Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki DR 600 Djebel

Recommended Posts

  • Integrisan, 12921 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Nisam, nego ispravljas coveka, a nisi u pravu, da ne kazem pravis se pametan ;)

 

Ne ispravljam, sprdam se sa zarđalim šrafovima na novoofarbanom delu. Samo si ti previše budan... Ili si ipak ustao na levu nogu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Da li si uopste skidao viljusku za farbanje? Ako jesi, ne kontam zasto si vracao viljusku, ako si planirao da farbas ram?

Ako nisi, ne kontam zasto nisi? To je 1 sraf, a i ti lezajevi trebaju nesto sigurno. Ako ne zamjenu, ono bar malo masti.

Ovo farbanje rama sa blokom je isto neka pisa uz vjetar. Tu se takodje radi o par srafova.

Mislim, tako mozes malo da zastitis taj ogoljeni metal sto se vidi (i sto ti je pristupacan), ali sta ce ti onda fabricke sheme i naljepnice?

Ili napravi neki rat-bike, umazan da ne rdja, ili rastavi sve, pa smirglaj dok ne poplavis ako hoces da naljepnice imaju smisla. :neznam:

Ova tvoja "sredina" nit vino nit voda.

Ja licno bih isao na rat varijantu. :D

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6342 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Nisam, nego ispravljas coveka, a nisi u pravu, da ne kazem pravis se pametan ;)

 

Ne ispravljam, sprdam se sa zarđalim šrafovima na novoofarbanom delu. Samo si ti previše budan... Ili si ipak ustao na levu nogu.

E zato se koriste smajliji da bi se bolje razumeli, ti si nazalost koristio znak uzvika, pa nisam razumeo da je u pitanju ironija ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Beograd-Banjica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Samo napred druze, i obavezno fabricka kombinacija boja, to je najlepse. Decko iz NS, potpisuje se kao Kice na kupindu i fb pravi sve moguce nalepnice i stvarno dobro radi posao, probaj sa njim da se dogovoris.

Nego, jel ti se desilo nesto plastikama od te hemikalije sa skidanje boje? I ja planiram isto da uradim, ali na kutiji pise da je samo za metal i drvo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 480 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: DR 650, CF MT 450

ja nisam imao problema mada nisam ni dugo drzao jedno 10 min na plastici i sve skine sad nznm da li moze da osteti :P meni je to spaslo jedno 3 dana posla sa smirglom :D kad mi se ofarba motor za nedelju dana idem za novi sad kod njega :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 869 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: ...

danas sam zadnji nosac ofarbao :P

 

i plastike su sad spremne za farbanje :)

 

IMG_20140105_183210.jpg

 

Samo napred, svidja mi se tvoj entuzijazam, a i motor sve vise. S'tim u vezi, mnogo je lepa ova nijansa sive na nosacu, mozes li da se setis koju si farbi, ili spej, tacno koristio?1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 480 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: DR 650, CF MT 450

danas sam zadnji nosac ofarbao :P

 

i plastike su sad spremne za farbanje :)

 

IMG_20140105_183210.jpg

 

Samo napred, svidja mi se tvoj entuzijazam, a i motor sve vise. S'tim u vezi, mnogo je lepa ova nijansa sive na nosacu, mozes li da se setis koju si farbi, ili spej, tacno koristio?1zdravo.gif

 

http://www.kendafarben.com/common/testi/kendasrl/immagini/pro03_10.jpeg

zove se kenda kolor srebro :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 837 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

druze za "restauraciju" se ne koristi Kenda kolor sprej... niti bilo koji sprej... :neznam:

 

zadnji nosac si trebao plastificirati...

 

nadam se da plastike ne farbas tim sprejem :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 884 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Ajde zivota vam nek neko stavi Restauracija pod znake navoda, pa da vidimo sta ce momak napraviti do kraja, a ne samo da slusamo kako ovo nije bas bas prava restaruracija i kako bi trebalo to sve do zadnjeg srafa i onda sve plastificirati, a pre toga obavezno sve sa etiketama napisati sta je sta, a etikete moraju biti plastificirane i ... a u materinu.

 

 

Sta ima veze sto ne radi kompletnu restauraciju, jel bolje da je motor ofraban i sredjen kolko tolko ili izgreban i da rdja... nemam reci stvarno...

 

Sto se tice same plstifikacije, koliko god popularna i dobra bila i relativno jeftina nije sve za plastifikaciju.

Ovo je DR jbt nije cafe racer, jedan cilindar, velik prednji tocak, nek ga vozi kako je zamisljeno, kad ga ogrebe, zagrebe, ispusti na makadam i kamenje, uzece parce smirgle isti taj sprej i teraj dalje.

Kad se to dogodi sa plastifikacijom, kad 150-180kg po betonu ili kamenju se malo tocilja, skine se samo tako i sta onda da radi? Samo cemo na brzinu ovaj ram opet da ogolimo pa na peskiranje pa na plastifikaciju i opa nazad na put...

 

 

Momak, radis za svoju dusu, svoj motor, uzivaj u svakom trenutku i kaci slike 0takoje.gif

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 837 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

nema veze sto ne radi kompletnu restauraciju, nego sto je napisao "RESTAURACIJA" a ne "sredjivanje da lici na nesto"... zna se sta je restauracija i koji motori se restauriraju... a i mi trvdoglavi pa se uhvatili za jednu rec :zdravo:

 

momka ne poznajem, neka radi kako hoce, njegov je motor... ja svakako pozdravljam bilo kakvu samostalnu akciju i volim da procitam takvu temu na forumu... :takoje:

 

Evo tema (http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/29045-yamaha-xt600-komplet-sredjivanje/page__hl__xt600) gde je opisano "Komplet sredjivanje" motora iste namene kao i DR pa moze da posluzi kao neka smernica...

 

 

P.S. A uostalom, nece ga niko ubiti ako prvo pita nekog na koji nacin nesto da odradi... Ovde na forumu postoji mnogo iskusnih ljudi koji bi rado izasli u susret i pomogli nekako :zdravo:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 480 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: DR 650, CF MT 450

cekam sad plastike da mi stignu sa farbanja oduzilo se malo zbog vremena ovog :)

 

bolje mi je sprej pa lak i onako ce da se vozi offroad :)

 

dajte ljudi sad i vi vise ste se uvatili naslova nego motora na ovom forumu koliko ja vidim ... sklonicu to ako vam toliko bode oci jedna rec ...

 

motor ce na kraju izgledati kao iz fabrike :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 480 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: DR 650, CF MT 450

Ajde zivota vam nek neko stavi Restauracija pod znake navoda, pa da vidimo sta ce momak napraviti do kraja, a ne samo da slusamo kako ovo nije bas bas prava restaruracija i kako bi trebalo to sve do zadnjeg srafa i onda sve plastificirati, a pre toga obavezno sve sa etiketama napisati sta je sta, a etikete moraju biti plastificirane i ... a u materinu.

 

 

Sta ima veze sto ne radi kompletnu restauraciju, jel bolje da je motor ofraban i sredjen kolko tolko ili izgreban i da rdja... nemam reci stvarno...

 

Sto se tice same plstifikacije, koliko god popularna i dobra bila i relativno jeftina nije sve za plastifikaciju.

Ovo je DR jbt nije cafe racer, jedan cilindar, velik prednji tocak, nek ga vozi kako je zamisljeno, kad ga ogrebe, zagrebe, ispusti na makadam i kamenje, uzece parce smirgle isti taj sprej i teraj dalje.

Kad se to dogodi sa plastifikacijom, kad 150-180kg po betonu ili kamenju se malo tocilja, skine se samo tako i sta onda da radi? Samo cemo na brzinu ovaj ram opet da ogolimo pa na peskiranje pa na plastifikaciju i opa nazad na put...

 

 

Momak, radis za svoju dusu, svoj motor, uzivaj u svakom trenutku i kaci slike 0takoje.gif

 

Hvala druze :)

 

Ok sto se tice kritika to postujem i nekad umeju biti veoma korisne ali nije mi jasno samo sto ljudi tako "trce pred rudu" kad bude gotov onda mozete svi da pricate sta hocete ima jos 2 meseca dok ne pocnem da ga vozim do tad mogu da ga napravim da bude ko iz ovog klipa gde ga vozi chuck norris :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=uwSfVNc-kJE

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 480 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: DR 650, CF MT 450

E ovako treba mi jedan fudaster za suvazaca onako kockasti posto su bili razliciti a to mi bode oci nesto pa nznm gde da ih nadjem ?:P i da li moze da se nakako ispoliram pleksiglas :) ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja