Jump to content

Moto Zajednica

Extreme Kamere?

Recommended Posts

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

sj5000 ima 14Mp i ekran od 2''

sj4000 ima 12Mp i ekran os 1.5''

sj6000 ima 16Mp i ekran od 2''

Sve sto nije ovako je fals

 

SJ6000?

Зашто се та камера не спомиње нигде на њиховом официјелном сајту?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Beograd, medakovic

P ne bih se bas slozio sa ovim podacima...jer po onome sto sam nasao na netu, a ovih dana sam se bas ozbiljno udubio u pretragu, i sj4000 i sj5000 su dimenziono identicne, stim sto sj6000 postoji samo kao proizvod druge kompanije, koji je tako nazvan ali nema veze sa sj kamerama, mada je to kao neka kopija kopije...gabariti su isti kod sj4000, sj4000wifi, sj5000, sj5000plus, stim sto je izmedju 5000 i 5000+ razlika u 2Mp , jedna ima 14, druga 16Mpix

SJ5000 koliko sam skontao ima kao malo bolje ponasanje prilikom promjene intenziteta svjetlosti, i neke sitnice, ali zato kashi bateriju i vise nego duplo brze od SJ4000 ili sj4wifi, mislim da je 38 minuta koliko proizvodjac predvidja i vise nego kratko vrijeme za trajanje baterije, i to je kad je baterija nova, sto ce naravno posle par desetina punjenja da opadne...i koliko sam vidio u recenzijama, izuzetno spor meni ima, ima kao neke animacije koje joj oduzimaju previse procesora... ja se kontam da uzmem sj4000wifi, jer mi je ono upravljanje kamerom sa mobilnim odlicna varijanta, pogotovo kad se kamera nakaci na helikopter i slicno...

Skontao sam i razlike originala i falsifikata, u sustini, SJCAM pise ispod objektiva kod svih originala, a oznake sa strane se mijenjaju...sve druge koje nemaju SJCAM ispod ekrana su znatno jeftinije, i svuda su opisane kao falsifikati koji dosta imaju problema sa softverom...u sustini nisam jos pristupio bazi, ali na sajtu www.sjcamhd.com ima varijanta security check, da se provjeri verzija softvera da li je original ili ne...jos samo da nadjem kako da finansijski saobracam sa bracom chajnezima...kako se to uopste uplacuje i preko cega? Ako neko zna proceduru, bio bi veoma zahvalan ako bi je podijelio sa nama obicnim smrtnicima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5722 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Stigla danas neka kameretina :zvizduk: Nadam se da radi...

 

0BC40505-E69E-7B41-9F9D-DD9148ACA90B_thumb.jpg

 

7674AB94-31DA-8B42-AEB8-C3242693C9F4_thumb.jpg

 

Naravno uzeta je zbog radi posla (prvenstvena namena da snima iz vazduha - letilica će za koji dan...) ali mislim tj ubeđen sam da će pomalo snimati i vožnjnice :hej:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 522 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800

stigla pre neki dan sj5000 ,prezadovoljan sam kvalitetom slike a i cenom od oko 80 e

evo ga kratki primer,stigla naravno aliexpresom

Јеси сигуран да је у питању ѕј5000 за 80е. Да није ѕј4000?

 

siguran

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

@dusankobgd

Пробао ја једном приликом, није уопште хтео да ми увуче снимак у програм.

 

 

@alexanto

Брате немој то да нам радиш, немој да нам правиш зазубице :D

Ми овде тражимо што бољу за што мање пара, нисмо ни ми луди, знамо шта ваља, алии... :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Не знам, и мене занима а нисам се баш бахтао са тим.

Вероватно је битно како камера сачува и именује фајл. Ја мислим да је до тога, нек ме исправи неко ако грешим

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Bos.Brod
  • Motocikl: Yamaha XT660R

 

Simpaticna i cijena, ipak cu ostati pri SJCAM-u 1oda.gif

 

 

Lomim se da li uzeti sj5000 ili sj4000 wifi 0stabre.gif,

 

Nekako mi se uopste ne svidja ovo njihovo polusatno trajanje baterije na sj5000...

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Beograd, medakovic

E sad samo je pitanje, a taj podatak nisam nigdje nasao, koliko traje baterija kod sj4000wifi, podatak o oko 80 minuta je za obicnu sj4000

I da li bi neko bio ljubazan da objasni kako ide procedura sa placanjem preko ovog aliexpresa, sta treba i kako to felcera,,,mnogo bi znacilo, koje kartice mogu, kome i kako se placa i tako to

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nesvrstan, 756 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R21A

Sto se placanja tice ja sam uradio sledece, cenim da je najbezbednije sa moje tacke gledista. Imam kredite kartice (oko 150 komada nazalost >:( ) ali sam otisao i u Komercijalnoj banci izvadio VISA internet karticu sama procedura traje 10 sekundi, dobijes papir koji trebas da popunis i za 5-7 dana dodjes po svoju karticu platis 250 din i miran si godinu dana (nema drugih troskova). E sad onaj deo oko bezbednosti na doticnu karticu mozes da uplatis koliko god novca zelis ili koliko ti je potrebno u datom trenutku,licno uplatim samo onoliko koliko potrosim odmah tj ne drzim novac na toj kartici tako da ne postoji mogucnost da budem pokraden na bilo koji nacin u bilo kakvoj internet transakciji. Jedina stvar na koju trebas da racunas je da ti pri promeni kursa banka racuna najvisi kurs u tom trenutku.

 

Samo placanje je vrlo jednostavno i traje svega par minuta. Prva stvar koju trebas da uradis je da se registrujes na sajtu Aliexpress kako bi uopste mogao bilo sta da kupis, drugo je da izaberes artikal i da DOBRO procitas ceo oglas-ako je to to sto zelis kliknes na BUY NOW i samo sledis uputstva sajta. Nakon sto si izvrsio placanje potrebno je da prodje oko 24h da tvoja uplata bude potvrdjena a onda jos 5-30 dana (svaki ozbiljan prodavac posalje artikal u roku od 2 dana)da prodavac posalje tvoj paket i da dobijes svoj tracking number pomocu koga mozes da pratis dokle je stigla tvoja posiljka(npr na 17Track). Takodje je jako bitno da znas da ukoliko bude bilo kakvih problema i ne dobijes svoj artikal u dogovorenom roku ili na 17truck-ingu vidis da je npr. otisao u pogresnu drzavu moras momentalno kontaktirati prodavca i traziti produzenje roka za potvrdu prijema posiljke jer ukoliko taj rok istekne sajt automacki daje potvrdu i nakon toga nemas mogucnost da npr. trazis nov artikal ili povracaj novac iz bilo kog razloga. To je ukratko...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: N.Beograd
  • Motocikl: VIRTUELNI

mislim da sjcam 4000, za cenu i kvalitet i vremensko koriscenje iste opravdava ulozen novac....sve se brzo izgustira pa i snimanje voznje i drugih stvari extremnih ili ne.... kojih po mom misljenju ne radimo puno u toku nedelje/meseca/godine....sa cast izuzecima onih koji mogu da priuste sebi kamere skuplje... nezgodno neko vreme dolazi zato i kazem to.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 522 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800

mislim da sjcam 4000, za cenu i kvalitet i vremensko koriscenje iste opravdava ulozen novac....sve se brzo izgustira pa i snimanje voznje i drugih stvari extremnih ili ne.... kojih po mom misljenju ne radimo puno u toku nedelje/meseca/godine....sa cast izuzecima onih koji mogu da priuste sebi kamere skuplje... nezgodno neko vreme dolazi zato i kazem to.....

 

0takoje.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Paraćin
  • Motocikl: Hyosung GV 650 EFI 2010
  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Ima li neko iskustva sa Garmin Virb? 

Cenovno se rangira nesto malo ispod GoPro.

 

Imam ja, ali moj sud je subjektivan. :neznam:

 

Koristio sam i GoPro i Garmin Virb. Prednost Garmin Virb kamere je da može da se kontroliše sa Garmin uređajima (ručni i zumo). Zatim Virb Elite ima u sebi i GPS i merač G sile pa sve podatke o brzini, visini, pravcu kretanja, G sili i sl. mogu da se prikažu na snimku.

 

Koga interesuje više detalja, neka pogleda ovde:

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/97914-garmin-virb-i-garmin-virb-elite-kamere/

 

Naravno, mogu i ja da odgovorim na pitanja. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5249 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Malo sam rovio ipak nije to to. Jos ovo je skuplji model elite.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja