dobra organizacija je vise od pola posla. Bez toga nema nista. Dok ne osmislis sta zelis da uradis, sa kim, na koji nacin, pa dok ne uspes da skupis sve koji su na neki nacin neophodni. Dok se ne procuje, dok ne dobije na energiji.. Mozda ne 2 meseca, to najvise zavisi od sposobnosti organizatora i koliko sebi postavis letvu visoko sa ciljevima sta zelis postici, ali par dana je besmisleno. To su lokalni protesti sa brda i dola ciji je efekat minimalan. A par takvih sa minimalnim efektom i postace sve teze i teze organizovati se i pridobiti narod da stane iza organizacije. Iako to mozda izgleda cudno da moras narod koji ce da profitira od toga, da ih ipak pridobijas da bi se pobunili. Ali cinjenica jeste.

 

Nazalost nema neko telo iznad svih koje ce da povuce ovu akciju i da poturi ledja jer ogroman potencijal se ne iskoristi ako samo bajkeri jednog kluba krenu umesto svi bajkeri srbije. Ili jos bolje umesto svih ucesnika saobracaja u Srbiji povodom ovog konkretnog razloga.

Ili jos bolje umesto svih nezadovoljnih gradjana Srbije povodom opste ssituacije u zemlji.

 

2 meseca ipak, iza zatvorenih vrata i onda iskoristiti drustvene mreze kao nacin komunikacije da dostavis konkretan plan i akciju.

Sad se stvarno iskljucujem iz ove teme jer ne mogu da ucetvujem u tim istim protestima. Nadam se da mi nece niko uzeti za zlo moje pametovanje jer je zaista dobronamerno i nema nikakvih skrivenih sitnih slova.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1959 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

da pesma pokojnog Bore Djordjevica "O kako je lepo biti glup" bude proglasena za himnu Srbije. Pardon Srbistana!!!:dupe2::jee3::grr:

?

 

Pokojni od trenutka kada je postao profesionalni Srbin. Pokojni od trenutka kada su mu drustvo postali Badza, Bidza, Bulidza i Ilic magistar Velimir. Pokojni od trenutka kada je postao Kostunicina dvorska budala. Pokojni od onda kada je izdao samog sebe i pljunuo na sve ono o cemu je pisao i pevao osamdesetih na albumu Istina("Nadjite drugog ko vas j... ja sam budala samo za sebe), a kada su jedino za tako nesto na prostorima Titanika on i Dzoni Stulic imali 00. Pokojni je od trenutka kada je izdao samog sebe. A moze biti da je sve to bilo foliranje i jeftini marketing na koji smo naseli!!!

Treba li jos neko objasnjenje o uzrocima upokojenja prepodobnog Borisava Djordjevica nekada Cacanina a sada dzovana iz Veljove Atenice???:neznam:

Ali sve to nema veze sa ovim o cemu ovde raspravljamo. Na nama i nikom drugom je da odlucimo hocemo li da doveka budemo ovce za sisanje i puki podanici ili cemo da, ako nista drugo, bar pokazemo zube!!!

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova

Gospodo samo da vas obavestim posto je neko ovde prokomentarisao da nema nista od napada na naplatne rampe ako jos niste culi prepolovice putarinu za motorcikle pise u najnovijem izdanju auto bild-a e sad treba nastaviti dalje do ispunjenju svih zahteva pa kako hocete mozete i dalje da nastavite ovde da polemisete a uvek ima neko drugi ko ce da se bori za vas zato nam i jeste ovako pozdrav drustvo

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Mazu vam oci bizarno malim stvarima, prosto ne verujem da se tako lako pecate na to. Kad budu prepolovili putarine koja inace vecina od nas ne placa krenuce da nam jebu mamu.

 

r6Djura, da li si ti ozbiljan kada mislis da si sa jednim blokiranjem naplatnih rampi izazvao pomak ?

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja