Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc oko kupovine motora SX525 ili yz450F

Recommended Posts

  • U prolazu, 26 postova

Pozdrav svim članovima foruma, potrebna mi je pomoć oko kupovine motora!

 

 

Dakle stvari stoje ovako imam pare ali ne mogu da se odlucim izmedju 2 motora rijec je o :

 

 

1. KTM 525sx 2005 http://www.pik.ba/ar...ki-kros-kroser/

 

2. Yamaha yz450f 2004 http://www.pik.ba/ar...no-crf-kxf-ktm/

 

Zanimaju me prednosti i mane:

-pouzdanost

-izdrzljivost

-odrzavanje

-iskustva

-potrosnja....

Motor nebi vozio na stazu vec kroz sumu rat3.gifrat3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ne znam sta bi ti rekao. Pitanje je ko i kako je sklapao Yamahu i zasto u uloziti sav taj novac i trud, pa prodati sa gubitkom? :neznam:

 

A KTM.... "Sto se tice masine, masina je odlicna." :lol:

 

Nije laka odluka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova

Neznam ni ja sto je u yamahu tolko ulozeno.1neznam.gif1neznam.gif0stabre.gif0stabre.gif

Vlasnik KTM-a kaze da je motor u odlicnom stanju i da je kupio novi motor i ovaj mu ne treba pa ga prodaje.1moto3.gif

 

 

Hvala Vam na vašem mišljenju 1zdravo.gif1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 951 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

taj ktm ti nije najsrecnije resenje za sumu .... + jos je i ktm :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

taj ktm ti nije najsrecnije resenje za sumu .... + jos je i ktm :D

 

Prijatelju jel bi mogo malo da pojasnis nisam bas razumio najbolje? i jel to dobro il lose sto je KTM ?

 

Kako si ti dosao do ovog suzenog izbora?

(mislim koji su ti kriterijumi?)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova

Kako si ti dosao do ovog suzenog izbora?

(mislim koji su ti kriterijumi?)

 

Nzm ni sam trenutno nemam para za bolje motore a i kod nas su malo precjenjeni nemam nikog da mi uveze....1hmm.gif

Ova dva mi se cine "ocuvani" a meni treba da se vozam kroz sumu i kroz brdske puteve. Nebi na asfalt izlazio sa motorom.

Hocu da uzmem četverotaktni motor, ne smije da bude kinez, izgledaju fino obadva imaju finu liniju.1moto3.gif

 

 

 

Sad nesto mislim da mi je yamaha jeftinija za odrzavanje a i da je KTM malo prejak za to sto ja ocu.0stabre.gif0stabre.gif0stabre.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova

Nijedan. Imaju zajednicku manu a to je da nisu za sumu uopste. Gledaj bolje nesto drugo

 

Kolko para tolko muzike sto bi se reklo trenutno imam nesto oko 1800ea za te pare tesko mogu naci WR-a ili tako nesto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Ovde kod nas ima jedna pesma reklama o Stivenu Sigalu gde kazu: "Lomi ruke rukama, lomi noge rukama". E ova dva motora su ti za sumu ko Stiven Sigal. Ne bih ih ni na stazi vozio, a kamoli u sumi pogotovo 525SX. Da je u pitanju XC pa i aj.

 

Mada ako volis da boli , a jos ludo i brzo, sto da ne ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova

Ovde kod nas ima jedna pesma reklama o Stivenu Sigalu gde kazu: "Lomi ruke rukama, lomi noge rukama". E ova dva motora su ti za sumu ko Stiven Sigal. Ne bih ih ni na stazi vozio, a kamoli u sumi pogotovo 525SX. Da je u pitanju XC pa i aj.

 

Mada ako volis da boli , a jos ludo i brzo, sto da ne ;)

 

Znači da se manem ovoga i trazim nesto drugo ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5262 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

To su kros motori ali mogu za to sto si naumio..obicno je prva prebrza za teren ali 6eura napijed minimalan zupcanik i gas..malo se vise griju u hard varijanti ali jedan mali akumulator u kutiju airboxa i propeler od napojne jedinice na hladnjak i punis ga jednom mjesecno..svjetlo nema ali imas na ebay da biras led lampe sa nosacima za 3-5euta..sretno..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 951 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

mislim da si odgovor dobio u predhodnih par postova. ako hoces da blejis po sumi i poljskim putevima trazi malo "civilizovaniju" verziju motora. ktm nije los, od mnogih vozaca je napravio odlicne mehanicare, jedno je sigurno posle njega ces biti puuuuno iskusniji :D

 

kross motor nije ono sto tebi treba, trazi hard enduro, opusteniji za voznju, ne rade mu se servisi na radne sate vec na kilometre, trpi sranja u koja ga uvaljujes a pruza maximum za ulozen novac. a odrzavanje nije skupo kao kod punokrvnih takmicara.

vecina nas misli da je dorasla kross motoru u sumi, veruj mi daleko smo mi od toga, cast izuzetcima ali dosta ljudi to shvati na bolan nacin :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

prvo i osnovno, tebi treba motor koji se pali na dugme, kolega lencuga bi mogao da ti iznese svoje iskustvo sa kurblom :)

ja sam skoro kupio motor i u pocetku sam gledao slicne motore,na nagovor iskusnijih sam uzeo sa anlaserom, posle par voznji sa ljudima koji imaju te motore sto ti gledas ja se sutiram u dupe od srece sto i ja nisam uzeo nesto slicno, veruj mi da tih 500e razlike za paljenje na dugme su jedna od boljih ivesticija koje sam imao, od toga zavisi dali ces uzivati u voznji ili ces napraviti sebi pakao od voznje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

Ne znam sta bi ti rekao. Pitanje je ko i kako je sklapao Yamahu i zasto u uloziti sav taj novac i trud, pa prodati sa gubitkom? :neznam:

 

A KTM.... "Sto se tice masine, masina je odlicna." :lol:

 

Nije laka odluka.

mozda zato sto je ispustio dusu, a ako ga ne stavi u vozno stanje nema sta da proda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova

Hvala svima sto ste mi dali vase savjete. Ja ovde vise nema sta da trazim dobio sam mnoge odovore koji su me zanimali. Sad je na meni dali cu kupiti odma moor ili raditi jos 3 mjeseca i kupiti pravi hard enduro motor teska odluka...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5262 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Razlika u cjeni enduro i kros motora je tolika da mozes da kupis svu opremu i nove gume sto ti je vaznije ako si normalan, sto se podrazumjeva inace nemaš šta da trazis na 450ci. A ako si toliki invalid da ne možeš da gurnes kurblu na ispravnom motoru onda pogotovo nemaš šta da tražiš u šumi.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova

Razlika u cjeni enduro i kros motora je tolika da mozes da kupis svu opremu i nove gume sto ti je vaznije ako si normalan, sto se podrazumjeva inace nemaš šta da trazis na 450ci. A ako si toliki invalid da ne možeš da gurnes kurblu na ispravnom motoru onda pogotovo nemaš šta da tražiš u šumi.

 

To ste sigurno upravu moram i na opremu misliti ne vrijedi mi ici na voznju bez opreme... A nisam tolko smotan da ne znam kuurblu stisnuti...brine me to sto kazu da je namjenjen za stazu a ne za šumu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5262 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

U mojoj 'brdovitoj' okolini ima oko 100 sumskih motora od kojih je oko 95% kros pa ti zaključi. Naravno da je bolje imati namjenski motor ali pisemo o tvojoj situaciji u kojoj je budžet ograničen kao sto je slucaj u vecini slučajeva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 427 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala
  • Motocikl: U potrazi

Jbg sto hoces samo 4t...Imas dobrih 2t husqvarni wr i ktm exc za 1500-2000e 2000-2004godiste...Tako nesto tebi treba,ali ako hoces samo 4t onda za sumu ti je najjeftiniji wr400f hard enduro...Ako hoces novije nesto onda bato moj,lova lova i samo lova :):zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Yamaha YZ 250

Razlika u cjeni enduro i kros motora je tolika da mozes da kupis svu opremu i nove gume sto ti je vaznije ako si normalan, sto se podrazumjeva inace nemaš šta da trazis na 450ci. A ako si toliki invalid da ne možeš da gurnes kurblu na ispravnom motoru onda pogotovo nemaš šta da tražiš u šumi.

 

:takoje::takoje::takoje::takoje::takoje::takoje::takoje::takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova

Jbg sto hoces samo 4t...Imas dobrih 2t husqvarni wr i ktm exc za 1500-2000e 2000-2004godiste...Tako nesto tebi treba,ali ako hoces samo 4t onda za sumu ti je najjeftiniji wr400f hard enduro...Ako hoces novije nesto onda bato moj,lova lova i samo lova :):zdravo:

 

Svi kazu da je 4 skuplje odrzavati al da dosta manje trosi, ne znam ni kolko uopste trose kad bi uzimo 2t nebi iso preko 250 ccm... A evo sad sam se zalijepio za neku Yamahu WR 426 ili cu nju kupiti ili full cross. ovaj mjesec moram kupiti motor jer poslje januara cjene ce polako poceti da rastu.

 

http://www.pik.ba/ar...wr-426-f-cross/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4719 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

WR ti je ipak bolji od YZ ili SX jer je to hard enduro motocikl, ima mekse ogibljenje i manje mu treba titrati... mislim nije takmicarski.... ipak imas slatke muke :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja