Jump to content

Moto Zajednica

HONDA Silver Wing 400

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

Ispod 3, 4 komada mi se ne isplati da porucujem jer placam neku postarinu do CH. U tom slucaju mi ostane neka sitna zarada, al nije to bitno jer je ovo sve bilo vise dugarski i da ja pokrijem troskove, nije mi bitno da zaradim. Znaci varijanta je ili da 3-4 ljudi se prijavi ili da pokusate da nadjete kod nasih prodavaca. Ranije je bilo ali vec duze vreme nema koliko vidim.

Promenio član Zigi011

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7
4 minutes ago, root012 said:

Свака част мајсотре, баш ми је драго да си га склопио и да је све океј. Да те служи дуго.

А што се тиче опруге где си беше набавио те опруге у хонди? Да узмем и ја једну :D 

 

Tnx! Ma ne, to su italijanske Malossi opruge, porucio od preko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650




 
Odusevljen sam oprugom, nije mi jasno kako sam do sada vozio bez nje :stabre: 
Povecanja potrosnje takoreci nema, 2-3 decilitra eventualno ali i to je pitanje jer sam menjao agregat


Nemoj sad to da mi radiš.. Nateraces me da je zamenim pre vremena, a taman sam isplanirao da preko zime sredim cvt, uradim servis i zamenim oprugu..

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Zoran zorule iz ZR morao je dobiti "nove" lamele

cinculiranjem stare je uspeo prekaliti

IMG-20211006-110432.jpg

 

IMG-20211007-133456.jpg

 

moze na obradu ici

IMG-20211007-151837.jpg

 

dok Mare obradjuje jedno, Dare obradjuje drugo

IMG-20211006-122501.jpg

 

IMG-20211006-122451.jpg

 

dofatila ga lepo korozija

IMG-20211006-123635.jpg

 

IMG-20211006-135445.jpg

 

IMG-20211006-170411.jpg

 

to bi bilo to.... za dnevnik ;)

IMG-20211006-185607.jpg

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Zemun, Serbia, Yugoslavia
  • Motocikl: LoreNCo - Honda NC750XD

Nadam se da neću mnogo prekršiti pravila i da će mi admini oprostiti ovaj "izlet", ali pošto nemam dovoljno postova da postavim oglas, ajde da probam ovde,

 

Pošto sam rezervisao drugi motor, a nema se ni mesta ni finansija za dva, prodajem moju Hondu SW T400, 2010. godište.

Od prvog dana Honda je pod stručnim Daretovim okom i rukama, tako da su svi radovi zabeleženi ovde na forumu.

https://www.polovniautomobili.com/motori/18755603/honda-sw-t400-silver-wing

 

1631694387026-S.thumb.jpg.6d170147557b387ec5ac57f4c4004350.jpg

1631692180968-S.thumb.jpg.1f8ff1fcc596143b9a4636f2355c7d35.jpg

1631694594495-S.thumb.jpg.8e23d8df14043a72d0305bb5e81c83e1.jpg

Pre 300 km uradjen mali servis. Na 28.000 sredjeni prednji amortizeri, namontirana nova zadnja guma Michelin Power Pure, zamenjen zadnji disk, prednje i zadnje kocione pločice. Namontirani Daytona grejači ručica sa integrisanim prekidačem i štitnici ruku sa integrisanim dnevnim svetlom i migavcima.

https://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/102368-honda-silver-wing-400/&do=findComment&comment=2572912

 

Kod Srdjana uradjeno novo sedište.
Punjač mobilnog telefona/navigacije. Originalno korisničko uputstvo i alat. Dva ključa.

Dodatna oprema: Produžetak vizira. presvlaka za sedište, nosač mobilnog telefona, kao i tunel torba.

 

Cena na oglasima je 3100 eura i za forumaše je podložna promeni.

Za sva pitanja ili još slika stojim na raspolaganju.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5718 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Obzirom da ucestvujes u radu Maxi podforuma, neka stoji oglas, pogotovo sto zainteresovani mogu kontaktirati Dareta za informacije o stanju motora...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Zemun, Serbia, Yugoslavia
  • Motocikl: LoreNCo - Honda NC750XD
pre 5 minuta, alexanto je napisao:

Obzirom da ucestvujes u radu Maxi podforuma, neka stoji oglas, pogotovo sto zainteresovani mogu kontaktirati Dareta za informacije o stanju motora...

Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 356 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Liberty 150 - Beverly 250ie - Majesty 400
pre 16 minuta, alexanto je napisao:

Obzirom da ucestvujes u radu Maxi podforuma, neka stoji oglas, pogotovo sto zainteresovani mogu kontaktirati Dareta za informacije o stanju motora...

A i skuter je TOP

Steta da ode nekom x dunsteru , ovo vredi i srecna prodaja @Kadezi

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Zemun, Serbia, Yugoslavia
  • Motocikl: LoreNCo - Honda NC750XD

@petar_lord Hvala kolega na podršci. Daleko od toga da sam kao Stevo Žigon u "Majstorskoj radionici", ali volim da "ugodim" svom vozilu pa i da mu se zahvalim posle duzih putovanja. Što bi rekla deca kad zazvoni poštar: "Mamaaa, evo tati opet nešto stiglo za motor". Naravno  vide se tragovi upotrebe, ali sam se trudio da ga ispoštujem kao što je i on mene.

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Da javim i ovde, danas mi stigle gume, poručio preko IPG Dunlop ScootSmart za oko 15.000 set. Pošto sam do sada imao Pirelli Diablo rosso, jurio sam njih, ali je veoma slaba ponuda, i i cene su nenormalne.

 20211028_093446.thumb.jpg.db277f580548d59af33d95310f718db6.jpg

 

Honda mi je na servisu, menjam ulje, antifliz, kočnione pločice i naravno...OPRUGU.. Iskreno jedva čekam da vidim razliku.

Majstor mi je predihtovao deklu, jer mi vlaži ulje malo, i očistiće mi dizne ultražvučno i na simulatoru. Nemam nikakvih problema zbog njih, ali čisto preventive radi, ja ih nisam čistio uopšte, a i pitanje da li su i kada su čišćene pre mene, Hteo sam i da zamenim svećice, ali trenutno ih nema na stanju, pa ću to naknadno. 

 

Prekontrolisao mi je i CVT. Kaže da je sve u redu, nema lufta, rolnice dobre, ublaživači dobri, kaiš dobar. Lamele na kvačilu su na 50%, neću ih sad raditi, isteraće i sledeću sezonu, pa posle...

 

cvt.thumb.jpg.96ec54f25ba3cc0302b24f9b8573a734.jpg

 

Nisam očekivao da CVT bude ok, jer čini mi se da čujem neki zvuk unutra, samo kod zaustavljanja na sekund... i možda nekada na leru malo.. nisam siguran.. Ali majstor kaže da on ništa ne bi menjao, a ko sam ja da se bunim..:)

20211026_124704.thumb.jpg.84db454780fb053dd86792d8131dd4df.jpg

Izgleda da ću morati da menjam i akumulator, malo mi je teže verglao posle 20 dana pauze, po hladnom vremenu. Obično mi Honda pali na čvrgu, ali tad je verglala sporije i nešto duže.

 

Pratiću u toku zime..

 

 

 

 

 

 

Promenio član Predator016
  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 11 sati, Predator016 je napisao:

Hteo sam i da zamenim svećice, ali trenutno ih nema na stanju, pa ću to naknadno. 

 

Prekontrolisao mi je i CVT. Kaže da je sve u redu, nema lufta, rolnice dobre, ublaživači dobri, kaiš dobar. Lamele na kvačilu su na 50%, neću ih sad raditi, isteraće i sledeću sezonu, pa posle...

 

Ako ces zadrzavati motor duze, stavi iridium svecice. Jesu malo skuplje ali zato min 40.000km si miran, zamena moze na 50.000km.

 

Koliko oko moje vidi, lamele na kvacilu su daleko iznad 50%, poprilicno mesa ima.

Ali, imas jedan drugi "problem" .... lamele ti hvataju ukrivo, spoljnim delom za zvono a to nije dobro.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

@Satelis Za sada nije u planu prodaja,  a verovatno neće ni biti uskoro...potražiću iridijum svećice.

 

A što se lamela tiče, zašto hvataju ukrivo i najvažnije, kako to srediti? Jel su same obloge problem, ili lamele ili zvono ili nešto treće?

Voleo bi da sredim i to dok mi je motor u servisu. Majstor mi nije pomenuo taj problem.. Evo još jedne fotke iz drugog ugla, možda se bolje vidi.

20211026_124708.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Kad se pogleda ova i gornja slika kao da nisu ista kvacila. Mesa svakako imas, nisu ferode izrisovane.

 

pocetak i kraj oznacen kaze da tu hvata lamela

cak se nazire i na gornjoj lameli

Screenshot-13.png

 

ovo su pocetne tacke hvatanja lamela za zvono

Screenshot-12.png

 

Praktikujem jednu stvar.... motor koji nisam do sad radio a kom se izmedju ostalog otvara CVT zarad pregleda stanja, obavezno sve ide na merenje + otvaram kvacilo.

Od oka ne moze se znati dal rade lepo sve lamele, ukopanost lezista oprugica, tanjira, luft i ostalo.... jednostavno treba sagledati pravo stanje pa doneti sud.

 

Ovde bi trebalo skinuti zvono i zajedno sa kvacilom kod strugara da se obradi.

Mali zahvat koji ce dosta znaciti.

AL opet, vise slusaj majstora neg mene jer majstori mrze kad im musterija prica sta treba da rade.

 

takodjer ove bele fleke su mi malo cudne otkud tu toliko

Screenshot-11.png

 

Ovo ni na jednom SW-u nisam video do sad, dal je od farbanja ili cega.... pojma nemam.

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

@Satelis

 

Ajd' ne gledaj vise u slike. Ima nadjes 100 mana :lol3:

 

Salim se. Sta znaci profesionalna deformacija... Stvarno bih voleo da pretreses moj skut, ja sam hipohondar, ali smo mnogo daleko :sampion:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3049 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 3 sati, Satelis je napisao:

pocetak i kraj oznacen kaze da tu hvata lamela

cak se nazire i na gornjoj lameli

Iz mog skromnog iskustva - uzrok može biti i glup. Recimo da je neko zatezao maticu za kvačilo, dok je kaiš bio postavljen i zategnut napred u varijatoru, i onda zvono naleglo pod nekim uglićem, a ne skroz ravno. Treba baš dosta iskustva da se CVT ispravno i lepo namontira, iako ne izgleda kao bogzna kakva nauka na youtubetu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1577 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct
Pre 2 sati, MaxiS je napisao:

@Satelis

 

Ajd' ne gledaj vise u slike. Ima nadjes 100 mana :lol3:

 

Salim se. Sta znaci profesionalna deformacija... Stvarno bih voleo da pretreses moj skut, ja sam hipohondar, ali smo mnogo daleko :sampion:

Veruj mi da nista nije daleko kad je pravi majstor! I ja sam dolazio 135km ,ostavljao ,vracao se busem...dolazio opet. Jednom,secam se...ceo dan sam sedeo i gledao kako Dare radi i na kraju krenem, posle 200m ,crkne pumpa goriva. Vece palo,a ja ujutru trebam na posao... Kolega Kule mi pozajmi njegov skut,posle par dana opet za BG i po moj skuter. 

 

P.S. Bese nedelja. Kava,rakija,rucak,dez(s)ert kolaci... Docek domacinski ,a kako drugacije sa Daretom. :takoje:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Juče sam preuzeo motor.
Zamenjene gume, odrađeno sve ostalo sto sam pisao ranije. Obrađeno i zvono kod strugara, videćemo kako ce na dalje biti oko potrosnje lamela. Prvi utisak- totalno drugaciji osećaj voznje sa novim gumama. Mnogo jača povratna informacija na korman, ali primećujem vobling koga ranije nisam imao.
Oba tocka su balansirana, dovedena na nulu, ali voblinga ima.

Ubrzanje jeste malo.bolje, ali nije neka drastična razlika. Agregat radi na oko 500 obrtaja vise na istoj brzini u odnosu na fabricku oprugu. Nisam bas oduševljen, moguce da sam očekivao previše. Razmišljam da uzmem lakse rolnice, pa da eksperimentisem malo.

Dobro je sto nema vise da vlazi ulje, agregat je suv, opran je lepo odozdo, pa cu pratiti na dalje. Prešao sam juče tek 20km, danas ili sutra cu ga testirati malo više, ako vreme dozoli.
@ MaxiS stare gume su kod mene, spremne za doniranje, ako si zainteresovan
Ovako deluju ok, nisu sjajne, malo su ispucale unutar sara, imaju mesa, nemam pojma...
Zadnja Pirelli diablo rosso, prednja Bridgestone..

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

@Predator016

 

Jesam jesam :) Uporedicu svakako sa mojim gumama. Pa ako su tvoje bolje njih cu postaviti, a ako ne, zadrzacu moje. Moje mi deluju kao da su izvitoperene. Sara je ekstra, ali kad pustim gas na 50-60kmh, strasno trese korman. Plasim se da cu pasti...

Dogovoricemo se vec nekako.

 

Ja sam trenutno na produzeni vikend u Sarajevu. Trebalo bi da budem kuci u utorak. Ostavicu ti na pp podatke, pa ako imas gde da ih cuvas do utorka, posao je dogovoren :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Ma mogu da ti ih cuvam do proleća ako treba.
U pravu si, najbolje da vidiš, uporedis, pa sam procenis sta ti je činiti..

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3049 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 4 sati, Predator016 je napisao:

Ubrzanje jeste malo.bolje, ali nije neka drastična razlika. Agregat radi na oko 500 obrtaja vise na istoj brzini u odnosu na fabricku oprugu. Nisam bas oduševljen, moguce da sam očekivao previše. Razmišljam da uzmem lakse rolnice, pa da eksperimentisem malo.

Takav je bio i moj utisak, ponavljam se. Ako je agregat zdrav tj. nije umoran, a original opruga bila OK, zamena za Malossi nije vredno ni truda postavljanja. Lakšim rolnicama dobićeš još malo živosti, lakši start i bolje ubrzanje, ali će obrtaji tek da porastu, kao i potrošnja goriva. Nisam siguran da je to dobar cilj, po ovim cenama benzina.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

Ja se ne slazem sa ovim gore napisanim. Na mom motoru se nije povecala potrosnja, a startnost je doosta bolja, kao drugi motor da je. Mozda nesto malo duguje otvorenom izduvu, ali sam ovih dana opet vratio fabricki jer onaj mnogo galami i opet je isto startan. Razlika moze da bude samo u rolnicama eventualno, kod mene su ili fabricke ili 1g lakse, Dare ne moze da se seti koje je stavio. I moze da bude da fabricka opruga bas bila losa, sabijena. Kad sam stavio novi agregat stavio sam i novu oprugu pa ne mogu da procenim da li je zivlji zbog opruge ili zbog agregata ili zbog oba. 

Promenio član Zigi011

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3049 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Mnogo toga si menjao, teško je sad oceniti koliki je doprinos opruge, al ipak tipujem da je drugi agregat najzaslužniji za bolje performanse.

 

Ako pogledaš, Malossi prozvodi zamenske CVT komponente za sve žive modele skutera koje postoje. Čisto sumnjam da su testirali svaki model sa spiska, plus njihove podverzije. Mislim da urade analizu nekog atraktivnog modela tu i tamo, ulože pare u poboljšanje performansi i urade marketinšku kampanju da prikažu wow rezultate. Kao za T-MAX svojevremeno.

I to je to. Nekom modelu će odgovarati i osetiće se boljitak, a na nekom drugom baš i ne...

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja