Jump to content

Moto Zajednica

MZ-ETZ-250

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Ispod copave sam stavio malo veci cekic i otprilike toliko fali da bi motor mogao da se nasloni a da ne padne..E sad ili da nesto navarim sa dodnje strane,sto mi za sad deluje kao bolje resenje ili sa isecem ovu i na njeno mesto zavarim duzu cev.....0stabre.gif0stabre.gif0stabre.gif

Posto imam neke cevi,sutra cu ih premeriti i razmislicu sta bi bilo najbolje...

 

post-31409-0-76269400-1394569120_thumb.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Ovih dana od kako je motor upaljen,vise je radio u mestu nego sto je vozen....Svakog jutra ga upalim i to bude obicno oko 7 i onda malo radi u mestu,pa neki krug napravim da se malo zagreje,onda malo cacnem karburator,pa proverim kako prima gas i kako se ponasa u voznji....Karburator je od modela 251 i gde je dizna za ler vazduh e tu je bio navoj ako se ne varam M8x1 ali posto je neko verovatno izgubio diznu,lakse mu je bilo da ureze M8x1.25 i sad moze i obican sraf....Sto znaci da za mene ne vazi ono 2.5 kruga dizna za ler gorivo i 4 kruga dizna za ler vazduh...Karburator je bio pa skoro za bacanje ali nisam imao da kupim nov i onda sam se trudio na sve nacine da ovaj dovedem u neko solidno stanje...Trosio je nenormalno,litar ode za 10-tak minuta a na leru se normalno gasio....Kada sam probao da odvijem diznu za gorivo za 2.5 kruga,motor se odma ugasio,bez obzira sto sam mu dodavao gas..Moze da se odvije najvise za krug i po ali onda mora skoro do kraja da se odvije dizna za vaduh ali opet nije to to.Sad moram da stelujem karbuator po zvuku sto mi i nije neki problem....

 

Po zvuku i svemu ostalom rekao bi da nema potrebe da diram kraburator...Prima gas bez trokiranja,ler mu je na oko 1100 po tahometru,ubrzava veoma dobro i nema rupu u gasu.Mogu slobodno da kazem da nikad nije bio u boljem stanju...Po potrebu mu malo zavrnem ili odvrem diznu za vazduh i to je to...A dizna za gorivo mu je na pola kruga odvijena i ovako najbolje radi...sve preko pola kruga ga gusi a kada je manje od toga onda mu je to malo i polako dize obrtaje.....

Potrosnju sam mu merio prosle godine ali sa diznom 110 i rezonantnim auspuhom i sa 0.5 l goriva sam presao 10 km i jos 500 m preko toga...Sto znaci 5l na 100 km ali lagane voznje,4-5 brzina oko 60 km/h...Sad ima fabricki i nisam sigurna da mu je potrosnja pala,mozda malo ali to opet treba izmeriti...I dizna je 130....Po mojom proceni rekao bi da je potrosnja sasvim ok....Sipao sam mu 2 l pre neki dan i vozio sam se po ulici i jos stelovanje karburatora i vozikanje po dvoristu,proba kako prima gas,pa rad u mestu,onda sam mu merio koliko puni struju....Sve u svemu potrosnja mu je dobra.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

U toku dana je bilo jos malo stelovanja i posle je pala i probna voznja....Motor je u fazi razrade i ne bi trebao nikako da mu zavrcem gas ali sam prosto morao....primetio sam da na visim obrtajima u nekom trenutku malo losije prima gas,kao da stucne i bukvalno sam popizdeo jer je pre rasturanja sve bilo u redu....Prvo je problem u tabli sa osiguracima jer je sama tabla losa i kontakti su losi,onda i motor nije bio dovoljno zagrejan...I tako dok sam se nervirao i probao po ulici motor se lepo zagrejao i posle prima gas bez rupe....Diznu za ler vadzuh sam odvrnuo za trecinu kruga i to je verovatno pomoglo malo....Sad sam ubedjen da ne treba nista da diram i nadam se da cu se voziti bez problema..

Sutra posle podne postavljam migavce ali za prednje moram da napravim nosac a za zadnje moram da prosirim rupe na ramu....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Jesi ga naštelovao ali posle svih zajebancija koje si imao sa motorom šteta je da ostane taj karburator.

 

Može, radi, služi ali ako bi se vozio bez šrafcigera u džepu stavi drugi i pevaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

U pravu si,kad god idem da se provozam sa sobom nosim imbus 6 kako bi malo podigao ili spustio ler...Nada se da bi sa novim karburatorom dobio ili manju porosnju ili bolji rad motora...Mislim da ne bude da sam zamenio karburator a nista se nije na bolje promenilo....u svakom slucaju ostaje stari jos neko vreme...prvo registracija pa sve ostalo....0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Migavci su stigli jos pre neki dan....Delovi mi stizu brzom postom i uglavnom je isti covek koji mi donosi paket...i malo malo pa nesto ima za mene...Covek je ok,vidi da su delovi pa pita sta radim kako napreduju radovi i tako...ovaj put otvara prozor i prvo sto mi je rekao je bilo aman sta radis vise oko tog motora....1lol.gif

post-31409-0-17293100-1394918163_thumb.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Za migavce sam bio bas neodlucan i trebalo mi je mesec dana da odlucim koje da uzmem...Na kraju sam se odlucio za ove i mislim da ce lepo uklopiti...Migavce sam narucio od Gabora i cena je 5e po komadu...Sad treba da napravim nosace i da odlucim gde da ih metnem....E to ce potrajati,dal blize faru ili malo gore ili dole....1oda.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Od rane zore sam poceo nesto da cackam....Posto sam poceo da pravim sediste sa grbom i uradio sam jedan deo,sad treba da kupim drugi poliester set,stirodur i veovatno i pur penu pa da nastavim sa radom...gledao sam snimak gde covek sredjuje hondu u cafe racer stilu i kada je napravio i sediste i rezervoar od poliestera,ostao je stirodur unutra...da bise resio stirodura koristio je neku kiselinu koja bukvalno pojede svaki delic ali ne i ono sto je od poliestera...Ja sam probao sa onim sto mi je bilo pri ruci...nasao sam jedno parce stiropora i prvo probao sa benzinom..Za dve sekinde se pravi rupa tu gde je bio benzin,znaci ne mora nista specijalno...Probao sam i za nitro razredjivacem i on isto jede stiropor...Kada bude sve gotovo ostaje mi da sipam razredjivac i sacekam da nestane stiropor ili stirodur,sta vec budem koristio.Malo mi je zao da koristim benzin za ovo ali moze i on...Probao sam i sa sonom kiselinom i ona bukvalno nista ne uradi...Mozda i zato sto ima mali procenat hlorovodonicne kiseline...

 

post-31409-0-64192300-1394959939_thumb.jpg

post-31409-0-29114600-1394960010_thumb.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Jos pre neki dan sam poceo sa ugradnjom led trake ali sam radio u medjuvremenu druge stvarcice i nisam to zavrsio...Mislim da nema potrebe za jacim osvetljenjem ali sam hteo da izgleda malo lepse...Malo sam mozgao gde da je stavim a da se ne odlepi i posle par pokusaja sam je zalepio na samo staklo fara,sa unutrasnje strane i malo ojacao super lepkom...

 

 

post-31409-0-50606600-1394984062_thumb.jpg

 

Proba pre sastavljanja fara

post-31409-0-08931300-1394984072_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Far sam postavio na motor i jos jednom probao...

 

 

post-31409-0-61049600-1394984484_thumb.jpg

 

post-31409-0-13982700-1394984506_thumb.jpg

 

post-31409-0-55109900-1394984537_thumb.jpg

 

post-31409-0-24807300-1394984592_thumb.jpg

 

 

Traku sam tako povezao da se pali samo kada blicam sto mi je i bio cilj...Imam u planu da postavim jedno parce trake iznad tablice ali to tek kad bude registrovan...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Poceo sam da osmisljam nosac za migavce ali prvo sto mi je zapalo za oko je da na jednom od 4 migavca fali matica,pa sam bio ubedjen da sam je negde zaturio u garazi...i tako je trazio jedno pola sata i sve sam prevrnuo i nje nema...Sitnica a zna da te iznervira jer nije obicna vec M10X1.25...Ali na svu srecu setim se da sam ih slikao cim sam dobio posiljku,dodjem da pogledam i stvarno fali jedna matica,sto znaci da je jedan dosao bez matice....0ljut2.gif0ljut2.gif0ljut2.gif

Sto je najgore ovde u Barajevu nema sigurno takva,tako da cu morati da potrazim negde u Beogradu...

 

post-31409-0-17293100-1394918163_thumb.jpg

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Imam u planu da postavim jedno parce trake iznad tablice...

 

Polako, razmisli malo, može to i kasnije... :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Traku bi stavo samo zbog toga da tablica bude sto bolje osvetljena,jer ce verovatno stop svetlo biti na zadnjem blatobanu a tablica sa strane,pa se u mraku nece ni videti..ali o tom potom.....Dok sve povezem i sredim,mozda i misljenje promenim...1oda.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Jos malo poliranja....Odlucio sam da ispoliram sve delove koji su na volanu motora ali to cu kad budem imao malo vise vremena...Za sad samo kuciste prekidaca...

 

post-31409-0-83992500-1395172073_thumb.jpg

 

post-31409-0-20310100-1395172138_thumb.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Napravio sam nosace za migavce pa sam postavio da vidim na sta to lici i nabrzaka sam probusio rupu za stopaljku i stavio i nju...Mozda ce biti stop svetlo i tablica sa strane a ne na sredini ali za sad nista ne diram....kad zavrsim sa povezivanjem i ostalim stvarima,tek onda cu videti dal da premestam nesto.....

 

post-31409-0-05951400-1395327553_thumb.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: wien
  • Motocikl: mz es 175/2 bmw r1200 c indipendet

Jos nesto ako ti je polozaj sedenja na motoru udoban, nemoj da ga kvaris nek ostane onako kako ga je fabrika proizvela, ja nisam imao dobar polozaj na es u pa sam kupio bmw copera pa mi je udobnost bolja I mogu voziti ceo dan ali brzina ostala ista o o o 90 km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Trenutno sam i ja u dilemi...Ako mu stavim sediste sa grbom,onda cu moci samo ja da se vozim a morao bi da pravim drugu polugu zadnje kocnice i menjaca i da budu postavljeni gde su nogostupi za suvozaca....Onda se skida zadnji blatobran a stop svetlo i tablica bi bili verovatno sa leve strane...Kad budem kompletirao motor onda cu se pozabaviti sa ovim....

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Stop ti je u retro fazonu a migavci naj novije proizvodnje. Po meni ne idu zajedno.

 

Stop svetlo sam trazio manje i drugacije ali nisam mogao da nadjem....Ovo ce mi sluziti dok ne nadjem nesto bolje....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Ovih dana sam pored migavaca i stop svetla radio na novom sedistu...Nosaci za migavce su napravljeni i migavci su povezani...Stop svetlo cu staviti jedno manje koje je bolje nego veliko okruglo...to malo stop svetlo cu posle ugraditi u novo sediste...

Predao sam papire za registraciju ali moram prvo da uradim promenu prebivalista kako bi mogao ovde da registrujem motor...Bice za neki dan i to gotovo a registracija izadje 8950...

 

Donji deo sedista,onaj koji naleze na ram,sam jos pre napravio a sad sam nasao vremena da nastavim dalje sa radovima....Prvo sam napravio konstrukciju i onda zavario 4 srafa koji ce fiksirati sediste za ram....

 

post-31409-0-89214200-1396042701_thumb.jpg

post-31409-0-95464500-1396043717_thumb.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja