Jump to content

Moto Zajednica

Honda Africa Twin

Recommended Posts

  • U prolazu, 2 postova

Moj zaključak je da je to odprilike neka standardna potrošnja kao i kod svih enduro mašina.

Znate kako rešio sam da kupim nešto dobro ali za ovu sezonu sam novčano zakasnio ali sam počeo da se raspitujem na vreme,afrika bi mi najviše odgovarala jer sam visok 190 i težak 101kg a koliko sam mogao da primetim i ne kvari se ona baš tako lako.I kubikaža mi odgovara verovatno ni registracija nije mnogo skupa??? :africa:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Valjevo

Meni je prosek verovatno iznad 6l ali potrosnju u gradu nikad i ne testiram jer po gradu vozim 10% vremena. Ono sto me zanima je koliko mi treba za gorivo kada idem negde dalje na 7-15 dana kako bi napravio otprilike neku finansijsku konstrukciju.

I dalje tvrdim da je za te gabarite motora i teret koji je sposobna da ponese potrosnja Afrike minimalna!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 , Beverly 250 ie

Joj pa ovo je po hiljaditi put o potrosnji. Imam utisak da neko namerno baci hepo kocku.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

195strana zalopojki,,i sad na kraju zakljucim da to vase dvocilindricno drndalo trosi ko st. :nanana:...ccc :moto3:

a ovamo kao 4,do 5,,ccc....a bre,,,mora da kupim jednu da je iztestiram...za svaki slucaj...:nanana:

pa da joj cusnem plin :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Bijeljina-Republika Srpska
  • Motocikl: Yamaha R1 2001/Honda XLV750R rd01/Aprilia RS125 2007/Yamaha XT660x/Yamaha MT03 660

195strana zalopojki,,i sad na kraju zakljucim da to vase dvocilindricno drndalo trosi ko st. :nanana:...ccc :moto3:

a ovamo kao 4,do 5,,ccc....a bre,,,mora da kupim jednu da je iztestiram...za svaki slucaj...:nanana:

pa da joj cusnem plin :moto3:

 

zalopojeke,,necu da komentarisem!!!

a cu da podrzim ovaj dio oko male potrosnje... to su prazne price!!! Cast godinama vasim,svi ste stariji,,al nisam ni ja od juce!!!!

Honda kao ime je poznato kao veliki potorosac,A imam i sam Hondu XLV RD01 koja ima iste karbove Keihin kao na RD03!!!

Lijepo nastelovan, lijepo radi,,i opet mladalacke voznje preko 3500rpm/min trosi 6,5 i vise...

a planiram da kupim Africu,,,mada to je za mene djelimicno isti motor(mislim na stil voznje,tezinu,snagu,,,,necu u detalje)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1893 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Moze i ispod 5 ali svaler-gas, 5-ta 80 ;)

 

Moze ispod 5 nizbrdo sa ugasenim motorom 0takoje.gif1lol.gif

E jbg onda meni neko u toku voznje dosipa gorivo a da ne znam :nanana:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Moze i ispod 5 ali svaler-gas, 5-ta 80 ;)

 

Moze ispod 5 nizbrdo sa ugasenim motorom 0takoje.gif1lol.gif

E jbg onda meni neko u toku voznje dosipa gorivo a da ne znam :nanana:

 

Kako ti uspesh da izmerish potrosnju obzirom na kilometraze koje prelazish? :D:P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW GS, Versys 1000, GSA, ZX-6R, Aprilija Caponord,Africa Twin, Super Tenera XTZ 750

Kao vlasnik AT i prethodno vlasnik ST moram da kažem da AT troši 1 do 1,5 litara manje od ST. Ista maršuta isti stil vožnje (vozač), nekoliko puta ponovljeno, AT je na 5,2 - 5.5 a ST je bila na 6,5 - 7.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

niko ne racuna da st ima i 20ks vise i da u odnosu na afriku ide,tu je i tazlog malo vece potrosnje,ali,moja nije prelazila normalne voznje 5litra do 5,5...evo i par musterija kojima sam radio karbove to isto tvrde,to doduse tempo do 100 120kmh,vec na 180 190 zna da bude i nezgodna sa potrosnjom...bas nezgodna,moja st je na 190 do 200 kmh tukla 11 do 12 opusteno....

e plin je bio druga prica...ali svaki motor kome su sicevi iglica ispravni,kome su igle u siberima ne pojedene, kome su dizne tacne trosi normalno,svaki koji je razdrndan..trosi nenormalno...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Pa kad je stiso po gasu ko da je tuđa.

 

Aco, potrošnja je manja, a da li je prolazno vreme isto?

 

Ma pre neki dan sam mu procitao "Oce-nas...", i evo sad nesme d` ide u Kotlinu. :D

 

 

 

niko ne racuna da st ima i 20ks vise i da u odnosu na afriku ide,tu je i tazlog malo vece potrosnje,ali,moja nije prelazila normalne voznje 5litra do 5,5...evo i par musterija kojima sam radio karbove to isto tvrde,to doduse tempo do 100 120kmh,vec na 180 190 zna da bude i nezgodna sa potrosnjom...bas nezgodna,moja st je na 190 do 200 kmh tukla 11 do 12 opusteno....

e plin je bio druga prica...ali svaki motor kome su sicevi iglica ispravni,kome su igle u siberima ne pojedene, kome su dizne tacne trosi normalno,svaki koji je razdrndan..trosi nenormalno...

 

 

Boki, kad se servisira motor na vreme, sve je tip-top, al treba ispratiti to uz nase mogucnosti. ;)

 

E, apsolutno je nebitno, al` ne preteruj bre vise sa tim KS! Koliko je 69-62=? ::)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • UruK Hai, 2083 postova
  • Lokacija: Bgd/Vozdovac
  • Motocikl: ADV

Kao vlasnik AT i prethodno vlasnik ST moram da kažem da AT troši 1 do 1,5 litara manje od ST. Ista maršuta isti stil vožnje (vozač), nekoliko puta ponovljeno, AT je na 5,2 - 5.5 a ST je bila na 6,5 - 7.

U potpunosti se slazem sa ovim podacima, posto sam i sam bivsi vlasnik ST.

@Bokilic

Ta prica o primetnoj razlici u KS ne pije vodu, ne stedim motor niti sam mu rob tako da iz licnog iskustva mogu da kazem da sviras u onu stvar! :D

Jedino primetno je krajnja brzina ST koja je u slucaju moja dva primerka negde oko 10km/h u korist ST!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

zalopojeke,,necu da komentarisem!!!

a cu da podrzim ovaj dio oko male potrosnje... to su prazne price!!! Cast godinama vasim,svi ste stariji,,al nisam ni ja od juce!!!!

 

Mi koji vozimo te motore i iskreno pricamo u ovoj temi na osnovu činjenica iz licnog iskustva smo lazovi, i pricamo prazne price?

 

A ti koji nisi nikada vozio a kamoli posedovao taj motor ćeš to da mi kažeš? Stidi se nepoštovanja ovih ljudi u temi, i našteluj taj motor ako se uopšte da naštelovati.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Bijeljina-Republika Srpska
  • Motocikl: Yamaha R1 2001/Honda XLV750R rd01/Aprilia RS125 2007/Yamaha XT660x/Yamaha MT03 660

zalopojeke,,necu da komentarisem!!!

a cu da podrzim ovaj dio oko male potrosnje... to su prazne price!!! Cast godinama vasim,svi ste stariji,,al nisam ni ja od juce!!!!

 

Mi koji vozimo te motore i iskreno pricamo u ovoj temi na osnovu činjenica iz licnog iskustva smo lazovi, i pricamo prazne price?

 

A ti koji nisi nikada vozio a kamoli posedovao taj motor ćeš to da mi kažeš? Stidi se nepoštovanja ovih ljudi u temi, i našteluj taj motor ako se uopšte da naštelovati.

 

ja sam vec rekao u prevedenom smislu da postujem sijedu kosu tj vase godine i iskustvno!!!

jesam mladji,al kolega moj nepodcijenjuj, imam ja skoro 100,000km na motoru,,a pored toga jos skoro 10,000km na stazi punog gasa!!!

Al iz iskustva punog gasa sam i komentarisao,,,i svega sto opterecuje motor HONDA je veci potrosac od svih drugih brendova!!! Ja se nezalim motor je svejedno luksuz uvijek bio, pa da nemam para gurao bih biciklo...

a sto se tice moje RD01,,,dobro je nastelovana,ima iste karbove kao AT!!! samo sto moj ruka je odvruta i tera se preko 4000 obrtaja/min!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Mislm da te nisam podcenjivao time sto sam rekao da nisi vozio Africu.

Ja inace vozim na dve iljade obrtaja, pa je verovatno zato i potrosnja manja.

Molio bih urednika da obrise ove postove.

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Bijeljina-Republika Srpska
  • Motocikl: Yamaha R1 2001/Honda XLV750R rd01/Aprilia RS125 2007/Yamaha XT660x/Yamaha MT03 660

Mislm da te nisam podcenjivao time sto sam rekao da nisi vozio Africu.

Ja inace vozim na dve iljade obrtaja, pa je verovatno zato i potrosnja manja.

Molio bih urednika da obrise ove postove.

Hvala

 

Zasto da brise,,nesvadjamo se mi!!!

Nisam ja uzeo za to da ti mene podcijenjujes,,,nego potorsnja goriva nikad nije ista 3 ista motora da uporedimo,kad njih jasu 3 razlicita jahaca!!! Istina Afriku nisam posjedovao,,al cu Dace Bog nadam se ove sezone!!! Planiram da uzmem model RD03,,,jer u zadnjih 10dana ispale mi oci citajuci 190 i vise strana,,,pokazala se meni u ocima bolja i i cijena joj je manja jer hocu neke prerade da radim na njoj!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Bijeljina-Republika Srpska
  • Motocikl: Yamaha R1 2001/Honda XLV750R rd01/Aprilia RS125 2007/Yamaha XT660x/Yamaha MT03 660

Filipkid:

 

ako me sevaram tvoj Tenere sam vidio prosle godine u julu mjesecu u Sabcu!!!!

Lijepo odradjen motor,tad je imao nove gume!!!

 

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW GS, Versys 1000, GSA, ZX-6R, Aprilija Caponord,Africa Twin, Super Tenera XTZ 750

Pa kad je stiso po gasu ko da je tuđa.

 

Aco, potrošnja je manja, a da li je prolazno vreme isto?

 

Nisam merio. Stil vožnje je isti pa mislim da je i prolazno vreme isto.

Ima jiš jedan detalj koji ih razlikuje. AT lakše ulazi u nagib i reaguje na promene položaja tela, za razliku od ST. Možda je ovo subjektivno ali to je moje mišljenje, ali da se AT vozi ispod 1500 obrtaja, to već ne ide. Sa ST to može

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Kolasin Montenegro
  • Motocikl: africa twin rd04

Trbam pomoc-danas mi se u voznji Afika ugasila.Normalno vergla ali nece da upali.Probao sam na kabal od svjecice i ne baca varnicu,znaci nedje prije ima prekid struje.Moram ici elekticaru ali kako u mom gradu su samo za auta na sta bi mu trebao skrenuti paznju da ne lutamo previse.Pozdrav i hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja