Jump to content

Moto Zajednica

Glupo pitanje :p

Recommended Posts

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

Zanima me kad probam motor, izadjem na pravac i puknem ga, da li da ga teram u crveno ili samo da pipne crveno ili ne treba da se tera u crveno, da li da pocnem od 2ge brzine  (ovo se odnosi samo kad se motor proba), kako vi probate motor kad kupujete? Hvala :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Ja nisam načeo crveno ni na jednom motociklu koji sam ikada vozio bilo da je moj ili tuđi. Kada god sam probao motocikl, gledao sam da li je udoban, u kakvom je stanju i koliko košta. Uopšte ne razumem poentu visoke turaže pri probi, to može svaka raga, probaj da ukočiš... To ti povlači ogibljenje, gume, kočnice, creva, ručke, gumice, ulje... A tebi nikada neću (pro)dati motor.  ;D

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 584 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: ZX 12 R

Ja nisam načeo crveno ni na jednom motociklu koji sam ikada vozio bilo da je moj ili tuđi. Kada god sam probao motocikl, gledao sam da li je udoban, u kakvom je stanju i koliko košta. Uopšte ne razumem poentu visoke turaže pri probi, to može svaka raga, probaj da ukočiš... To ti povlači ogibljenje, gume, kočnice, creva, ručke, gumice, ulje... A tebi nikada neću (pro)dati motor.  ;D

 

najzli

 

Znači ti nisi NAJzli prema motorima,nego prema nečemu ( nekome ) drugom  ;) ;) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

U al ste se raspisali... :) ... Ni ja nisam vozio svoj prvi motor koji sam kupio ... Znam da vozim motor ... Naravno da cu gledati i ostale stvari na motoru, nego me ovo interesovalo drug mi rece kad probas motor(kola), sta vec, kaze obavezno u crveno pa ako izdrzi dobar je ... :D  :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova
  • Lokacija: Banovo Brdo

Ovo sto ti pise,pre crvenog.Smatraj ,kao da si u leru.Samo u crveno.I to nemoj da pipas.Nego do kraja.Da vidis sta zna.Ako to izdrzi,stvarno je motor dobar,a ako ne izdrzi.Verujem da ce te vlasnik motora ubediti da ga "kupis". :D :D :D :D

E tako se to radi :D :D :D :D :D

Kao sto i naslov kaze...........

To sto ti gledas na motoru,kad kupujes je nebitna stvar.Tebi bi svaki odgovarao. ;)

Pazi koliko ti ne razmisljas.Prvi put sednas na motor i "zavrces" ga u crveno :o

Kad kupujes motor povedi nekog iskusnijeg,koji ce da pogleda motor,a ne "koliko to moze da razvije". ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150
:P :P :P  znam da vozim motor vozio sam hornet 6oo, i bas sam imao dobar osecaj kao da lebdim, ja kazem drugu da kad se proba motor 'gledas' kako se ponasa u voznji, a ovaj moj drug, cuti bre nemas pojma nego ga puknes u crveno pa ako izdrzi uzimaj ... ??? ... Pa ja reko da pitam iskusnije ... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Zagreb,Umag HR
  • Motocikl: Harley Davidson Chicano custom

ahahahah !! ma daaaa samo ga zavrni u crveni i ako izdrzi 15 mina ! kupuj ! ;D ;D ;D

a ako ne izdrzi,opet ces ga morati kupiti ;D ;D ;D na isto ti dodje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Ja bas ne mislim da je pitanje (skroz) glupo. ::)

 

Ako hoces da vidis u kakvom je stanju agregat neke 2t sportske zujalice, najbolje je razvuci drugom od lera do crvenog,pogledaj kako se ponasa, pa onda pogledaj kako ce se izboriti sa najvisim stepenom prenosa.

Teorija oprobana par puta u praksi. So far- so good!  ;D

 

Naravno, ni jedna masina ne voli obrtaje u granicnom podrucju, a u vecini slucajeva za najveci ucinak uopste nije potrebno pribliziti se limitatoru...

 

Evo pogledaj ovde, mislim da je to odgovor na tvoje pitanje:

http://www.sportrider.com/tech/146_0402_art/index.html

 

http://www.sportrider.com/tech/146_0402_art_sup/index.html

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: MTS 1200s DVT

ja se slazem da je dobro zavrteti masinu, jer moze dosta stvari da se otkrije. pri vecem broju obrtaja, pri opterecenju, znaci u brzini - ne u leru, moze doci do trzanja, odnosno cimanja, sto moze da ukaze na neispravnost nekog dela vezano za struju. probijanje svecice, nekog od kablova, struja je jaca, a moguce je otkriti i lose stanje  karburatora. Ili ako je injection, stvari postaju dosta komplikovanije, citaj skuplje, za popravku

 

p.s. naravno da ne treba terati u crveno, ali ne treba ni da saltas na 3000rpm :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

Zanima me jedna stvar. Kada ga puknes i kada ga teras do/u crveno, a ako je u pitanju R6, R1 ili neki RR motor, gde ces to da radis? Verovatno moras na stazu ili neku pistu... ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

zamisli kada ti dodje 10-ak kupaca i vise i svaki ga tera u crveno ::)

 

Do sada sam prodao tri R motora. Svako je mogao da ga proba tek kad ostavi pare na sto. Znaci, sve se dogovorimo i probas, pa ako sam te slagao u necemu- vratim ti pare. Takodje, ako nesto zajebes- smatraj da si kupio motor!  ;D  Nikad nisam naisao na negodovanje zbog toga, stavise, sva tri motora su kupili prvi koji su dosli da ih vide.  A Bandita sam prodao bez probe, onako "na slepo"! Ima raznih ljudi, i svi imamo svoje rituale i nacine kupovine...

 

Zanima me jedna stvar. Kada ga puknes i kada ga teras do/u crveno, a ako je u pitanju R6, R1 ili neki RR motor, gde ces to da radis? Verovatno moras na stazu ili neku pistu... ;D

 

 

Druze neznam odakle si ti, ali kod mene u ZR su ti sve pravci i coskovi, nigde bozje krivine. Konkretno, na 300m od moje kuce pocinje regionalni put tj 8KM PRAVCA, a protok vozila ti je jedva 10 na sat. Ne kazem da je BEZBEDNO, ali je itekako moguce tu osrafiti svakog R-a do granica mogucnosti.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Cubric

ja se slazem da je dobro zavrteti masinu, jer moze dosta stvari da se otkrije. pri vecem broju obrtaja, pri opterecenju, znaci u brzini - ne u leru, moze doci do trzanja, odnosno cimanja, sto moze da ukaze na neispravnost nekog dela vezano za struju. probijanje svecice, nekog od kablova, struja je jaca, a moguce je otkriti i lose stanje  karburatora. Ili ako je injection, stvari postaju dosta komplikovanije, citaj skuplje, za popravku

 

p.s. naravno da ne treba terati u crveno, ali ne treba ni da saltas na 3000rpm :)

 

Bas tako nekako.

 

Treba da se proba sa zavrtanjem gasa, ali ne u crveno, nema potrebe, nego cisto da vidis kako vuce u svim obrtajima, da li trza, mrsi, itd...

Takodje mozes da probas i kakav je menjac, i da li ispada iz neke brzine, tako sto ces naglo dodati gas (ali opet kazem, ne u crveno). Moze i kvacilo da se proveri da li proklizava, recimo ubacis u 6-tu, pa mu iz srednjih obrtaja zavrnes gas. I tako neke fore, ali cvreno polje zaobidji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 186 postova
  • Lokacija: NBG

U al ste se raspisali... :) ... Ni ja nisam vozio svoj prvi motor koji sam kupio ... Znam da vozim motor ... Naravno da cu gledati i ostale stvari na motoru, nego me ovo interesovalo drug mi rece kad probas motor(kola), sta vec, kaze obavezno u crveno pa ako izdrzi dobar je ... :D   :P

Motor se nikad netera u crvenu zonu.Crvena zona predstavlja režim rada motora,gde se mašina ozbiljno napreže i dovodi odkazivanja agregata.

Prvo zbog toga,drugo:motor se nikad neisprobava tako iz prostog razloga što nepoznaješ motor-kako je vožen,kolko je vožen,nedaj bože da nešto nije u redu....niti možeš da čuješ,a kamoli da reaguješ.Ako oćeš da osetiš snagu,potrebno je da znaš,pri kojim obrtajima se skriva snaga.

Na primer: Moja ninja ima 20 000 o/min,od toga na 17 500 je blokada(počinje crveno polje),ali snaga mu je na 14 500 o/min,tago da vožnja mog motora preko 15 000o/min-predstavlja čisto vađenje duše. :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

@Maki

Hehehe. Ja sam u Sumadiji pa bas i ne mozemo da se pohvalimo pravcima :(.

Naravno da je moguce i ima puteva ici do crvenog, ali ja sam vise mislio na aspekt bezbednosti. Kada neko kupuje motor, obicno nema (dovoljno) iskustva sa tim konkretnim modelom. Zatim, kocnice, ogibljenje,... Ako jos tome dodamo da ako ja dodjem kod tebe da kupim motor. Ti kazes da je tim putem pravac i da tu mogu da ga probam. Ali ne poznajem put, rupe, frekfenciju saobracaja,...

Samo sto nisam bio dovoljno jasan u prethodnom postu.

Pozdrav  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

 

Hehehe. Ja sam u Sumadiji pa bas i ne mozemo da se pohvalimo pravcima :(.

 

 

Hej, menjao bih se sa tobom kad bi mogao.  ;D :)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova
  • Lokacija: Banovo Brdo

  Do sad nisam davao,da bilo ko sedne na moj motor i provoza ga.

A pogotovo ne neki "indijanac",koji je dosao da pogleda motor(zainteresovan za kupovinu).

Ja ga cuvam, pazim,...i sad dodje neko da se izivljava >:(

Jos u glavi mi je,da nedaj Boze padne.Sta onda? ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

  Do sad nisam davao,da bilo ko sedne na moj motor i provoza ga.

A pogotovo ne neki "indijanac",koji je dosao da pogleda motor(zainteresovan za kupovinu).

Ja ga cuvam, pazim,...i sad dodje neko da se izivljava >:(

Jos u glavi mi je,da nedaj Boze padne.Sta onda? ::)

zato prvo uznes pare ,pa nek se provoza pa ako padne sam mu kazes upravo si postao vlasnik motora,a cim ga zavrti u crveno pare ne vracas,nek nastavi da ga vozi,,jos nedaj boze neki taliban koji nema ni vozacku a ti mu dao motor u ruke pa najebes i ti ,,neka fala,vozacku na uvid,pare u ruke  pa nek proba,posle je kasno jos moze da te tuzi da su ti gume bile celave kocnice lose,,,,,,,,,,,,,,,i na kraju ako nepadne ,gazio motor u crveno skako po menjacu,tebi nesto crkne ispadne da si hteo da ga zajebes,,,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest gordanmg

Pre neki dan mi bio neki klinac da vidi motor gsx 750 f i ja ga malo zagrejao ajd da mu da malo gas kao da ga cuje. On dade 2-3 puta gas normalan i odjednom ga zavrte u blokadu ja ga klepi po ruci reko "sta to radis" a on "da cujem zvuk" a ja mu pokaza kapiju i rece mu "motor nije na prodaju". Budala da vidi kako se cuje i da ga cuju niz ulicu kad dolazi i odlazi od kuce i da ga vide devojke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja