Jump to content

Moto Zajednica

antifriz kapljucka na crevoo duska prelivne posude

Recommended Posts

  • Ne silazi, 2843 postova

imam versysa starog 7 godina.dok je imo fabricki antifriz nista se nije desavalo.Kupim adeco -basfov prepakovan u adeco ambalazu g12 plus i javlja se kapljuckanje maltene cim krenem posle 500 metara i stanem dobijam kapljice ispod creva.jedno par kapljica i stane.Za 10000 km potrsio mi je mozda 1 deci.Promenim i njega sipam valeo g12 plus ali zuti posto ma i crveni sto g12 a onda pocelo vise da kaplje za 4000 km oko 1 deci.Nemam visak antifrza u prelivnoj posudi -naraste oko 1 cm znaci cep na hladnjaku bi trebao da dobro radi jer mi nista negura antifriz u posudu.Imam utisak da se javlja para i de u prelivnoj posudi ide na crevo ,tu se kondezuje i kapljucka .Kao kod pecenja rakije.Nije problem u potrosnji i dosipanju antifriza nego sto postoji jedna pojava koja se zove kavitacija,tojest mehurici pare kad se raspadnu u tecnosti oni izazivaju jake udarce u povrsinu i ostecuju sve na cega udare.Koga god sam pitao niko pojma nema ni majstori ni bajkeri koji u 99,99% sipaju g 12 za auto i niko nema tih problema.Verrsys nema merac temperature ali nisam primetio ni usred leta na semaforima da pali ventilator vise nego obicno.Ako je neko imo slican problem nek da savet.Da li je moguce da na drugim motorima antfriz radi normalno a da se na versisu jace greje ili da sam ja naleteo na dva nekvalitetna antiftiza valeo i adeco.Cak i kad su jako razblazeni recimo 80-20 antifrizi bi trebalo da kuvaju na 104 a 50-50 na 108 stepeni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6833 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ne bih zalazio u kvalitet antifriza, uglavnom je vecina okej dok je odgovarajuca agregatu (G12 za alu, itd)

 

Prvo da krenemo od tebe?

 

Da li si pravilno zamenio antifriz?

 

Prvo se naspe direktno do cepa i jako je bitno da se pravilo ozraci sistem. Startujes agregat, malo pritisnes creva i sacekas da izadju svi mehurici i nakon toga punis prelivnu posudu.

 

Mozda si previse sipao? Normalno je da pljune neku manju kolicinu.

 

Da li si pravilno vratio cep?

 

Ima tu jos nekih stvari, najgora od svih jeste produvali dihtung glave ili naprsli cilindar, sumnjam i krajnja je opcija mada nije iskljuceno ako si pregrevao agregat ili ga silovao hladnog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Nije greska u antifrizu 100%. Samo dve stvari mogu biti u opticaju.Velika je verovatnoca da si pri zameni uradio lose öbezvazdusenje"i imas mali lutajuci vazdusni cep u sistemu koji ne remeti cirkulaciju i hladjenje, a pri grejanju pravi pritisak koji izbaci malo tecnosti. Cep je na takvom mestu da ne odlazi dolivanjem istog, tako da prvo moras to da uradis. Mnogi motori imaju svojstven fazon kako se to radi, potrazi po net-u kako se to radi za Versys. Druga stvar, sto je malo verovatno je ta da je ciknuo dihtung glave i da duva malo kompresije u sistem za hladjenje. Najjednostavnije ti je da uradis ovo prvo i otklonis sumnju. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2843 postova

sve vas razumem ali ja opet napominjem da prilikom voznje kad se zagreje agregat meni u prelivnoj posudi naraste nivo za plafon 2 cm a do cepa ima bar jos 10 cm,tako da je nemoguce da meni izlazi tecnost izprelivne posude jer nema previse tecnosti nego do maksimuma.Prelivna posuda ima obican cep a na hladnjaku je onaj sa oznakama za pritisak i dobro je zavrnut,ako on iz nekog razloga propusti tecnost kao i sto radi ona se popne u posudi za plafon 2 cm.Juce sam napunio aku probao motor po ulici mozda 200 metara ostavio ga i posle pola sata je bila barica 4 sa4 cm,a nivo nisamsiguran da li se uopste digao,ako antifriz nje dobar pa renije pusta paru da li je to mogucei za 200 metara voznje potpuno hladnog motora brzinom od 30 na sat i na spoljnoj temp od 13 stepeni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

sve vas razumem ali ja opet napominjem da prilikom voznje kad se zagreje agregat meni u prelivnoj posudi naraste nivo za plafon 2 cm a do cepa ima bar jos 10 cm,tako da je nemoguce da meni izlazi tecnost izprelivne posude jer nema previse tecnosti nego do maksimuma.Prelivna posuda ima obican cep a na hladnjaku je onaj sa oznakama za pritisak i dobro je zavrnut,ako on iz nekog razloga propusti tecnost kao i sto radi ona se popne u posudi za plafon 2 cm.Juce sam napunio aku probao motor po ulici mozda 200 metara ostavio ga i posle pola sata je bila barica 4 sa4 cm,a nivo nisamsiguran da li se uopste digao,ako antifriz nje dobar pa renije pusta paru da li je to mogucei za 200 metara voznje potpuno hladnog motora brzinom od 30 na sat i na spoljnoj temp od 13 stepeni

 

KLE 500 ima slican problem, a posto je Kawa sa slicnim agregatom u pitanju, vrijedi provjeriti. Dihtung na cepu hladnjaka zna nastradati i poceti pustati vazduh u sistem, sto se manifestuje "povracanjem" tecnosti na odusku prelivne posude kad je motor vruc. Probaj naci drugi cep hladnjaka i probati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

aj probaj da nedolivas vise tecnost nego tako da vozis,tecnost u prelivnoj posudi mora na max da bude kad je motor vruc a ne hladan..probaj pa vidi,hoce i cep da popusti pa malo baca vode....a hoce i nesto drugo,probaj da vise ne dolivas nista...neka je na minimumu nediraj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

sve vas razumem ali ja opet napominjem da prilikom voznje kad se zagreje agregat meni u prelivnoj posudi naraste nivo za plafon 2 cm a do cepa ima bar jos 10 cm,tako da je nemoguce da meni izlazi tecnost izprelivne posude jer nema previse tecnosti nego do maksimuma.Prelivna posuda ima obican cep a na hladnjaku je onaj sa oznakama za pritisak i dobro je zavrnut,ako on iz nekog razloga propusti tecnost kao i sto radi ona se popne u posudi za plafon 2 cm.Juce sam napunio aku probao motor po ulici mozda 200 metara ostavio ga i posle pola sata je bila barica 4 sa4 cm,a nivo nisamsiguran da li se uopste digao,ako antifriz nje dobar pa renije pusta paru da li je to mogucei za 200 metara voznje potpuno hladnog motora brzinom od 30 na sat i na spoljnoj temp od 13 stepeni

Jos jednom ti kayem da antifriy nije uyrok ovog desavanja. Sto neko rece proveri dihtung i oprugu na cepu hladjaka, jer kao i sve opruge vremenom moze oslabiti. Cep na posudi je od obicne gume, ali i tu ima malog pritiska kad cep hladnjaka propusti malo tecnosti u posudu. Jos nesto, nivo crevca u posudi koje vodi napolje ima izmenljiv nivo, podigni ga iznad crte maximuma, ako i tad izbacuje onda imas kvar. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2843 postova

danas sam resio nepostojeci kvar.Kad je bio potpuno hladan sam izduvo crevo oduska od posude koje je na versisu skoro metar da nemam tecnosti u njoj i upalim motor prodjem 200 metara kad ono nista ne kaplje.Sto snaci da je to prvo kapljanje iz creva od one zaostaletecnosti od prosle voznje.Skinem to crevo sa posude upalim motor i gledam u tu pipu sto viri iz creva gad malo zaturiram par puta pojavi se kapljca u toj pipi ,zaturiram opet onda druga koja kao baloncic gura onu prvu i tako redom.Da je tu crevo guralo bi u crevo.Skinem cep sa prelivne i gledam kad turiram sa stalnim gasom nema nikakvih mehura samo se malo uznemiri antifriz.Prilikom pustanja gasa pocne antifriz da skakuce u vis i stvara mehurove iznad creva koje ide od hladnjaka do prelivne.Kolega bajker automehanicar pogleda to sto sam i ja video i kaze da je normalana pojava i kod motora i kola da prilikom davanja gasa se malo povuce antifriz a prilikom pustanja vraca pa skakuce i to buckanje stvara sitne mehura a to nisu mehuri od kompresije jer kad stalno drzim gas na visokim obrtajima nema nista.I od tog prskanja se polako puni crevo oduske,ali to je pocelo da sedesava kad sam promenofabricki antifriz jer i manualu pise da ide 1,2 litra a ja kad sam sipo iso sam 1,5 litara jer tolko je islo do maksimuma.Ispada da treba verovati inzinjerima jer su oni ovo vec prosli,a i ponekom majstoru kao sto je bokilic.Inace u radnjama koje drze auto japance imate cepove hladnjeka za 750 dinara iste kao i za motore, i za razne pritiske, ako nekom zatreba.Sutra cu uraditi jednu doradu sto mi je pala na pamet od creva oduska katera stojadina.On naime ima metanu mrezicu u crevu koja sluzi da se na njoj taloze uljne pare i da se putem creva vracaju nazad u crevo a da neidu u karburator i da nebude mastan.Stavicu jedan sloj zenske carape preko pipe i onda navuci crevo ,to sigurno nece dati da kapljica ode iz pipe u crevo osim sto mozda bude malo vlazilo,a ako naidje neka kolicna tecnosti ona ce bez problema proci kroz carapu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja