Jump to content

Moto Zajednica

Kymko S9 brzi od Piaggio Typhoona, da li je to moguce?

Recommended Posts

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Novi Beograd - Friedrichshafen
  • Motocikl: Piaggio Typhoon 50 / Kawasaki z900

Pozdrav svima, imam problem i moram da pitam da li neko ovde zna sta moze da bude uzrok tome da ja sa mojim Piaggio Typhoon-om 50 ccm, odradjen servis sve u fullu, sem kaisa koji je trebao biti zamenjen, ali su mi par majstora rekli da nema potrebe jos ovu sezonu nikako ne mogu da budem ni slican Kimku super 9? I na startu a tek na pravcu samo mi se smeje. Da napomenem presao sam oko 20 000. Da li kais moze da zeza, ili jednostavno taj kimko super 9 ide mnogo bolje od Typhoona? Nije mi jasno, ne verujem da moze toliko da bude bolji, isto konja ima, jedino malo veci tocak, ali ja bih svakako morao na startu da ga dobijem. Kimko je fabrika totalna, nista nije pipnuto. A meni je drugar gilipter stavljao tvrdju satro centralnu oprugu i imao sam auspuh tecnigas uz koji mi izgleda nije stavio lakse rolnice, pa sam stavio od Djilere raner auspuh sa kojom ubrzava ravnomerno i cini se ide ok, ali kada probam sa kimkom odvali me a ja mogu samo da se češem. Pomoc bilo kakva? zapaliću ga :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Novi Beograd - Friedrichshafen
  • Motocikl: Piaggio Typhoon 50 / Kawasaki z900

Zapravo me zanima da li neko iz iskustva zna da li Kimko Super 9 ima duzi prenos ili neku munju koja mu daje za pravo da me ovako nervira. Ako neko zna neka mi kaze da i ja saznam pravu istinu, jer mi se vise ne bacaju pare, pomiricu se sa situacijom, ali ako mi trosi kao autobus (Typhoon voli da popije) onda neka barem ide. Hvala u napred !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Novi Beograd - Friedrichshafen
  • Motocikl: Piaggio Typhoon 50 / Kawasaki z900

Ne znam ljudi, ja sam danas opet pljunuo lovu za kais, nije dalo nikakve rezultate, auspuh mi je okej, sa djilere runner je i radi skuter pravilno, bolje nego sa tecnigasom koji sam skinuo, naravno imam sada i fabricke rolnice. Ali nije ni prici super 9-ki. Izgleda stvarno ovaj tajfun koji se proizvodi od 2009 godine ima mali prenos i generalno nema veze sa onim starijim modelom. Bitno mi je da saznam da li neko ima iskustva sa ova dva skutera, ako moze da mi objasni da li to tako mora ili je u mom skuteru problem. Kompresija mi je dobra, ne znam vise sta da gledam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1822 postova
  • Lokacija: Beograd

Matori, fora je u tome što ti radiš takozvani - tjuning odnosno sjebavaš performanse dodavanjem novih delova.

 

Ne daje ti auspuh dodatnu snagu, već pored toga moraš još nekoliko stvari da uradiš

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Novi Beograd - Friedrichshafen
  • Motocikl: Piaggio Typhoon 50 / Kawasaki z900

Ma kapiram ja da je sve to jedno veliko njesra, ali sta cu kada sam ispao glup, dao sam drugaru da prčka verovao sam mu, on mi je stavio lakse rolne, i oprugu čvršću i karburator je ustelovan bio, ali problem je izgleda što je on ''Doktor za skutere'' prepravljao auspuh koji je za Minareli sto posto, jer on meni nikada nije hvatao Rezonancu. Sada kada sam turio sa djilere, opet ide kao ..rac, ali ajde radi lepse. Vracene su fabricke rolne, stavljen novi kais, danas sam momka na friju zaustavio, raznosac Pica ima onu dzombu pozadi, i plus vizir napred, tu smo negde slicni bili, mada mislim da je on imao vise iskoriscene snage, a dresina raspada se skuterini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Novi Beograd - Friedrichshafen
  • Motocikl: Piaggio Typhoon 50 / Kawasaki z900

Inace moj fabricki auspuh koji sam ostavio kod njega je lik utopio, pa sam morao da trazim od Tajfuna, ali ne pasuje stari model, pa je ovaj djilerin bio jedini koji moze da se stavi. Da sam znao da cu ovako da se veselim nikada ne bih dirao stari fabricki auspuh. Ili to, ili da nadjem bas za Typhoona neki tecnigas predvidjenji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2495 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

EEEE deco, na teži način naučiste da se 2T mašine ne budže odoka već je to skoro nauka uštelovati sve nove delove u jednu celinu, koji nisu fabrički, da to radi do perfekcije. Masa njih ide pogrešnim redom i stavlja šta ima. Ako ne znate ne dirajte ništa i lepo se navozajte umesto celu sezonu da otvarate, rasturate prenos, menjate razno razne delove tj više vremena provedete u popravci nego u vožnji. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Motocikl: Honda Cbr 900 RR

Matori, fora je u tome što ti radiš takozvani - tjuning odnosno sjebavaš performanse dodavanjem novih delova.

 

Ne daje ti auspuh dodatnu snagu, već pored toga moraš još nekoliko stvari da uradiš

 

Ako je 2t skuter u pitanju,varas se decko mnogo 1jee1.gif i do 30-40% je jaci 2t motor ako se ukombinuje sa dobrim auspuhom ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Novi Beograd - Friedrichshafen
  • Motocikl: Piaggio Typhoon 50 / Kawasaki z900

Pa da, 40 dana se zezam oko njega, bio je vise kod majstora nego sto sam ga vozio. Prosle sezone sam dao lepe pare za ovaj auspuh iako je bio polovan, ali sam tada mislio da je to to, napakovacemo ga, staviti lakse rolne i federe tvrdje, karburator ce da se usteluje i to je to. Bio je ok prvih 20 dana, ali nije mogao da se meri sa nekim drugim skuterima kojji imaju rezonu, i onda polako sve gore i gore. Sad ovako sa ovim djilerinim vozim pa mozda se i naviknem. Sad sam opet pa izgleda stavio malo teze rolne, kao po katalogu, i krajnja mi se uopste nije povecala. dodje jeeeedva cajger na 70, a gravirano je 80. Ko zna koliko ja zapravo idem, pravih 60 :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Matori, fora je u tome što ti radiš takozvani - tjuning odnosno sjebavaš performanse dodavanjem novih delova.

 

Ne daje ti auspuh dodatnu snagu, već pored toga moraš još nekoliko stvari da uradiš

 

Ako je 2t skuter u pitanju,varas se decko mnogo 1jee1.gif i do 30-40% je jaci 2t motor ako se ukombinuje sa dobrim auspuhom ;)

 

Pa zapravo, ako cemo bas tacno, nije jaci nego samo radi kako treba tj. nije slabiji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Motocikl: Honda Cbr 900 RR

Pa da, 40 dana se zezam oko njega, bio je vise kod majstora nego sto sam ga vozio. Prosle sezone sam dao lepe pare za ovaj auspuh iako je bio polovan, ali sam tada mislio da je to to, napakovacemo ga, staviti lakse rolne i federe tvrdje, karburator ce da se usteluje i to je to. Bio je ok prvih 20 dana, ali nije mogao da se meri sa nekim drugim skuterima kojji imaju rezonu, i onda polako sve gore i gore. Sad ovako sa ovim djilerinim vozim pa mozda se i naviknem. Sad sam opet pa izgleda stavio malo teze rolne, kao po katalogu, i krajnja mi se uopste nije povecala. dodje jeeeedva cajger na 70, a gravirano je 80. Ko zna koliko ja zapravo idem, pravih 60 :D

 

Prvo jedna stvar,kad pocnes da budzis skuter katalog mozes da uzmes i da zapalis vatru sa njime ;)

drugo,moras da nadjes na netu karakteristike tog auspuha i na kojim obrtajima je najjaci,(kazem da nadjes po netu,da ne kupujes setove i setove rolnica i mucis se dok ne nastelujes kako treba,ovako ces da skratis vreme)

kad otprilike vidis na kojim obrtajima je najjaci,stelujes laksim rolnicama i gadjas te obrtaje (po sluhu tj osecaju kad najace povlaci ili sa nekim digitalnim obrtomerom),za rezonu ti trebaju malo tvrdji federi kvacila da bi bolje kretao iz mesta,neces imati linearno ubrzanje zbog serijskog variomata ali ako lepo ustelujes sve,icice mnoogo bolje nego serijski.poz ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Motocikl: Honda Cbr 900 RR

Matori, fora je u tome što ti radiš takozvani - tjuning odnosno sjebavaš performanse dodavanjem novih delova.

 

Ne daje ti auspuh dodatnu snagu, već pored toga moraš još nekoliko stvari da uradiš

 

Ako je 2t skuter u pitanju,varas se decko mnogo 1jee1.gif i do 30-40% je jaci 2t motor ako se ukombinuje sa dobrim auspuhom ;)

 

Pa zapravo, ako cemo bas tacno, nije jaci nego samo radi kako treba tj. nije slabiji.

 

Opet je jaci nego sto je bio.. :D dobar izduv na 2t i vise od 50% posto posla tuninga si zavrsio ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Novi Beograd - Friedrichshafen
  • Motocikl: Piaggio Typhoon 50 / Kawasaki z900

Pa to jeste :) Imam ja na tajfunku i obrtomer samo ko ce to da rastavlja sastavlja sto puta, nemam vise ni para da kupujem drugi, jedino da prodam ovaj tecnigas pa da kupim ko covek nov za deset soma. Sad na ove gluposti sam dao toliiko, a imam matori djilerin auspuh vidim ja da cu morati opet da se zezam oko toga, bas me nervira, da barem ide 75 pravih pa bih bio zadovoljan, toliko je za njega taman, ionako je malo go..ce nije ni bezbedan preko 75. Ali trosi ubija, ako me razumete sta mi je cilj, da ako vec trosi preko 4 litre skoro 5, onda neka barem cimne kada krecem da mi bude gust, a ne da se nerviram i da mi drugar govori svaki dan ``Pa dooobroo, jeste da trosi mnogo, ali zato ide kao qrac :D :D :D Stvarno los osecaj, treba mi samo malo da mi bude drago sto ide, a ta krajnja pa i ajde ne mora da bude 90 kao sto pricaju ovi klinci, ali barem blizu tih 80 pravih :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Novi Beograd - Friedrichshafen
  • Motocikl: Piaggio Typhoon 50 / Kawasaki z900

Mislio sam da taj dobar izduv moze da se nadje polovan, ali opet i to je macka u dzaku, otkud ja znam da li je za Kitovane masine auspuh ili je bas za serijale, jer koliko znam kitovani skuteri koriste rezone koje kada se stave na 50 ccm nikako ne legnu dobro. A ovaj sto prodaje ako ga pitam druze jel to za Piaggio masine, jel pasuje na Tajfuna, naravno da ce drug koji prodaje negde sa druge strane ekrana da kaze da da druze pasuje, bas je skinut sa Tajfuna manje vise imas srece :P I onda opet kupim i napravim istu stvar :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica, Lacarak
  • Motocikl: Honda Rebel CA125, u potrazi za VF750C Magna :)

Nadam se da se ne ljutis na moj prethodni post, malo sam se salio. Ako si bas zapeo da to resis onda stekaj pare i idi kod nekoga ko provereno zna sta radi a ne kod komsije preko puta koji je cuo od svoje baba tetke da to tako ide...

 

Kad promenis izduv poremetis is smesu na karbu pa i to treba da se postela, a ako ga budes terao sa nedaj boze siromasnom smesom zakovaces ga.... proveri kakve ti je boje svecica to ti je neki prvi indikator kakva je smesa.

 

Ako skuterce ide, mani se bacanja para na 5-10 Km/h vise

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Novi Beograd - Friedrichshafen
  • Motocikl: Piaggio Typhoon 50 / Kawasaki z900

Nisam se naljutio zato sto sam svestan cinjenice da sam dupe glava, sve radim da uradim sto pre ne razmisljam preterano, a strpljiv sam kao pubertetlija :) Nema sta karb je ustelan, radi on okej, otici cu kod jednog mog Boce Bajkera on mi je jednom cackao amburator pre sto godina i skuter je radio kao singerica, ni jedan servis mi nije tako potrefio. Ali taj nema vremena, moram da ga jurim po mesec dana. U glavnom, cinjenica je da tajfunko ovaj moj koji je proizveden 2009 te i sa fabrickim auspuhom bez katalizatora ne verujem da moze 70 da razvije, a verujem da one stare kajle italijanske idu 80 i dan danas samo trose ko autobus. Hteo sam da idem barem otvorenije malo sa dvoje, da kada stavim devojku ne moram da crvenim uz brdo kako ce da pomisli da cemo da stanemo. A kada sam stavio auspuh tecnigas prosle sezone isao je on fino jedno 20 dana, drugar ga je skarabudzio da ide, i onda je krenuo da se cuje slabije i na kraju se cuo kao fabricki. Meni je sve ovo misterija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Motocikl: Honda Cbr 900 RR

Pa to jeste :) Imam ja na tajfunku i obrtomer samo ko ce to da rastavlja sastavlja sto puta, nemam vise ni para da kupujem drugi, jedino da prodam ovaj tecnigas pa da kupim ko covek nov za deset soma. Sad na ove gluposti sam dao toliiko, a imam matori djilerin auspuh vidim ja da cu morati opet da se zezam oko toga, bas me nervira, da barem ide 75 pravih pa bih bio zadovoljan, toliko je za njega taman, ionako je malo go..ce nije ni bezbedan preko 75. Ali trosi ubija, ako me razumete sta mi je cilj, da ako vec trosi preko 4 litre skoro 5, onda neka barem cimne kada krecem da mi bude gust, a ne da se nerviram i da mi drugar govori svaki dan ``Pa dooobroo, jeste da trosi mnogo, ali zato ide kao qrac :D :D :D Stvarno los osecaj, treba mi samo malo da mi bude drago sto ide, a ta krajnja pa i ajde ne mora da bude 90 kao sto pricaju ovi klinci, ali barem blizu tih 80 pravih :)

 

Ne moze on da ide kako treba ako se ne usteluje lepo,vidim da ti nisi bas upoznat oko ovoga tako da ti preporucujem da se ostavis zezanja i vozis takav kakav jeste motor,jer je to rupa bez dna,mozda taj tehnigas ima blokadu na ulazu,a i dobar je auspuh za serijalu,nema potrebe za drugim ako nije ulubljen haos negde..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Novi Beograd - Friedrichshafen
  • Motocikl: Piaggio Typhoon 50 / Kawasaki z900

Nije ulubljen, ali je secen, na pocetku je prepravljan. Nisam znao da rezonantni auspuh moze da ima neku blokadu. Ne znam, najlakse je kupiti jaci i voziti se ko covek. Ali nemam kategoriju. Sad to kosta blizu 30 hiljada, kazem opet zeleo sam malo lakse da idem uz brdo, jer ja ne vozim od tacke A do tacke B, vec volim da predvece sednem i zujim dok ne potrosim to sto sam sipao. Da l to bilo sa nekim pozadi ili sam ne bitno, cisto sam zeleo da malo bolje povuce. Uzeo sam njega bas iz razloga jer sam u grckoj sa devojkom isao ekstra, nikakav kit nije imao, dresina prava, sipao mu neko ulje grk najgore, skuter je bio zvrk. Ovaj moj ni zv od zvrka. Pre kupovine nisam ni mislio da stavljam auspuh, vozio sam i runnera i typhoona sa fabrickim i apsolutno nije bilo potrebe, ali ovaj moj 2009/2010 godiste je bas sporiji. Inace ne bih nikada ulazio u ovo budzenje da me dobri moj drugar nije nalozio, i naravno proveo sam se ekstra, isao skuter 20 dana ekstra, a uzbrdo imao knedlu opasnu dok ne krene onda se razvrti. A na pravcu je bio okej, ma ne znam ni sam. U servisu su mi valjda nastelovali sad amburator, ali nece preko 70 ni da cuje. Pomislio sam da me zeza instrument tabla, e onda sam probao sa kymkom super 9 osurio me i na startu posle odvojio se 7, ili 8 metara ma i vise lupam sad, ali nije bilo teorije da se merimo. Plus imam nov kais orig iz italije stigao, juce opet probao ista svar. Zato i pitam jel moguce to da je Kymco Tajvanac tata za Typhoona, koji je kultni skutercic?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Jedino sto ti je potrosnja velika a to sto ide 70 treba i srecan da budes jer ti je legalni limit 45..i ja vozim biciklu koja izgleda i ide malo "ozbiljnije" ali je i dalje bicikla sa 6 brzina (yamaha tzr 50)..kompleksi su najgora stvar. Ustimaj karburator da trosi do 3 litre i vozi ko covek. Ako hoces nesto ozbiljnije, polozi, kupi i vozi. Isti savet na sebi primenjujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Novi Beograd - Friedrichshafen
  • Motocikl: Piaggio Typhoon 50 / Kawasaki z900

Hehe ne moze piaggio cvaja da trosi 3 ni u snu :D Otkud znam, zao mi da ga prodajem, novog sam ga kupio, isao je uvek kao qc, sad sam posle 4 godine na istom. Probao sam da ga ubrzam,otkud sam znao. E sad primetio sam da i sa 4 i po grama rolnicama malosi on jedva digne obrtaje na 8000, da mu nije cdi mozda uštinut, pa ne moze jer ima EU neku glupu blokadu? Da li Cdi moze da zeza, da obrtaji ne mogu da se naprave da bi napunili reyonu. tecnigas fata na 8500 valjda najbolje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Novi Beograd - Friedrichshafen
  • Motocikl: Piaggio Typhoon 50 / Kawasaki z900

Sta bih dao da sam polozio na vreme dok je jos A bilo 25 hiljada. Ali nisam imao love za to. Ovako se vozim na 50 ccm a trosi vise nego da je 125. Da bar ide kao one matore tajfunčine bio bih zadovoljan, ovako sam rastrojen :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

S obzirom da imas Am nece ti izaci vise od 35 000 polaganje a to je razlika manja od 100 eura. Ustedis za mesec dana na gorivu1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja