Jump to content

Moto Zajednica

Idijotizam

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd

Pre neki dan sam shvatio da sam (krvavo) konacno skupio novac za registraciju novog TDM-a. Odlzim u ams kod stadiona sindjelica ali saznajem da oni ne rade tehnicki pregled za motorcikle.

 

Ja-dobro ok a gde rade?

 

Ams-U grockoj.

 

Ja sav zbunjen ali ok i ovako imam tamo kucu i par drugara pa cu se taman provozati do tamo.

Posle dobrih sat i po vremena uspevam da zavrsim tehnicki pregled.

Jbg ljudi nerade to svaki dan pa je bilo malo poteskoca.

Zatim uplacujem sve one otimacine para i osiguranje. (oko 200e)

 

Jutros odlazim u sup u Ljermontovoj sav pun elana jer cu dobiti tablicu i konacno se necu cimati svaki put kada vidim "plavpg" druga na ulici.

Ali (uvek mora da ima to alli...) na salteru sanajem da vozila uvezena iz BiH i CH moraju ici na interpol proveru tj saobracajna na "vestacenje" sta god to znacilo.

Sve u svemu ljubazna sluzbenica mi objasnjava da provera traje do 60 (i slovima SHEZDESET) dana i da je nemogu dobiti tablicu pre 29.05!!!

 

Na moje pitanje a sta je sa osiguranjem posto polisa vazi od danas dobijam odgovor da oni nemogu tu nista i to je to!

Pa dobro onda ste mi ukrali ili kako hocete skratili registraciju na 10 meseci a ja sam platio za 12 ista sluzbenica mi odgovara da nadjem neku vezu u sup-u u 29-om!

Pa dobro gospodjo da ja imam nekoga u 29-om ja sada nebih ni stajao na ovom salteru i razgovarao sa Vama.

Hvala i dovidjenja!

 

SJAJNO prosto FENOMENALNO!

:evil: :twisted: :evil:

 

 

P.S. Unapred se izvinjavam adminu jer nisam bio siguran gde da stavim ovu temu: da li u motore ili off ili po svemu sudeci bice garaza (za mene) a sve mi jako smrdi na crnu hroniku!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

:shock: :shock: :shock:

 

Kako bre ne daju tablicu ?!

 

Dosad je bilo uobicajeno da izdaju tablicu i saobracajnu , s tim da u saobracajnu upisu da se vozilo ne sme otudjiti u roku od 60 dana zbog provere...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Isto to se desilo i Radetu-kocki, sa ZX-9R uvezenim, tek po uplati registracije od 200E zadržali su mu 60dana papire na proveri! :cry: Pa ako ništa drugo ojaèaæe ti ljubav prema dvotoèkašu :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd
:shock: :shock: :shock:

 

Kako bre ne daju tablicu ?!

 

Dosad je bilo uobicajeno da izdaju tablicu i saobracajnu ' date=' s tim da u saobracajnu upisu da se vozilo ne sme otudjiti u roku od 60 dana zbog provere...[/quote']

 

NE daju pa bog!!!

Samo vozila iz uvezena iz Bih i Ch ne dobijaju tablicu odmah valjda ovi nasi najvise "otudjuju" u te dve drzave?!?

 

Isto to se desilo i Radetu-kocki' date=' sa ZX-9R uvezenim, tek po uplati registracije od 200E zadržali su mu 60dana papire na proveri! :cry: Pa ako ništa drugo ojaèaæe ti ljubav prema dvotoèkašu :wink:[/quote']

 

Ili to ili ljubav prema ilegali! Nekako mi ide uz nick! :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: CH vise Srbija
  • Motocikl: imam ih vise

:roll: jel to nesto novo ili vazi samo u BG kod nas na selu(petrovac) nije bilo takvih problema :?: jedino problem su tablice jer ih nema u dovoljno broju da ih izdaju :roll:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

OK, da rascistimo, rec je o dve odvojene stvari: Interpol provera je standardna za sva vozila i nema veze sa ovim svime. Ona traje do sezdeset dana za SVAKO uvezeno vozilo ali se vozilo odmah registruje i u saobracajnu se upisuje zabrana otudjenja za taj period od dva meseca upravo radi provere. Sva regularna vozila posle tog roka mogu biti otudjena a ukoliko postoji kakva neregularnost, onda reaguje MUP pozivajnem u sobu 15/a u Ljermontovoj ili cak gradski SUP u 29.Novembra (ili kako se sada vec zove ulica).

 

Provera saobracajnih dozvola (a ne vozila kao u prethodnom pasusu za sta sam vec opisao postupak) se vrsi u II odelenju Gradskog SUP-a u 29.Novembra i u posebnoj laboratoriji opste namene na istom mestu i oddavno vazi za motocikle sa registarskog podrucja CH sto je reseno bilateralnim dogovorom i nekim kasnijim aneksima. Odnedavno, pre par godina recimo, na isadalje, ti nacin se tretiraju i BiH vozila. Dakle, prima se zahtev na salteru ali se tablice ne izdaju kao u slucaju Interpol provere za sama vozila jer se vestace samo papiri a to spada u jedan drugi pravni domen (ukoliko registruju vozilo sa visokorizicnog podrucja a ispadne da je vozilo u redu, MORAJU odobriti registraciju za to vozilo putem postupka carinskog prekrsaja i placanja kazne za isti, dakle, vozilo neregularno ili regularno, moze se u tom slucaju registrovati sto povlaci neke cak i medjunarodne konsekvence). Prilikom prijema zahteva NE ZNA se tacno koliko traje provera, znaci, mogli su Ti reci samo za zakonski rok za Interpolovu proveru VOZILA koji se polapa sa ovim sto si napisao, ali u praksi, ova provera traje 15-20 dana i tada se dobijaju tablice i saobracajna dozvola sa upisanom zabranom otudjenja o kojoj sam vec pisao u prvom delu posta. Dakle, pucas za tih 15-20 dana, ne vise. Ukoliko Ti se sta oduzi van tog roka, obrati mi se na PP da resimo a ovo pisem da niko ne bi bio u zabludi o cemu se radi. Samo ubrzavanje je vise teoretska mogucnost, u samom MUP-u se to radi sluzbenim putem a na zahtev, recimo, Ministarstva pravde radi kakve istrage itd. a doci do nekoga iz sluzbe koja to radi nije tesko ali ga je problem animirati da to uradi jer su pod permanentnim nadzorom vise struktura (cak i jednog Skupstinskog odbora npr.).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd
ista sluzbenica mi odgovara da nadjem neku vezu u sup-u u 29-om!

 

:shock: :shock: :shock:

 

Totalni hit leta.. sta je sledece? Da okace pano "salter 1 za one sa vezom, ostala stoka na salter 2!" :roll: :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

P.S. Unapred se izvinjavam adminu jer nisam bio siguran gde da stavim ovu temu: da li u motore ili off ili po svemu sudeci bice garaza (za mene) a sve mi jako smrdi na crnu hroniku!

 

Hahaha :lol::D

 

Ako bas ispadne frka, molim te ostani na Garazi ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

Andrej, verovatno bi i Ti isto odgovorio da znas kakva su pravila i postupak, ceka jos nekoliko desetina ljudi koje moras da odradis tog dana a stranka sva u maleru cupka ispred saltera sa razocaranim izrazom lica i postavlja sva ona nemoguca pitanja koja stizu iz malog mozga usled nemoci da se tada registruje motor. Eto, verovatno bismo svi tako odgovorili tek da rascistimo malo red ispred saltera.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 837 postova
  • Lokacija: Mladenovac
ista sluzbenica mi odgovara da nadjem neku vezu u sup-u u 29-om!

 

:shock: :shock: :shock:

 

Totalni hit leta.. sta je sledece? Da okace pano "salter 1 za one sa vezom' date=' ostala stoka na salter 2!" :roll: :D[/quote']

 

Tako bi se razjasnile mnoge stvari.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd

Moje misljenje: nikako ne kupujte nelegalna vozila.

 

Ako su ti direktno rekli da je "skinut", dovidjenja i prijatno.

Ako nisu, ali sa sigurnoscu pretpostavljas da jeste "vruc", dovidjenja i prijatno.

Ako mislis da je motor legalan - kupuj. Opcija jedan: novo (ali nazalost skupo i vecini nedostupno). Opcija dva: polovno, znacajno skuplje nego polovno "vruce", ali legalno i ima realnu, predvidljivu trzisnu vrednost a i nema problema sa glavnom svrhom motora (bar po meni) - putovanjima u inostranstvo.

 

Naravno da provere mogu da budu delimicne ili nekompletne, ali smatram da je i takva provera bolja od nikakve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

i ova prica je zaista tacna sem "sitnice" da je nekoliko serija brojeva sa ukradenih italijanskih registracionih papira podeljeno svima putem Interpol sluzbe, odnosno da postoje i primerci takvih, izmedju ostalog, i kod nas i u Bugarskoj (za Bugarsku znam jer je nedavno bila jedna uporedna provera za nekakav automobil pa znam da i oni imaju primeke nestalih isprava, odnosno obrasce). Zbog toga se ne proveravaju isprave drugih sem Svajcarske i BiH, pa tako ni italijanske bez obzira na pomenutu kradju. O ovome je vec bio brifing i nista nije ukazivalo na to da ce se takva situacija izmeniti.

 

Sve u svemu, dobro pise Andrej, ukoliko je moguce novo, OK. Ukoliko nije, sa sto vise ozbiljnosti proveriti sve sto se proveriti da. Ja konkretno za automobile (imam ih vise iz poslovnih potreba firme) koristim metodu starijih i nekradljivijih, malo vise kosta kad pocnu kvarovi ali to kompenzuje niza cena u staru u manji gubitak prilikom prodaje i sigurno zaticanje na parkingu ujutru. Kod motora koristim opciju jeftinijeg, tu nemam suvise izbora, ni kasko nije moguc pa makar da se efekti eventualne stete umanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja