Jump to content

Moto Zajednica

klizave bajke

Recommended Posts

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Kada nekog pitate koje je najbolje ulje, odgovor je skoro jednoglasan, MOTUL V300 duble ester.

Kada postavis dodatno pitanje .....za sta najbolje....on obicno zine

moje iskustvo...

Motul v 300 je vrhunsko ulje za trkanje, ta kolicina estera u njemu garantuje vrhunsko podmazivanje svakog pa i najzabacenijeg delica motora njegovim isparenjima. da dobro ste culi isparenja. To ulje vetri i do 500 cm3 na 1000 km. Za trkanje nije problem, jedna trka zamena ulja, druga trka zamena ulja. Sta je sa nama smrtnima koji u cugu predju 500 km do mora i zakljuce da im jeulje na minimumu. U maloj mediteranskoj drzavi od herceg novog do Ade bojane nema gde da kupis litar ulja. Srecom veseli svabo sa xx stade iz kofera izvadi kanticu sa jedno 600 grama, koje mu je ostalo od dosipanja, opsova Motul na srpskom i ode put nemacke. A ja veseo parkiram motor u ladovinu , sipam ulje, i za deset dana brisi kuci na pola gasa, jebes i letovanje i voznju motorom. Stignem kuci izlijem govna napolje, ulijem CASTROL R4R, i za par dana via grecija. Atina je daleko te stadoh u Solunu ulje na nivo. Jos dva gasa i Atina na dohvat ruke. Stanem pored luke i ponovo proverim sve kako treba. Za pet dana iz cuga do kuce, i sve kako treba. U motoru fali mozda 50 grama. Opsovah Motul, poljubih Castrol.

Onda se seti price jednog starog motorcikliste (moj ujak) koji je tada vozio Triumpha Thunderbirda 650,, kada sam ja vozio motor postojao je samo castrol za motore,,

Tja pih, mator pa izlapio. Ja sam nekada dobijao i Bel-rey,i Shell, ali za Motorex nikad nisam cuo do predprosle godine, a nije lose ulje za motor. A i taj IPON i to nije lose majke mi, ni ELF.

Tako oni nama prodaju muda po raznim cenama, a bubrege ne daju.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1331 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Kada nekog pitate koje je najbolje ulje, odgovor je skoro jednoglasan, MOTUL V300 duble ester.

Kada postavis dodatno pitanje .....za sta najbolje....on obicno zine

moje iskustvo...

Motul v 300 je vrhunsko ulje za trkanje, ta kolicina estera u njemu garantuje vrhunsko podmazivanje svakog pa i najzabacenijeg delica motora njegovim isparenjima. da dobro ste culi isparenja. To ulje vetri i do 500 cm3 na 1000 km.

 

Esther ne vetri, ako vetri, to nije esther, nego obični MC sint ili minerala. Ne ulazim u problematiku

što je spakovano u kanticu Motula, no to očigledno nije ester. Ester je za MC sint kao Rally KTM vs.

serijski KLE na terenu. No ester ne paše svim motorima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Kada nekog pitate koje je najbolje ulje, odgovor je skoro jednoglasan, MOTUL V300 duble ester.

Kada postavis dodatno pitanje .....za sta najbolje....on obicno zine

moje iskustvo...

Motul v 300 je vrhunsko ulje za trkanje, ta kolicina estera u njemu garantuje vrhunsko podmazivanje svakog pa i najzabacenijeg delica motora njegovim isparenjima. da dobro ste culi isparenja. To ulje vetri i do 500 cm3 na 1000 km. Za trkanje nije problem, jedna trka zamena ulja, druga trka zamena ulja. Sta je sa nama smrtnima koji u cugu predju 500 km do mora i zakljuce da im jeulje na minimumu. U maloj mediteranskoj drzavi od herceg novog do Ade bojane nema gde da kupis litar ulja. Srecom veseli svabo sa xx stade iz kofera izvadi kanticu sa jedno 600 grama, koje mu je ostalo od dosipanja, opsova Motul na srpskom i ode put nemacke. A ja veseo parkiram motor u ladovinu , sipam ulje, i za deset dana brisi kuci na pola gasa, jebes i letovanje i voznju motorom. Stignem kuci izlijem govna napolje, ulijem CASTROL R4R, i za par dana via grecija. Atina je daleko te stadoh u Solunu ulje na nivo. Jos dva gasa i Atina na dohvat ruke. Stanem pored luke i ponovo proverim sve kako treba. Za pet dana iz cuga do kuce, i sve kako treba. U motoru fali mozda 50 grama. Opsovah Motul, poljubih Castrol.

Onda se seti price jednog starog motorcikliste (moj ujak) koji je tada vozio Triumpha Thunderbirda 650,, kada sam ja vozio motor postojao je samo castrol za motore,,

Tja pih, mator pa izlapio. Ja sam nekada dobijao i Bel-rey,i Shell, ali za Motorex nikad nisam cuo do predprosle godine, a nije lose ulje za motor. A i taj IPON i to nije lose majke mi, ni ELF.

Tako oni nama prodaju muda po raznim cenama, a bubrege ne daju.

 

nepase svako ulje svakom motoru,moja aprilija nije ni kap ulja potrosila na 6000km,,a bas motul v 300 koristim,,a kastrol sam koristio u boldorci i nije bilo lose ulje ali mi se u njoj najbolje pokazao likvi moli,u bmw a sipam iskljucivo olma line slovenacko ulje,i na njega radi kao sat,a sve ostalo sto sam u njemu probao nije se bas nesto pokazalo tako da mislim dabi trebalo promeniti vise vrsti ulja na motoru pa videti koje mu najvise pase,

to je iz nekog mog iskustva,kod mene u servisu koristimo motul i likvi moli nekakosmo potisnuli druga ulja iz upotrebe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Na svim turaznim masina sam sipao 300V

 

Kawa ZX-9R mi je pila po 200, pa i 300g na hiljadu km.

 

Suza GSX-R 750 mi za 3000km nije popila ni gram. 

 

Isti diler, isto ulje, isti viskozitet, isti vozac, isti uslovi voznje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

E što moja yamaha voli taj 300V, da ne poveruješ. Fala Motulu, ali vraćam se ja na Motorex. ;)

Sto bi rekao moj pobratim iz japana, zamaha preporucuje Yamalube pa neki broj, a ko nas jebe kad je japan daleko a ovlasteni diler ni nema ovlasteni servis .......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Cubric

E što moja yamaha voli taj 300V, da ne poveruješ. Fala Motulu, ali vraćam se ja na Motorex. ;)

Sto bi rekao moj pobratim iz japana, zamaha preporucuje Yamalube pa neki broj, a ko nas jebe kad je japan daleko a ovlasteni diler ni nema ovlasteni servis .......

 

Neki drugari kod nas kupuju ulje za 2T motore bas te marke, treba im za motorne sanke, moram da ih pitam gde nabavljaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Ja sam dosad sipao taj 300v Motul (doduse ne double ester, onaj stari, "single" ester technollogy), i meni KTM (640lc4) ne trosi nista (ili trosi toliko malo da ne mogu da primetim), a menjam ulje na 3-5000, zavisno od voznje.

 

E sad, meni je ulje te viskoznosti preporuceno...i preporuceno je da sipam sintetiku...tako da sa njim nisam imao problema...(sipam varijantu 15w-50).

 

Motorex nisam jos probao, a verovatno i necu (Motorex 1l-22e, Motul 1l-16e, taman mi ostane za jedan od filtera :D )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Cubric

Ja sam dosad sipao taj 300v Motul (doduse ne double ester, onaj stari, "single" ester technollogy), i meni KTM (640lc4) ne trosi nista (ili trosi toliko malo da ne mogu da primetim), a menjam ulje na 3-5000, zavisno od voznje.

 

E sad, meni je ulje te viskoznosti preporuceno...i preporuceno je da sipam sintetiku...tako da sa njim nisam imao problema...(sipam varijantu 15w-50).

 

Motorex nisam jos probao, a verovatno i necu (Motorex 1l-22e, Motul 1l-16e, taman mi ostane za jedan od filtera :D )

 

Ja sam motorex powr 4synt (tako nesto) placao 15-16 eura/l.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2630 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

E što moja yamaha voli taj 300V, da ne poveruješ. Fala Motulu, ali vraćam se ja na Motorex. ;)

Sto bi rekao moj pobratim iz japana, zamaha preporucuje Yamalube pa neki broj, a ko nas jebe kad je japan daleko a ovlasteni diler ni nema ovlasteni servis .......

 

Neki drugari kod nas kupuju ulje za 2T motore bas te marke, treba im za motorne sanke, moram da ih pitam gde nabavljaju.

Imas kod Rodica sve vrste Yamalube. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Cubric

E što moja yamaha voli taj 300V, da ne poveruješ. Fala Motulu, ali vraćam se ja na Motorex. ;)

Sto bi rekao moj pobratim iz japana, zamaha preporucuje Yamalube pa neki broj, a ko nas jebe kad je japan daleko a ovlasteni diler ni nema ovlasteni servis .......

 

Neki drugari kod nas kupuju ulje za 2T motore bas te marke, treba im za motorne sanke, moram da ih pitam gde nabavljaju.

Imas kod Rodica sve vrste Yamalube. ;)

 

Fala vi, nisam te jade znao. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 430 postova
  • Lokacija: MLADENOVAC

Maki-to upravo govori o stanju motora koje si vozio.Ja vozim motor koji je star 27g.presao 60000 i ne dolivam ulje,doduse i nevozim ga 200.I dobro je sto na tim ekstremnim brzinama trose ulje,

 

SHESTI pa majketi ko ti po tim cenama prodaje MOTOREX ili ti ga pakuju sa 1L viskija.Motorex TOP SPEED kosta manje od 1000din

 

Mi za ove godine izolacije za mnoge stvari nismo culi pa tako ni za Motorex i druga ulja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Kada nekog pitate koje je najbolje ulje, odgovor je skoro jednoglasan, MOTUL V300 duble ester.

Kada postavis dodatno pitanje .....za sta najbolje....on obicno zine

moje iskustvo...

Motul v 300 je vrhunsko ulje za trkanje, ta kolicina estera u njemu garantuje vrhunsko podmazivanje svakog pa i najzabacenijeg delica motora njegovim isparenjima. da dobro ste culi isparenja. To ulje vetri i do 500 cm3 na 1000 km.

 

Esther ne vetri, ako vetri, to nije esther, nego obični MC sint ili minerala. Ne ulazim u problematiku

što je spakovano u kanticu Motula, no to očigledno nije ester. Ester je za MC sint kao Rally KTM vs.

serijski KLE na terenu. No ester ne paše svim motorima.

Na sajtu Motula su upotrebili rec koja oznacava isparenja, to meni znaci da vetri. Prepurucuju i zamenu svake sezone bez obzira na predjenu kilometrazu. Ma V300 nikad vise u motor pa makar crko, nisam je valentino rossi pa da mi treba. Ko voli nek izvoli, iskustvo je vise puta potvrdjeno na raznim pa i na motorima koji su tek prosli razradu, daklem za mene aksiom, odn nije potrebno dalje dokazivanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Maki-to upravo govori o stanju motora koje si vozio.Ja vozim motor koji je star 27g.presao 60000 i ne dolivam ulje,doduse i nevozim ga 200.

I dobro je sto na tim ekstremnim brzinama trose ulje

 

Imao sam dva ista, pa sam mogao da uporedim. Nije nikakva anomalija, tj. lose stanje agregata, jednostavno je tako konstruisan, i kao sto ti kazes, tu nema niceg loseg.

 

 

Prepurucuju i zamenu svake sezone bez obzira na predjenu kilometrazu.

 

To preporucuje svaki proizvodjac ulja/motocikala. Naravno da je preporucljivo, ali nije neophodno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

SHESTI pa majketi ko ti po tim cenama prodaje MOTOREX ili ti ga pakuju sa 1L viskija.Motorex TOP SPEED kosta manje od 1000din

 

Pa nemam pojma koje, preporuceno od KTM-a za nove masine, znaci top Motorex-ove ponude, pretpostavljam (isto kao sto se preporucuje najskuplji inajbolji motul, 300v competition.

 

Sigurno kosta 22e/litru, proverio sam u centru S koji je uvoznik...a 16e Motula je isto cena kod uvoznika, Mass Company-ja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Kada nekog pitate koje je najbolje ulje, odgovor je skoro jednoglasan, MOTUL V300 duble ester.

Kada postavis dodatno pitanje .....za sta najbolje....on obicno zine

moje iskustvo...

Motul v 300 je vrhunsko ulje za trkanje, ta kolicina estera u njemu garantuje vrhunsko podmazivanje svakog pa i najzabacenijeg delica motora njegovim isparenjima. da dobro ste culi isparenja. To ulje vetri i do 500 cm3 na 1000 km. Za trkanje nije problem, jedna trka zamena ulja, druga trka zamena ulja. Sta je sa nama smrtnima koji u cugu predju 500 km do mora i zakljuce da im je ulje na minimumu ...

 

 

Verovatno govoris o ulju Motul 300v Competition , to je trkacko ulje . Ja koristim Motul 300v Factory Line i nemam takvih problema . ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

 

 

Verovatno govoris o ulju Motul 300v Competition , to je trkacko ulje . Ja koristim Motul 300v Factory Line i nemam takvih problema . ;)

 

Ma competition iz kompenzacije, ali tad i vise nikad. Narucujem Castrol R4R i nema estera,nema problema

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Ma competition iz kompenzacije, ali tad i vise nikad. Narucujem Castrol R4R i nema estera,nema problema

A koji ti motor vozis?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Ne znam ljudi sto ste toliko protiv estera, on bi trebalo (koliko se razumem) da poboljsa magnetna svojsva ulja, tj. da ulje bolje prijanja i duze se zadrzava na metalnim povrsinama... Sto bi opet trebalo da je dobro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

 

 

Verovatno govoris o ulju Motul 300v Competition , to je trkacko ulje . Ja koristim Motul 300v Factory Line i nemam takvih problema . ;)

 

Ma competition iz kompenzacije, ali tad i vise nikad. Narucujem Castrol R4R i nema estera,nema problema

pa izgleda da su ti uvalili neko fals ulje,meni se motul ok pokazao,i niko od musterija se nezali a svi ga kupuju  ali na nasem trzistu imas i dosta fals ulja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Ne znam ljudi sto ste toliko protiv estera, on bi trebalo (koliko se razumem) da poboljsa magnetna svojsva ulja, tj. da ulje bolje prijanja i duze se zadrzava na metalnim povrsinama... Sto bi opet trebalo da je dobro.

Tacno, to je najbolje ulje na trzistu (najbolje u smislu performansi i tehnologije).

 

Ali iako je najbolje, ne znaci da ga svako treba sipati, to je najteze ljudima da shvate. Svaki motorcikl (svako vozilo generalno) imaju zahtjev za odredjenim kvalitetom ulja koji nosi oznaku API (americki standard) i na osnovu toga treba traziti ulje za motor. Ako negdje pise losiji tj. stariji standard, bolje ulje od toga NE TREBA sipati! Upravo to je najcesca greska koju ljudi prave, a pogotovu sa 300V, jer to ulje prevazilazi sve trenutne standarde kvaliteta i napravljeno je samo za pojedine motorcikle strogo novije generacije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

 

 

Verovatno govoris o ulju Motul 300v Competition , to je trkacko ulje . Ja koristim Motul 300v Factory Line i nemam takvih problema . ;)

 

Ma competition iz kompenzacije, ali tad i vise nikad. Narucujem Castrol R4R i nema estera,nema problema

pa izgleda da su ti uvalili neko fals ulje,meni se motul ok pokazao,i niko od musterija se nezali a svi ga kupuju  ali na nasem trzistu imas i dosta fals ulja

malo cena iz amerike za motulhttp://www.oneidasuzuki.com/store/cycle/motul/

da shvatite da nas deru ko janjce

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1331 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Na sajtu Motula su upotrebili rec koja oznacava isparenja, to meni znaci da vetri.

 

Gledaj, da bi mogao komentirati na takav način, moraš znati puno u uljima i mazivima. Svako

ulje vetri, samo je pitanje koliko. Najviše vetri minerala, uvjerljivo najviše.

 

Prepurucuju i zamenu svake sezone bez obzira na predjenu kilometrazu.

 

To vrijedi za svako ulje, a čak i češće od jedne godine.

 

Ko voli nek izvoli, iskustvo je vise puta potvrdjeno na raznim pa i na motorima koji su tek prosli razradu, daklem za mene aksiom, odn nije potrebno dalje dokazivanje.

 

Ni ja ne vozim na Motul, ali razumijem procese koji se događaju u motoru kada se koriste ester

ulja, tako da znam i razloge potrošnje. No to ne znači da je ulje lošije od onoga kojeg ne troši.

Potrošnja ulja je jedno, zaštita i smanjenje trenja nešto sasvim drugo, ne mora imati veze jedno

sa drugim. To su česte zablude koje ljudi izjednačuju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja