Jump to content

Moto Zajednica

Tuning skutera

Recommended Posts

  • U prolazu, 50 postova

Planiram da na skuter stavim neki sportski varijator, neki kit od 80cc, filter vazduha i auspuh (ako bude moralo).

Sta mislite o tome, treba li jos neki deo da se doda, ili bi to bilo dovoljno za dobro ubrzanje i maksimalnu brzino od 95-100 km/h(izlazio sam do 80 sa fabrickim delovima, nadam se da ce moci da izadje i do 100 kad zamenim navedene delove), sta vi mislite?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova

Nalazio sam delove za male pare, a takodje sam cuo po mnogim forumima da moze dugo da posluzi, a i onako cu uskoro da ga prodajem, a to ce mu samo podici cenu, pa nek kod novog gazde radi sta hoce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Motocikl: Piaggio free 80cc, Kymco GD 80cc, Suzuki Burgman 400

Nikako to nemoj raditi, moja topla preporuka, kupi 125cc i uzivaj ja sam na dva skutera uradio i dobijem bolje ubrzanje i krajnu brzinu ali ne vredi, nije to TO, jedino ako ti je motor pri kraju.Samo sam bacio pare 1hmm.gif ali razumem te.

 

:zdravo:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3128 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Hvala na savetima, skuter je presao samo 3k km, jos malo cu porazmisliti, da li ima neka vrsta koja nece skoditi mom skuteru?

menjaj ga za 125ccm i završio si.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Trenutno bez

Ima nekog zadovoljstva u tom tjuniranju bilo da je upitanju auto ili motor. Tako da ako volis,samo napred.

Ja sam na mom starom kinezu stavljao kit ,kais,rolnice,filter...Isao je na ravnom oko 90,ali je uzbrdo vukao jedno 3 puta jace.

Nisam imao nekih problema sa njim. Samo ako budes stavljao kit,vodi racuna nemoj odma pun gas inace ti stvarno nece dugo trajati.

 

 

Pozz :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2497 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Koliko vidim napisao si da je to 4t, da je cvaja u pitanju pa i da uložiš pare i da dobiješ razliku ali za 4t skutere je malo poboljšanje u odnosu na staro

A i da mu staviš samo kit i varijator nećeš puno dobiti, sa auspuhom takođe jer je to 4t mašina. Auspuh ima smisla samo na cvajama ali uz njega ide i zamena termo grupe, veći karburator i dizne, filter vazduha, varijator, kvačilo, prenos i još par stvari a sve to treba da bude uštelovano jedno sa drugim da bi to imalo smisla i išlo kako treba, naravno potrošnja je igra bez granica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova

Ja i zelim da bolje vuce po uzbrdici, maksimalna mi i nije toliko bitna, porazgovaracu sa ljudima koji se bave skuterima, videcu sta oni predlazu, pa cu poslusati njihov savet...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8965 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Kontaktiraj kolegu sa foruma , pa ga pitaj sta te zanima.

Letos sam probao njegov 50cc 4T kitovan na 80cc i sa malo ali bukvalno malo agresivnijim startom odeee na zadnji tocak.

Verujem da ces dobiti prave savete, prosto obozava da budzi 1lud.gif0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Trenutno bez

Koliko vidim napisao si da je to 4t, da je cvaja u pitanju pa i da uložiš pare i da dobiješ razliku ali za 4t skutere je malo poboljšanje u odnosu na staro

A i da mu staviš samo kit i varijator nećeš puno dobiti, sa auspuhom takođe jer je to 4t mašina. Auspuh ima smisla samo na cvajama ali uz njega ide i zamena termo grupe, veći karburator i dizne, filter vazduha, varijator, kvačilo, prenos i još par stvari a sve to treba da bude uštelovano jedno sa drugim da bi to imalo smisla i išlo kako treba, naravno potrošnja je igra bez granica.

 

Jel to iz licnog iskustva ili ?

Ja sam napisao sta sam radio i sta sam dobio. I veruj mi da je totalno drugi skuter.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova

Preporucili su mi da samo promenim rolnice(msm da bi nekih 4g bili odlicni, cuo sam da je motor i startan, a i ima brzinu), stavim kit od 80cc, filter vazduha i bregastu, nalazio sam delove jeftino, mozda bi me sve izaslo oko 100 eura sa radom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2497 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

 

Jel to iz licnog iskustva ili ?

Ja sam napisao sta sam radio i sta sam dobio. I veruj mi da je totalno drugi skuter.

 

Imao sam u planu to da radim na mom skuteru i raspitivao se kod ljudi koji se tim bave i dobio savet da se 4t mašina ne isplati budžiti jer za to što uložiš ne dobijaš mnogo. Efekat je pravi na 2t skuterima. I na kraju ja sam hteo da u tuning mog skutera uteram bar 300-400E tj da ne radim sa najjeftinijim delovima već sa delovima koji vrede i imaju kvalitet.

Posle mojih saznanja i saveta na raznim forumima sam odustao od te ideje jer sam uvideo da bi i ta cifra bila kratka a ne bih dobio adekvatno povećanje snage i brzine bar malo srazmerno uloženom novcu.

E sad da ti je uzbrdo išao 3x bolje - smanji malo kume. :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Trenutno bez

Nemam potrebe da lazem nekog,a niti cu sad da se raspisem ovde pa da pravdam sta sam napisao...Da si probao sada bi znao,a ovako je ostalo samo na rekla-kazala.

 

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2497 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Bio sam na dlaku od toga prošlu sezonu da krenem da radim moj skut ali sam malo razmislio i odustao jer je takođe 4t.

Probao sam skutere koji su tunirani i znam kako idu, neki su bili zlo i dizali se na zadnji točak očas posla ako se opustiš, nisam budžio lično skuter jer sam odustao ali sam sam sve svoje motore popravljao od srednje škole a to je bilo 80 tih prošlog veka.

Jedno znam, jer su mi to rekli ljudi koji rade skutere, da 4t skuter ne može ni blizu da se nabudži kao 2t i da je ulaganje u 4t maltene bacanje para. Jedino ako neko ima para viška pa to da odradi sebi za dušu. Te pare uložene u to se nikad ne vraćaju - jedino sebi da priuštiš neko zadovoljstvo.

Ovo se odnosi na koliko-toliko pravi tuning a ne tuning sa kineskim delovima za 100E. Ja takav nisam želeo da uradim ko hoće nek radi svako za svoje pare može šta hoće.

A možda si i ti u pravu - ovi koji su me savetovali i podelili svoje dugogodišnje iskustvo u radu sa skuterima sa mnom možda i neznaju nešto što ti znaš. Pozzz više neću pisti na ovu temu jer očigledno nešto nisam dobro naučio. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Trenutno bez

Podrazumeva se da su na 2t bolji rezultati,isto tako se zna da se pare ulozene u bilo koji tuning ne vracaju ili reetko kad (primer Gagijev skuter) ,i naravno da se radi za svoju dusu i zadovoljsto sto je i sama poenta tuninga.

 

-Opet da kazem,uodnosu na fabricki kinez 4t (koji sam ja imao) razlika je bila itekako vidljiva,pogotovo uzbrdo gde me je najvise mucio . I nisam napisao 3x bolje nego 3x jace...sto se odnosilo na ove uzbrdice na kojim je jedva mene nosio a posle tuninga je nosio nas 3,veorovao ili ne (mada me sad vec i zabole)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova

I moj skuter je kinez, i kao sto sam vec rekao 4t je, ali sa drugih foruma sam saznao da moze dobro da se napravi, a i u mom kraju nema nekih koji se razumeju mnogo u skutere, tako da bi mu to samo podiglo prodajnu cenu 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova

Nasao sam taj tuning na forumu, ni na tom skuteru nije promenjeno mnogo delova: cilindar, klip, klipnjaca, bregasta, tako nesto mislim, ali zato ide ko ciklon sto bi se reklo, a i bez problema dize na zadnji...1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2497 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

To ti je najpametnija odluka - ako hoćeš da sačuvaš pare tj prodaj ga u fabričkom stanju, dodaj još keša i kupi nešto bolje :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja