Jump to content

Moto Zajednica

pomoć za novajliju

Recommended Posts

  • U prolazu, 9 postova

zdravo ljudi.treba mi vase misljenje, na proleće planiram da polažem za A kategoriju i da kupim neki motorčić. razmišljao sam o MZ-u ili IŽ, JAWA, zato što su jeftiniji a meni za početak dovoljni.e sad kad kažem jeftiniji postavlja se pitanje koliko ti motori u proseku troše, kupiš nešto jeftino a održavanje te dođe skuplje, pa ti na kraju isto da li si kupio skuplji motor.voleo bih da mi što objektivnije odgovorite, pošto znam da ima ljubitalja raznih motora.

hvala i sraćna nova i božić ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest babyboy

Slazem se, uzmi MZa, a moj savet je da uzmes 150 icu. Naravno uzmi ETZ 151 (onaj noviji). Iz mog iskustva ti je bolje da uzmes 151 od 251 jer 251 mnogo vise trosi od 151 a preformanse (snaga, brzina, ubrzanje) su dosta slicni, a i laksi je za upravljanje sto je odlicno za pocetnika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3157 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

vozio sam jawu i mz po nekoliko godina, mz je pravi izbor, kazu koliko para toliko muzike, kod mz imas mnogo vise muzike za pare koje das. Gledaj pri kupovini da ima sve, cajgere, migavce, ispravnu svu instalaciju, dobre gume, da sve to radi, te sitnice su podosta skupe(cajgeri, gume), da lepo pali, odrzavanje samog mz je dosta povoljno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest babyboy

Kkoliko sam ja cuo dobar MZ 250 je mnogo bolji od MZ-a 251.

 

Dobar MZ je uvek dobar  ;D

 

A dobar 251 je bolji od dobrog 250  :D

 

Salu na stranu, obe masine su dobre, jedini razlog zasto ja mislim da je 251 bolji je da je noviji npr uzmes '90, dok 250 '80 ima vec 28 godina!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2914 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Samo obrati paznju, povedi nekog vrlo iskusnog, obavezno, posto su MZ/i koji se sada prodaju, posle 20 i vise godina upotrebe, obicno u prilicno jadnom stanju. Mnogi su ih koristili kao motor za obuku, tako da su dosta toga, loseg, pretrpeli. Kod njih obrati paznju na 3. brzinu, to je najcesce, pitanje je korpe kvacila, znam neke koji su je cak zavarili na radilicu, posto su unistili konus. Inace, ako nadjes dobar primerak, saltka voznja ti ne gine. Ja sam imao dve, jako kratko, meni je uvek srce bilo uz Jawu 350, staru, 6V, ali njih moras da znas da radis (stelujes) i da znas da ih vozis da bi izbegao neke od problema koje znaju da naprave.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 834 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

meni je mz 251 prvi veci i "ozbiljniji" motor.verujem da su svi poceli sa MZ-om ili javom,odlican je za pocetak,lak za odrzavanje...ma odlican za pocetak...preporuka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja