Jump to content

Moto Zajednica

VII Skup MZ Svet-a - organizacija

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX Blackbird SUZUKI DR 800 BIG, Yamaha DT125MX, Yamaha TZR 125

Evo Lale stizu :-)

Naporan put a rakija ljuta pa dok se resetujemo :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX Blackbird SUZUKI DR 800 BIG, Yamaha DT125MX, Yamaha TZR 125

Od sabajle tukla kisa...

Znaci pala odluka ide se kolima...

post-1625-0-55441200-1399263123_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX Blackbird SUZUKI DR 800 BIG, Yamaha DT125MX, Yamaha TZR 125

Prema instrukcijama, krenuli smo Ibarskom magistralom,

koju, moj sofer bas nesto i ne voli ali ajde :-)

Kad se prodje skretanje za Lazarevac, pa jezero Ocage gde MK LA MOTO prave skup, nailazi se, nakon par kilometara, na OMV pumpu.

Tu je i skretanje za Valjevo, Mionicu...

Tu smo skrenuli sa glavnog puta i produzili prema selu Rubibreza :-) ( ne Rubiroza ) i prosli selo Nepricavu :-) i stigli do sela Divci.

U Divcima na skretanju za Mionicu, saceko nas je nas domacin Konstruktor.

Tu smo smotali levo za Mionicu.

Dalje smo pratili Crvenu azdaju od keca koju smo jedva stizali :-) tako da pojma nemam kuda nas je Konstruktor proveo,

i taj deo puta ostavljam njemu da objasni :-)

Nakon par kilometara stizemo na parking...

post-1625-0-03267300-1399264136_thumb.jpg

post-1625-0-82096600-1399264146_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX Blackbird SUZUKI DR 800 BIG, Yamaha DT125MX, Yamaha TZR 125

Zbog obilnih padavina, put do cesme je bio prepun nanosa sljunka , peska i blata pa nismo hteli da rizikujemo kolima i dalje smo nastavili peske.

Od parkinga, tj asfaltnog dela ima jedno 500 metara do same lokacije.

Verovatno bi brzo stigli da nismo morali da cupamo Vuju iz blata koji defenitivno nezna da ide van asfalta :-)

Lokacija je savrsena, stim sto bi ekipa koja prva dodje mogla malo da se pozabavi ekologijom :-)

post-1625-0-47595100-1399264579_thumb.jpg

post-1625-0-74572400-1399264584_thumb.jpg

post-1625-0-35945800-1399264598_thumb.jpg

post-1625-0-64063500-1399264610_thumb.jpg

post-1625-0-23270400-1399264624_thumb.jpg

post-1625-0-26526800-1399264632_thumb.jpg

post-1625-0-17575000-1399264639_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX Blackbird SUZUKI DR 800 BIG, Yamaha DT125MX, Yamaha TZR 125

Tek sad vidim da nisam smanjio slike pa se unapred izvinjavam.

A i telefon se napio kise, pa je cas radio a cas kasljucao i izbacivao vodu iz sistema :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX Blackbird SUZUKI DR 800 BIG, Yamaha DT125MX, Yamaha TZR 125

Posle toga smo produzili do Manastira koji je po prici okupirao glavno izletiste u tom kraju...

E sad, emocije su tu pomesane...

post-1625-0-01421600-1399265189_thumb.jpg

post-1625-0-98400800-1399265191_thumb.jpg

post-1625-0-35707200-1399265195_thumb.jpg

post-1625-0-63647700-1399265197_thumb.jpg

post-1625-0-97583900-1399265199_thumb.jpg

post-1625-0-81812600-1399265201_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX Blackbird SUZUKI DR 800 BIG, Yamaha DT125MX, Yamaha TZR 125

Na prilaznom putu do Manastira, voda je odnela dobar deo puta...

Sta to znaci, nije mi dano da znam...

post-1625-0-80632200-1399265300_thumb.jpg

post-1625-0-35788400-1399265303_thumb.jpg

post-1625-0-78387700-1399265305_thumb.jpg

post-1625-0-72898700-1399265308_thumb.jpg

post-1625-0-22560000-1399265311_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

E ovako nešto prvi put vidim :

 

manastir-1-800x600.jpg

 

Razumem da u manastir nije dozvoljeno uvođenje pasa ( mada je jednom prilikom moj nemački ovčar sam ušao u jedan manastir i kad sam ja potrčao da ga izvedem, monah je mirno rekao "

pusti ga i on je božji stvor " ), al neznam nikog ko bi u manastiru kampovao, pecao, bavio se nekim sportom, peko roštilj ili se kupao , mada pri krštenju se onaj ko se krsti - simbolično okupa svetom vodom !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Jeste cudno i sami mestani su pisali vladiki ali za sad nema nekog napretka.Do pre godinu dve ispod manastira na obali reke Ribnice bilo je izlatiste gde su ljudi dolazili na kupanje i rostiljane a sa druge strane manastira bila je velika bina gde su se odrzavali koncerti domacih rock grupa.Kada je stigao u manastir sadasnji iguman ili sta je vec on je pronasao u crkvenim knjigama da je sva zemlja oko manastira crkvena pa i sama pecina i sve to lepo ogradio postavio video nadzor i ukinuo sve aktivnosti koje su bile u okolini manastira.Sto se tice ,,kupanja'' mislim da vise nema ni toga jer je prekinuo i ceremonije vencanja u manastiru a verovatno i krstenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Nismo mogli da izaberemo gori dan za posetu: kiša je padala stalno i blatište je bilo svuda pa kao da se priroda okrenula protiv nas. Asfaltni put ne ide do lokaliteta i da nije ovoliki potop i kaljuga lepo bi se došlo donde motorom ali smo ovom prilikom morali peške.

 

Prostor na kome ćemo boraviti udaljen je od okolnih sadržaja 1, 2 ili 3 km. No, to su "okolni sadržaji", nešto što ima, postoji ali nam nije na raspolaganju stalno ukoliko smo na lokaciji "Kumova česma". To je plaža sa vikendicama okolo i pećina sa manastrom.

 

Plaža nam je najbliža i nalazi se sa druge strane prilaznog asvaltnog puta, od "Kumove česme" nekoliko stotina metara asvaltnog bespuća. Ovo odredište nismo obilazili, vreme je gadno, kaljuga svuda a očigledno je da vikendaši dolaze do plaže i vikendica kolima pa će nama biti još lakše. Dotle može i peške, tehnički je moguće ukoliko neko pešači te relacije do 1km što je ova distanca za MZ-a pravo zadovoljstvo u šumskom ambijentu.

 

Manastirski kompleks je lep ali nam nije na raspolaganju: manastirski je. Nekada nije bilo tako, u manastiru nije bilo bratstva pa se narod koristio imovinom kako je hteo a najčešće kao izletište ili kao prostor za muzičke događaje. Sada je bratstvo uspostavljeno sa za sada jednim monahom koji nastoji da život vrati pod Svetosavske tipike što narodu malo teže pada jer su naučili na drugačije. U svakom slučaju ovde možemo sve što bi i na drugom manastirskiom posedu: da ga obiđemo, pronađemo monaha, vidimo crkvu i prošetamo imanjem koje krasi rečica sa velikom pećinom što je Peđa fotografski zabeležio.

 

Dakle imamo dva "izletišta" sa naše lokacije koja su u blizini i koja možemo da koristimo a ne moramo, individualna stvar je, kako ko hoće.

 

"Kumova česma", lokalitet na kome boravimo, odgovara našim težnjama. Doduše ukoliko bi insistirali bukvalno na svemu (kupanje, pecanje, hladovima...) onda bi Kumova česma sa okolnim lokacijama - izletištima u potpunosti zadovoljavala naše prohteve. Prostor gde noćimo i gde boravimo dva dana nema plažu ili reku gde bi se kupalo i pecalo ali ima izobilje vode: pitke vode. Prostor je omeđan sa dva potoka u kojima teče pitka voda a kome ta površinska potpuno ispravna nije po volji može da se koristi vodom sa česme, "Kumove česme" koja je izvorska i dubinska. Dakle, imamo tri izvora pitke vode u neposrednoj blizini koji odaju svoje prisustvo neprekidnim šuštanjem.

 

"Kumova česma" je pozitivna stvar. Nije kum ubio kuma, sjebo ga, utero mu... Jok, ovde je stvar lepa i poštena: kum je kumu podigao česmu. I nema dalje, poštene namere, podigao čovek česmu svom kumu - svaka mu čast!

 

Za hladovinu brige nema jer za razliku od prošlih lokacija gde je prostor i pogled bio usmeren ka prostranstvu ovde je sve smešteno u šumi, ne ka spolja nego ka unutra. Sve je kao hajdučka jazbina, nigde ničega i nikoga okolo u prelepom šumskom ambijentu sa tekućom pitkom vodom svuda unaokolo. Hladovine ima svuda a samo jedan mali proplanak je potpuno izložen suncu gde su moguće i tehnički izvodljive sve vrste zajebancija i glupiranja. Kako je reč o divljini onda nema uslova za čvrsti smeštaj, mora da se kampuje.

 

U centru lokaliteta je kućica, bolje rečeno objekat namenjen pripremanju hrane i jelu. Ovaj prostor je rađen za manje ljudi nego što će nas biti pa kako bi ga pripremili za naše potrebe treba da rešimo neke sitnice. Objekat ima prostor za roštilj a nedostatak rešetke na njemu će rešiti Konstruktor. Za životinju postoji peć na kojoj doduše nedostaju vrata od lima i nemamo dovoljno drva ali to kako Željko odluči, ima i prostor za ražanj pa šta je bolje.

 

Bobanova "tenda" od plavog materijala bi dobro poslužila da proširiomo trem za sedenje jer ovako imamo oko 6-7 mesta za sedenje dok bi sa tremom proširili kapacitete.

 

Prvomajski praznici izmamili su u šume svakojake koji su ostavili plastičnu ambalažu za sobom. U Petak kada je pripremni dan trebalo bi pokupiti otpad a ako trava neumereno izraste mogla bi i da se pokosi jer je nema mnogo, samo sa tog majušnog proplanka, ostalo je sve u šumi.

 

U divljini i u šumetini u kojoj smo - struje nema. Nismo time oštećeni jer se piće hladi po potocima jedino nam zbog svetla treba. Ono može da bude rešeno plinskom rasvetom iz boce ili na neki drugi način, kakvo rešenje pronađemo. Treba imati u vidu da nam treba par svetiljki (poželjno što više) koje bi sijale dve cele noći pa u skladu sa tim tražiti rešenje.

 

Od potrebnih para do sada smo skupili nula. Niko nije poslao/uplatio/doturio Konstruktoru pare a i mi smo posetu završili na isti način iako smo imali da mu damo. U celini gledano to nije dobro jer nedostatak para onemogućava da se iskoristi taj prvi dan za pripreme ili ako se nešto nabavlja ranije, čak i pre tog prvog pripremnog dana, onda opet trebaju pare. Kada se pare donesu direktno na Skup od njih nema mnogo koristi jer neko opet mora da nabavlja, vozi, tovari, kupuje... silna zajebancija a sve u vreme koje nije namenjeno organizaciji nego druženju.

 

Iz prve ruke - to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX Blackbird SUZUKI DR 800 BIG, Yamaha DT125MX, Yamaha TZR 125

E Vujo, Vujo... Sta bi ja bez tebe :takoje: ti si ona moja drugo polovina koja me dopunjuje da budem kompletan :care:

Kao sto sam i ranije napisao, srecan sam sto imamo "Konstruktor"-a ovde sa nama.

Covek car...

Zao mi je sto sam zaboravio ime nasem drugom domacinu ali tu ce Konstriktor da me dopuni.

Evo jos nekih video klipova sa lokaliteta:

 

http://tinypic.com/usermedia.php?uo=fNkd6hpTbcO0i9SLcPQ95Ih4l5k2TGxc#.U2ek-aLJ3aQ

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX Blackbird SUZUKI DR 800 BIG, Yamaha DT125MX, Yamaha TZR 125

Nakon cele akcije blatarenja, pranja, uzivanja po sumi zavrsi smo u lokalnom kaficu u udobnim foteljama...

Gazda i gazdarica su OK domacini ali cerke :care:

A rakija..........

Brateeeee.....

Nije mi se islo kuci nego Vuja mora da radi :-)

post-1625-0-33746300-1399301623_thumb.jpg

post-1625-0-70319600-1399301631_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Sada se zna skoro sve: kada idemo, gde idemo i u kojim ćemo uslovima boraviti... U suštini je sve dobro, sve je kako treba.

 

Pored toga želeo bih da podsetim na problem rasvete pa bi, kod se prijavljujemo na spisak, i o tome mogli, čisto da se zna kako rešavamo tu stvar.

 

Da bi pokrili ostatak obaveza koji se odnosi na kupovinu i planiranje potrošnje (hrane, pića i ostalog) treba nam spisak onih koji dolaze na Skup:

 

1. Vuja

2.

3.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja