Jump to content

Moto Zajednica

<<<Retrovizori>>>

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Zrenjanin

ja na skuteru nemam nijedan...

na motoru imam oba...

nikad mi nisu pravili probleme...

 

 

stavi ti ipak makar levi na skuter....ebes ti sta ce policajo  :D da kaze,nego sto tebi puno koristi makar jedan..... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Ja ne umem da vozim bez retrovizora. Stavi ti retrovizore, nije skupa stavka, a mnogo znaci u saobracaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6294 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ja sam godinu dana vozio bez oba i vrlo je zajebano bar meni. Vozis 100km/h iza auta, hoces da ga preteknes, moras da se okrenes da vidis da li neko iza tebe vec nije zapoceo preticanje, za to ti treba bar sekunda, ako ovaj ispred tebe zakoci u tom trenutku, sigurno se zakucavas u njega. Bas je nebezbedno voziti bez retrovizora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 61
  • Motocikl: MV Agusta 800 Brutale

I ja mislim da moraš da imaš bar jedan, a to što ih niko nije tražio do sada je verovatno (ne)poznavanje propisa naše policije, u svakom slučaju puno će ti značiti u vožnji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Pare sam potroshio na opremu...

A ionako ne vozim preko 70 tako da mi necce trebati... sad sam navikao da se okreccem. :)

pa meni su i najpotrebniji u gradskoj guzvi pri manjim brzinama kada se provlacim i prestrojavam iz trake u traku. kada bih stalno okretao glavu levo-desno  da vidim da li ima nekog iza mene, poludeo bih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 489 postova
  • Lokacija: Kraljevo<->Beograd

Pare sam potroshio na opremu...

A ionako ne vozim preko 70 tako da mi necce trebati... sad sam navikao da se okreccem. :)

pa meni su i najpotrebniji u gradskoj guzvi pri manjim brzinama kada se provlacim i prestrojavam iz trake u traku. kada bih stalno okretao glavu levo-desno  da vidim da li ima nekog iza mene, poludeo bih.

Verujem... Isto bi meni bilo na motoru.... Ali kazzem na motoru imam oba retrovizora...

Drugo je skuter od 75 kg i motor od 160 ili 200 kg.

A Kraljevo je znatno manji grad, tako da i nema neke guzzve.

Sad imamo chak 2 obilaznice :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Ja ne moram da se okrecem...znam da iza mene nema niko :D :D :D

 

Salim se, pozeljno je imati bar jedan retrovizor...ako nemas, moras da se naviknes da stalno ides minimum 20% brze od saobracaja, pamtis gde je ko bio i koga si obisao, i stalno se okreces...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ma ne radi se samo o preticanju. Desava se da moras naglo da promenis traku, iz desne u levu, zbog rupe ili istrcalog pesaka, tu nema vremena za okretanje. A uz retrovizore sve vreme imas pregled situacije iza sebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Ja ne kapiram kako neko može da vozi bez retrovizora. ??? A tek ne kapiram zašto bi hteo da vozi bez njih. ??? ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2630 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Da li policija trazi da motor ima retrovizore,i da li sledi kazna onome ko ih ne poseduje?

 

>>>licno,ja ih imam na motoru,ali cuo sam da ih ''traze'' >>>

 

 

Nikada mi nisu trazili. A ni zmigavce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

U Atini,kada smo proshle godine bili Pablito i ja, svi Rove voze sa sklopljenim retrovizorima!!!  :o

 

Ja pitao Zashto? Mislio neka moda...svi znamo da su Rashi..onako...na svoju ruku! Kad odgovor koji me je fascinirao...kazzu da im je lakshe za provlachenje kroz atinske guzzve! Eto!  ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Cisto da znate, po nasem zakonu, (iz bog-te-pita-koje godine) motocikli uopste ne moraju imati retrovizore niti pokazivace pravca! Iznenadjeni? I ja sam bio, zato su me na polaganju za A kategoriju terali da se osvrcem i pruzam ruku kad god bi trebao da skrenem, iako je motocikl na kojem sam polagao imao i retrovizore i zmigavce.

Vrhunac je bio kad (prilikom objasnjavanja rute kojom cu voziti) je doslo do toga da treba da skrenem levo prilikom kretanja iz mesta sa semafora.

Pitao sam "kako to da izvedem sa ispruzenom levom rukom?", a SUP-ovac mi odgovori "Snadji se... Ti gledaj da te ne 'zatvori' semafor..."!  :o

Strasno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja