Jump to content

Moto Zajednica

Najbolja opcija

Recommended Posts

  • U prolazu, 51 postova

Pozdrav.

Pre par dana sam polzio za A2 kategoriju,ogranicen do 35kw,i sada bi zeleo da uzmem motor koji cu koristiti naredne 2 sezone dok ne dobijem odnosno polozim za cistu A kategorjiu.

E pa sada,potrebno mi je vase misljenje koji uzeti. Uglavnom motor bi koristio za grad,manja putovanja. Vazno mi je da ne bude nesto komplikovano odrzavanje,i relativno malo da trosi.

Razmisljao sam o sledecim modelima:

Kawasaki KLE 500

Suzuki GS500

Honda CBR 250 RR (stariji modeli,ne ovi novi kao npr mc22)

Yamaha XT600/e

Znam,modeli se razlikuju po vrsti,ali sve jedno mi je da li je enduro,naked ili sport,samo da nije skuter i chopper :D

 

Ili ako imate neki predlog do 35kW

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: otisao...

Cestitam na polozenom. :)

Moraces nam kazati svoju visinu i tezinu, da znamo sta bi ti bilo najbolje, da ne bi bilo dva metra visok i vozi gs500. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: otisao...

Au sad si nam zamesio, taman si za sve, jedino sto ti mogu reci jeste da ti ne bi preporucivao stariji CBR 250, jer koliko ja znam ti stariji od 250 kubika su uglavnom bili za japansko trziste, pa koliko njih je doslo do srbije i kako su odrzavani. Ne znam koliko bi ti se isplatilo.

Svi drugi sa tvoje liste su provereni motori sa kojima ne bi trebao imati problema ako su odrzavani kako treba.

 

Za specificne utiske sa svakim modelom imas ovde utiske:

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/forum/52-vozili-smo/

 

Nadam se da sam pomogao bar malo. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Motocikl: Vetropir

Skoro sam pričao sa jednim komšijom koji je u sličnoj poziciji, samo što se on ograničio na neki enduro, a i bio je precizan po pitanju budžeta. Ako novac nije problem, onda nova Honda CB500X koja se pojavila i kod nas. Ako ne, onda bi izbor je bio Jaša XT660X ili R i eventualno Aprilia Pegaso Strada sa istim agregatom (660). U slučaju da oni otpadnu zbog cene ili nekog drugog razloga, ja bih na tvom mestu tražio Suzuki Freewind (kao što i jesam svojevremeno :). Mislim da će tvojoj kostituciji svaki od ovih modela odlično odgovarati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova

Iskreno,ne bi zeleo da trosim mnogo,plafon mi je 2000e sa svim stvarima,registracija i sve to. Sve u svemu,motor bi koristio dve-tri sezone dok ne budem imao cistu A kategoriju,jer da nema ogranicenja kw-a,ne bi me toliko bolela glava i uzeo bi sto zaista i zelim,a ovako hocu cisto da imam motor,da se fino navozam i da imam iskustva,jer san mi je Hondica cbr 600 rr 04-05 god.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Hvala ti :D

177 visok,75 tezak :)

 

Мислим да си идеалан за GS 500. Мало моторче, лако се вози и није компликовано, добро је за почетника да научи како како се вози.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 284 postova
  • Lokacija: Beogard
  • Motocikl: U potrazi

Od svih motora sto si predlozio ja bih dao glas XT600. Odrzavanje smesno,ekstra pouzdan agregat... Meni se licno veoma svidja prerada ovog motora u supermoto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova

Moja preporuka je XJ600, Diversion.

Pouzdan, jeftino odrzavanje, nije previse jak i ne poteze kao lud.

 

XJ ima 45 kW,dopada mi se ali otpada zbog toga. Gledao sam i GPZ500,ali isto ima vise od 35 kW,mali je izbor ali moracu uskoro nesto da izaberem :) GS500 ima smesnu cenu,a XT600e sam nasao za 1600-1800. Jos razmisljam i vrebam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 284 postova
  • Lokacija: Beogard
  • Motocikl: U potrazi

Imao sam gpz 500 , nije los. Nikakav problem nisam imao sa njim. Sve servise i na njemu mozes da odradis uz pomoc stapa i kanapa za male pare sam, ako imas malo volje. Meni se licno nije dopalo kako se sedi na njemu, mnogo si razvucen unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 284 postova
  • Lokacija: Beogard
  • Motocikl: U potrazi

Pa ne znam koliko si visok meni je malo i mali, nisam ni malo razvucen. Vise mi smeta sediste od kog mozes ostati sterilan :lol:

 

Prosecno sam visok 182cm, maltene svaki motor bi trebao da mi odgovara po ergonomiji... GPZ mali i jeste, tacnije uzak, al nekako su ruke daleko napred. Mozda nekom ko je vislji to i odgovara.

Jes upravu za sediste,kada se duze vozis drama sa testisima 0staa2.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 201 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: BMW F650GS DAKAR

Nemoj da iskljucis ni KLEa,ista je masina kao i u GPZa,al bi ti savjetovao ako imas sansu da ih prvo provozas i malo se o njima informisi na forumu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA
XJ ima 45 kW,dopada mi se ali otpada zbog toga. Gledao sam i GPZ500,ali isto ima vise od 35 kW,mali je izbor ali moracu uskoro nesto da izaberem :) GS500 ima smesnu cenu,a XT600e sam nasao za 1600-1800. Jos razmisljam i vrebam.

 

Moj XJ600 je imao 25kW ;-) tako da svasta moze da se nadje na trzistu, samo se dobro raspitaj i informisi. I nemoj da zuris sa odlukom, bolje probaj nekoliko razlicitih modela, ponekad je dovoljno samo da sednes na motor i da znas da "to nije to" ili je "to to". 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja