Jump to content

Moto Zajednica

Kartice za foto aparate i citaci istih

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: Beograd/Surcin
  • Motocikl: Suzuki SV650S

Da li moze neko da me uputi malo vise u ovu temu.koje su najkvalitetnije?  koje su najbrze? koje chitache kartica koristite i da li ih uopste koristite koliki je radni vek kartica? itd itd

 

 

recimo ja imam fuji s5700 cini mi se ili 5600 i dobio sam 2gb olypus karticu XD.koja je posle mesec dana crkla, kupio sam drugu olympus od 1gb i cesto mi se desi da na aparatu pise card eror.Da li aparat przi kartice ili uzimam nekvalitetnog prozivodjaca ili se to desava kad su baterije praznije ???? isto tako sam kupio i neki card reader  56in1 za tipa 10 eura, da mozda on ne pali kartice

ako neko ima slicna iskustva znacilo bi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Multistrada 950S

brzina kartice za tvoj aparat nije presudna, svaka xD kartica ce mu biti dovoljna, mada su sada cesce ove sa oznakom H koje su brze

 

 

aparat ne przi kartice, kao ni citac, osim ako nije neki kontakt unutra iskrivljen ali to bi karticu trenutno unistilo ili fizicki ostetilo sto ipak nije tvoj slucaj

 

Olympus xD su u principu kvalitetne ali moze se desiti da si naleteo na neku seriju losijeg kvaliteta

 

takodje, vek trajanja nema nikakve veze sa stepenom napunjenosti baterija

 

 

ako imas S5700, stavi u njega SD karticu, jeftinije su osetno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Multistrada 950S

@redoran: nece ako uzmes brzu karticu

 

@lalajko: oko 2000 dinara za marku tipa Apacer [brzina 60x] do 2400 za Sandisk Ultra II

razlike u kvalitetu nisam primetio iako je SanDisk referentna firma za memorijske kartice

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

@Lalajko- Transcend compact flash 2G - oko 2000-2100 sa porezom, zavisi od dnevnog kursa eura

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Sandisk, Kingston, pa ostali... Za Kingstona microSD sa dva adaptera (na mini i full SD dimenzije) npr. dobiješ i garanciju od 10 godina u Pakom shop-u za reda 2000±100 dinara... A ti adapteri mogu da ti prošire upotrebljivost kartice...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: NBG

Jos nisam imao problema sa svojim fuji S-5600 i XD od 256 mb ( + 60 GB dodatnog prostora za skladistenje slika i klipova )...cudi me da je par clanova izjavilo da " jede " kartice. No sam shvatio jos jednu stvar....mnogi mobilni telefoni podrzavaju slicne kartice, te kartice ponekad vozam u telefon pa onda u foto-aparat bez problema  ;D

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Multistrada 950S

Sandisk, Kingston, pa ostali...

 

Kingston je sve samo ne odmah iza SanDiska, ubedljivo najveci procenat reklamacija, daleko losiji po tome od recimo Apacer ili Transcend kartica.

 

taj brend su profurali na nasem trzistu kompjuterasi pre desetak godina, posto je memorija bila solidna i ne previse skupa.

 

prosek i nista vise od toga

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV

Od kad sam na digitali, samo SanDisk, imam 20-setak kartica i nikada ni jedan problem, nekada se napravi i po 1000 fotki u toku dana ! neke od kartica su "istrpele" i po 100.000 snimaka !!! moj savet SanDisk ultra II ili extreme III ili IV i naravno SanDisk citac kartica, citac je jako bitna stavka ne samo zbog brzine vec i zbog kvaliteta ! imam i Lexar firewire citac koji je navodno do j.... ! svako drugo kopiranje zajebe neku sliku ! to se desava na dva citaca i na svakom compu ! Sto se mene tice SanDisk !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Mislim da sam ja imao cast da u Srbiji koristim prvu digitalnu profesionalnu kameru Canon/Kodak DCS-520, jos davne 1999, dobio sam je dan pre NATO bombardovanja. E od tada koristim SANDISK, a koristio sam ranije i LEXAR koga nema na nasem trzistu, tako da sad imam sve SANDISK kartice i nikad ni jedan problem.

 

Sto se tice citaca, ima dva, takodje SANDISK, jedan je USB, a drugi je Firwire 800. Oba su extra, s tim da je ovaj Firewire skup, oko 80 Eura.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Citac kartica: Apacer

 

Apacer nije neka poznata firma, pa ako ti je bitno da citac uvek radi besprekorno, da ne pravi greske pri kopiranju, onda zaboravi tu firmu.

 

Moja preporuka iz 10 godina iskustva sa citacima je samo Sandisk, pogledaj nesto od ovih modela pa izaberi sta ti najvise odgovara po ceni i mogucnostima:

 

http://www.bmfoto.eu/shp_category.php?id=30

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja