Jump to content

Moto Zajednica

Keeway MATRIX 50 2007

Recommended Posts

Guest majstormile

Cao svima.Vozim Keeway matrix 50  2007godiste,pa bi hteo da mu skinem blokade.Da li bi neko mogao da mi kaze gde nalaze blokade na motoru?Onu iz auspuha sam isekao,ali ima ih jos.Za sad sam dobio max. brzinu 65km/h sto nije velika brzina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova

Copy/paste sa drugog foruma

 

Blokade na Keeway-u.

 

Imas na auspuhu, tacnije na grani ono slepo crevo koje je potrebno zameniti.

 

Onda imas blokadu na sajli gasa, treba nesto da se odvrne, t.j da jos se da veci hod.

 

Imas onda 2 blokade na karburatoru, prva je dizna koja je 47, a posle skidanja je stavljena 54.5 i neki limeni deo (ne bi znao sta je)

 

naravno tu ti je i prsten na variomatu.

 

E sada da ti jos nesto napomenem, nece ti mnogo bolje ici uzbrdo.

 

Evo moj primer, pre blokade mi je isao ~50 kmh a uzbrdo oko 30kmh. Potrosnja je bila ~3.8L.

 

Posle skidanja blokade, motor je lose isao kao i pre samo sam dobio + ~10 kmh.

 

nadam se da ce ti pomoci... inache skidanje svih blokada sa delovima je kako sam prochitao 3500din :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Cao svima.Vozim Keeway matrix 50  2007godiste,pa bi hteo da mu skinem blokade.Da li bi neko mogao da mi kaze gde nalaze blokade na motoru?Onu iz auspuha sam isekao,ali ima ih jos.Za sad sam dobio max. brzinu 65km/h sto nije velika brzina.

 

Vozi 65 to je max ;) Ne moze vise, ja sam skinuo blokadu u servisu i to ti je to 65 ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Yamaha Thunderace 1000cc & Aprilia Leonardo 250 cc i
Ja sam na mom matrixu (davnih dana je to bilo :D ) stavio leo vinci zx (samim tim je otklonjen katalizator, kao i blokada), stavio sam rolnice koje sam dobio uz leo vinci i stavio sam malossi kevlar belt i pireli diablo gumu, nista vise nije dirano od tih navedenih blokada. Sa svim tim delovima top speed je bio 75 km/h, sto je i dovoljno. sve preko je profi tjuning i zahteva dosta novca i zivaca. I sa njim sam tako prevezao 19500 km, Bez nekih problema. Prodao sam ga 2009 godine, i koliko sam upucen jos uvek se vozi, samo neko se u tim menjazama pocastio leo vincijem sad ima obican auspuh. Skuter prva liga nemam reci, i onda kad mi neko dodje i kaze kinez dodje mi da ga..rat3.gif..uhhhh 0ljut2.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova

to je ta brzina, ne mozes dobiti vise od serijskog motora tj. 49 ccm.

 

mozes jedino dobiti malo na startnosti menjanjem rolnica i to je to. ako vec menjas rolnice proveri da nemas taj prsten na variomatu, mada cisto sumnjam cim pegla 65km\h

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Aprilia Sr 70

06-07 ima cdi blokadu,kupis odblokiran cdi i to je to.....samo jedna stvar mi nije jasna,zasto matrix ide toliko lose sa skinutom blokadom +2t masina :neznam: treba dosta da se ulaze da bi dobio 15-20 km/h sto se ne isplati....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

Moj je 2008,i ima odblokiran CDI...max brzina mi je oko 65kmh...al` mi procurela uljna pumpa i nema sanse da nadjem drugu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 154 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha majesty 250

CDI nema nikakve veze sa startnoscu i max brzinom ukoliko nemas rezonantni auspuh.Odblokirani CDI omogucava motoru da se vrti preko 8000 obrtaja a ti sa seriskim motorom tesko da mozes da predjes 7500 . Tako da nemoj da bacas pare na CDI. Po meni stavi samo neku dobu rezonu (100e) i ne diraj nista vise jer se ne isplati ni u kom slucaju budziti 50ccm...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Aprilia Sr 70

@boxy87 serijski dodje i do 8200 ima ga ortak ...al nebitno.....taj matrix je dobar skuter steta sto fabricki ne moze brze da ide....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja