Jump to content

Moto Zajednica

Glupo pitanje :p

Recommended Posts

  • DR.Mr, 214 postova
  • Lokacija: Pancevo

ma ne zanima me koliko moze da juri....pljas sta ti kao neznas koliko moze da juri ...  ;D

 

"Koliko moze da razvije". :D

 

heehehe napisao prvo tako i onda se zamislio i eto :)) kasno je

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest gordanmg

... i odjednom ga zavrte u blokadu ja ga klepi po ruci reko "sta to radis" a on "da cujem zvuk"...

 

I? Kako se cuje?  ;D

 

Suza je luda 2 sulundara mislim da joj je to prvo uterivanje u crveno!!!! :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

bilo je ovde na forumu ranije kada je klinac od 17 godina dosao sa kevom da od nekog forumasa kupi zujku od preko 100ks, da li bese neki zx ili sl. ne mogu da nadjem to, davno je bilo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Dogodine opet...

zamisli kada ti dodje 10-ak kupaca i vise i svaki ga tera u crveno ::)

 

Do sada sam prodao tri R motora. Svako je mogao da ga proba tek kad ostavi pare na sto. Znaci, sve se dogovorimo i probas, pa ako sam te slagao u necemu- vratim ti pare. Takodje, ako nesto zajebes- smatraj da si kupio motor!  ;D  Nikad nisam naisao na negodovanje zbog toga, stavise, sva tri motora su kupili prvi koji su dosli da ih vide.  A Bandita sam prodao bez probe, onako "na slepo"! Ima raznih ljudi, i svi imamo svoje rituale i nacine kupovine...

 

Zanima me jedna stvar. Kada ga puknes i kada ga teras do/u crveno, a ako je u pitanju R6, R1 ili neki RR motor, gde ces to da radis? Verovatno moras na stazu ili neku pistu... ;D

 

 

Druze neznam odakle si ti, ali kod mene u ZR su ti sve pravci i coskovi, nigde bozje krivine. Konkretno, na 300m od moje kuce pocinje regionalni put tj 8KM PRAVCA, a protok vozila ti je jedva 10 na sat. Ne kazem da je BEZBEDNO, ali je itekako moguce tu osrafiti svakog R-a do granica mogucnosti.

 

miajlovo?:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo.

Prvo ga probas polako, pa tek onda brzo.  ;D ;D

Pre svega, motor vizuelno pregledas. Obratis paznju na gume, lanac i plocice, i vidis u kakvom su stanju.

Zatim obratis paznju na volan, ram i stapove, vidis dal ima tragova ispravljanja/varenja...farbanja na spojevima...

Upalis, cujes kako radi.

Promenis svih 5 - 6 brzina, vidis kao vuce i kako radi u svakoj na malim i srednjim obtrajima. U toku te probe istovremeno gledas kakve su kocnice, gde hvataju, koliko hvataju, da li propadaju... koliko propadaju stapovi prilikom kocenja...slusas zvuk motora... zatim vidis kakva je geometrija motora, da li vuce u stranu...

tek kad malo "shvatis" na kakvom motoru sedis tek onda ga razvuci, ali ne u crvenu pa koliko izdrzi, nego ga u drugoj/trecoj navrtis do blokade, cisto da vidis da li "glatko" prima gas ili na nekom broju obrtaja ima knedlu, ili neku blokadu, pa npr, ne mozez da ga navrtis vise od  tog broja obrtaja itd, itd...

Velika je to nauka, a ne samo: "Dodjes, vidis i kupis."

Bar ja ne podrzavam takav nacin kupovine motora.

Eto.

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo.

ako je 4takta obavezno gurnes prst u auspluh i vidis dali nema ulja na prstu,ako ima nekupuj znaci da trosi ulje ;D

 

Tako je.

Pa onda otvoris cep gde se dosipa ulje, malo zavuces prst i zahvatis ulje, protrljas izmedju kaziprsta i palca...ako je sve glatko  to je OK, ako ima grumuljica, ne valja...

 

Naravno, ne radi to dok je ulje vrelo!!! ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja