Jump to content

Moto Zajednica

Honda Africa Twin

Recommended Posts

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

...a ako napravim kontra maticu, ima li mesta da gornji trougao dodje na svoje mesto? Moja logika je da ako fabrički postoji samo jedna donja matica, onda gornji trougao treba da nalegne preko matice i ne dozvoli da se ona usled vibracija odvija, pošto se ona i onako ne sme zategnuti više nego što se rukom to može uraditi... a ona gornja hromirana matica se pritegne jako, nešto preko 100 Nm.

matica se steze na rd07 na 11nm i treba ti poseban alat za to, matica koja se nalazi sa gornje strane trougla se steze na 128nm i gornji trougao drzi maticu da se ne odvrce

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Opet Africa Twin

Imam problem sa prednjom viljuskom...letos mi se ucinilo da mi je ulje u viljusci lose tako sto mi je viljuska bas duboko propadala,posle toga sam promenio ulje i sipao 10w ,jedno vreme je bila bas tvrda a sad isto kao i pre menjanja a imam utisak da se sabija do kraja i pri kraju cujekao da udara kad se sabije.

Sta se desava..da li su opruge otisle ili nesto drugo?

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

ljudi, ne znam za 04, ali 07 ima dosta mekane vile. probao sam sa uljima i nista nisam dobio.

kada sam stavio progresivne opruge, tek tada sam resio problem. do tada kad naidjem vecom brzinom na neku rupu, uvalu, obavezno sabija do kraja. sada vise ne!

dosta je bolja situacija i na asfaltu, kocenju, svemu ...

ujedno sam i zadnji amortizer postavio u najvisi polozaj, jer mi nije problem visina sedista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Joj, moguce je da ima samo jedna kod AT :zbunjen: Zaboravio sam vec.. Jer sam ja kod sebe sad napravio sa kontra maticom, da ne bi mrdalo nigde.. Pa mi je sve u glavi da ima dve matice.. Morace neko da potvrdi da li ima jedna, nisam siguran..

 

To bi bilo lepo da se dogovorimo nas vise, jer ja ili cu kupovati novi WP zadnji amortizer (ohlins tesko, skuplji mi je) Ili, ako budem budzio jedan ohlins koji imam, moracu da narucim jacu oprugu za njega. I poslednja kombinacija ako ostavim original amortizer uzecu i ja progresivnu oprugu. Pa da porucimo svi zajedno, da vidimo ako moze jeftinije tako da nas izadje..

Mozda bih uzimao i zadnju felnu. Zavisi od kombinacije :D

 

Sto se tice ohlins opruga, mislim da su to opruge samo za njihove amortizere. Pa se onda bira da li je za pretovaren motor i td..

 

Sad sam nasao sliku, moja greska, ima ipak jednu maticu..

 

Čisto u smislu razmatranja novog amortizera......ja sam pre mesec dana menjao amortizere na svom motoru i stavio sam WILBERS....ubedljivo najjeftiniji i od Ohlinsa i od WP....kratko sam probao stvar i mogu samo reči SUPER.....

 

Naručio sam ga u Ljubljani,gde sam dao podatke o motoru,svojoj težini,težini saputnice (kolikogod je rekla, ja dodao još 5 kila..:D ) i težini prtljaga. Amortizeri stigli za 3 nedelje pravljeni po meri i stvarno je debela razlika između serijskih i aftermarket amortizera...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2884 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

 

Svejedno bih poručio progressive oprugu zadnjeg amortizera, tako da ako neko ima kombinaciju - cimajte me.

 

 

Uredu za stavljanje progresivnih opruga u viljuske. :takoje:

 

Ali, da li je OK pozadi zameniti samo oprugu, a amortizer ostaviti stari, cak i ako je sa njim naizgled sve kako treba, tj. nije procurio? I pozadi su vrlo bitni compression i rebound, odnosno sabijanje i otpustanje zadnjeg ogibljenja. RD07, a mislim da ni RD04 nemaju mogucnost podesavanja sabijanja i otpustanja zadnjeg amortizera. Pritom ne mislim na sraf koji utice na sabijenost opruge.

 

 

 

Čisto u smislu razmatranja novog amortizera......ja sam pre mesec dana menjao amortizere na svom motoru i stavio sam WILBERS....ubedljivo najjeftiniji i od Ohlinsa i od WP....kratko sam probao stvar i mogu samo reči SUPER.....

 

Jel si menjao komplet, ili samo oprugu, ili samo amortizer? Na kojem motoru si to radio i koja je bila cena?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

nemoj kovace uvlaciti u taj posao jer to nije njihov nivo znanja, radije nađi nekog alatnicara u najbližoj metalskoj industriji ( tebi je to Trstenik ) pa neka školovani alatnicar odabere materjal, namota oprugu i izvrši kaljenje. kaljenje je najbitniji dio procesa proizvodnje opruge za tvoju namjenu.

obzirom da neceš voziti suvozaca + opremu vec samo opremu ni taj posao ti nije potreban jer je opruga dimenzionirana i obrađena da se mogu dva ( teža ) covjeka voziti a opreme neceš imati preko 100 kg.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vancouver
  • Motocikl: CB125 K3

Danas sam ponovo pritegao vrat prednje viljuške i rešio problem ;) mada na svakom motoru i biciklu, maticu vrata viljuške sam pritezao rukom a dobro pritezao kontra matice ili šta već osigurava maticu od odvijanja. Elem, uradih kako me je SmokeS savetovao i prvih 50km

 

Oprugu zadnjeg amortizera sam pritegao pa ćemo videti kako se ponaša. Već sam primetio da na centralni štender doplo lakše podignem motor što znači da motor stoji više.

 

Kao i Kepo, čim sam sa RD03 seo na RD07 primetio sam koliko je ogibljenje mekše, čim pritisneš prednju motor ne da ponire nego ronja ko sikirica i prvo što sam uradio je da sam ubacio progressive opruge napred i ulio "tvrđe" ulje. Napred se popravilo fakat, al' eto zadnji kraj je takođe trebalo pritegnuti. jbt 2 godine se navikavam na RD07 i još se nisam navikao... mada večnost je pred nama, ne treba srkletit...

 

Oprugu zadnjeg amortizera bih zamenio za jaču, zbog saputnice i prtljaga, ako nam dune da opet negde zapucamo. Nije mi do nekog progressive ugođaja za skupe pare nego samo 'oću da tovarim magare i teeeramm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 405 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac
  • Motocikl: Africa Twin rd04

Joj, moguce je da ima samo jedna kod AT :zbunjen: Zaboravio sam vec.. Jer sam ja kod sebe sad napravio sa kontra maticom, da ne bi mrdalo nigde.. Pa mi je sve u glavi da ima dve matice.. Morace neko da potvrdi da li ima jedna, nisam siguran..

 

To bi bilo lepo da se dogovorimo nas vise, jer ja ili cu kupovati novi WP zadnji amortizer (ohlins tesko, skuplji mi je) Ili, ako budem budzio jedan ohlins koji imam, moracu da narucim jacu oprugu za njega. I poslednja kombinacija ako ostavim original amortizer uzecu i ja progresivnu oprugu. Pa da porucimo svi zajedno, da vidimo ako moze jeftinije tako da nas izadje..

Mozda bih uzimao i zadnju felnu. Zavisi od kombinacije :D

 

Sto se tice ohlins opruga, mislim da su to opruge samo za njihove amortizere. Pa se onda bira da li je za pretovaren motor i td..

 

Sad sam nasao sliku, moja greska, ima ipak jednu maticu..

 

Čisto u smislu razmatranja novog amortizera......ja sam pre mesec dana menjao amortizere na svom motoru i stavio sam WILBERS....ubedljivo najjeftiniji i od Ohlinsa i od WP....kratko sam probao stvar i mogu samo reči SUPER.....

 

Naručio sam ga u Ljubljani,gde sam dao podatke o motoru,svojoj težini,težini saputnice (kolikogod je rekla, ja dodao još 5 kila..:D ) i težini prtljaga. Amortizeri stigli za 3 nedelje pravljeni po meri i stvarno je debela razlika između serijskih i aftermarket amortizera...

 

Bas sam hteo da te pitam sta si uradio.. :) da nam preneses tvoja iskustva, kad eto ti bio brzi :) Razmislicu o Wilbersu. Cene WP sam postavio nekih 10ak strana u nazad.. Mozes da nam kazes koliko te je kostalo to zadovoljstvo?

Moracu ovih dana da i njima posaljem jedan mail da vidim sta ce reci..

Jel znas, da li ima nesto blize Beogradu?! Ili bih i ja morao da narucim u Ljubljani? :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 405 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac
  • Motocikl: Africa Twin rd04

 

Ali, da li je OK pozadi zameniti samo oprugu, a amortizer ostaviti stari, cak i ako je sa njim naizgled sve kako treba, tj. nije procurio? I pozadi su vrlo bitni compression i rebound, odnosno sabijanje i otpustanje zadnjeg ogibljenja. RD07, a mislim da ni RD04 nemaju mogucnost podesavanja sabijanja i otpustanja zadnjeg amortizera. Pritom ne mislim na sraf koji utice na sabijenost opruge.

 

 

Isto tako, kao sto znaci kad se napred stavi progresivna opruga, tako znaci i pozadi. Nije sve u amortizeru. Nego i u opruzi.. Rusic je stavio link ka progresivnoj za zadnji amortizer. I tamo lepo pise sta se sve dobije sa njim. Do 20% manje trosenje gume, kraci zaustavni put, bolja kontrola samog motora..

 

Meni je sad procurio zadnji amortizer kada sam isao na more ovo leto. Za nekih 10 dana nije vise bilo ulja u njemu, tako da se to i te kako primeti u voznji :) Leluja samo tako.. :) Skace kao jarac i td.. Tako da se to odmah primeti da li je amortizer u redu ili nije. Samo ne mozemo da znamo njegov radni vek. Tipa ulozimo sad u oprugu da bih ga poboljsali, a on kroz dva meseca procuri.. <_< Onda se smoris :)

rd04 ima dodatni rezervoar, i na njemu se podesava koliko da se sabija amortizer, odnosno koliko tvrd da bude. To ima i rd03.. rd07 je uskracen toga.

 

 

Ja cu zadnju oprugu da radim kod kovaca za 25e

Hromirana i jaca za 30kg

 

To sam i ja razmisljao da uradim za ohlins koji imam pored sebe, ali nesto mi to ne uliva poverenje. Mislim da nije tu bitno samo da ona bude jaca i td. Sto rece Mile, dosta je bitna termicka obrada. I naravno sam materijal. Mislim da nije to bas tako jednostavno..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

 

rd04 ima dodatni rezervoar, i na njemu se podesava koliko da se sabija amortizer, odnosno koliko tvrd da bude. To ima i rd03.. rd07 je uskracen toga.

 

 

Ima to i RD07. Samo RD07a nema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Ajde da i ja pitam nešto vezano za zadnji amortizer. Setih se sad kad sam SmokeSu pisao da i kod mene postoji rezervoar na zadnjem amortizeru. Dakle, ja nisam primetio neku značajnu razliku u ponašanju amortizera u odnosu na položaj šrafčića koji na rezervoaru služi za podešavanje tvrdoće. Da li to znači da sam kreten pa ne osetim, ili mi je amortizer "ajd zdravo" sa životom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6317 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

I ja na africi nisam mogao da osetim razliku, dok se na drz-u i te kako oseca. Verovatno je na africi uzak opseg stelovanja, pa se razlika ne oseca...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 405 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac
  • Motocikl: Africa Twin rd04

Ja sam osecao razliku :D:moto3: Dok nije otisao u vecna lovista :zdravo:

Kada odvrnem srafic postane znacajno meksi.. Kad se zavrne do kraja. Dosta je tvrd. I moze da bude neprijatna voznja ako je los asfalt..

 

Najvreovatnije amortizer je procureo ako dosta leluja. On mora da smiri motor maltene odmah. Meni dok je bio u ok stanju, stavim ga na nozicu, podesen na najmekse. Iz sve snage sabijem amortizer, maltene skocim na motor i on samo potone i vrati se u pocetni pozaj. A sad na primer kada to uradim, motor ode gore dole jos par puta.

 

Drugo, sada kada sam skinuo amortizer, i na njemu oprugu. Lagano mogu da ga sabijem, dok to pre nije bio slucaj.

 

 

Nisam znao da ima i rd07.. Onda ona AT sto sam gledao je rd07a, ja mislio da je 7ica :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Opet Africa Twin

Ja sam osecao razliku :D:moto3: Dok nije otisao u vecna lovista :zdravo:

Kada odvrnem srafic postane znacajno meksi.. Kad se zavrne do kraja. Dosta je tvrd. I moze da bude neprijatna voznja ako je los asfalt..

 

Najvreovatnije amortizer je procureo ako dosta leluja. On mora da smiri motor maltene odmah. Meni dok je bio u ok stanju, stavim ga na nozicu, podesen na najmekse. Iz sve snage sabijem amortizer, maltene skocim na motor i on samo potone i vrati se u pocetni pozaj. A sad na primer kada to uradim, motor ode gore dole jos par puta.

 

Drugo, sada kada sam skinuo amortizer, i na njemu oprugu. Lagano mogu da ga sabijem, dok to pre nije bio slucaj.

 

 

Nisam znao da ima i rd07.. Onda ona AT sto sam gledao je rd07a, ja mislio da je 7ica :D

 

Kod mene se oseca razlika tvdoce kad odvrcem sraf ali mi je nekako zadji deo uvek prenizak jel to znaci da mi je otisla opruga ili sta vec?

Uzgred ko ce da istera afriku u subotu da podrzi akciju u Sremcici,moj klub ce doci da podrzi sa 4..5.. motora.Nadam se da necu biti jedini Afrikanac?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 405 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac
  • Motocikl: Africa Twin rd04

Neces biti, bice jos Afrikanaca koliko znam. Ja na zalost necu moci, jer sam spakovao motor, a i ne mogu da ga vozim sa onakvim zadnjim amortizerom narucito kada je hladnije. Da se ne razbijem negde.. <_<

 

Najbolje da proveris oprugu kao sto sam napisao par postova iznad. A mozes i da je nategnes malo, tako sto ces zavrnuti ona dva srafa. Moguce da je bas labava pa samim tim motor malo "legne"..

Ali moguce da ti je spusten motor na vise nacina, ako je neko pre tebe menjao one koske dole. Time ljudi obicno spuste motor. Ili se stavlja kraci amortizer sto nisam video kod AT..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: TL1000rr, Afrika Twin RD4, GSF650n k9, Ninja500r

Nasao mi je Gagi iz Balosave majstora samo za opruge znaci meri kali farba Saso mange, sve za 25e po meri

nemoj kovace uvlaciti u taj posao jer to nije njihov nivo znanja, radije nađi nekog alatnicara u najbližoj metalskoj industriji ( tebi je to Trstenik ) pa neka školovani alatnicar odabere materjal, namota oprugu i izvrši kaljenje. kaljenje je najbitniji dio procesa proizvodnje opruge za tvoju namjenu.

obzirom da neceš voziti suvozaca + opremu vec samo opremu ni taj posao ti nije potreban jer je opruga dimenzionirana i obrađena da se mogu dva ( teža ) covjeka voziti a opreme neceš imati preko 100 kg.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Joj, moguce je da ima samo jedna kod AT :zbunjen: Zaboravio sam vec.. Jer sam ja kod sebe sad napravio sa kontra maticom, da ne bi mrdalo nigde.. Pa mi je sve u glavi da ima dve matice.. Morace neko da potvrdi da li ima jedna, nisam siguran..

 

To bi bilo lepo da se dogovorimo nas vise, jer ja ili cu kupovati novi WP zadnji amortizer (ohlins tesko, skuplji mi je) Ili, ako budem budzio jedan ohlins koji imam, moracu da narucim jacu oprugu za njega. I poslednja kombinacija ako ostavim original amortizer uzecu i ja progresivnu oprugu. Pa da porucimo svi zajedno, da vidimo ako moze jeftinije tako da nas izadje..

Mozda bih uzimao i zadnju felnu. Zavisi od kombinacije :D

 

Sto se tice ohlins opruga, mislim da su to opruge samo za njihove amortizere. Pa se onda bira da li je za pretovaren motor i td..

 

Sad sam nasao sliku, moja greska, ima ipak jednu maticu..

 

Čisto u smislu razmatranja novog amortizera......ja sam pre mesec dana menjao amortizere na svom motoru i stavio sam WILBERS....ubedljivo najjeftiniji i od Ohlinsa i od WP....kratko sam probao stvar i mogu samo reči SUPER.....

 

Naručio sam ga u Ljubljani,gde sam dao podatke o motoru,svojoj težini,težini saputnice (kolikogod je rekla, ja dodao još 5 kila..:D ) i težini prtljaga. Amortizeri stigli za 3 nedelje pravljeni po meri i stvarno je debela razlika između serijskih i aftermarket amortizera...

 

Bas sam hteo da te pitam sta si uradio.. :) da nam preneses tvoja iskustva, kad eto ti bio brzi :) Razmislicu o Wilbersu. Cene WP sam postavio nekih 10ak strana u nazad.. Mozes da nam kazes koliko te je kostalo to zadovoljstvo?

Moracu ovih dana da i njima posaljem jedan mail da vidim sta ce reci..

Jel znas, da li ima nesto blize Beogradu?! Ili bih i ja morao da narucim u Ljubljani? :zdravo:

 

cena toga zadovoljstva je bila 1000 eura sa montažom (bilo je i 15% popusta)....uključuje oba amortizera i "hidraulic preload adjuster". A razlika je stvarno ogromna.....

moji su tip 630 i 640.....klik ovde

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 551 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Pozdrav društvo, treba mi pomoć.

 

Imam problem sa gušenjem motora na off-u i mislim da je do CDI-a. Jel ima neko sa RD04 da je dobre volje da mi pozajmi CDI na bukvalno sat vremena koliko da odem do obližnje livadice i vidim hoće li se nešto promeniti? Častim piće :takoje:

 

 

Ako je raspoložen neko dok traje ovo lepo vreme možemo zajedno da se provozamo pa da zamenimo na licu mesta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

dobra ona bolnicarka za amortizere.

 

Ma ona je za posle, kada dobiješ račun........toliko da je smešak garantovan....

 

Ali iskreno....nijedna buđevina na motoru nije imala toliko efekta koliko promena amortizera. Vozne karakteristike su kao dan i noč i opet se moram navikavati na motor. Sa novim amortizerima ponovo definišem vožnju u krivini i vožnju po slabim putevima.

 

Interesantno kako čovek prilagođava svoju vožnju slabim amortizerima (primečujem kod sebe)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 405 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac
  • Motocikl: Africa Twin rd04

Pozdrav društvo, treba mi pomoć.

 

Imam problem sa gušenjem motora na off-u i mislim da je do CDI-a. Jel ima neko sa RD04 da je dobre volje da mi pozajmi CDI na bukvalno sat vremena koliko da odem do obližnje livadice i vidim hoće li se nešto promeniti? Častim piće :takoje:

 

 

Ako je raspoložen neko dok traje ovo lepo vreme možemo zajedno da se provozamo pa da zamenimo na licu mesta

 

Ako je problem do CDI-a:

http://www.atic.org/faq/cdi.php

Ili da posaljes Joski sa formu da ti opravi, ili Guja..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Ima li ko neki polovan prednji lančanik?!

Ne mora da bude bog zna kako dobar, samo da izdrži mesec-dva.

Samo mi još lančanik fali i mogu da se voziiiiim :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 551 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Pozdrav društvo, treba mi pomoć.

 

Imam problem sa gušenjem motora na off-u i mislim da je do CDI-a. Jel ima neko sa RD04 da je dobre volje da mi pozajmi CDI na bukvalno sat vremena koliko da odem do obližnje livadice i vidim hoće li se nešto promeniti? Častim piće :takoje:

 

 

Ako je raspoložen neko dok traje ovo lepo vreme možemo zajedno da se provozamo pa da zamenimo na licu mesta

 

Ako je problem do CDI-a:

http://www.atic.org/faq/cdi.php

Ili da posaljes Joski sa formu da ti opravi, ili Guja..

 

Problem je što ne znam u čemu je problem :) Sumnjam na CDI ali neću da ga rasturam bezveze ako nije do njega. Zato sam mislio da zamenim na sat vremena sa proverenim i ispravnim CDI-om i vidim hoće li i dalje štucati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja