Jump to content

Moto Zajednica

Kaciga sa ugradjenim SATNAV-om za £1,245

Recommended Posts

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Vrti se vec par meseci prica o Rusima koji pokusavaju ovo da izvedu. Prica je standardna za start-up, svasta mozemo svasta ce biti, ma bice zlo jedno...Sta ce na kraju ispasti pitanje, Wired je pisao nesto o tome pre par dana kada je bila organizovana Ruska tech nedelja u Amerikama, http://www.wired.com/autopia/2013/09/livemap-demo/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Nije jos vreme... Mislim da ce tek za 3-5 godina ova tehnologija dostici upotrebljiv nivo za pristupacnu cenu (ako se poznati proizvodjaci prikljuce trendu i pocne borba za trziste).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zvrk, 411 postova
  • Lokacija: London, UK, (ZG,BG)
  • Motocikl: ER-6F 2012

Istina, tehnologija se svakodnevno mijenja i vrijeme ce pokazati prednosti ovakvog izuma.

 

@ rimtu :takoje: , ali nova vijest je da ce od sljedece godine "confused.com bajkeri" imati mogucnost kupiti ovo cudo od tehnike u UK :hej:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo

Nije jos vreme... Mislim da ce tek za 3-5 godina ova tehnologija dostici upotrebljiv nivo za pristupacnu cenu (ako se poznati proizvodjaci prikljuce trendu i pocne borba za trziste).

 

Ček, ček, braća kinezi da drpe ideju i tehnologiju bice sve to pristupacno u još kraćem roku ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Glavna tehnoloska stvar u ovom slucaju je projektovanje slike na vizir, sve ostalo je odavno razradjeno. Ali to je samo mali deo cele price - da bi proizvod bio jeftiniji treba da bude popularan na trzistu, a to zavisi od upotrebljivosti i cene. Sto kacige sa GPS-om tice, mislim da ce interfejs za upravljanje biti nasjlabija tacka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Glavna tehnoloska stvar u ovom slucaju je projektovanje slike na vizir, sve ostalo je odavno razradjeno. Ali to je samo mali deo cele price - da bi proizvod bio jeftiniji treba da bude popularan na trzistu, a to zavisi od upotrebljivosti i cene. Sto kacige sa GPS-om tice, mislim da ce interfejs za upravljanje biti nasjlabija tacka.

 

onog momenta kada bude napravljena dovoljno kvalitetna lcd folija sve će napredovati u rekordnom roku i imaćemo kacige kao iz igrica ;)

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Mnogo dobra stvar, ja bih kupio tako nesto. Jedina prepreka koju ja vidim je povecanje tezine kacige. Ovo mora dici tezinu za minimum 200gr. Ja volim da je kaciga sto laksa, tesko bih se odvojio od mojih 1350gr. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSF650S

Kod ove kacige nije toliko problem projektovanje slike(jer ipak nemora slika da se pomera kako se oči pomeraju, tako da se to rešava najprostijim umetanjem lista LCD-a u sendwich od plastike od koje se pravi vizir, ipak nije to F35JSF(eno još se muče da naprave taj helmet svemoguči)pre će biti kao što je rečeno korisnički interfejs, koji nipošto nebi smeo da bude isključivo voice activation, tu bi bilo brljavljenja onoliko, ali neki blue tuth mali controler koji bi se kačio na volan,da ako voice activacija zbog brzine, vetra i slično brlja, uvek možeš preko kontrolera glavne funkcije da dobijaš, tako da sve u svemu sa obzirom na to koliko dugo već postoje LCD folije(samsung će već 2015 izbaciti potpuno savitljivi smart telefon sa amoled(kvalitetom rezolucije i boja) folije(o čemu onda pričamo)kakvi problemi u projektovanju slike?!, blue tuth is slušalice i mikrofon u kacigu, to upšte nije neki veliki tehnološki izazov, koliko su problematične utilizacije tipa , izgrebao ti se vizir od pada, i sada treba da uzmeš novi , novi vizir ti naplate kao jednu odličnu srednje budžetnu kacigu, ispala ti kaciga iz ruke , da li će sve raditi posle pada, i slično, naravno i to je rešivo, ako se sve komponente ugrade na najoptimalnijim pozicijama, maximalno zaštićene od tih lakših padova same kacige, a pad sa motora sa tom kacigom, ako bi mi sačuvala glavu kao i svaka bolja kaciga, nebi baš posle mario da li i dalje radi GPS, ja lično smatram da rešenje uopšte nije loše, najprirodnijeje da se pogled ne skreće sa puta, a sobzirom do koje mere su napredovale amoled folije i sl, može tu da bude jako mnogo funkcija od zatamnjivanja vizira u odnosu na spoljnu svetlost(ali uvek ostaviti i mogućnost ručnog podešavanja, pa sve do projekcije filma,1Mina.gif za saputnika(da se nedosađuje0staa2.gif), ja cenim da za deset godina , će Kaciga postati multimedijalni gadget za bajkera, po cenama današnjih kaciga srednje klase, naravno cena kao i kod današnjeg smart phona će varirati u zavisnosti od mogućnosti samog "uređaja"0plac.gif tj. kacige

P.S

može da očitava i vitalne funkcije i da u slučaju stresa preko određenog postotka, automatski poziva najbližu hitnu pomoć sa sve tačnom GPS lokacijom na kojoj se nalazite, i datom o vitalnim funkcijama(puls, disnje, pritisak, i ko zna šta još)...ali se tu na kraju opet postavlja pitanje zloupotrebe, od prava na privatnost, da li "ceo svet" mora da zna da sam skrenuo u šumu da šiškim,1jok.gif ili da me udari el .šok kroz kacigu kada prekoračim brzinu 0ljut2.gifHebiga, nikada se nezna1neznam.gif

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

pa lagano je krenulo...

 

http://www.muskimagazin.com/2013/10/17/iz-lg-nam-stize-prvi-savitljivi-mobilni-telefon/

 

i cim bude dovoljno jeftino da moze da se napravi transparentan OLED ekran ili slična varijanta povezivanje sa postojećim tehnologijama će omogućiti sve gore navedeno... a što se tiče komandi one mogu biti na kormanu preko wifi - ja ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja