Jump to content

Moto Zajednica

pomoc oko papirologije stranca

Recommended Posts

  • U prolazu, 10 postova

uzeo sam neki skuter uvezen iz italije covek kaze da ga je on samo uvezao i nije prijavio na carini jer je mislio za delove da ga koristi e sad ce biti uskoro namesten i ja bi zeleo da ga legalizujem imam saobracajnu njegovu i nista vise, cujem se sa nekim drugarom on mi kaze bez saobracajne i tablice nista ne moze, ja nazovem coveka on kaze da je tablica vracena prethodnom vlasniku i on to kaci na drugi motor i samo prijavi ga na osiguranju jer su to nek male tablice nisu kao kod nas ja reko pa jel imate neki racun nesto kaze da je dobio fakturu od tog otpada gde je uzet motor al da ce da je potrazi ima li kakve sanse da se ocarini ako nema te fakture rec je o piaggio nrg mc 2 50 cc ako sam omasio pod forum molio bih urednike da premeste gde treba da bude ova tema hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Gts Super 300

Mislim da ti motor nema poreklo te ne mozes nista da uradis.

Da imas papire,procedura je koliko ja znam da izvezes motor van nasih granica pa opet nazad gde dobijas sve propratne papire.

U tvom slucaju je najbolje da nadjes neki havarisani,u delovima i sl.pa da preko njega probas da legalizujes tvoj scoot.

Ako taj lik i dalje vozi te tablice u Italiji,tvoj motor je zvanicno tamo.

 

:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

UGlavnom ti treba odjava tamo, da je sve legalno odradjeno, posle na granici kod nas dobijas papire ako je sve ok, platis posle spediciju i carinu i samo registrujes. Tako bi trebalo odprilike da bude. E sad ti ako imas samo saobracajnu to ti nista ne znaci, trebao bi ugovor da imas tamo , ali ti ni to nemas.. Sad ti jedino ostaje da nadjes neki kao sto je kolega reko havarisan sa urednim papirima i to da izmuvas ovde ( ali to ti je krivicno delo, tako da .... JA ti samo kazem sta bi mogo, nemoj zbog mene da te juri policija i da ti oduzmu motor, uglavnom haos da ispadne :D )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1378 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Za skuter je neisplativo. Ali ipak kontaktiraj nekog speditera reci problem i dobices cenu za resavanje istog.(nemoj telefonom vec idi licno sa saobracajnom u kancelariju)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1321 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Potrazi moje postove , par puta sam objasnjavao da moze vlasnik iz saobracajne vozilo direktno cariniti. Kontaktiraj vlasnika, pitaj kad dolazi ovamo, a ti nadji speditera, pa se raspitaj..U tom slucaju vozilo ne treba biti odjavljeno.

Ako imas saobracajnu vozilo ne moze biti bez porekla- kako neko gore lupi..

Ne treba od legalnog praviti nelegalno..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

Na papiri pise da je vlasnik neki covek odavde gde ja zivim mogu da ga nadjem negde 100% ili nekog od njegovih sad cu da slikam taj papir pa mi vi recite sta je to nema nista od one fakture ne moze covek da je nadje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Certificato di circolazione - to bi trebalo da je saobraćajna dozvola ako se ja razumem u kineski :) Za potpuno legalno carinjenje mislim da ti treba još ugovor o kupoprodaji sa vlasnikom navedenim u saobraćajnoj i potvrda o odjavi vozila iz Italije (pošto je vlasnik "naš" čovek, možda možeš to da izganjaš). A možeš kao što su i neke kolege navele da nađeš dobrog špeditera i da "rešiš" carinjenje uz određenu novčanu nadoknadu dobrom špediteru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit (ex Kawa ER5)

Certificato di circolazione - to bi trebalo da je saobraćajna dozvola ako se ja razumem u kineski :) Za potpuno legalno carinjenje mislim da ti treba još ugovor o kupoprodaji sa vlasnikom navedenim u saobraćajnoj i potvrda o odjavi vozila iz Italije (pošto je vlasnik "naš" čovek, možda možeš to da izganjaš). A možeš kao što su i neke kolege navele da nađeš dobrog špeditera i da "rešiš" carinjenje uz određenu novčanu nadoknadu dobrom špediteru.

 

upravo tako 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

moram potraziti nesto da vidim dal moze da se napravi ili da se cujem sa vlasnikom sad u toku ovih dana, da se nadjemo pa da vidim sta mi je ciniti, ako nekom nesto jos sine na pamet slobodno nek baci post pratim ja ovo non stop.Sad u nedelju ce biti skuter zavrsen bice i tema kako je radjen i par slika 1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja