Jump to content

Moto Zajednica

Honda Africa Twin

Recommended Posts

  • U prolazu, 28 postova

Na RD04 imam fabrickih 16-46 - zbog stalnog "trazenja" seste brzine sam odlucio da smanjim br.zuba pozadi.Nabavim i montiram 42,znaci 4 manje nego sto je fabrika.Vozio sam nedjelju dana tako i pokusavao da se priviknem na ogromnu razliku u voznji i stalnom saltanju u manju pri sporijoj voznji.Nijesam uspio i vratio sam se na 46.Vjerujem da sam pretjerao sa 4 zuba razlike pa sad razmisljam da nabavim 44 tj.2 manje od standarnog.Mislim da bi to bila neka zlatna sredina i ubrzanja ali i krajnje brzine i donekle smanjenja obrtaja - sta vi kazete?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 98 postova
  • Lokacija: bgd.... lazarevac
  • Motocikl: Africa twin rd04, cfmoto,tomos
On 21. 5. 2024. at 17:16, XRV RD04 je napisao:

Na RD04 imam fabrickih 16-46 - zbog stalnog "trazenja" seste brzine sam odlucio da smanjim br.zuba pozadi.Nabavim i montiram 42,znaci 4 manje nego sto je fabrika.Vozio sam nedjelju dana tako i pokusavao da se priviknem na ogromnu razliku u voznji i stalnom saltanju u manju pri sporijoj voznji.Nijesam uspio i vratio sam se na 46.Vjerujem da sam pretjerao sa 4 zuba razlike pa sad razmisljam da nabavim 44 tj.2 manje od standarnog.Mislim da bi to bila neka zlatna sredina i ubrzanja ali i krajnje brzine i donekle smanjenja obrtaja - sta vi kazete?

Evo ja na mojoj 16-45 i zbog velikih vibracija na višim obrtajima hoću da povećam veći odnos pa, pa razmišljam da smanjim zadnji na 42 a da prednji ne diram nek ostane 16, ipak 17 mi je previše za nas dvoje i imam utisak da ako stavim 17 pa kad uleti kamenčic da će  pokarambasi lanac i onako je zreo za zamenu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
Pre 13 sati, deys je napisao:

Evo ja na mojoj 16-45 i zbog velikih vibracija na višim obrtajima hoću da povećam veći odnos pa, pa razmišljam da smanjim zadnji na 42 a da prednji ne diram nek ostane 16, ipak 17 mi je previše za nas dvoje i imam utisak da ako stavim 17 pa kad uleti kamenčic da će  pokarambasi lanac i onako je zreo za zamenu..

Moje iskustvo sa 42 pozadi tj. 4 manje od fabrke nije bilo pozitivno.Taj lancanik se pokazao dobro jedino pri brzini od 160kmh pa i vecoj, ali sa motorom starim 35g.odavno to ne pokusavam.Medjutim,kod stani kreni voznje,pri bar imalo oduzimanja gasa,nedostaje taj "obrtni momrnat" i motor trza pa mora uvijek u manju brzinu.Meni je to bila zamorna voznja i vratio sam 46.Probacu sa 44 jer mi se cini da je to neka zlatna sredina i ubrzanja ali i krajnje brizine,obtrtaja pa mozda i potrosnje goriva.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: RD03

Da li neko ima iskustva, sa podizanjem kormana na maloj africi?

Interesuje me, da li moze da se podigne 3cm, a da ne moraju da se menjaju sajle…..?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: RD03

I ako neko ima podizace (distancere), da mi pozajmi da probam….

svakako imam utisak da treba da podignem malo korman, ali me strah da kupujem napamet

Promenio član Dzonikeda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MiNistrY oF SillY WaLkS, 2078 postova
IBB.CO

Image IMG-0377 in BJB Oglas album

 

Podizači kormana visine 25mm, odgovaraju kormanima Ø 22 mm

Komplet je sa svim potrebnim šrafovima i zaštitnim čepovima.

Boja: siva

Cena: 30€

 

Voženi na RD07a, bez problema sa sajlama, za RD03 ne znam...

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 98 postova
  • Lokacija: bgd.... lazarevac
  • Motocikl: Africa twin rd04, cfmoto,tomos
On 28. 5. 2024. at 8:01, XRV RD04 je napisao:

Moje iskustvo sa 42 pozadi tj. 4 manje od fabrke nije bilo pozitivno.Taj lancanik se pokazao dobro jedino pri brzini od 160kmh pa i vecoj, ali sa motorom starim 35g.odavno to ne pokusavam.Medjutim,kod stani kreni voznje,pri bar imalo oduzimanja gasa,nedostaje taj "obrtni momrnat" i motor trza pa mora uvijek u manju brzinu.Meni je to bila zamorna voznja i vratio sam 46.Probacu sa 44 jer mi se cini da je to neka zlatna sredina i ubrzanja ali i krajnje brizine,obtrtaja pa mozda i potrosnje goriva.

160kmh?? Sa afrikom? Moja na 130-140 hoce klipovi izlete, noge trne nezamislivo.a da ne pricam o takvoj vibraciji... Cestitam ti na uspehu sa RD04 i tolikoj brzini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
Pre 16 sati, deys je napisao:

160kmh?? Sa afrikom? Moja na 130-140 hoce klipovi izlete, noge trne nezamislivo.a da ne pricam o takvoj vibraciji... Cestitam ti na uspehu sa RD04 i tolikoj brzini.

 Pa malo sam prećerao haha...auto put u CG od KL ka PG ide sa 1170m na samo 70m u nekih 30tak km pa bi mogla afrika na kratko da potegne do tih brzina.Normalno da je tako ne bi vozio a ne bi bilo ni preporucljivo,pozdrav.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 350 postova
  • Lokacija: Jarkovo / Vojvodina
  • Motocikl: Adventure sports 750

Stigli filteri i creva. Pri tome i reparacija pumpe na tacno 50.000km. Nije moralo, ali je vec bilo na izvolite.

 

 

 

20240614_100244.jpg

20240614_094133.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Honda Africa Twin RD07

Dva pitanja:

 

1. Dajte preporuku za reparaciju auspuha u Bg. Unutrašnji lonas se raspao totalno.

 

2. Preporuka za remont sedišta koje se pocepalo i istrulilo. (Lowlandcustom, Zrenjanin. Neko iskustvo sa njima?)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 350 postova
  • Lokacija: Jarkovo / Vojvodina
  • Motocikl: Adventure sports 750

Za auspuh bih najpre uzeo/preporucio arrow paris dakar.

A sediste blackbird presvlaka . To mi je najblize onom sto smatram idealnim.

Pozz

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MiNistrY oF SillY WaLkS, 2078 postova

rkN16RK.jpg

 

dOu4h2i.jpg

 

GSLNnyG.jpg

 

5LuXbIi.jpg

 

VEBZs6Z.jpg

 

oAAZgiL.jpg

 

Prerada starog sedišta, tražio sam da se proširi vozački sedalni deo, kao i da se povisi prednji deo koji ide između nogu, do rezervoara. Time se značajno smanjilo ''usidravanje'' u sedište i povećala mogućnost povremenog pomeranja u toku vožnje čime se dobilo na upotrebljivosti i udobnosti. 

Izrada: Srđan Surčin (ima stranicu na FB)

Promenio član Libero

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 533 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07

Nikakva  reparacija auspuha ,niti kupovina polovnog,bacanje para ,kupi nov auspuh u Louisu....dobar je arrow ,ali ne lici kada se postavi,mali je ,kao kad  stavis one male zmigavce kineska sranja ,za afriku treba da bude sve glomazno..slazem se i za blackbird navlaku za sediste,ja je imam ,odlicna je ,kosta oko 40ak jevreja 

 

WWW.LOUIS-MOTO.COM

Buy Storm STORM OVAL SLIP-ON 2-1 XRV750 AFRICA TWIN 93- at Louis Moto for a great price. Top brands ✓...

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Gornji Milnaovac
  • Motocikl: Tomos 15SLC/Honda Africa Twin 750
Pre 22 sati, Libero je napisao:

rkN16RK.jpg

 

dOu4h2i.jpg

 

GSLNnyG.jpg

 

5LuXbIi.jpg

 

VEBZs6Z.jpg

 

oAAZgiL.jpg

 

Prerada starog sedišta, tražio sam da se proširi vozački sedalni deo, kao i da se povisi prednji deo koji ide između nogu, do rezervoara. Time se značajno smanjilo ''usidravanje'' u sedište i povećala mogućnost povremenog pomeranja u toku vožnje čime se dobilo na upotrebljivosti i udobnosti. 

Izrada: Srđan Surčin (ima stranicu na FB)

Interesuje me kakva je udobnost preradjenog sedista,i koja je cena ove prepravke?Lepa afrika,svaka cast!

Promenio član vladimir15

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MiNistrY oF SillY WaLkS, 2078 postova

Hvala za lepe reči, ovaj primerak je sada moja bivša AT, prošlog avgusta je otišla u okolinu Paraćina nakon 11 godina druženja.

Sedište je po pitanju udobnosti za touring vožnje daleko udobnije od originala, ne opterećuje sa grčevima i bolovima u gluteusu jer je koncipirano drugačije. Sedalni deo je duži pa je moguće malo uzdužno pomeranje u toku vožnje a prednji povišeni deo  omogućava da se to radi lagano i bez naprezanja.

Cena je u februaru '23 bila 150€, sada može biti samo veća s obzirom na inflaciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
Pre sat vremena, Libero je napisao:

Hvala za lepe reči, ovaj primerak je sada moja bivša AT, prošlog avgusta je otišla u okolinu Paraćina nakon 11 godina druženja.

Sedište je po pitanju udobnosti za touring vožnje daleko udobnije od originala, ne opterećuje sa grčevima i bolovima u gluteusu jer je koncipirano drugačije. Sedalni deo je duži pa je moguće malo uzdužno pomeranje u toku vožnje a prednji povišeni deo  omogućava da se to radi lagano i bez naprezanja.

Cena je u februaru '23 bila 150€, sada može biti samo veća s obzirom na inflaciju.

Je li tajna koliko vrijedi ovakva afrika? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja