Jump to content

Moto Zajednica

2014 - Yamaha MT-07

Recommended Posts

  • U prolazu, 7 postova

Pozdrav za ljubitelje MT modela ;)

 

I ja sam ponosni vlasnik jednog ovakvog čuda. Inače prvi mi je motor, tako da vezano za karakteristike kada ni sa čim uporedim ovo, meni samo kez na lice, ali neki ljudi koji su bolji poznavaoci motora, dao sam da ga probaju i iznenadili su se snagom i upravljivošću. I da, na slikama je sitan a u stvarnosti nekako je nabildovan napred, i mnogo moćnije izgleda... Postaviću slike za koji dan, samo malo lepšeg vremena ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 508 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,

Drustvo,

 

Zadnjih 7 dana se skoro svaki dan upoznajem sa svojim ljubimcem. i mogu vam reci da me skoro svaki dan pozitivno iznenadi.

 

Jeste da sam ja bas neiskusan ali me cesto startaju iskusniji bajkeri u gradu i sami iznenadjeni mojom Yamahom.

 

Eto toliko

 

Pozdrav

 

PS Hvala dragom Bogu na lijepom vremenu zadnjih 7 dana

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: zemun

Od svih ovih komentara nisam procitao da ga je iko vozio?! Ja jesam, na osobito zadovoljstvo. Kad probate, sve ce vam biti jasno. Ups, nisam video zadnju stranu. Izvinjavam se vlasnicima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 508 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,

A vec sam se nabrijao-- kad procitah izvinjenje.

:)

Salim se. Motor je mix izmedju Beauty and Beast

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha MT-09 2018, Yamaha MT-07

Hvala Miki89.

 

Druze znam da si i ti frisak sa MT-07 ali ipak imas vec nekakvo iskustvo sa ovom masinom. Daj nekakav savjet i sta ti je dosad palo za oko (uho).

 

Pozdrav

 

PS:E da potvrdima ovo sto je Miki rekao--uzivo je 100 puta ljepsi i mocniji

 

Nije mi jos puno stvari palo za oko, tek cekam da pocne sezona pa da se lepo upoznajemo..stvar koju ce svi zameriti je zvuk fabrickog auspuha.. :malo je reci da je tuzan :D te stoga meni je pre neki dan stigla cela linija race akrapovica :) imao sam prilike da ga cujem vec kod drugog vlasnika i tada je vec motor druga prica.. :) prosto grmi..pritom je laksi 4 kg i dobija 3ks.. :) ostalo je sve na svom mestu, poprilicno kompletan bike.. :) malo je suspenzija meksa, ja sam moj zadnji amortizer postavio tj zategao na maximum :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Mr., 508 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,

 

Hvala Miki89.

 

Druze znam da si i ti frisak sa MT-07 ali ipak imas vec nekakvo iskustvo sa ovom masinom. Daj nekakav savjet i sta ti je dosad palo za oko (uho).

 

Pozdrav

 

PS:E da potvrdima ovo sto je Miki rekao--uzivo je 100 puta ljepsi i mocniji

 

Nije mi jos puno stvari palo za oko, tek cekam da pocne sezona pa da se lepo upoznajemo..stvar koju ce svi zameriti je zvuk fabrickog auspuha.. :malo je reci da je tuzan :D te stoga meni je pre neki dan stigla cela linija race akrapovica :) imao sam prilike da ga cujem vec kod drugog vlasnika i tada je vec motor druga prica.. :) prosto grmi..pritom je laksi 4 kg i dobija 3ks.. :) ostalo je sve na svom mestu, poprilicno kompletan bike.. :) malo je suspenzija meksa, ja sam moj zadnji amortizer postavio tj zategao na maximum :)j

Druze koliko para je kostalo to Akrapovic zadovoljstvo???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

Akrapović karbon je 800e, a onaj drugi je 900e. Ja sam gledao I mnogo ej to para, ali da prži prži :)

 

Mnogo je to uloženog na motor koji vredi 5000... bar ja tako gledam... 25% od vrednosti motora :/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 508 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,

Na mojoj Yamahi je bio Akrap kad sam dosao po nju. Zvuk sa njim je nesto neopisivo-STRASNO, ali je cijena bila 1000e tako da sam tuzna srca morao da kazem da ga skinu. Morao sam se zadovoljiti sa Ralicom i zastitama hladnjaka. Izgleda super ali zvuk stvarno nije reprezentativan.

Ali 1000 e je ipak previse. 500 bi mozda nekako i pregrmio, preko toga je stvarno previse/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Motocikl: Yamaha MT 07

Poz svima. Ja sam moju yamaha kupio u martu 2014. Motor je sjajan pre nje sam vozio maxi skuter. Stavio sam Akru ali ne original za nju nego od Duke i samo top. Izasslo me je oko 300e. Ludilo kako se cuje pogotovu bez sajlensera. Ako nekoga zanima nesto nek pita. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha MT-09 2018, Yamaha MT-07

Poz svima. Ja sam moju yamaha kupio u martu 2014. Motor je sjajan pre nje sam vozio maxi skuter. Stavio sam Akru ali ne original za nju nego od Duke i samo top. Izasslo me je oko 300e. Ludilo kako se cuje pogotovu bez sajlensera. Ako nekoga zanima nesto nek pita. Pozz

stavio si granu od duke-a ili? :) ako ne, kako si nakacio top na standardnu granu, sekao ili? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Motocikl: Yamaha MT 07

https://www.facebook.com/video.php?v=10152440305683321&l=2017389986781636398

 

Telefonom sam snimao. pa se slabije cuje. Sad sam resio da kupim vizir i kresh padove, pa ako imate neke predloge. Gledao sam vizire kapine i puig-ove.

A mogli bi kad malo otopli da se skupimo koliko nas ima pa da se nadjemo negde u bg da razmenimo iskustva :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha MT-09 2018, Yamaha MT-07

moze naravno.. :) ja sam crash padove uzeo u max mommentu..a sto se tice vizira, vidi sa Ivanom znam da moze da napravi nesto..ja sam ga pitao za onaj kratki rizomin, on kaze da ne moze takav jer je to neka plastika ( jebem li ga kako rece) ali da moze slican od pleksiglasa.. :) svakako je jeftinije nego markirani.. :) naravno i crashpadove mozes da pravis ali to vec ne znam gde i kako :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha MT-09 2018, Yamaha MT-07

iskren da budem nisam, znam da ti tu treba da spojis i onaj neki ispravljac tj automat za led migavce, sad ne znam sta te buni konkrentno? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

E ovako, Adrenalin, da ti ne odgovaram na PP ovde ću zbog svih napisati svoje utiske:

 

Pre svega naglasio bih da mi je ovo prvi ozbiljan motor, I da sam sa njim prešao 1000km od decembra do sada...

 

Motor je izuzetno agilan, dakle u 4toj petoj dodaš gas I odmah ima snage... ali snaga I taj osećaj se gubi od 6000 obrtaja pa naviše...

Prosečna potrošnja 4,5-5l

Maksimalna brzina kojom sam ga ja vozio je 165km/h, vetar se baš oseti iako imam I vizir napred, dakle ne planiram preko ove brzine da vozim jer mi nije komformno :)

 

Loše strane:

po meni bridgestone gume koje su na njemu su pretvrde I ne ponaša mi se lepo u krivini (možda je subjektivan osećaj jer ne znam ni kako treba da se ponaša :):) :) )

Svetla su mu slaba I imao sam prilike da ga vozim noću, I nije preterano lep osećaj sa kratkim svetlom koje baca jako nisko I jako malu distance, dok su duga svetla sasvim pristojna. (verovatno ću mu dodati neko osvetljenje kada se ulovi novaca)

Sirena mu je fabrički slaba (lako I jeftino zamenljivo)

Auspuh. Jednostavno do 5000 obrtaja jedva I da se čuje. (sledeća investicija na njemu mi je to)

 

Motor sam vozio po planini, po ravnici, I mogu reći da je lep osećaj...

 

So far so good. Za mene kao početnika upravo ono što sam I očekivao I ono što mi treba da se upoznam sa svetom motociklizma. Nije prejak nije zujalica, taman nekako kako treba.

 

I da, moram da napomenem da je dosta reklo ljudi da je mali motor, tako da ga ne bih preporučio visokim I krupnijim vozačima...

 

I još jedna stvar... to moram da vidim I sa ostalim vozačima... Iako ej motor bio na redovnom servisu, pre sezone, pitao sam ljude iz servisa da li je normalno toliko da se čuje menjač... Interesuje me da li se I drugim vozačima u istoj meri čuje menjanje brzina... (kao udarac se oseti kod nogom I čuje se)... navodno sve je ok I provereno.....

 

A evo I slika:

https://www.dropbox.com/s/x2hsatg9eye82s3/20150505_192316.jpg?dl=0

 

https://www.dropbox.com/s/5tpydfyycei8bb8/20150320_173114.jpg?dl=0

 

https://www.dropbox.com/s/gymjslc6gspq5w4/20141227_142647.jpg?dl=0

 

https://www.dropbox.com/s/1ppy1tu9yh0w131/20150320_172711.jpg?dl=0

 

https://www.dropbox.com/s/nhxqgich40wrpd7/20150320_172741.jpg?dl=0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 508 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,

U vezi mjenjaca

 

Kod mene se cuje dosta jako kad ga ubacujem u prvu- sto se tice ostalih brzina apsolutno nista. Ide kao kroz med

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja