Jump to content

Moto Zajednica

Honda Africa Twin

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

Pa termodavac je na donjoj polovini hladnjaka. To na sta ti mislis sto se nalazi na kucistu termostata je senzor za merac temperature.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Problem kod vibracija moze da se javi i zbog nenastelovanih ventila, moj slucaj.

 

Zoki, jesi uspeo da resis problem, ako nisi, zovi da resavamo. Na mene si potpuno zaboravio a znam je u sraf.

 

I meni trese preko 80..mislio da je to normalna kravlja vibracija :jee:

  :takoje:

Obično trese zbog krampona ili krivih i izubijanih felni.. tegići na volanu malo ublaže stvar..a sad saznah i za ventile..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

Drugari utvrdio sam, definitivno je crkao termo davac, ventilator se pali kad spojim kablic sa masom :) sad cu za neko vreme montirati prekidacic da mogu sam da ukljucujem i iskljucujem ventilator... Imate li predstavu odgovara li termodavac od nekog auta ili striktno mora da bude originalni?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

Nadjoh i ja na aliexpresu za neke sitne novce (5-6$) ali pise da ukljucuje na 85 stepeni a ovaj trenutni(originalni) ukljucuje ventilator na 100, nisam siguran na kojoj temperaturi se termostat otvara i pusta tecnost u hladnjake, al pretpostavljam da je i on tu negde oko 85-86 stepeni...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Heidenheim an der Brenz, Nemacka
  • Motocikl: Xl 1000V Varadero, Africa Twin XRV 750

 

U ostalim ne, neoseti se jer je saltam, nego kad je u petoj pa navlacim gas od 4000 pocinju vibracije, nemoguce je voziti. I to je u zadnje vreme pocela tako da radi, tresla je ona malo ali sad vec preteruje

 

 

Auh.... pa ne znam, pošto nije u ostalim brzinama, nije do samog agregata. Jedino točkovi, gume, lanac... Ništa mi drugo ne pada na pamet :(

Lanac je u redu, gume nove, stelovanje ventila joj negine jer sam primetio da zvekecu kad se ugreje. Hvala svima na savetima i podrsci, javljam kad budem nesto sredio, zivi bili i brili

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 421 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: afrika

Pozdrav ljudi  :)

Imam malu muku od malocas, nesto je afrika pocela da zeza :) upalim je normalno i sve ok ali kako ubacim u brzinu tad se ugasi i to je to  :stabre:

kapiram da je problem u prekidacu na copavi ali pojma nemam kako da resim taj problem

Motor je ostao blizu kuce na parkingu nekom, kapiram da ce tu i ostati posto u Petak idem na more  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 362 postova
  • Lokacija: pirot
  • Motocikl: africa RD04 plava mamba

lako samo otkaci zice sa prekidaca copave i resen problem a kad dodjes s mora nadji novi da se ne zajebes i krenes dok je copava spustena ne gine ti let preko motora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Pozdrav ljudi  :)

Imam malu muku od malocas, nesto je afrika pocela da zeza :) upalim je normalno i sve ok ali kako ubacim u brzinu tad se ugasi i to je to  :stabre:

kapiram da je problem u prekidacu na copavi ali pojma nemam kako da resim taj problem

Motor je ostao blizu kuce na parkingu nekom, kapiram da ce tu i ostati posto u Petak idem na more  ;)

 

 

lako samo otkaci zice sa prekidaca copave i resen problem a kad dodjes s mora nadji novi da se ne zajebes i krenes dok je copava spustena ne gine ti let preko motora

 

Skini levu plastiku ispod sedišta i proprati kabl koji ide odozdo od prekidača ćopave. Videćeš mali beli konektor. Raskači ga i kratko spoj kontakte - naravno one prema motoru i time si zavarao TCI da je ćopa podignuta. 

 

Čim se vratiš sa mora odmah to sređuj, vrlo opasno je voziti bez tog prekidača. Pre mesec dana poginu dečko iz okoline Aleksinca na R1 iz istog razloga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 421 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: afrika

ok

moracu to kad se vratim posto mi se nesto zakomplikovalo pa moram veceras da krenem

hvala svima i izvinjavam se na offtopiku

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Titograd
  • Motocikl: honda africa twin

Braćo,prijatelji ,kumovi! 

Prvo da se pohvalim da je Africa koja mi mi je ukradena proslog maja u Češkoj nadjena i došla kući prije 5 dana. :jee1:  :jee1:

Dakle,srećan sam i nadam se da će svi koji su imali tu nesreću da im se ovo desi,imati sreće da nađu svog ljubimca kao ja.

E sad,ovo bi bila bajka kad bi sve bilo ok,jer su braća česi skidali svašta nešto i vraćali :stabre:  :stabre:  :stabre: ,ali ipak nedostaje par stvari koje nisam uspio da nađem na netu:

1.poklopac- čep rezervoara

2.zadnja stopa -suvozača

Ostale stvari su nađene na netu,ali ovo dvoje-nema!

Ako neko zna ili ima ovo ,bio bih veoma zahvalana da me kontaktira i proda mi ovo.U pitanju je model RD067A ,1996.

Hvala,unaprijed!

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

Braćo,prijatelji ,kumovi!

Prvo da se pohvalim da je Africa koja mi mi je ukradena proslog maja u Češkoj nadjena i došla kući prije 5 dana. :jee1::jee1:

Dakle,srećan sam i nadam se da će svi koji su imali tu nesreću da im se ovo desi,imati sreće da nađu svog ljubimca kao ja.

E sad,ovo bi bila bajka kad bi sve bilo ok,jer su braća česi skidali svašta nešto i vraćali :stabre::stabre::stabre: ,ali ipak nedostaje par stvari koje nisam uspio da nađem na netu:

1.poklopac- čep rezervoara

2.zadnja stopa -suvozača

Ostale stvari su nađene na netu,ali ovo dvoje-nema!

Ako neko zna ili ima ovo ,bio bih veoma zahvalana da me kontaktira i proda mi ovo.U pitanju je model RD067A ,1996.

Hvala,unaprijed!

Cao cao ne znam da li odgovara cep za rezervoar od RD04, videh na moto-berzi neki lik prodaje motor u delovima mozda bi mogao da probas kod njega... +381 64 3926 808 to je broj, ja ga cimao za neke delove sto su meni trebali, dobro je da si povratio motor. Pozdrav

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Titograd
  • Motocikl: honda africa twin

 

Braćo,prijatelji ,kumovi!

Prvo da se pohvalim da je Africa koja mi mi je ukradena proslog maja u Češkoj nadjena i došla kući prije 5 dana. :jee1: :jee1:

Dakle,srećan sam i nadam se da će svi koji su imali tu nesreću da im se ovo desi,imati sreće da nađu svog ljubimca kao ja.

E sad,ovo bi bila bajka kad bi sve bilo ok,jer su braća česi skidali svašta nešto i vraćali :stabre: :stabre: :stabre: ,ali ipak nedostaje par stvari koje nisam uspio da nađem na netu:

1.poklopac- čep rezervoara

2.zadnja stopa -suvozača

Ostale stvari su nađene na netu,ali ovo dvoje-nema!

Ako neko zna ili ima ovo ,bio bih veoma zahvalana da me kontaktira i proda mi ovo.U pitanju je model RD067A ,1996.

Hvala,unaprijed!

Cao cao ne znam da li odgovara cep za rezervoar od RD04, videh na moto-berzi neki lik prodaje motor u delovima mozda bi mogao da probas kod njega... +381 64 3926 808 to je broj, ja ga cimao za neke delove sto su meni trebali, dobro je da si povratio motor. Pozdrav

 

 

Sent from my iPhone using TapatALK

Hvala,ali ne odgovara. našao sam sve osim desne zadnje stope,za suvozača...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 362 postova
  • Lokacija: pirot
  • Motocikl: africa RD04 plava mamba

mali problem naime danas se vozikao tamo amo sve super motor prede ja srecan ko pas u liftu kad sad upalim motor da krenem kuci srecom bio u gradu sevnu farovi i izgubim komplet struju na motoru motor radi svetla rade i to je sve nema migavaca nema svetla na tabli nema obrtomera nista ugasim motor kad okrenem kljuc    STOJKO ne moze ni da kresne jeli imao neko slican problem kapiram da nije do CDa mislim da je brava u pitanju  :stabre:  :stabre:  :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Heidenheim an der Brenz, Nemacka
  • Motocikl: Xl 1000V Varadero, Africa Twin XRV 750

Tripmaster je zvekno, poslat je kod Majstor Joske na kompletan servis i ugradnju dodataka :-D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja