Jump to content

Moto Zajednica

KAWASAKI ER-5 i GPZ 500

Recommended Posts

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Svako ko priča o nejkedu i zaštiti od vetra treba da dobije šljagu. Vaspitnu, ne zarad namerne povrede tog lica.
Dobro,loše sam se izrazio :)
Trebao sam napisati brine me što nema uopšte zaštite od vetra. Ja nisam neki bajker pa nemam iskustva,jebga,promaklo.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 947 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
Svako ko priča o nejkedu i zaštiti od vetra treba da dobije šljagu. Vaspitnu, ne zarad namerne povrede tog lica.
Ja pre razmišljam o zaštiti od neidentifikovanih leteći objekata na putu, na automatiku je znao neugodno da me spiči podignuti kamenčić sa puta, verujem da je na 100 na sat to ipak neprijatnije. Naravno da vizir nije neka velika zaštita, ali ja se vodim mantrom bolje išta nego ništa. Inače sam i na automatiku bio atgatt (u razumnom domenu) pa tako planiram i sad, ali ipak.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6818 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Kakav god vizir da imaš nećeš imati zaštitu. Mada ER5 lepo i bez problema kruzira oko 120km/h. Može i 140 da drži bez muke. Ja ga nisam gurao više od 100ke ali vukao je mene od 194cm i 110kg, bivšu rukometašicu od 75, dva bočna kofera od 40 litara i top case od 52 litra plus tank torba od 16. To je zahtevno i za veće motore a tek za ER5... Nego i tako je prošao kanjon Morače, Durmitor, Taru, Kopaonik. 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Po mom iskustvu, najveći neprijatelj naked motora je AUTOPUT, to jest držati dugo vremena brzinu 120 ili više kmh, to zna biti neugodno, ali zato laganica 80-90kmh na magistrali je milina, uživancija.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 947 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
Po mom iskustvu, najveći neprijatelj naked motora je AUTOPUT, to jest držati dugo vremena brzinu 120 ili više kmh, to zna biti neugodno, ali zato laganica 80-90kmh na magistrali je milina, uživancija.
Ja dve godine ne smem preko 110 :-)

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S
pre 10 minuta, Gordak985 je napisao:

Ja dve godine ne smem preko 110 :-)

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 

što, jel te strah? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 947 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
što, jel te strah?
Molim vas kolega, probna dozvola kaže ne smete voziti preko 110 na autoputevima. :-)

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk


  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 947 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
Zahtevam sliku oznake "P", ne priznajem "majkemi", kad se poštuju sva pravila :na_glavi:
Ja i planiram da ponesem P kad odem po motor samo za živu glavu ne mogu da saznam šta treba da radim s tim? Ne šalim se. Za 110 sam se šalio malo, mislio sam da se razumemo ovde. Svakako na putu od prodavca do kuće ne planiram da jurcam, prvo moram lepo esencijalne stvarčice da pretresem. Ako nisam bio jasan, još nemam motor, nisam ni dozvolu podigao.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

I ja sam se šalio, drug, sve je 5, prvo pretres motora i upoznavanje sa istim, uhodavanje, doći će i brzina. Ili neće, i to je sasvim ok! :)
Po pravilima treba napred i nazad, ali na nakedu ne znam gde, mada i na ostalim motorima, retko koji nazad ima nešto mesta na repu. Jedino kao auto škole što žicom učvrste L ispod tablice da landara, al je glupavo. Možda preko tablice :D
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 947 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
I ja sam se šalio, drug, sve je 5, prvo pretres motora i upoznavanje sa istim, uhodavanje, doći će i brzina. Ili neće, i to je sasvim ok!
Po pravilima treba napred i nazad, ali na nakedu ne znam gde, mada i na ostalim motorima, retko koji nazad ima nešto mesta na repu. Jedino kao auto škole što žicom učvrste L ispod tablice da landara, al je glupavo. Možda preko tablice
 
Ti si prvi koji je rekao nešto konkretno, nisam do sad čuo da treba na dva mesta, good to know. E. Gde to nabaviti, kupiti, štagoditi?

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Možeš sam da odštampaš, ima na netu da se skine. Ili odnesi u štampariju pa da ti plastificiraju (u autu neće pokisnuti, na motoru oće), ili u kesicu pa da se toplo zavari.
Evo sad gledam slike po netu. Napred na štap, ispod migavca, jedino bi morao da smisliš nosač neki, ili na blatobran zalepi. Nazad, ima na repu kao rukohvat, može tu. 

Ja evo godinu i po dana, nisam lepio nigde, par puta me zaustavili, rutinska kontrola. Jedan koji se zakačio za to mi je i pisao, nisam hteo da mu dam mito, na to mi je ličilo da hoće, pravio sam se glup i nevešt. Realno na motorima nema gde, ako oće da to "sprovedu", bolje da moraš da imaš prsluk zeleni i P na njemu, kao što imaš na časovima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 947 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
Možeš sam da odštampaš, ima na netu da se skine. Ili odnesi u štampariju pa da ti plastificiraju (u autu neće pokisnuti, na motoru oće), ili u kesicu pa da se toplo zavari.
Evo sad gledam slike po netu. Napred na štap, ispod migavca, jedino bi morao da smisliš nosač neki, ili na blatobran zalepi. Nazad, ima na repu kao rukohvat, može tu. 

Ja evo godinu i po dana, nisam lepio nigde, par puta me zaustavili, rutinska kontrola. Jedan koji se zakačio za to mi je i pisao, nisam hteo da mu dam mito, na to mi je ličilo da hoće, pravio sam se glup i nevešt. Realno na motorima nema gde, ako oće da to "sprovedu", bolje da moraš da imaš prsluk zeleni i P na njemu, kao što imaš na časovima.
Realno za prsluk. Jel mora da se štampa u boji? Izvini što gnjavim temu.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

U autoškoli gde si bio na obuci možeš pitati, možda imaju koje P. Generalno bi trebalo u boji, jer ima propisan oblik, dimenzija, izgled..

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 650 L1, Yamaha XT 1200Z Super Tenere

Moj klimac i zena nose ispod sedista, zaustavio klinca policajac, pitao ga za "P", on im rekao da gde god da zalepi, neko odlepi, pokazao da ima ispod sedista i policeman ga pustio...prosla mu :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 674 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle
On 12.3.2022. at 11:29, Gordak985 je napisao:

Ja i planiram da ponesem P kad odem po motor samo za živu glavu ne mogu da saznam šta treba da radim s tim? Ne šalim se. Za 110 sam se šalio malo, mislio sam da se razumemo ovde. Svakako na putu od prodavca do kuće ne planiram da jurcam, prvo moram lepo esencijalne stvarčice da pretresem. Ako nisam bio jasan, još nemam motor, nisam ni dozvolu podigao.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 

Ja  ne znam ikoga da je popio kaznu zato što nema P na motorinu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 947 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Nije vrag dao mira, morao sam da odem da kupim, u sred radnog dana. Dve nalepnice, sa "gaćama", 230 dinara. Uzeo i nekih sijalica da ne ispadnem debil sam sebi :-)503b7e3a467888c5b6a1cfcc96e52b5a.jpg

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 947 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Da se objasnim, sutra idem po motor. Prošle nedelje kad sam išao da ga gledam 4 ili 5 saobraćajnih patrola usput, rutinske kontrole i to. Takvi su mi rekli da skinem ksenone da me ne bi neke njihove kolege slale na tehnički. Prvi put za 4-5 godina iko obratio pažnju. Nisam ni čuo da su ikog zaustavili. E pa, ne zajebava mi se prvog dana sa probnom dozvolom :-)

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Slušaj, ako je tebi tako mirnija glava, stavi gde nađeš mesto i vozi. Nemoj se time opterećivati.

Ima kolega koje kažu "ma sa probnom svuda, ionako ti ne traže na granici", al ja npr ne mogu, u glavi mi je "šta ako se nešto desi", ne želim tu vrstu stresa, ne moram ja biti kriv. Al isto tako ne nosim P na motoru. Ove godine Srbija i Bosna. Sačekaće Rumunija, Slovenija, Crna Gora.. Al neko može i ode, svaka čast. Bitno da sve što radiš na motoru bude uživanje, samo pamet u glavu i polako pun gas :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 947 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
Slušaj, ako je tebi tako mirnija glava, stavi gde nađeš mesto i vozi. Nemoj se time opterećivati.

Ima kolega koje kažu "ma sa probnom svuda, ionako ti ne traže na granici", al ja npr ne mogu, u glavi mi je "šta ako se nešto desi", ne želim tu vrstu stresa, ne moram ja biti kriv. Al isto tako ne nosim P na motoru. Ove godine Srbija i Bosna. Sačekaće Rumunija, Slovenija, Crna Gora.. Al neko može i ode, svaka čast. Bitno da sve što radiš na motoru bude uživanje, samo pamet u glavu i polako pun gas
Bravo. Razumemo se.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 947 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

U tranzitu, po vojvodini duvalo, ubijalo, u Beogradu svoj na svome, malo se ugrejao i opustio, fina vožnjica do savskog keja na kafu.

viber_image_2022-03-15_05-35-25-287.jpg

viber_image_2022-03-15_05-35-25-342.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 947 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Srećno došao u avliju roditeljsku, popio pivo dva i na autobus kući. Dug dan, počeo u 05:30, sad treba raditi drugu smenu ali izdržaće se, vredelo je.

viber_image_2022-03-15_08-00-48-572.jpg

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 947 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

A da, možda nekog zanima, prenos i plaćanje poreza će mi odraditi agencija za 1500 dinara i poslati papire na kućnu adresu, što je meni više nego odlično jer ko je imao posla s poreskom Rakovica, zna šta je muka. Tablice i saobraćajnu odjavljujem u Beogradskom mupu jer je to dozvoljeno od kad je krenula korona. Super ispalo.

 

A da puta dva, iskrivo sam ključ na pumpi zatvarajući rezervoar neiskusno, nije hteo da obrne kontakt bravu na on, dok ga nisam ispravio. Čim sam došao u svoj kraj, kod ključara da napravim duplikat. Što se ispostavilo kao zezanje jer sam morao da obiđem par koji ima pravi tip ključa. Ali gotovo. 1000 RSD, koga zanima. Novi je glavni, krivi je master :-D

 

Motor se jako lepo ponašao u vožnji, nije bilo problema, kad sam napustio ravnicu malo sam se i opustio, kroz grad i posle Ibarskom bilo uživanje, pravi gradski motorin, ne prija mu ravnica. Ili meni :moto3:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Lepa Kawa :takoje:

Ja cim kupim motor, jedna od prvih stvari je da napravim duplikat kljuca, posto u 90% slucajeva s motorom dobijem jedan kljuc.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja