Jump to content

Moto Zajednica

PUT DO ĐERDAPA

Recommended Posts

  • ODUSTO OD DIJETE, 2496 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Evo vako - najverovatnije sutra ujutro bih odvozao suprugu malo ali mozgamo gde i pade mi ovo na pamet.

Pa pošto nisam išao motorom nikada a kolima sam davno bio u ovim krajevima treba mi pomoć kuda da vozimo. Onako ukratko gde je dobar asfalt, lepe deonice za vožnju i da ne isprepadam ženu pa da odustane od sledeće vožnje.

Koje kafanice oko Đerdapa ili u blizini, da ne skrećem mnogo sa rute, su dobre sa klopom a imaju korektne cene :moto3:. Pomagajte da do jutra smislim plan puta.:stabre:.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 814 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Do Djerdapa u sustini "jedini" i najbolje put je uz Dunav :). Od Pozarevca ka Velikom Gradistu je odlican put, posle do Golubca je ok i onda pored tvrdjave i samo napred :). Put je tu i tamo, tacnije negde je malo izbusen, negde je ok pokrpljen. Predeo je super, sa jedne strane dunav sa druge planina :), tu vam je i Lepenski Vir usput itd. Cesto idem tamo, uzivacete! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Starfleet officer, 249 postova
  • Lokacija: Canada
  • Motocikl: n/a

Ja uvek idem Grocka, Smederevo, Pozarevac, Veliko Gradiste, Golubac, Donji Milanovac, Kladovo.

To ti je magistrala, dakle nisu sporedni putevi. Asfalt je dobar gotovo celom ovom rutom, radova nema koliko mi je poznato tako da nema vise ni obilazaka po raspadnutim seoskim putevima.

Obrati paznju na odrone na dunavskoj magistrali!

Do Golubca ti je put smor, ali odatle nadalje cista anti-stress terapija! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Do Velikog Gradišta se snađi kako hoćeš a od Gradišta samo pravo u Golubac i samo Dunavom pravo do D Milanovca. Popneš se na Miroč i tu u selu klopate. Posle se vrati nizbrdo, prođi opet kroz Milanovac i kod Kapetan Mišinog brega skreni levo uzbrdo i preko Omana siđi u Majdanpek. Tu ima odlične pljeskavice u staroj kafani (samo pitaj tako). Put preko Omana je pun krivina i uzak, asvalt podnošljiv.

Majdanpek-Kučevo-Petrovac na Mlavi. Od Petrovca možeš na Požarevac (što bih ja izbegao, ima i interesantnija alternativa oko PO ali nije za tvoj motor) ili na V Planu i Smed Palanku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Starfleet officer, 249 postova
  • Lokacija: Canada
  • Motocikl: n/a

hvala :zdravo:,znači tek od Golupca je prava stvar evo buljim sad u kartu i mozgam kuda bi mogli od Zemuna

 

Da, od Golubca. Prakticno tek tad izbijas na Dunav.

Pa picite na Grocku. Mozes i deo auto-putem ako ti smor da ides starim Smederevskim. Iskljucis se za Pozarevac, tamo kod Male Krsne... pa oko Pozarevca, ka selu Sirakovo, Majilovac, Topolovnik, Veliko Gradiste, Branicevo, Golubac.......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Starfleet officer, 249 postova
  • Lokacija: Canada
  • Motocikl: n/a

Do Velikog Gradišta se snađi kako hoćeš a od Gradišta samo pravo u Golubac i samo Dunavom pravo do D Milanovca. Popneš se na Miroč i tu u selu klopate. Posle se vrati nizbrdo, prođi opet kroz Milanovac i kod Kapetan Mišinog brega skreni levo uzbrdo i preko Omana siđi u Majdanpek. Tu ima odlične pljeskavice u staroj kafani (samo pitaj tako). Put preko Omana je pun krivina i uzak, asvalt podnošljiv.

Majdanpek-Kučevo-Petrovac na Mlavi. Od Petrovca možeš na Požarevac (što bih ja izbegao, ima i interesantnija alternativa oko PO ali nije za tvoj motor) ili na V Planu i Smed Palanku.

 

Da, Miroc i Oman su fenomenalni. I sto je najbolje, gotovo da nema saobracaja. Kolovoz vise nego OK.

Ali grehota ne proci kroz kazan, i videti hidro-elektranu kad vec ide na tu stranu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2496 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Najverovatnije ću ići auto putem do Požarevca da preskočim to što nije zanimljivo, sad baš mozgam šta da obiđem posle Golupca i u nacionalnom parku Đerdap.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Donji Milanovac

Posle Golupca imas kafanu Toma u Brnjici dobra kafana ali malo jace cene , imas muzej lepenski vir i na parkingu kafanicu kod Muje dobra klopa i pristojne cene u Milanovcu imas kafanu kod Dragomira klopa i cene uobicajene ima lepu terasu sa pogledom na evropsku uniju ( Rumunija jbg ) klopa i cene uobicajene a ako volis ribu onda obavezno kafanica Mileta burdusa u Golubinju 10-ak km od Milanovca prema Kladovu samo ako radi kad naidjes jer su prilicno opusteni ali je riba vrhunska , lepo je otici do Kladova imaju par dobrih picerija u centru. Iz Kladova mozes do Negotina pa iz Negotina za Milanovac ako ces nazad opet pored Dunava. Sretno

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2496 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Baš sam sad odgledao staru SAT patrolu i posetili su Viminacijum, ne znam koliko ću imati vremena da sve obiđem i vratim se nazad u toku jednog dana, sad sam gledao na gugl mapi do Milanovca imam oko 200km :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 814 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Viminacijum ti je kod Kostolca, a Kostolac je od Pozarevca nekih 10-tak kilometara. U sustini da skrenete sa petlje u Pozarevac i nastavite za Kostolac i Viminacijum vam je 30 minuta dodatnih, jedino sto ako odete tamo sigurno cete ostati barem jos pola sata. Posle toga nazad na petlju (istim putem) i prema Velikom Gradistu. Do velikog Gradista od tog dela imate oko 35km grubo i do Golubca jos nekih mislim 12-15km-a (grubo sve). Dok idete prema Velikom Gradistu imate i tvrdjavu u Ramu, ali put nije bas nesto i sama tvrdjava je manja, niti je ista sredjeno niti bilo sta, nazalost :(. Kod Golubacke tvrdjave cete stati sigurno, imate ako hocete gore uz brdo da idete pa da odete do manastira Tumane. U svakom slucaju ceo predeo od Golubca prema Kladovu je super.

 

btw Ja cu se sutra verovatno vozikati pa se mozda i sretnemo (zuto/plavo/crna Honda CBR F4)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2496 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Gledao sam baš sinoć neku staru SAT patrolu i pokazali su kako se stiže i kako izgleda u Viminacijumu. Sve zavisi kad krenemo jer bih voleo da dođem brane.

 

OK, sve zavisi kad krenemo. Evo ja poranio, probudio se ko da sam legao u ?????? a žena spava boli je uvo 1hmm.gif

Moj je crno - siva kombinacija + ženče pozadi + zadnji kofer - ČA registarske oznake pa ako nas usnimiš vidimo se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Evo ja poranio, probudio se ko da sam legao u ?????? a žena spava boli je uvo 1hmm.gif

Mučimo istu muku :lol: Uopšte ne kapiram to neustajanje, posle se vraćamo po mraku ili treba da skraćujem put :staa:

Da ne pominjem da gubimo najlepši deo dana za vožnju 6-9h ujutru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2496 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Evo vratili se živi i zdravi i zadovoljni oko 20h .

Sa žalošću javljam da nismo stigli do Đerdapa jer moj suvozač je imao problema sa donjim delom leđa da ne kažem #%&?=a, pa smo došli nekih 20-tak km posle Milanovca, prođosmo skretanje za Miroč i tu se okrenuh i nazad. Moj plan je bio da obiđemo Đerdap u povratku do Miroča na klopu ako nam se svidi zatim do Lepenskog vira i do Srebrnog jezera.

Međutim zbog ovog malera nije išlo sve po planu ali bar se lepo provozasmo i svratismo na klopu u onu kafanicu na parkingu kod lepenskog vira jer smo tad ogladneli.

Od Zemuna smo išli auto putem pa pored Požarevaca i dalje ka V. Gradištu i dalje poznatim putem. Povratak takođe auto putem. U polasku sam eskivirao plaćanje putarine kod Isključenja za Požarevac, ženče nije znalo za moje namere pa kad sam se provukao paralelno sa autobusom dobio sam packu da to ne radim ni slučajno u povratku takoda mi se trošak puta povećao za putarinu na Bubanj potoku 0plac.gif .

Slikali se koliko smo stigli što u pokretu što s nogu ali slike neću postavljati jer je tu sve već viđeno - jedino ako bude neka baš zanimljiva slika. Malo je vremena da se sve obiđe u jednom danu tako da planiram da odem sa nekim drugarima na 2 dana tj da prenoćimo jednu noć u rejonu Golubac - Milanovac da se žene ne pobune - pa onda laganica da obiđemo sve ovo što sam ja preskočio.:moto3::zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Najbolji

Hajde da i ja dam par ideja za put do Djerdapa, posto sam skoro vodio dve ture ciklo-novinara dole do Kladova.

Razmislite opciju da u povratku ili odlasku idete preko Panceva, Kovina, Stare Palanke pa na skelu do Rama ( povecava dozivljaj, nesto drugacije i neobicno ), tu mozete da se popnete na tvrdjavu Ram. Nastavite tim putem do Srebrnog jezera preko sela Zatonje, prolazite manjim putem koji se nalazi na nasipu izmedju Dunava i Srebrnog jezera. Posle mozete da nastavite ka Golupcu ( dobar je restoran Zlatna ribica) ili da skrenete ka Viminaciumu.

Od Golupca imate 5 minuta do Golubacke tvrdjave, a posle pocinje super deonica ( ne po kvalitetu asvalta, nego po krajoliku). Do donjeg Milanovca imate da posetite arheoloski muzej Lepenski Vir, a odmah tu se nalazi i kanjon Boljetinske reke ( recica je plitka pa je moguce da se pregazi motorom , znam jer su je biciklisti forsirali a ja sam stajao na sred u vodi do clanaka i fotkao), u D. Milanovcu se mozete javiti rendzerima da dobijete pratnju da odete do vidikovca Ploce ( morate da imate njihovu pratnju jer je I zona zastite nacionalnog parka, a cena je bila 120 dinara po osobi, uspon traje 45 minuta, a pogled na Mali Kazan je fenomenalan, kontakt NP Djerdap je 030/590-788).Onda nastavljate ka Kladovu ,sa leve strane je HE Djerdap 1 , a ispred Kladova mozete da posetite ostatke rimskog utvrdjenja Diana.

 

E sad toliko od mene, verovatno vecinu ovih stvari znate , ali nij e na odmet ponoviti (:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2496 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Hvala, imaću sve ovo u vidu kad budem planirao sledeću vožnju do đerdapa ali obavezno ću da prenoćim bar jednu noć i sve lepo obiđem - bez jurnjave i nervoze a i gledaću da temperatura bude niža malo.

 

Evo par slika u toku vožnje

 

DSC03467.jpg

 

DSC03459.jpg

 

DSC03458.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja