Jump to content

Moto Zajednica

Bandit dilema / help

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova

Pozdrav svima!Dakle, pred kupovinom sam prvog jaceg motora i pomoc iskusnijih bi mi sjajno dosla. Naime, vagam izmedju Bandita 1200 i 600 (bitna mi je potrosnja, registracija i odrzavanje). Koliko otprilike vrijede ovi modeli? Na sta da obratim paznju? Takodje, u igri je i Ducati Monster...

Upomoc :)1care.gif1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7079 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

ako ti je bitna potrosnja i cena registracije onda naravno uzimaj 600-tku, a cena odrzavanja je skoro ista za obojicu, ne verujem da ima neke velike razlike

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Jaca 125

Моје мишљење је у том случају да дајем предност моделу од 600цц,економски

повољнији,а и више него довољно је снажан (превише) за први већи мотор.

Одлучи срцем, разумом,а нажалост и новцем спремним за бајкић...

Поздрав.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Znaci znacajna je razlika u troskovima registracije, nema veze sto su dvotockasi u pitanju? Sistem kao kod cetvorotockasa? Izvinjavam se zbog svog neiskustva 1neznam.gif vala na odgovorima!

P.S. model od 1200 kubika je jeftiniji za 200 eura, oba dobro izgledaju, sto doprinosi mojoj zbunjenosti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Znaci znacajna je razlika u troskovima registracije, nema veze sto su dvotockasi u pitanju? Sistem kao kod cetvorotockasa? Izvinjavam se zbog svog neiskustva 1neznam.gif vala na odgovorima!

P.S. model od 1200 kubika je jeftiniji za 200 eura, oba dobro izgledaju, sto doprinosi mojoj zbunjenosti...

 

zavisi od godista, stanja, da li uskoro istice registracija, da li je odradjen servis, ili nekom treba toliko novca pa se cene zato razlikuju.

Pa odrzavanje ti odprilike isto kosta, npr odprilike ista kolicina ulja ide u oba, filter ulja je slicne cene mozda 50ak dinara jeftiniji/skuplji. Lanac i lancanici su ti isto u tom rangu ( 100ak e ) , odprilike jedina drasticna razlika je sad registracija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6829 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nema sanse da je 100ak, pre ce biti oko 150 -60 eur. Sa 100 bi mogla ova ekipa sa 525 lancem.

 

Ovo ostalo, filteri, plocice, ulja, sajle je tako kao sto si napisao.

 

 

Ono sto je skuplje:

 

Registracija, gume, verovatno i potrosnja ali to ce vec morati da potvrdi neko ko ih vozi. Imaj u obzir da ce 1200 mnogo vise i brze da satre potrosni materijal od 600ice i to je sasvim normalno.

 

Ja se nadam se da imas bar 2 godine iskustva na nekom manjem motociklu pre nego sto ces sesti na 1200?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
1391880264[/url]' post='1598448']

Nema sanse da je 100ak, pre ce biti oko 150 -60 eur. Sa 100 bi mogla ova ekipa sa 525 lancem.

 

Ovo ostalo, filteri, plocice, ulja, sajle je tako kao sto si napisao.

 

 

Ono sto je skuplje:

 

Registracija, gume, verovatno i potrosnja ali to ce vec morati da potvrdi neko ko ih vozi. Imaj u obzir da ce 1200 mnogo vise i brze da satre potrosni materijal od 600ice i to je sasvim normalno.

 

Ja se nadam se da imas bar 2 godine iskustva na nekom manjem motociklu pre nego sto ces sesti na 1200?

 

Pa dugo sam imao 50 kubika (haha, znam 1zvizduk.gif ) i u nekoliko navrata vozio 750, ali nista svakodnevno, u kontinuitetu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CB500XA

Ja imam bandita 600 vec 3 godine, pa mogu da ti kazem moj utisak... 1200 kubika za prvi motor bi moglo da bude pogubno, verujem da ima onih koji su normalno prosli, ali ako si pametan ici ces korak po korak. Ja sam vozio kineza 125 2 godine, pa sad bandita 600 3 godine i planiram da ga prodam i uzmem bmw r1100r. Znas ono... sto je brzo to je i kuso :) samo polako i vozices motore ceo zivot 0takoje.gif

 

Ps. registracija za bandita je oko 17k sa novim tablicama, ne znam tacno za 1200 ali sam siguran da je minimum 25k. Veliki mislim da je i nesto tezi (a 600 je vec dovoljno tezak, veruj mi). Nisam siguran da su jeftiniji, ali su povoljniji prilikom kupovine bas zato sto je registracija dosta velika i guta benzin kao ala. 600 trosi 6l/100km, dok veliki minimum 8-10 (neka neko potvrdi ko zna tacno). Po meni jedina prednost 1200 je na autoputu gde na mnogo nizim obrtajima mozes da ides pristojnu brzinu za autoput a da ne stajes na svakoj pumpi. Sto se tice snage, 600 je ima na pretek. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Obicno sam ljudima koji postave ovo pitanje (vise puta) savetovao da idu redom, kako i treba (po meni je i 600 prejako za prvi motor al´ajd´sad...), ali cesto budem ismejan... Ali neka, ko zna zasto je to dobro...

 

Od sad savetujem samo hiljadarku i/ili vise-jace, pa sta bude...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: kawasaki

Procitaj prvo ovu temu ako vec nisi,

 

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/84256-yamaha-r6honda-cbr600f4-ili-suzuki-gsxr600/

 

a ima jedan extra komentar u njoj:

 

 

 

kobra user_popup.png

  • av-2203.jpg
  • Free rider
  • bullet_black.pngbullet_black.pngbullet_black.png

  • user_add.png
  • email_open.png

  • Grupa:

    Members

  • Broj Postova:

    1792

  • Učlanio se:

    19-December 07

  • Lokacija

    Beograd/Borca

  • Motor:

    bi voleo da imam

Napisao 08 August 2012 - 15:56 PM

 

Ja mislim da ti je malo 600ccm treba odma da sednes na R1 ili neki odrugi od 1000 ccm Mnogo su lepsi motori od 1000ccm a i kad prodes gradom delujes bas mocno na njemu, svi se okrecu i pitaju ko je onaj baja cica mace sto odvaja !!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

samo polako druze ......idi redom kako je Bog rekao a ne ljudi..........vozi od sve manje kubikaze pa tokom godinama sakupljanog iskustva prelazi ako UOPSTE IMAS POTREBE I ZELJE na vecu kubikazu.......Bandit 1200 je proveren agregat i potrosnja nije zanemarljiva medjutim i zadnju gumu racunaj duplo u toku sezone ako se bas vozis,,,,,tezak i jak pa samim time i trosi gumu kao dobar dan.......Potrosnja jeste malo veca pogotovo ako si slobodniji na gasu tako da za aj da kazemo nekih 7 meseci u godini trosak za razliku u gorivu izmedju 600 i 1200 nije opet bas za zanemariti pod uslovom.......da imas bas dobra primanja pa te potrosnja i ne interesuje.....tako da se dolazi logicno do zakljucka da je ipak 600 ekonomicniji i to ne za malo............

 

600 je isto provereno dobar njihov agregat pouzdan.......ali dobro obrati paznju na sastave varova na ramu....da boja nije ispucala jer to govori o mnogo cemu da sad ne objasnjavam puno......ulje isto nesme nigde da slini na sastavima blokova i glave......i naravno kad probas motor dobro ga zagrej bas ljudski pa onda proveri dali i pusi...........ako sve navedeno bude OK kupuj ga ako neki od navedenih kriterijuma nisu kako treba trazi drugi primerak........

 

Ne zaleci se ,.......,motora ima koliko hoces a para nigde...... :Mina: da nebude posle skuplja dara nego mera za kupljen motor...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svaki Totalitarizam Ubija U Ime Optimizma!, 326 postova
  • Lokacija: Neoplanta
  • Motocikl: BMW R 1150 GS ADV Los

Ja imam bandita 600 vec 3 godine, pa mogu da ti kazem moj utisak... 1200 kubika za prvi motor bi moglo da bude pogubno, verujem da ima onih koji su normalno prosli, ali ako si pametan ici ces korak po korak. Ja sam vozio kineza 125 2 godine, pa sad bandita 600 3 godine i planiram da ga prodam i uzmem bmw r1100r. Znas ono... sto je brzo to je i kuso :) samo polako i vozices motore ceo zivot 0takoje.gif

 

Ps. registracija za bandita je oko 17k sa novim tablicama, ne znam tacno za 1200 ali sam siguran da je minimum 25k. Veliki mislim da je i nesto tezi (a 600 je vec dovoljno tezak, veruj mi). Nisam siguran da su jeftiniji, ali su povoljniji prilikom kupovine bas zato sto je registracija dosta velika i guta benzin kao ala. 600 trosi 6l/100km, dok veliki minimum 8-10 (neka neko potvrdi ko zna tacno). Po meni jedina prednost 1200 je na autoputu gde na mnogo nizim obrtajima mozes da ides pristojnu brzinu za autoput a da ne stajes na svakoj pumpi. Sto se tice snage, 600 je ima na pretek. :)

 

Ako je za moj GSX 1400 registracija 23000 din ,onda je i za bandita 1200 toliko odprilike...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Ja imam bandita 600 vec 3 godine, pa mogu da ti kazem moj utisak... 1200 kubika za prvi motor bi moglo da bude pogubno, verujem da ima onih koji su normalno prosli, ali ako si pametan ici ces korak po korak. Ja sam vozio kineza 125 2 godine, pa sad bandita 600 3 godine i planiram da ga prodam i uzmem bmw r1100r. Znas ono... sto je brzo to je i kuso :) samo polako i vozices motore ceo zivot 0takoje.gif

 

Ps. registracija za bandita je oko 17k sa novim tablicama, ne znam tacno za 1200 ali sam siguran da je minimum 25k. Veliki mislim da je i nesto tezi (a 600 je vec dovoljno tezak, veruj mi). Nisam siguran da su jeftiniji, ali su povoljniji prilikom kupovine bas zato sto je registracija dosta velika i guta benzin kao ala. 600 trosi 6l/100km, dok veliki minimum 8-10 (neka neko potvrdi ko zna tacno). Po meni jedina prednost 1200 je na autoputu gde na mnogo nizim obrtajima mozes da ides pristojnu brzinu za autoput a da ne stajes na svakoj pumpi. Sto se tice snage, 600 je ima na pretek. :)

ISKRENO BIH TE ZAMOLIO...........DA NEPISES NESTO U STA NISI SIGURAN ILI KAKO TI KAZES.......MISLIM.........jer time siris dezinformacije svima koji danas sutra imaju nameru da kupe pomenuti model iz ove teme .......

 

Mada se ovo odnosi i na sve ostale motore.....koje nisi imao u vlasnistvu a sa tim tvojim.........mislim .......unosis buducim eventualnim kupcima nekog od modela veliku zabunu.......

 

 

........da te ispravim...........

 

PRVO

 

ne trosi 8 nego 6 L pri 120km.......ali kao i svaki japanac posle koliko odvrnes gas toliko i potrosnja skace,

 

DRUGO

 

Tezina je u prvim modelima ista kao kod 600 kubika..... kasnije se povecala za citavih 7 kg .......mnogo li je....... :zbunjen:

 

 

TRECE

 

Razlika od grada`do grada u registraciji je 1500din ,,,,,znaci 23500 iznosi,,,,,,,,,a kod tebe 17,000 za 600 kubika

 

1200 je motor koji ima ogroman obrtni momenat i vozi se ceo dan na vrh gasa ali nema mnogo konja cak i manje od pojedinih modela danasnjice u klasi 600 kubika,,,,,pa je samim time i rastereceniji i dugotrajniji od 600......znaci nema potrebe toliko za cestom promenom brzina kao kod nabrijanih 600.........

 

Klasu 1100 i na vise kupuju ljudi koji su vec pregurali i iziveli se na R/ovima a uz to i promenili mnooooogo motora......... i zele mirno krstarenje uz obilje snage......u malim obrtajima...

 

Pri tome jos da dodam....i da zavrsim.......registracije je jednom godisnje i razlika u 5 ili 6000 din, pravom ljubitelju motora ama bas nista ne znaci.....na kraju to su 3 boksa cigareta .....ili desetak izlazaka u grad sa drustvom ......mislim stvarno preteriivanje vise sa tom razlikom u ceni registracije pojedinih motora,,,,,

 

prijatno vece :zdravo:

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CB500XA

Ja imam bandita 600 vec 3 godine, pa mogu da ti kazem moj utisak... 1200 kubika za prvi motor bi moglo da bude pogubno, verujem da ima onih koji su normalno prosli, ali ako si pametan ici ces korak po korak. Ja sam vozio kineza 125 2 godine, pa sad bandita 600 3 godine i planiram da ga prodam i uzmem bmw r1100r. Znas ono... sto je brzo to je i kuso :) samo polako i vozices motore ceo zivot 0takoje.gif

Ps. registracija za bandita je oko 17k sa novim tablicama, ne znam tacno za 1200 ali sam siguran da je minimum 25k. Veliki mislim da je i nesto tezi (a 600 je vec dovoljno tezak, veruj mi). Nisam siguran da su jeftiniji, ali su povoljniji prilikom kupovine bas zato sto je registracija dosta velika i guta benzin kao ala. 600 trosi 6l/100km, dok veliki minimum 8-10 (neka neko potvrdi ko zna tacno). Po meni jedina prednost 1200 je na autoputu gde na mnogo nizim obrtajima mozes da ides pristojnu brzinu za autoput a da ne stajes na svakoj pumpi. Sto se tice snage, 600 je ima na pretek. :)

ISKRENO BIH TE ZAMOLIO...........DA NEPISES NESTO U STA NISI SIGURAN ILI KAKO TI KAZES.......MISLIM.........jer time siris dezinformacije svima koji danas sutra imaju nameru da kupe pomenuti model iz ove teme .......

Mada se ovo odnosi i na sve ostale motore.....koje nisi imao u vlasnistvu a sa tim tvojim.........mislim .......unosis buducim eventualnim kupcima nekog od modela veliku zabunu.......

........da te ispravim...........

PRVO

 

ne trosi 8 nego 6 L pri 120km.......ali kao i svaki japanac posle koliko odvrnes gas toliko i potrosnja skace,

 

DRUGO

Tezina je u prvim modelima ista kao kod 600 kubika..... kasnije se povecala za citavih 7 kg .......mnogo li je....... :zbunjen:

TRECE

Razlika od grada`do grada u registraciji je 1500din ,,,,,znaci 23500 iznosi,,,,,,,,,a kod tebe 17,000 za 600 kubika

1200 je motor koji ima ogroman obrtni momenat i vozi se ceo dan na vrh gasa ali nema mnogo konja cak i manje od pojedinih modela danasnjice u klasi 600 kubika,,,,,pa je samim time i rastereceniji i dugotrajniji od 600......znaci nema potrebe toliko za cestom promenom brzina kao kod nabrijanih 600.........

Klasu 1100 i na vise kupuju ljudi koji su vec pregurali i iziveli se na R/ovima a uz to i promenili mnooooogo motora......... i zele mirno krstarenje uz obilje snage......u malim obrtajima...

Pri tome jos da dodam....i da zavrsim.......registracije je jednom godisnje i razlika u 5 ili 6000 din, pravom ljubitelju motora ama bas nista ne znaci.....na kraju to su 3 boksa cigareta .....ili desetak izlazaka u grad sa drustvom ......mislim stvarno preteriivanje vise sa tom razlikom u ceni registracije pojedinih motora,,,,,

prijatno vece :zdravo:

 

Gari sto si negativan? Covek je pitao za misljenje, ja sam dao svoje, ti si svoje. Nema tenzije. Smiri kapislu.

 

Momak je rekao da je vozio 50cc, ako mislis da mu je pametno da skoci sa 50cc na 1200cc pitam se da li bi klincu jednog dana rekao mali kupio ti tata hajabusu.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Veternik
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600s

Postovane kolege,

 

od pre par dana sam ponosni (nadam se ponosni :)) vlasnik Bandita 600s,2001.god.

Motorce izgleda i deluje vrlo pristojno,tako da je prvi utisak vise nego dobar...zanima me jedna stvar,da li gorivo mora da se zavrce na slavini ispod rezervoara,i u kom

polozaju slavinica treba da bude kada je zavrnuto?

Cuo sam da ako slavinica popusti,hoce da slije benzin u karter,a juce sam zamenio ulje i filtere pa bi bilo greota...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica, Lacarak
  • Motocikl: Honda Rebel CA125, u potrazi za VF750C Magna :)

@Djile77

Cestitke na kupovini i da precete mnogo bezbriznih kilometara zajedno!

 

Ako je sve kako treba nema potrebe da se zavrce slavinica za gorivo na motoru.

Jedino ako planiras da ga parkiras na duzi vremenski period onda nije na odmet.

Ne posedujem Bandita pa nebih mogao da ti kazem za polozaj ali pogledaj malo bolje sigurno pise.

 

Pamet u glavu.

 

@zipwd

Moja preporuka ti je 600, ipak sa 50 na 1200ccm je malo previse.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 592 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

nema NIKAD potrebe da se zavrce slavina,jer slavinu ne zatvaras ti zavrtanjem kao na apencu.ne postoji off polozaj,koristi uvek polozaj''on''.kad ugasis motor,taj polozaj je i zatvoren,i kad bi skinuo crevo sa slavine video bi da ne ide gorivo,ako je ispravna slavina.polozaj''res'' je rezerva,a polozaj''pri''je otvoren protok goriva,sluzi ako si ispustao gorivo iz karbova ili si ih skidao sredjivao itd,da pustis na kratko da se napune loncici.da bi ti otislo gorivo u ulje,mora da ti rikne slavinica,tj ona membranica u njoj,pa da gorivo krene u karburatore,i da istovremeno izda i neka od iglica u karburatorima pa ne zatvori nivo goriva nego preliju. e sad ljudi se dovijaju na razne nacine da to onemoguce.imas po netu potrazi.tako je na mom 1200,verovatno je i kod tebe tako

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Veternik
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600s

@Djile77

Cestitke na kupovini i da precete mnogo bezbriznih kilometara zajedno!

 

Ako je sve kako treba nema potrebe da se zavrce slavinica za gorivo na motoru.

Jedino ako planiras da ga parkiras na duzi vremenski period onda nije na odmet.

Ne posedujem Bandita pa nebih mogao da ti kazem za polozaj ali pogledaj malo bolje sigurno pise.

 

Pamet u glavu.

 

Pamet u glavu!? Pa zbog toga sam se i spustio sa 750 na 600 :)..salim se,ali vozio sam kawu Zephyra 750,a sad ovo cereslo..po izboru motora vidis

da je pamet u glavi :)..naravno,i ovo je sala,da se ne naljute brza braca na R-ovima ;)

 

@zipwd

Moja preporuka ti je 600, ipak sa 50 na 1200ccm je malo previse.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Bački Jarak
  • Motocikl: Suzuki v strom 1000

Ma vozi šta ti se vozi i na čemu se lepo osećaš i sigurno. Vozio sam zephyra 550 pa sam presao na bandita 1200 s Udobniji, bolja zastita od vetra, a snage koliko hoćeš, voli duge brže krivine ma sve u superlativu, dok ne predjem Na neki noviji i još mocniji pa ću onda njega hvaliti... Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Veternik
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600s

Druze ja sam visok 188 i tezak 90 kg,i uzivam u svakom kilometru,u svakoj krivini...e sad,da li nekom posmatracu sa strane izgleda da mi je motor mali,ili ne,to ne znam,ne verujem da tako deluje...ja vozim s verziju,i on zbog oklopa izgleda dosta duzi od n-a...napravio sam oko 2500 km za mesec i po,i utisci su super,motor je bas povozan,vitlas ga k'o biciklu :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: sv 650s 05,ninja,sprint phantom

imao sam ga ja oko 20000km sa njim,bez ijednog kvara,s verzija sa oklopom,izdrzljiva uljara nema sta,ne trosi mng,fino ide,mozda mu malo hvali snage na duzim turama ali svako ima svoje misljenje,nekom dovoljno nekom ne,ja sam visok 178,sad neznam kakva je zastita od vetra visljim vozacima i to,ali meni je odgovarao i polozaj sedenja i zastita..malo jeste tezak,vile su fabricki premekane ima nedostataka nije savrsen,ali je dobar izbor kupovine po meni,ulozeno-dobijeno,moj je imao D%D izduv cuo se kao nevreme :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja